عمومیکسب و کار استانها

انواع چاپ مش

چاپ مش

چاپ مش انواع مختلفی دارد که در اینجا سعی میکنیم توضیحات قابل قبولی ارائه نماییم تا نسبت به آن آگاهی کامل تری پیدا کنید و انتخاب راحت تری داشته باشید . در نظر داشته باشید که مجموعه ما نمونه گیری رایگان برای تمامی چاپها را دارد تا کیفیت و نوع رنگها را قبل از سفارش نهایی مشاهده فرمایید . چاپ مش پشت چسبدار در مجموعه ما یک روزه و با کیفیت عالی انجام میشود . همچنین چاپ مش بدون چسب هم جزو خدمات چاپی ما میباشد . در ادامه این مطلب توضیحاتی درباره انواع چاپ مش و همچنین انواع متریال مش ارائه میدهیم تا با این محصول بیشتر آشنا شوید.

انواع مش

همانگونه که در بالا ذکر شد چاپ مش در دو مدل پشت چسبدار و بدون چسب انجام میشود . حال باید به این نکته اشاره کنیم که مش پشت چسبدار و مش بدون چسب با دو کیفیت متفاوت نیز قابل چاپ میباشند . به این معنی که ما دو دستگاه چاپ کاملاً متفاوت داریم . یکی از دستگاههای ما کیفیت بسیار بالایی دارد که عمده چاپ های ما مانند چاپ روی ام دی اف با این دستگاه انجام میشود. و یکی دیگر از دستگاههای ما کیفیت معمولی تری دارد .

دستگاهی که کیفیت بالایی دارد به دستگاه اکو سالونت معروف است و برای کارهایی که از فاصله نزدیک دیده میشوند مناسب است . تنها ایراد این دستگاه این است که چاپ مش با این دستگاه هزینه بالاتری دارد و همچنین ماندگاری رنگ پایین تری دارد ( حدود 2 سال ). ولی دستگاهی که کیفیت پایین تری دارد ماندگاری جوهر آن حدود 3 سال میباشد. نمونه گیری با هر دو دستگاه رایگان میباشد . شما میتوانید فایل خود را برای ما ارسال فرمایید تا نمونه هر دو دستگاه را به صورت کاملاً رایگان برای شما چاپ کنیم . با دیدن نمونه ها انتخاب شما راحتتر خواهد بود.

موارد مصرف چاپ مش چیست ؟

چاپ مش به دلیل اینکه دید را به طور کامل از بین نمی برد مصارف گوناگونی دارد . مهم ترین مصرف چاپ مش در حوزه تبلیغات محیطی و چاپ پوسترهای تبلیغاتی میباشد . این پوسترهای تبلیغاتی معمولاً همچنین از چاپ مش برای تبلیغات روی شیشه اتوبوسها و سایر خودروها استفاده میشود . باید در نظر داشته باشید که مش پشت چسبدار این مصارف را دارد و مش بدون چسب مناسب این موارد نمیباشد .  البته برخی هم از مش خام به عنوان سایه بان استفاده میکنند. به این معنی که با نصب مش خام بر روی شیشه مغازه یا شیشه عقب اتومبیل مانع از تابش شدید آفتاب به داخل میشوند . در عین حال دید خود را به طور کامل از بین نمیبرند. چاپ مش بدون چسب هم برای مصارفی چون استندهای نمایشگاهی ، پرده و … کاربرد دارد .

طریقه نصب چاپ مش

طریقه نصب مش پشت چسبدار نسبتاً راحت تر از نصب استیکر میباشد . چرا که به دلیل وجود سوراخهای ریز و متعدد روی آن هنگام چسباندن بر روی سطوح مختلف معمولاً بدون حباب چسبیده میشود . ولی با وجود این توصیه میشود که این متریال را نیز همانند استیکر با مخلوط آب و ریکا و یا شیشه پاک کن معمولی بچسبانید . زیرا اگر نیاز به جابجایی داشتید بتوانید به راحتی آن را جابجا کنید . شیشه پاکن های معمولی ( نه همه کاره ها ) برای نصب مش بسیار مناسب تر میباشند .اگر چاپ مش شما بزرگتر از یک متر مربع میباشد بهتر است که دو نفری این کار را انجام دهید .

برای نصب مش ابتدا محل نصب را کاملاً تمیز کنید . به طوری که هیچ گرد و غباری روی محل نصب نباشد . حتی توصیه ما این است که در صورتی که امکان دارد محل نصب را با ریکا یا هر ماده شوینده دیگری شستشو دهید تا عاری از چربی و گرد و خاک شود . سپس محل مورد نظر را به طور کامل با شیشه پاک کن ( معمولی ) خیس نمایید . کاغذ زیر مش را از یک طرف حدود 10 سانت بکنید و بر روی سطح مورد نظر قرار دهید . از دور نگاه کنید که کار بر روی سطح مورد نظرتان کج نباشد . سپس به آرامی از پشت کار کاغذ را بکنید و با یک کاردک پلاستیکی یا یک کارت بانکی آرام آرام نصب نمایید . چنانچه قبلاً این کار را انجام نداده اید بهتر است که از افراد دارای تجربه استفاده نمایید . چرا که احتمال پاره شدن مش چاپ شده وجود دارد .

چاپ مش چیست ؟

برای جواب به این سئوال ابتدا بایستی درباره متریال مش اطلاعاتی ارائه دهیم . مش چاپی در دو مدل موجود میباشد : 1 – مش پشت چسبدار 2 – مش بدون چسب . ابتدا درباره مش پشت چسبدار توضیحاتی ارائه میدهیم و سپس در مورد مش بدون چسب صحبت میکنیم.

مش پشت چسب دار

مش پشت چسبدار متریالی است از جنس pvc با ضخامت تقریبی 100 میکرون با حالت برچسبی . سوراخهای ریزی روی خود دارد و مصارف گوناگونی دارد .نام تجاری آن : One way vition میباشد و در بازار ایران معمولاً دو نوع چینی و کره ای آن موجود میباشد . احتمالاً تا اینجای کار متوجه شده اید که درباره چه محصولی صحبت میکنیم . اگر تا به حال به پوسترهای بزرگی که بر روی شیشه فروشگاهها توجه نکرده اید، این بار با دقت بیشتری به آنها نگاه کنید ( عکس برخی از آنها در بالای همین صفحه موجود هست ).

مزیت بزرگ مش پشت چسبدار این است که وقتی چاپ عکس روی شیشه فروشگاهها و مغازه ها نصب میشود جلوی نور را نمی گیرد. همچنین دید را به صورت کامل از بین نمی برد. شما در عین حالی که کار چاپی خود را روی شیشه چسبانده اید تمامی فضای شیشه را نپوشانده اید و دید خود را از بین نبرده اید . در ضمن نور داخل را نیز تا حدودی حفظ کرده اید .

مش بدون چسب

مش بدون چسب ضخامت بسیار بیشتری نسبت به مش پشت چسبدار دارد. ضخامت مش بدون چسب حدود 13 انس میباشد . چیزی شبیه به ضخامت بنر 13 انسی .این متریال برعکس نوع پشت چسبدار آن مقاومت زیادی در مقابل پاره شدن دارد. اگر بخواهیم مش بدون چسب را تشریح کنیم باید بگوییم که خیلی شبیه کوبلن میباشد . اصلاً شاید خود کوبلن باشد !

 این مش معمولاً برای مصارفی همچون چاپ بر روی استندهای تبلیغاتی کاربرد دارد . زمانی که شما نمیخواهید بر روی بنر و سولیت یا کتد و لمینیت چاپ کنید ، و یا میخواهید محصولی را با تبلیغات خاص چاپ نمایید ، مش بدون چسب انتخاب فوق العاده ای میباشد .

پرسش های متداول :

آیا مجموعه شما نصب مش را هم انجام میدهد ؟

بله کارهایی که به وسیله این مجموعه چاپ میشوند در صورت درخواست مشتری توسط نصابهای حرفه ای مجموعه نصب خواهند شد. این امکان برای شهرستانها هم وجود دارد.

آیا امکان چاپ یک تکه برای عرض بالای 150 سانت وجود دارد؟

خیر ، بالاترین عرض موجود برای مش 152 سانت میباشد که چاپ مفید آن 150 سانت میباشد . برای عرض های بالاتر ناچار هستیم کار را دوتکه چاپ کنیم که به دلیل سوراخ های مش اورلب 2 سانتی آن مشخص خواهد بود.

کیفیت چاپ مش بالاتر است یا استیکر؟

کیفیت چاپ و دستگاه چاپ در هر دو متریال یکی میباشد . ولی به دلیل اینکه سطح استیکر صاف میباشد و فاقد سوراخ میباشد کیفیت آن بهتر از مش به نظر میرسد.

چاپ ها چند روزه آماده میشود؟

چاپ کارها معمولاً یک روزه انجام میشود . البته این موضوع فاکتورهای زیادی را شامل میشود که از جمله آنها میتوان به متراژ کار و زمان سفارش دهی اشاره کرد . اگر حجم سفارش شما زیاد باشد یا در ماههای شلوغ پایان سال باشیم قاعدتاً زمان بیشتری طول میکشد.

چاپ مش

استیکر مش هیچ تفاوتی از جهت کیفیت و نوع خدمات با سایر استیکر ها ندارد. این نوع استیکر مانند استیکر شیشه ای روی شیشه نصب می شود و وجود سوراخ های متعدد روی آن کمک می کند تا فضای داخلی از نور بیرون محروم نشود و تا حد زیادی دید از بیرون از بین می رود، بنابراین در کنار تبلیغات پشت شیشه مغازه یا فروشگاه خود می توانید از نور بیرون هم استفاده کنید.

با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی و ظهور دستگاه های پیشرفته می توان بیان کرد که شیوه های تبلیغاتی جدیدی به وجود آمده است که در عین به صرفه بودن، دارای نصب راحت است که برای بسیاری از افراد و کسب و کارهای مختلف سودمند بوده و باعث صرفه جویی در هزینه و زمان می شود. یکی از ابزارهایی که می توان از آن برای تبلیغات استفاده کرد چاپ مش بوده که کاربردی های فراوانی دارد و در انواع مختلف چاپ می شود. اگر بخواهید در یک محیط، تبلیغات هدفمند داشته باشید و روشنایی محیط را حفظ کنید می توانید از چاپ مش استفاده کنید.

مش دارای انواع مختلفی است که از متریال های مناسب تهیه شده است و دارای سوراخ های ریزی است که مصارف خاص داشته و برای تبلیغات گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. ما در این مقاله می خواهیم در مورد چاپ مش و انواع آن مطالب مفیدی را قرار دهیم.

چاپ مش چیست

چاپ مش به عنوان یکی از شیوه های تبلیغاتی محسوب می شود که برای محیط های مختلف کاربرد داشته و به دلیل این که دارای سوراخ های ریز است باعث می شود که نور محیط حفظ شود و در عین حال ویژگی های تبلیغ کنندگی را داشته باشد. به طور کلی می توان بیان کرد که چاپ مش در دو دسته مش پشت چسب دار و مش بدون چسب تقسیم بندی می شود که هر کدام دارای کیفیت های متفاوت بوده و با توجه به نیاز شما تعیین می شود. کاغذ مش می تواند تعیین کننده کیفیت آن باشد و اگر بخواهید چاپ مش را به بهترین نحو انجام دهید بهتر است به دنبال یک مجموعه مناسب برای این کار باشید. در ادامه در مورد مش پشت چسب دار و مش بدون چسب اطلاعات جالبی را بیان خواهیم کرد که به شرح زیر است:

  • مش پشت چسب دار

این مدل از مش دارای سوراخ های کوچکی بوده که پشت آن حالت چسب دارد و برای چسباندن بر روی شیشه بسیار کاربردی است. جنس این نوع از مش ها از پی وی سی بوده و کاربردهای فراوان دارد. در طول روز با عبور از کنار فروشگاه های مختلف قطعاً به پوسترهای بزرگ برخورد کرده اید که این نوع از پوسترها به صورت چاپ مش پشت چسب دار بوده و طرفداران مخصوص به خود را دارد. از ویژگی های کلیدی این نوع چاپ مش می توان به این موضوع اشاره کرد که چسباندن آن به شیشه فروشگاه و مغازه باعث جلوگیری از ورود نور به محیط نمی شود که برای بسیاری از افراد دارای اهمیت است.

  • مش بدون چسب

این مدل از چاپ مش ها بدون چسب بوده و در نگاه اول می توان به ضخامت بیشتر آن نسبت به مش چسب دار پی برد. یکی از ویژگی های کلیدی مش بدون چسب مقاومت بالای آن در مقابل ضربه و پاره شدن است که از کاربردهای مش بدون چسب می توان برای نصب بر روی استندهای تبلیغاتی مختلف اشاره کرد بسیار کاربردی است.

موارد مصرف چاپ مش

همان طور که در بالا به آن اشاره شد، چاپ مش به عنوان یکی از شیوه های تبلیغاتی انبوه و به صرفه شناخته می شود که افراد و صاحبان کسب و کارهای مختلف برای این که بتوانند از تبلیغات محیطی و پوسترهای شیک استفاده کننده از چاپ مش استقبال می کنند. علاوه بر موارد گفته شده از چاپ مش برای تبلیغات بر روی اتوبوس ها و ماشین های عمومی نیز استفاده می شود. مدل چسب دار آن به راحتی بر روی محیط های بیرونی و شیشه ای چسبیده شده و مدل های بدون چسب آن برای قرارگیری بر روی استندهای مختلف کاربردی است.

چاپ مش با کیفیت باعث می شود تا شما بتوانید از مش خام به عنوان یک وسیله، برای ایجاد سایه بان استفاده کنید که با نصب کردن مش خام بر روی شیشه ماشین می توانید از نور آزار دهنده خورشید جلوگیری کنید. کاربردهای مختلف مش باعث شده است تا امروز به عنوان یک ابزار تبلیغاتی کلیدی محسوب شود و مقرون به صرفه بودن آن مورد توجه افراد است.

شیوه نصب چاپ مش چگونه است ؟

یکی از نکات مهم در زمینه نصب مش پشت چسب دار این است که شما بتوانید بدون ایجاد حباب آن را بر روی محیط های دلخواه بچسبانید. با توجه به سوراخ های ریزی که بر روی مش وجود دارد شما می توانید بدون دردسر این کار را انجام دهید اما برای رسیدن به نتیجه مطلوب بهتر است قبل از نصب، محیط را با آب و شیشه پاک کن تمیز کنید تا در صورت نیاز بتوانید محل چسباندن را کمی جا به جا کنید. اگر مش بزرگ باشد بهتر است برای نصب به صورت دو نفره اقدام کنید تا نتیجه ی دلخواه حاصل شود.

در مجموع ابتدا بهتر است محیطی را که می خواهید بر روی آن مش نصب کنید تمیز کرده، سپس با یک ماده شوینده آن را از گرد و خاک پاک کنید. قبل از نصب بهتر است شیشه را کمی خیس کنید تا چسباندن مش به خوبی انجام شود. در این بین دقت کردن به سطح مورد نظر دارای اهمیت است و با نگاه کردن از نمای دورتر می توانید متوجه کیفیت نصب آن شوید.

تفاوت چاپ مش و چاپ استیکر

یکی از مهم ترین تفاوت هایی که در زمینه چاپ مش و استیکر دیده می شود این است که شما زمانی که از مش برای تبلیغات محیطی استفاده کنید به دلیل وجود سوراخ های ریزی که بر روی آن وجود دارد باعث حفظ نور خورشید به محیط شده که برای استیکر این امر ممکن نیست. در واقع اگر بخواهید علاوه بر حفظ زیبایی محیط، تبلیغات خود را به نحو احسن انجام دهید بهتر است چاپ مش را انتخاب کنید چرا که با یک تیر دو نشان زده اید.

اهمیت چاپ مش

یکی از نکات کلیدی در استفاده از ابزار تبلیغاتی مش این است که شما بتوانید یک مجموعه مناسب را برای چاپ مش انتخاب کنید. کیفیت چاپ مش با توجه به نوع کاغذ و دستگاه های مورد استفاده متفاوت است و قطعاً انتخاب یک مجموعه مناسب می تواند میزان رضایت بخشی شما را افزایش دهد. اگر به دنبال یک مکان تخصصی برای چاپ مش هستید ما به شما مجموعه چاپ را پیشنهاد می کنیم. مجموعه چاپ ما به عنوان یک مرجع تخصصی معرفی و فروش آنلاین اقلام چاپی و تبلیغاتی در ایران شناخته می شود.

این مجموعه با دارا بودن تیم تخصصی و استفاده از دستگاه های پیشرفته و نوین توانسته است مراحل طراحی، نظارت، چاپ و پس از چاپ را به خوبی انجام دهد که این امر برای مشتریان دارای اهمیت است. تمامی محصولات این مجموعه دارای گارانتی چاپ و تضمین کیفیت بوده و شما می توانید برای مصارف تبلیغاتی و شخصی خود چاپ مش را در اختیار مجموعه چاپ قرار دهید.

انواع دیگر استیکر و مش

در صورتی که نیاز دارید عبور نور کامل از بین برود و یا استیکر را بر روی سطحی غیر از شیشه یا سطوح شفاف می خواهید نصب کنید بهتر است از استیکر شیری یا استیکر با لمینت استفاده نمایید و در صورتی که قصد دارید دید شیشه ها از بین نرود و همینطور نور به راحتی انتقال پیدا کند بهتر است از استیکر شیشه ای استفاده نمایید. و در حالتی که امکان نصب روی شیشه را ندارید و باید از داخل بر روی شیشه چسبانده شود استیکر داخل چسب گزینه مناسب شما خواهد بود.

دکمه بازگشت به بالا