عمومیکسب و کار استانها

پنل اس ام اس سایت وردپرسی چیست؟

اتصال پنل پیامک به وردپرس و ارسال SMS در وردپرس

یکی از روش‌های تأثیرگذار بازاریابی که از گذشته وجود داشته است، خرید پنل اس ام اس و ارسال پیامک است. این قابلیت به‌صورت پیش‌فرض در سیستم پرقدرت وردپرس وجود ندارد اما شما می‌توانید به‌راحتی اتصال پنل پیامک به وردپرس را با یک افزونه رایگان انجام دهید. امروز بنا به درخواست بسیاری از کاربران آموزش اتصال وب سرویس پیامکی به وردپرس را ارائه می‌دهیم. از این طریق به‌راحتی می‌توان به‌طور مستقیم در وب‌سایت خود اس ام اس ارسال و دریافت کنید. شما می‌توانید با استفاده از این آموزش پیامک‌های انبوه برای کاربران خود ارسال کنید و آنها را از رویدادهای مختلف سایتتان باخبر کنید.

برای اینکه شما بتوانید این کار آر انجام دهید تنها کافی است یک افزونه وردپرسی را روی سایت خود نصب کنید. سپس با راهنمایی این آموزش می‌توانید به‌راحتی و تنها در عرض چند دقیقه این کار را انجام دهید. این افزونه به شما کمک می‌کند بتوانید شماره تماس کاربران خود را دریافت کنید و برای آنها خبرنامه‌های خود را ارسال کنید.

اتصال پنل پیامک به وردپرس

امکان ارسال اطلاع‌رسانی‌ها توسط پیامک به کاربران سایت یکی از مواردی است که باعث می‌شود کاربران مجدداً به سایت شما مراجعه کنند و سایت شما را به خاطر بیاورند. شما می‌توانید از این طریق تبلیغات محصولات خود را برای بازدیدکنندگان ارسال کنید و آنها را به خرید از وب‌سایت تشویق کنید.

افزونه‌ای که قصد داریم برای انجام این کار به شما معرفی کنیم WP SMS نام دارد و می‌تواند به بهترین شکل به شما در این زمینه کمک کند. این افزونه باوجوداینکه رایگان است و در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است ولی می‌تواند به‌صورت حرفه‌ای جهت انجام این کار به شما کمک کند. همچنین توانسته است که تا الان بیشتر از 7 هزار نصب فعال در سایت‌های مختلف داشته باشد.

با استفاده از این پلاگین شما می‌توانید توسط ووکامرس پیامک‌های دلخواه خود را برای کاربران ارسال کنید و آنها را تشویق به بازدید از سایت کنید. علاوه بر این شما می‌توانید یک خبرنامه ایجاد کرده و پیامک موردنظر خود را برای اعضای خبرنامه ارسال کنید. از دیگر امکانات این افزونه این است که امکان ارسال کد فعال‌سازی نیز وجود دارد. همچنین این افزونه از افزونه‌های بسیاری مانند EDD، فرم تماس 7، ووکامرس و برخی از افزونه‌های دیگر نیز پشتیبانی می‌کند. تنظیمات این افزونه نیز به‌راحتی پیکربندی می‌شود و ما در ادامه به‌صورت دقیق نحوه استفاده و فعال‌سازی آن را برای شما قرار داده‌ایم.

نصب افزونه و ارسال SMS در وردپرس

در وهله اول شما باید این افزونه را روی وب‌سایت خود نصب و فعال نمایید. همان‌طور که گفتیم این افزونه در مخزن وردپرس ثبت‌شده است و برای دریافت آن باید به مسیر افزونه‌ها > افزودن بروید و این پلاگین را روی سایتتان راه‌اندازی و فعال نمایید. همچنین جهت اطلاع از جزئیات بیشتر بهتر است ابتدا آموزش نصب افزونه در وردپرس را ببینید.

پس‌ازاینکه مرحله فعال‌سازی را انجام دادید باید یکسری مراحل اولیه را باید انجام دهید. پس با ما همراه باشید تا با هم این مراحل را انجام دهیم. در مرحله اول شما باید یک وب‌سرویس تهیه کنید. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که برای اینکه بتوانید از این افزونه استفاده کنید باید حتماً افزونه ووکامرس روی سایت شما نصب باشد.

برای اینکه شما بتوانید پیامک‌های دلخواه خود را ارسال کنید باید ابتدا تعرفه را خریداری کنید. بنابراین در ابتدا شما باید به سایت پنل پیامکی خود رفته و در بخش تعرفه‌ها، پنل را خریداری کنید. سپس نام کاربری و رمز عبور پنل را دریافت می‌کنید.

تنظیمات افزونه

پس‌ازاینکه این افزونه را روی سایت خود نصب کردید مشاهده می‌کنید که یک قسمت به نام پیامک به پنل مدیریت وردپرس شما اضافه می‌شود که از طریق آن می‌توانید این افزونه را به‌دلخواه پیکربندی کنید. پس وارد صفحه پیامک > تنظیمات شوید. در این بخش 5 تب وجود دارد که کاربرد هرکدام از آنها را برای شما توضیح می‌دهیم. تنظیمات این افزونه به زبان فارسی است و به همین دلیل می‌توانید خیلی راحت آن را پیکربندی کنید.

عمومی

اولین زبانه‌ای که وجود دارد عمومی است. در این تب دو گزینه وجود دارد که باید آن را تکمیل کنید. شما باید شماره موبایل خود و کد کشور را وارد و ذخیره کنید.

درگاه

مهم‌ترین بخش تنظیمات این افزونه تب درگاه است. اولین گزینه نام درگاه است که شما باید نام درگاهی که قصد دارید از آن پیامک ارسال کنید را وارد کنید.

قسمت بعدی در اینجا توضیحات درگاه است. در اینجا لازم است که شما اطلاعات وب‌سرویس که تهیه کردید، نام کاربری، کلید API و رمز API را وارد کنید. (همان نام کاربری و رمز عبور پنل است) همچنین در آخر صفحه تیک گزینه‌های نمایش نوارابزار مدیریت و نمایش در ارسال پیامک را بزنید تا پیام‌ها در نوار ادمین وردپرس نمایش داده شود.

گزینه نمایش در صفحه ارسال پیامک هم برای این است که موجودی شما در صفحه ارسال پیامک نمایش داده شود. همچنین با فعال کردن گزینه ارسال به‌عنوان یونیکد هم این پلاگین برای ارسال به زبان‌های غیر انگلیسی از یونیکد استفاده می‌کند.

خبرنامه پیامکی وردپرس

بخش دیگری نیز در این افزونه وجود دارد و امکان ایجاد خبرنامه را به شما می‌دهد. در این قسمت شما امکان این را دارید که یک خبرنامه ایجاد کنید و برای اعضای خبرنامه خود پیامک ارسال کنید.

اگر می‌خواهید گروه‌ها روی فرم نمایش داده شوند می‌توانید گزینه اول را فعال کنید. گزینه Verify Subscriber نیز برای این است که شما امکان تأیید به‌وسیله کد فعال‌سازی را فراهم کنید. در صورت فعال کردن گزینه وضعیت می‌توانید پیامد خوشامدگویی را برای اعضا ارسال کنید.

بخش SMS Text هم یک فضا در اختیار شما قرار می‌دهد تا متن پیامک دلخواه خود را وارد کنید. قسمت بعد قوانین شماره موبایل است که شما می‌توانید تعداد حداقل و حداکثر برای واردکردن شماره موبایل از طرف کاربران تعیین کنید.

امکانات

در تب بعدی یعنی امکانات هم می‌توانید فیلد شماره موبایل را به بخش کاربران > شناسنامه شما اضافه کنید.

افزودن فیلد شماره موبایل: اگر این گزینه را فعال کنید هنگامی که کاربر قصد دارد در سایت شما ثبت‌نام یک فیلد به نام شماره موبایل به فرم ثبت‌نام اضافه می‌شود.

International Telephone Input: این قسمت برای تعیین ورودی تلفنی بین‌المللی است. شما در این بخش می‌توانید یک لیست از کشورهایی که کاربران می‌توانند از آنها با شماره موبایل خود ثبت‌نام کنند را هم مشخص کنید. همچنین اگر شما می‌خواهید تنها توسط یک کد کاربران شماره خود را وارد کنند می‌توانید توسط گزینه Auto Hide Dial Code این کد را پنهان کنید.

با فعال کردن گزینه National Mode نیز به کاربران اجازه می‌دهید که تنها شماره‌های ملی را وارد کنند. با استفاده از گزینه Separate Dial Code می‌توانید کد شماره‌گیری کشور را در کنار پرچم آن نمایش دهید تا به این صورت جزئی از شماره تایپ نشده باشد.

اطلاع‌رسانی

همچنین در تب اطلاع‌رسانی می‌توانید زمانی که نوشته‌ای تازه، دیدگاه تازه، نام‌نویسی کاربر جدید، ورود کاربر به سایت رخ می‌دهد پیغامی دریافت کنید. پس باید متن پیام را در کادرهای مربوط به هر بخش نوشته و ذخیره کنید.

وضعیت: اگر این گزینه را فعال کنید هنگامی‌که نوشته تازه‌ای منتشر می‌کنید به اعضای خبرنامه پیامک ارسال شود. برای این ارسال شما می‌توانید یک محدودیت در نظر بگیرید و تعداد کلمات را می‌توانید توسط گزینه Post Content Words Count شمارش کنید. سپس متن پیام را به‌دلخواه خود وارد نمایید.

شما می‌توانید این کار را تنها برای یک سری پست تایپ‌های خاص انجام دهید و این کار را می‌توانید توسط قسمت Author of The Post انجام دهید. قسمت بعدی یعنی انتشار نگارش تازه وردپرس هم هر زمان که نسخه جدیدی از وردپرس منتشر شود به شما اطلاع‌رسانی می‌کند. برای این کار باید تیک وضعیت را فعال کنید.

بخش نام‌نویسی کاربر جدید هم برای این است که اگر کاربر جدید در سایت ثبت‌نام کند یک پیغام برای مدیر و کاربر ارسال شود. شما می‌توانید متن این پیام‌ها را در این قسمت وارد کنید. بخش بعدی دیدگاه تازه است و برای این به‌کار می‌رود که در صورت ارسال دیدگاه جدید از سمت کاربر شما پیغام هشدار دریافت کنید.

ورود کاربر: در بخش آخر این افزونه قابلیت این را به شما می‌دهد که در صورت ورود کاربر به سایت شما پیامی را دریافت کنید و می‌توانید متن این پیام را در این قسمت وارد کنید.

یکپارچه‌سازی

در آخرین تب یعنی تب یکپارچه‌سازی می‌توانید به فرم تماس 7، جعبه اطلاعات پیامک وردپرس اضافه کنید. همچنین در ووکامرس و EDD هنگام دریافت سفارش جدید در بخش متن پیام، پیامی مبنی بر دریافت سفارش جدید برای شما ارسال شود. افزونه پیامکی ووکامرس هم دقیقاً مشابه پنل اس ام اس وردپرس می‌باشد آن را نصب و فعال‌سازی کنید و نام کاربری و رمز عبور پنل ادزپنل را وارد و گزینه‌ها را خوانده و در صورت نیاز فعال و ذخیره کنید.

دکمه بازگشت به بالا