عمومیکسب و کار استانها

چرا مبل شنی نشست می کند ؟

 آشنایی با دلایل نشست مبل شنی

چرا مبل شنی نشست می کند ؟ در اصل بعد از مدتی با نشستن افراد می خوابد که کاملا طبیعی است و باید برای بازگشت به حالت طبیعی و قبلی آن که قابل استفاده شوند مواد داخل آنرا مجددا پر یا شارژ کنیم. توجه داشته باشید که حداکثر وزن فوم توپی گرانولی داخل کیلوگرم است که با توجه به اندازه مورد نیاز کم شده باید بر حسب کیلوگرم یونولیت خریداری نمایید.

یونولیت خورد شده سفید رنگ داخل مبلهای شنی با هوا مخلوط شده است که با نشستن افراد و با توجه به سنگینی وزن آنها این هوا خارج شده و گرانول ها از حالت دایره ای به حالت تخت تغییر شکل می دهند به این ترتیب حجم داخلی مبل کم شده و نشست می کند.

برای برگرداندن حالت مبل های شنی چرم یا پارچه ای نشست کرده در قسمت کف مبل زیپی تعبیه شده است با باز کردن این زیپ ها و ریختن یونولیت مورد نیاز به داخل روکش آنرا تا حالت استاندارد اولیه پر کنید برای پر کردن افت مبل شنی می توانید این کار را به تولید های مبل شنی در ایران بسپارید و یا با خرید گرانول مبل شنی مورد نیاز شخصا آنرا پر کنید.

گرانول داخل مبل شنی 4 الی 5 کیلوگرم است که حدود 1 الی 2 بار معمولا افت و نشست خواهند داشت که این دو بار در دو مرحله با فاصله چند ماهه باید انجام شود پس از این دو مرحله که دو یا سه کیلو حداکثر نیاز می باشد مبل شنی شما کاملا فول و پر می شود و افت های خود را کرده است تا به حد آخر برسد و بعد از آن نشت نخواهد کرد و نیازی به پر کردن مجدد نیز نمی باشد.

مبل های شنی به مرور زمان و با استفاده های بیشتر شکل راحت تری به خود می گیرد و خوش نشین تر می شوند به همین دلیل توصیه میکنیم حتما آنها را بعد از نشست های اول و دوم پر کنید تا به حالت راحتی در بیاید البته توجه داشته باشید که بعد از پر کردن گرانول فوم مبل شنی زیپ آنرا محکم ببندید تا امکان بیرون ریختن یونولیت های خورد شده وجود نداشته باشد زیرا اگر این مواد بیرون بریزد جمع آوری آنها مشکل است.

توصیه میکنیم برای پر کردن مواد داخل مبل های شنی چرم و پارچه ای 1 نفره، 2 نفره و 3 نفره این کار را به نمایندگی اینتکس بسپارید و یا در حیاط یا محیط خارج از خانه این کار را انجام دهید تا در داخل منزل یونولیت ها پخش نشوند و به زیر لوازم منزل نروند.

مبل های شنی کیسه ای بسیار راحت و خوش نشین هستند که برای مطالعه، تماشای تلوزیون و بازی با کنسول ها عالی می باشند که می توانید مبل مورد نظر را از دسته بندی محصولات سایت اینتکس ایران، ببینید و خرید کنید همچنین مواد داخل آنها نیز بر حسب کیلوگرم با قیمت کارگاهی و تولیدی در این وب سایت به فروش می رسد.

آنچه قبل از خرید مبل شنی باید بدانیم

آنچه قبل از خرید مبل شنی باید بدانیم این است که با ویژگی های آن ها آشنا شوید تا بتوانید بهترین مبل شنی را خریداری کنید . مبل های شنی جایگاه بسیار خوبی را پیدا کرده اند و بسیاری از افراد آن ها را جایگزین مبل های چوبی می کنند ، چرا که از نظر ظاهری بسیار زیبا و شیک هستند ، همچنین دارای سطحی نرم و انعطاف پذیر می باشند .مبل های شنی در تنوع بسیار زیادی تولید شده اند که به دلیل تفاوت در ساختار ممکن است بسیار انعطاف پذیر و فرم پذیر باشند و همچنین می توانند ثابت و بدون تغییر حالت بمانند . علت نام گذاری این محصولات به محصولات شنی این است که از یونولیت های خرد شده ای تشکیل شده است که به صورت خرد شده یا به اصطلاح شن شده در آمده اند ، به همین علت نیز این مبل ها به مبل های شنی معروف شده اند. .

 مبل شنی از چه ماده ای ساخته شده است؟

یونولیت ها یا همان فیبر ها از نمونه اجناس اسفنجی با انعطاف پذیری بالا هستند که به واسطه انعطاف پذیری بالایی که دارند می توانند سطح نرم و تقریبا فنری را به محصول ببخشند . البته میزان اسفنجی بودن یونولیت ها بسته به روند تولید آن می باشد ، از آن جا که یونولیت های استفاده شده در ساخت مبل شنی دانه های درشت می باشد انعطاف پذیری بسیار بیشتری دارد ، به همین علت نیز مبل با نشستن فرد فرم بدن را به خود می گیرد و در نتیجه بستر و نشیمنگاه ایده آلی را برای استراحت کردن فراهم می کند .شرکت های سازنده برای جلوگیری از پخش شدن یونولیت های خرد ، از یک آستری استفاده کرده است ، این آستری ها اغلب از یک پارچه مقاوم ساده و بدون طرح ساخته شده اند که بتواند یونولیت های ریز را در داخل خود نگهداری کند و از متلاشی شدن آن ها جلوگیری کند ، دومین علت استفاده از آستری برای ساخت مبل شنی این است که بتوان رویه را از محتوای شنی جدا کرد .

ساختار تمامی مبل های شنی به صورت سه بخشی است که داخلی ترین آن محتوای شنی ، بخش میانی آن آستری و بخش خارجی آن رویه یا پوسته می باشد . استفاده از پوسته یا رویه جنبه زیبایی خواهد داشت و همچنین اگر از جنس مرغوبی ساخته شده باشد باعث بالا رفتن کیفیت مبل شنی خواهد شد . و اما اجناس استفاده شده در ساخت رویه مبل ها نیز متفاوت می باشد .

به عنوان مثال پارچه هایی چون : کتان ، لی ، خزدار ، مخملی ، جیر ، فوم ، پلی استر و چرم از نمونه پارچه هایی هستند که برای ساخت مبل های شنی کاربرد دارند ، این نوع پارچه ها ممکن است از نظر طراحی و رنگبندی متنوع باشند ، همچنین نوع پارچه ها نیز موجب تمایز خواهد شد . به عنوان مثال پارچه هایی چون پارچه خزدار ، پارچه جیر و پارچه فوم دارای سطحی نرم و لطیف تر هستند ، پارچه های لی ، کتان و چرم نیز بسیار زیبا و شیک می باشند ، پارچه پلی استر نیز باعث ضد آب شدن محصول خواهد شد به طوریکه که می توانید از مبل شنی خود در مکان هایی مانند استخر استفاده کنید .پارچه های چرمی استفاده شده در ساخت مبل شنی ممکن است از چرم مصنوعی یا طبیعی باشد ، بی شک پارچه های چرم طبیعی بسیار زیبا تر و شیک تر خواهد بود و البته نسبتا گران تر ، پارچه های چرم مصنوعی نیز دارای ظاهری شیک و زیبا هستند که البته کیفیت بسیار بالایی نیز دارند ، طول عمر این پارچه ها از دیگر پارچه ها بیشتر بوده و البته نوع چرم طبیعی آن نیازمند مراقبت و نگهداری صحیح می باشد .

وزن سبک مبل شنی، مهمترین مزیت آن

مبل های شنی به دلیل اینکه از اجناس بسیار سبکی چون پارچه ها و یونولیت ساخته شده است وزن بسیار سبکی نیز دارند ، سنگین ترین مبل های شنی باز هم وزنی کمتر از ۸ کیلوگرم را دارند به همین علت جابجا کردن آن بسیار ساده تر خواهد بود . به همین دلیل می توانید در هر جای خانه و … از وجود مبل شنی لذت ببرید .مبل های شنی همانطور که اشاره شد بسیار شیک و زیبا هستند به همین دلیل می توانید از آن ها علاوه بر اتاق خواب یا پذیرایی خانه در محل کار مانند دفتر کاری ، دفتر مشاوره ، مغازه و بوتیک ها و … نیز استفاده کنید . به دلیل تنوع در رنگبندی و طراحی به سادگی می توانید مبل شنی مد نظر خود را انتخاب کرده و حتی آن را با تم و دیزاین داخلی محل کار ، منزل و هر جای دیگری ست کنید .

طراحی مبل شنی

مبل های شنی اغلب به صورت تک نفره طراحی شده اند اما شما می توانید نمونه های دو نفره و یا سه نفره را نیز در میان تنوع انبوه مبل های شنی پیدا کرده و آن ها را خریداری کنید ، همچنین شما می توانید با خرید تعدادی از مبل های شنی از آن ها در کنار هم استفاده کرده و حتی آن ها را جایگزین مبل های چوبی کنید . با استفاده از مبل های شنی می توانید ساعت ها به تماشای تلویزیون بپردازید یا کتاب مطالعه کنید و حتی به گفت و گو بپردازید ، بدون اینکه از نشستن احساس خستگی کنید ، علت آن هم ساختار داخلی و استفاده از محتوای شنی می باشد ، هر چه سطح بستر نشیمن نرم تر و انعطاف پذیر تر باشد گردش خون بدن در بهترین حالت جریان داشته و دیگر شاهده گرفتگی عظلات نخواهید بود .

قابلیت تعمیر مبل شنی

مبل های شنی قابلیت تعمیر دارند پس اگر مبل شنی شما در اثر حادثه و اتفاقی آسیب دید نگران نباشید چرا که می توانید محصول خود را تعمیر کنید . جنس رویه و آستری که برای ساخت مبل شنی استفاده شده است از پارچه می باشد که می توان آن را با دوخت و دوز تعمیر کرد ، در صورتی که محصول شما از جای دوخت پاره شده باشد بدون هیچ نگرانی می توانید پوسته را بدوزید ولی در صورتی که از جای دیگری پاره شده باشد ، از آن جا که پوسته قابل جدا شدن از آستری می باشد شما می توانید با تهیه پوسته دیگر آن را تعویض کنید .

در صورت کثیف شدن پوسته به مرور زمان نیز می توانید رویه باز در آورده و با استفاده از مواد شوینده غیر اسیدی آن را بشویید ، برای شستن پوسته مبل های شنی با لباسشویی نیز محدودیتی وجود ندارد . بهتر است مبل های شنی که از رویه چرمی ساخته شده اند را با استفاده از پارچه نمناک تمیر کنید و آن را کاملا خیس نکنید . روند شستن پارچه های کتان ، لی و … نیز در دیگر مقالات فروشگاه اینتکس آورده شده است .

در استفاده مکرر و به مرور زمان ممکن است یونولیت های داخل مبل شنی فشرده شود که در نتیجه باعث افت مبل و ایجاد فضای خالی در داخل مبل شنی شود ، در این صورت شما می توانید با تهیه یونولیت های خرد شده مخصوص مبل و محصولات شنی اقدام به شارژ مجدد مبل خود کنید ، همچنین می توانید تمامی محتوای شنی را تعویض کنید، نحوه شارژ مبل شنی نیز بسیار ساده است و شما می توانید با باز کردن دهانه پارچه آستری این کار را انجام دهید .

فروشگاه اینتکس که بزرگترین در ایران است انواع این محصولات را با طراحی های مختلف و در رنگبندی های متفاوت برای فروش گذاشته است که هموطنان گرامی می توانند محصولات خود را با قیمت ارزان تر و با ضمانت چندین ساله خریداری کنند . همچنین این فروشگاه خدمات پس از فروش مانند تعمیرات و تعویض رویه و محتوای شنی محصولات را انجام می دهد.

منبع : Sand sofa

دکمه بازگشت به بالا