عمومیکسب و کار استانها

آیا رنگ مو بعد از بوتاکس مو مشکلی دارد؟

همین امر سبب می‌شود که محل تزریق دچار کبودی شود. از این جهت رنگ مو بعد از بوتاکس پیشانی نیز توصیه نمی‌شود. بهترین مارک رنگ مو برای موهای کراتین شده چیست؟

آیا هزینه بوتاکس مو زیاد است؟

از معایب بوتاکس مو می توان به هزینه ها اشاره کرد. این مبلغ در مقایسه با سایر روش های احیا مو اندکی بیشتر است اما دلیل دارد. درمان بوتاکس مو با موادی انجام می شود که قدرت ترمیم کنندگی بالایی دارند. فرمولاسیون این مواد دارای پیچیده های بیشتری است و همین موضوع اثرگذاری بوتاکس را افزایش داده است.

بوتاکس را می توان با توجه به جنس مو با مواد متفاوتی انجام داد. طبیعی است که مواد مرغوب تر قیمت بیشتری هم دارند. هر چقدر ترکیبات استفاده شده برای بوتاکس مو، دارای کیفیت بالاتری باشد، میزان اثرگذاری آن نیز زیادتر می شود و از مضرات بوتاکس کاسته خواهد شد. به این ترتیب پرداخت کمی بیشتر برای بوتاکس مو واقعا ارزش دارد زیرا نتیجه نهایی دقیقا همان چیزی است که به دنبالش بودید.برای اطلاع از قیمت بوتاکس مو کلیک کنید

بوتاکس مو نیاز به رسیدگی و مراقبت دارد

این مورد شاید از معایب بوتاکس مو به حساب نیاید ولی به هر حال بد نیست بدانید که بعد از بوتاکس کردن موها، باید مراقبت های لازم را انجام دهید. روتیم مراقبت از مو اهمیت زیادی دارد و روی نیز تاثیر می گذارد. برای مثال اگر موهای بوتاکس شده را با شامپوی معمولی شستشو دهید، دوام بوتاکس خیلی کم خواهد شد.

بوتاکس مو نیاز به مراقبت دارد تا دوام طولانی تری داشته باشد. در این مورد آرایشگرتان راهنمایی ضروری را به اطلاع شما می رساند. به طور خلاصه انجام یک سری اشتباهات، کار را خراب می کند. بعد از بوتاکس کردن موها نباید از شامپوهای حاوی سولفات استفاده کنید. این محصولات به شدت آسیب رسان هستند و ترکیبات بوتاکس را نیز از بین می برند.

همچنین استفاده از اتوی مو و سشوار روی موهای بوتاکس شده اصلا توصیه نمی شود. اگر برای خشک کردن یا حالت دادن موها از دستگاه های حرارتی استفاده کنید، ساختار مو دچار بی نظمی می شود. در واقع همه مواد معدنی، املاح و ویتامین هایی که روی موها است به کلی از بین می رود. مراقبت های بعد از بوتاکس مو چندان هم دشوار نیستند. در ضمن قبلا ذکر شد که هزینه بوتاکس اندکی بالاتر است پس با مراقبت های اصولی تا جای ممکن، ماندگاری بوتاکس مو را افزایش دهید.

 بوتاکس مو از روش های احیا تخصصی مو است

یکی از معایب بوتاکس مو این است که نمی توانید خودتان آن را در خانه انجام دهید. در واقع عملیات بوتاکس مو بسیار تخصصی است و در برخی از آرایشگاه های احیا مو انجام می شود. ترکیب مواد اولیه، مدت زمان ماندن مواد روی موها، زمان شستشوی مو و ….. از مواردی است که روی نتیجه تاثیر می گذارد. سالن های تخصصی در این مورد اطلاعات کافی دارند برای مثال در سالن درویش زاده روزانه چندین مورد بوتاکس مو انجام می شود و نتیجه عالی است. کادر حرفه ای و مواد اولیه مرغوب، رمز کار است و مشتری ها را راضی نگه می دارد.

اجرای بوتاکس مو را با عملیات ماسک مو مقایسه کنید تا بهتر به تخصصی بودن آن پی ببرید. ماسک مو را می توان در سالن آرایشگاه و یا در منزل نیز استفاده کنید. استفاده از ماسک روی موها کار چندان دشواری نیست و تنوع زیادی هم در مواد اولیه و ترکیبات وجود دارد. ترکیبات ماسک مو به صورت آماده در بازار موجود است و به راحتی می توان از آن استفاده کرد. حتی امکان رنگ کردن موها در خانه هم هست و تقریبا اکثر خانم ها گاه و بیگاه خودشان موهایشان را رنگ می کنند اما کار با مواد بوتاکس مو به این سادگی ها نیست. تنها یک آرایشگر متخصص و با تجربه می تواند کار را به درستی انجام دهد.

 ساختار داخلی فرهای شما را تغییر نخواهد داد

بعد از بوتاکس، موهای مجعد تا حدودی صاف می شوند اما این ویژگی در موهای خیلی فر، کمرنگ تر است. بزرگ ترین معایب بوتاکس مو همین موضوع است. در واقع قدرت صاف کنندگی مواد بوتاکس مو خیلی کم است. اساسا هدف از بوتاکس کردن موها، ترمیم آسیب های وارد شده به ساختار مو است. اما بهتر بود هم زمان با احیا، صافی نیز انجام می شود.

جریان از این قرار است که برای صاف شدن موها باید تغییر کلی در ساختار مو انجام شود و این کار توسط مواد شیمیایی قوی امکان پذیر است. در حال حاضر درمان های صافی مو اغلب با فرمالدئید انجام می شود که خود این ماده به شدت مشکل ایجاد می کند. فرمالدئید بوی تندی دارد و گازهای شیمیایی مضر آزاد می کند.

از این لحاظ بوتاکس مو بسیار ایمن تر است و معایب کار با فرمالدئید را ندارد اما اگر هدف شما صافی مو باشد، بوتاکس اصلا نتیجه خوبی ندارد. برای صاف کردن موهای فر و مجعد بوتاکس مو انجام ندهید. تنها کمکی که بوتاکس به موهای مجعد می‌کند، بزرگتر کردن فرهای مو و همچنین کاهش وز مو است.

بعد از درمان نمی توان موها را رنگ کرد

از دیگر معایب بوتاکس مو می توان استفاده از رنگ مو را در نظر گرفت. بوتاکس با رنگ های شیمیایی اصلا میانه خوبی ندارد. مواد شیمیایی موجود در رنگ موها، اثر ترمیمی بوتاکس را کاهش می دهند و ماندگاری بوتاکس کمتر می شود. موادی که برای بوتاکس کردن موها استفاده می شود قدرت ترمیم و احیا بالایی دارد. این مواد روی ساقه مو را می پوشاند و ایرادات آن را رفع می کند.

این در حالی است که ترکیبات شیمیایی رنگ موها از کوتیکول مو عبور می کنند و به رنگدانه های مو می رسند. برای نفوذ به عمق مو، لازم است تا لایه کوتیکول شکسته شود. به این ترتیب بوتاکس استفاده شده در تارهای مو دچار آسیب می شود. در اینجا رنگ های شیمیایی مو حالت از بین برنده بوتاکس مو را دارند و در کاهش ماندگاری و دوام بوتاکس روی موها تاثیر می گذارند.

 تغییر رنگ موها از معایب بوتاکس مو است

افرادی که برای احیا مو مراجعه می کنند دو دسته هستند. اولین گروه موهای خود را رنگ کرده اند. در واقع رنگ طبعی مو، تغییر کرده است. حالا یا با رنگ مو و دکلره و یا بدون دکلره/ف موها از قبل رنگ شده است. گروه دوم دارای رنگ موی طبیعی هستند و هرگز قبلا موهای خود را رنگ نکرده اند. بعد از بوتاکس کردن، رنگ موها اندکی تغییر می کند.

این تغییر بر روی موهای رنگ شده دیده می شود و موهای طبعی تقریبا ثابت هستند. میزان تغییر رنگ موها در حد بسیار کمی است و طوری نیست که به کلی رنگ موها، عوض شود. در پروسه بوتاکس کردن موها، مواد ویتامینه و کراتین روی ساقه مو را پوشش می دهد. این مواد با قسمت های خارجی مو در ارتباط هستند بنابراین امکان کمی تغییر در رنگ موها وجود دارد.

با همه این مشکلات هنوز هم بسیار بیشتر از معایب آن است. در کل می توان گفت که عوارض پس از بوتاکس کردن مو اصلا چیز قابل ملاحظه ای نیست و در حد کم و خفیف ظاهر می شود. با مراجعه به سالن معتبر احتمال بروز مشکلات پس از بوتاکس کردن موها، به مراتب کمتر خواهد شد.

 مرکز تخصصی احیا مو 

البته کادر ماهر و با تجربه کلینیک احیا مو کراتین شمس را نمی توان نادیده گرفت. تا کنون همه مراجعه کنندگان قبلی از کار مجموعه رضایت داشته اند. همه افرادی که یک بار از خدمات سالن استفاده کرده اند، مشتری دائمی ما شده اند. در اینجا همیشه حق با مشتری است و تا جلب رضایت مشتری، کار به پایان نمی رسد.

سوالات خود را با ما در میان بگذارید جتی امکان دریافت مشاوره های اختصاصی نیز فراهم شده است. جالب تر اینکه برای دریافت مشاوره های اختصاصی، هیچ هزینه ای از شما دریافت نمی شود

دکمه بازگشت به بالا