اخبار استانی

 • کشف بیش از هزار قلم داروی تاریخ مصرف گذشته در ایلام

  کشف بیش از هزار قلم داروی تاریخ مصرف گذشته در ایلام

  رئیس اداره کل دامپزشکی شهرستان ایلام از کشف و ضبط یک هزار و ۱۱۷ قلم داروی تاریخ مصرف گذشته در ایلام خبر داد.

  به گزارش خبرگزاری اخبار استانی از ایلام؛ بگ محمدی اظهار داشت: در راستای نظارت بر عملکرد مراکز درمانی و داروخانه‌های دامی اقداماتی در سطح شهر ایلام صورت گرفت.

  وی افزود: در بازدید کارشناسان بخش دارو و درمان اداره دامپزشکی شهرستان ایلام تعداد یک هزار و ۱۱۷ قلم انواع داروی تاریخ مصرف گذشته کشف و ضبط شد.

  رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ایلام ادامه داد: در ماه گذشته نیز هزار و ۷۸۱ قلم داروی تاریخ مصرف گذشته از داروخانه‌های شهرستان کشف و ضبط شده است.

  وی تصریح کرد: نظارت و بازرسی از مراکز تحت پوشش دامپزشکی به صورت مستمر ادامه و با عوامل تخلف زا برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

  انتهای پیام


  آیا این خبر مفید بود؟

  نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

 • ایمن سازی ۵ نقطه مستعد واژگونی در محورهای استان سمنان

  به گزارش خبرگزاری اخبار استانی استان سمنان وحید صداقت سرپرست معاونت راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان از ایمن سازی محورهای استان با اجرای شیار لرزاننده خبر داد و گفت: با توجه به اینکه موضوع خستگی و خواب آلودگی رانندگان از عوامل مهم وقوع تصادفات جاده ای به شمار می رود یکی از راه حل های پیشگیرانه و زود بازده در جهت کنترل و کاهش این نوع حوادث استفاده از شیارهای لرزاننده در سطح راه‌هاست.

  سرپرست معاونت راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان در ادامه توضیح داد: اجرای رامبل استریپ عرضی در محل پیچ‌های تند و محورهایی از استان که سابقه واژگونی خودرو دارند با هوشیارسازی راننده در کاهش بروز حوادث موثر است.

  صداقت با بیان اینکه اجرای شیار لرزاننده در ۵ نقطه از محورهای پرتصادف استان در حال انجام است گفت: این پروژه در محور سمنان به دامغان و بالعکس از ابتدای بهمن ماه آغاز شده و انتظار می رود تا شروع سفرهای نوروزی به اتمام برسد.

  وی حجم کار را ده هزار متر طول عنوان کرد و افزود: نوارهای رامبل در نقاط پرحادثه مذکور در ۳ مقطع انجام می شود تا از اثرگذاری بالاتری برخودار باشند تا ضمن کاهش سرعت و افزایش ضریب هوشیاری رانندگان موجب کاهش تصادفات نیز باشد.

  سرپرست معاونت راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان در پایان اظهار داشت: با تمام ظرفیت و امکانات سعی داریم ایمنی محورهای دارای سوابق واژگونی را افزایش دهیم تا کاربران سفری ایمن و پر از شادی و نشاط داشته باشند.

  46

 • عکس خیره‌کننده‌ای از «سحابی روح» به ثبت رسید

  از سوی تلسکوپ فضایی هابل؛

  تلسکوپ فضایی هابل (HST) تصویری خیره‌کننده را از ناحیه کوچکی از سحابی «Westerhout ۵» به ثبت رسانده که به عنوان «سحابی روح» (Soul Nebula) نیز شناخته می‌شود و به رنگ قرمز درخشان است.

  به گزارش گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، تلسکوپ فضایی هابل (HST) تصویری خیره‌کننده را از ناحیه کوچکی از سحابی «Westerhout ۵» به ثبت رسانده که به عنوان «سحابی روح» (Soul Nebula) نیز شناخته می‌شود و به رنگ قرمز درخشان است.

  نمایندگان هابل در توضیح این تصویر نوشتند که نور قرمز ناشی از انتشار خط طیف نوری «H-alpha» است. این موضوع زمانی اتفاق می‌افتد که الکترون‌های بسیار پرانرژی درون اتم‌های هیدروژن، انرژی خود را از دست می‌دهند و باعث انتشار این نور قرمز متمایز می‌شوند.

  انتهای پیام/

 • لزوم رونق نهضت توسعه کتابخانه‌های فارس

  اخبار استانی/فارس استاندار فارس بر لزوم رونق نهضت توسعه و راه‌اندازی و فعال سازی کتابخانه‌های مدارس، مساجد و اداره‌های استان تاکید کرد.

  محمدهادی ایمانیه در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان فارس بیان کرد: باید در حوزه توسعه کتابخانه‌ها حرکت جدی در استان شکل گیرد و فارس در این زمینه الگوی کشور شود.

  به نقل از استانداری فارس، او ادامه داد: کتابخانه‌های بسیاری در مدارس، دانشگاه‌ها، اداره‌ها، مساجد و فرهنگسراهای استان وجود دارد که لازم است این مراکز را با روش‌ها و مکانیزمپهای جدید فعال کنیم تا به مردم خدمات ارائه کنند.

  ایمانیه اظهار کرد: با اجرای طرح‌های هدفمند می‌توانیم عموم مردم را به مشارکت در توسعه کتابخانه‌ها دعوت کنیم.

  استاندار فارس افزود: در اکثر خانه‌ها کتاب‌هایی است که خوانده نمی‌شود و مردم می‌توانند با اهدای آنها در رونق و توسعه کتابخانه‌ها مشارکت کنند.

  ایمانیه همچنین با اشاره به نقش توسعه کتابخانه‌ها در کاهش آسیب‌های اجتماعی گفت: دفتر امور اجتماعی استانداری فارس و کتابخانه‌های عمومی و شهرداری‌های استان باید از طریق کتاب و کتابخوانی در کنترل آسیب‌های اجتماعی همکاری و ارتباط بیشتری داشته باشند.

  او ادامه داد: با هزینه‌های اندک می‌توان طرح‌های تحول آفرین در حوزه فرهنگ ایجاد کرد، باید بررسی کنیم که هم اینک ارتباط نسل جوان با کتابخوانی چگونه است و کتاب و کتابخانه برای آنها چگونه تعریف شده است.

  استاندار فارس عنوان کرد: با توجه به اینکه مکان احداث کتابخانه مرکزی شیراز در یکی از بوستان‌های مرکز این شهر تعیین شده، شورا و شهرداری روند تحویل این زمین را سرعت بخشند تا مطالعات اولیه این پروژه از سوی مشاور آغاز شود.

  ایمانیه گفت: همچنین باید پیگیری کنیم تا فعالیت دارالکتب شهید آیت‌الله مطهری در شیراز به میزان فعالیت سابق و حتی بیشتر از آن بازگردد.

  انتهای پیام

 • افق روشن خودکفایی در صنعت چاپ در البرز

  به گزارش اخبار استانی از البرز؛ معاون وزیر در این بازدید بیان کرد: این افق و چشم‌انداز روشن چندان دور و بعید نیست و حضور چنین مجتمع‌ها و مراکز صنعتی نشانگر این است که با انگیزه، امید و اراده، غیرممکن‌ها در کشور ممکن شده است.

  وی آینده صنعت چاپ و نشر و بسته‌ بندی کشور را بسیار درخشان عنوان کرد و گفت: امید است با حمایت دولت این کار تسریع شود.

  دکتر احمدوند وجود چنین مراکز بسته بندی در نزدیکی پایتخت را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این هم‌جواری یکی از نیازهای مهم کشور در پخش و بسته‌بندی را رفع و افق روشنی را در این صنعت ترسیم کرده است.

  وی در ادامه تصریح کرد: گاهی به دلیل مشکلات بیرونی روند توسعه با کُندی روبه‌رو می‌شود ولی همت تولیدکنندگان و صنعتگران این است که با راه‌اندازی و تقویت بخش‌های مختلف صنعتی نیازهای صنایع را به تدریج رفع و به خودکفایی برسیم. البته در بعضی از حوزه‌ها هنوز با مشکلاتی روبه‌رو هستیم که امیدوار هستیم با افزایش تولید و تقویت بهره‌وری و همچنین تولید ماشین آلات گام‌های موثرتری برداریم که این امر مستلزم منطق و استراتژی لازم است.

  وی در ادامه به نیاز البرز به یک اتحادیه استانی در زمینه چاپ و نشر اشاره و ابراز امیدواری کرد: به همت وزارت فرهنگ و ارشاد جایگاه واقعی چاپ و بسته بندی در البرز تبیین شود.

  وی در ادامه اظهار کرد: مایه مباهات است که بسیاری از تولیدکنندگان و صنعتگران به دور از حواشی با همت خود در تلاش هستند کشور جایگاه مطلوب برسد.

  عکس از شکوفه سیاوشی

  46

 • حسن فیروزی در خصوص نحوه ارتباط با معاندین توضیح داد

  در اعترافاتی جدید؛

  حسن فیروزی نحوه ارتباط خود با صفحات مجازی مرتبط با معاندین را تشریح کرد و گفت: بی بی سی و اینترنشنال مطلبی از من قبول نمی‌کردند و از طریق صفحه ضد انقلاب «فریاد آزادی» انجام می‌شد.

  به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، هفته گذشته که مرکز رسانه قوه قضاییه، با انتشار خبری اعلام کرد، فردی به نام حسن فیروزی که رسانه‌های ضد انقلاب ادعا کرده بودند در زندان شکنجه شده و به کما رفته است، در حال فرار از مرز‌های کشور در محدوده آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران نزدیک جزیره قشم بازداشت و با پرواز شماره ۱۲۴۱ به تهران منتقل شده است.

  فیروزی پس از بازداشت ماجرای ادعا‌های پرتعداد پیرامون خود را شرح داد. رسانه قوه قضاییه، صحت ادعا‌های این فرد در مصاحبه پیش رو را تا پایان تحقیقات پرونده تایید نمی‌کند.

  وی در اولین اظهاراتش بیان کرد در مدت زمانی که به خواست و اراده خود مفقود شده بوده است بنا به هدایت و درخواست شبکه‌های رسانه‌ای معاند تصاویر و فایل‌های صوتی جعلی خود را در اختیار آن‌ها قرار می‌داده است.

  فیروزی همچنین درخصوص تصاویر و فایل‌های صوتی منتسب به خود گفت: فایل‌ها را به درخواست و هدایت ادمین یک صفحه معاند به نام فریاد ازادی تهیه و برایشان ارسال می‌کردم. از آن جایی که عکس‌‎های من در شبکه‎‌های مجازی به صورت گسترده منتشر شده بود، سهیل ادمین صفحه‌ای که با آن‌ها در ارتباط بودم از من خواست تا دستورات و خواسته‌هایشان را اجرا کنم.

  فیروزی درباره جزییات ماجرا و بدهی مالی که داشته می‌گوید: شریک داشتم و در بازار با برادر خود در میدان‌تره‌بار کار می‌کردم.

  وی گفت: با کار‌هایی که انجام دادم خانه و ماشین خریدم، به دلیل اینکه شریکم سرم کلاه گذاشت، به مشکل مالی خوردم و تمام طلبکار‌ها به سراغم آمدند.

  حسن فیروزی اظهار کرد: طلبکار‌ها به دلیل افزایش بدهی سفته‌های زیادی از من گرفتند. نزدیک به دو میلیارد سفته دست طلبکار‌ها داشتم.

  فیروزی ادامه داد: بعد از اینکه فشار طلبکار‌ها و خانواده زیاد شد، تصمیم گرفتم خانه را ترک کنم. به مهمانسرایی در مرکز تهران رفتم و حدود ۱۳ روز در آنجا ماندم بعد تصمیم گرفتم به جنوب کشور بروم.

  فیروزی مدعی است، در این مدت تلفن همراه خود را خاموش کرده و از جایی خبر نداشته است تا اینکه بعد از مدتی تلفن همراهش را روشن کرده و می‌بیند عکسش در فضای مجازی منتشر شده است.

  حسن فیروزی اینگونه ادامه می‌دهد که «بردارزاده‌ام عکسم را منتشر کرده و گفته بود که عموی من بیمار است و گم شده است.»

  فیروزی ادامه داد: بعد از مدتی دیدم که عکسم همه جا منتشر شده است. متهم در اینجا توضیح نمی‌دهد که با چه فرایندی و در نتیجه چه اتفاقی عکس او به عنوان فرد بازداشت شده در اغتشاشات و شخصی که در آستانه اعدام است در رسانه‌های معاند پخش شده بوده است.

  فیروزی گفت: اول خواستم اعاده حیثیت کنم که عکسم پخش شده و بتوانم پولی دریافت کنم، اما با خودم فکر کردم که این کار شدنی نیست.

  حسن فیروزی گفت: در یکی از صفحات رسانه‌های اپوزیسیون در بخش کامنت‌ها نوشتم که این حسن فیروزی آدم گرفتاری هست و خانواده وی به پول نیاز دارند. ادمین این صفحه به من پیام داد و گفت باید ثابت کنی که با حسن فیروزی ارتباط داری و من هم برای همین دلیل چهار، پنج ویس برای وی ارسال کردم.

  فیروزی ادامه داد: تمام مطالبی که درباره من در فضای مجازی منتشر شده و گفتند که در کما هستم را خود آن افراد به واسطه سهیل (ادمین یکی از صفحات معاند در فضای مجازی) در رسانه‌های معاند منتشر کرده بودند. پس از مدتی که از ارتباط من با سهیل گذشت او از من خواست عکس‌هایی که بدون لباس هستم را برای او ارسال کنم تا پروژه وارد فاز جدیدی شود. آن عکس‌ها را ارسال کردم و خود او با استفاده از نرم افزار روی بدن من آثار کبودی ایجاد کرد.

  وی در مورد چگونگی انتشار خبر ها‌ی جعلی و تصویر فتوشاپی از وی در بی بی سی و اینترنشنال گفت: آن‌ها به صورت مستقیم مطلبی از من قبول نمی‌کردند همه موارد و ارتباطات از طریق ادمین صفحه ضد انقلاب «فریاد ازادی» انجام می‌شد و هر چه ادمین این صفحه تایید می‌کرد بلافاصله در اینترنشنال و بی بی سی منتشر می‌شد.

  وی در رابطه با اینکه آیا در طول مدت مفقود شدن خودخواسته بازداشت یا شکنجه شده بوده است یا نه افزود: در طول مدتی که به خواست خودم کسی از من خبر نداشت، اصلاً در بازداشت نبودم که بخواهند من را بزنند. تمام اطلاعات غلطی که درباره من تولید و منتشر می‌شد توسط رسانه‌های ضد انقلاب تهیه و در فضای مجازی بارگذاری می‌شد.

  ادمین صفحه رسانه ضد انقلاب در توجیه اینکه چرا با عکس‌ها و نام من در حال تولید محتواست به من می‌گفت: عکس‌هایت را ادیت می‌کنم تا به تو کمک کنیم مشهور شوی و بعد بدهی هایت را پرداخت کنی.

  در حال حاضر ادعا‌های مطرح شده از سوی حسن فیروزی مبنی بر اینکه بدهی مالی داشته و یا اینکه با فردی به نام سهیل در ارتباط بوده است در دست بررسی‌های دقیق است.

  انتهای پیام/

 • ساخت ۱۸ شهرک جدید در ۹ استان کشور

  مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: در دهه مبارک فجر مراحل اخذ پروانه تاسیس ۱۸ شهرک جدید دولتی در استانهای البرز، فارس، مازندران، یزد، همدان، کرمان، گیلان، کردستان و اردبیل توسط شورای عالی معماری و شهرسازی به سرانجام می‌رسد و از فروردین سال آینده کارهای ساخت آنها آغاز خواهد شد.

  علیرضا جعفری در گفت و گو با اخبار استانی اظهار کرد: در روزهای آینده گام سوم طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید به تعداد ۱۰۰ هزار واحد را با حضور وزیر راه و شهرسازی کلنگ‌زنی خواهیم کرد.

  وی افزود: تعداد ۲۰۰ هزار واحدی که تا کنون به مرحله اجرا رسیده در بخش آماده سازی زمین به طور متوسط دارای پیشرفت ۶۵ درصد است. در حوزه ساخت مسکن هم بالغ بر ۱۵ درصد به صورت میانگین پیشرفت فیزیکی دارد و در مواردی مثل پروژه ۱۴۰۰ واحدی پرند که خردادماه امسال و در گام اول آغاز شده به بالای ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است.

  معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: اقدام دیگر که امیدواریم در دهه فجر  به سرانجام برسد اخذ پروانه ۱۸ شهرک دولتی است که تلاش داریم آن را به ۲۰ مورد برسانیم. این ۱۸ شهرک مراحل مصوبات شورای عالی شهرسازی را می گذراند و تهیه طرحهای تفصیلی آن در حال انجام است. یک برنامه مفصل در رابطه با عملیات اجرایی شهرک‌سازی دولتی داریم که پس از دریافت پروانه تاسیس در دهه فجر، عملیات کلنگ‌زنی آنها تا فروردین و اردیبهشت انجام می‌شود.

  جعفری با بیان اینکه شهرکهای جدید در اراضی دولتی جانمایی شده است گفت: این شهرکها برای ایجاد ظرفیتهای جدید سکونتگاهی در استانها جانمایی شده که واحدهای آن به متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن اختصاص می یابد.

  به گفته وی، ۱۸ شهرک جدید در استانهای البرز، فارس، مازندران، یزد، همدان، کرمان، گیلان، کردستان و اردبیل قرار دارد.

  انتهای پیام

 • ارائه آموزش‌های پیشگیرانه به ۹۵۸ نفر از زندانیان و معتادان بهبود یافته در البرز

  ارائه آموزش‌های پیشگیرانه به ۹۵۸ نفر از زندانیان و معتادان بهبود یافته در البرز

  رئیس کل دادگستری استان البرز از اجرای برنامه برنامه‌های پیشگیرانه برای ۹۵۸ نفر از مددجویان، متهمان جرایم ۶ تا ۸ تعزیری و معتادان بهبود یافته با پیگیری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان خبر داد.

  به گزارش خبرگزاری اخبار استانی از استان البرز، حسین فاضلی هریکندی ظهر شنبه با اشاره به اجرای برنامه‌های پیشگیرانه متعدد برای زندانیان و معتادان بهبود یافته در استان البرز اظهار کرد: از ابتدای سال جاری به همت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان، ۱۰ کارگاه آموزشی اصلاح و بازاجتماعی کردن زندانیان در قالب «طرح هجرت» برای ۳۱۸ نفر از مددجویان ندامتگاه‌های استان و ۱۱ کارگاه آموزشی «طرح هور» برای ۲۷۸ نفر از متهمان جرایم ۶ تا ۸ تعزیری برگزار شده است.

  رئیس کل دادگستری استان البرز اضافه کرد: یکی از اولویت‌های اصلی دادگستری کل استان البرز در حوزه پیشگیری، توجه جدی به مقوله مجازات‌های جایگزین حبس، اصلاح و بازاجتماعی کردن مجرمان و آسیب دیدگان اجتماعی و برنامه‌ریزی و طراحی مداخلات در این زمینه بوده است.

  وی با بیان اینکه در سال جاری، در حوزه پیشگیری از اعتیاد نیز به همت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان، ۹ کارگاه آموزشی در قالب «طرح مهاجر» برای ۳۶۲ نفر از معتادان بهبود یافته در کمپ‌های ترک اعتیاد استان اجرا شده است تصریح کرد: در مجموع ۹۵۸ نفر از زندانیان و معتادان بهبود یافته البرزی آموزش‌های پیشگیرانه را دریافت کرده‌اند.

  رئیس شورای پیشگیری از وقوع جرم استان البرز ادامه داد: با ارائه‌ این آموزش‌ها تلاش شده است مهارت‌هایی که برای افزایش توانایی روانی و اجتماعی افراد لازم است به آن‌ها آموزش داده شود تا بتواند در مواجهه با مقتضیات زندگی از شکل‌گیری رفتارهای آسیب‌رسان به خود و جامعه پیشگیری کنند.

  انتهای پیام 

   


  آیا این خبر مفید بود؟

  نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

 • صدور ۲۷۰ فقره پروانه بهره برداری صنعتی در مازندران

  به گزارش اخبار استانی از مازندران، محمد حسن صبوری اظهار داشت: در یکسال گذشته ۲۷۰ فقره پروانه صنعتی با سرمایه گذاری ۴۶ هزار میلیاردی در استان مازندران صادر شده است. صدور این تعداد پروانه کسب در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته ۷۰ درصد رشد داشته است.

  وی تصریح کرد: این واحدهای صنعتی فرصت اشتغال زایی ۴ هزار نفره را در استان ایجاد نموده اند.

  صبوری در ادامه به صدور بیش از ۸۸۰ جواز تاسیس صنعتی در یکسال گذشته اشاره و افزود: پیشبینی سرمایهگذاری در جوازهای تاسیس صادر شده ۱۸۹ هزار میلیارد ریال و اشتغال بیش از ۱۷ هزار نفر میباشد.

  سرپرست اداره کل صمت مازندران اظهار داشت: در همین بازه زمانی تعداد ۷۸ فقره طرح توسعه صنعتی صادر شده که پیشبینی میشود میزان سرمایهگذاری در این طرح ها ۱۹ هزار میلیارد ریال و برای ۱۶۰۰ نفر فرصت اشتغال ایجاد خواهد شد.

  46

 • رونمایی از ۳ بازیکن جدید آلومینیوم

  در روز آخر نقل و انتقالات

  سه بازیکن جدید به تیم فوتبال آلومینیوم اراک اضافه شدند و در لیست دیدار مقابل صنعت نفت قرار گرفتند.

  به گزارش خبرگزاری آنا، در ادامه روند فعالیت نقل و انتقالات زمستانی باشگاه آلومینیوم، با نظر سید مهدی رحمتی سه بازیکن جدید به تیم بزرگسالان اضافه شدند که یکی از آن‌ها در تیم امید آلومینیوم عضویت داشت.

  محمد رضا فلاحیان، هافبک سابق تیم‌های پدیده مشهد و خوشه طلایی ساوه با عقد قراردادی به آلومینیوم اراک پیوست و به تمرینات این تیم اضافه شد.

  امیرحسین نعمتی، بازیکن سابق تیم‌های پدیده مشهد، ون پارس اصفهان، مقاومت تهران و سردار بوکان نیز که توانایی بازی در پست‌های دفاع میانی و مهاجم را دارد، پس از توافق با باشگاه آلومینیوم اراک، شاگرد رحمتی شد.

  همچنین با نظر مثبت سید مهدی رحمتی و توجه ویژه وی به آکادمی باشگاه آلومینیوم، محمد خردمند بازیکن تیم امید آلومینیوم به جمع بازیکنان تیم بزرگسالان اضافه شد.

  انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا