خواص قهوه اسپرسو برای کبد چرب

امروزه استفاده از با سرعت بیشتری در میان مردم رواج دارد. برخی برای شب بیداری و برخی صرفا برای طعم دلپذیرش، آن را می نوشند. اما این نوشیدنی محبوب ویژگی های دیگری نیز دارد. در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با اثرات قهوه برای کبد چرب و رابطه قهوه و کبد چرب صحبت کنیم. همه ما قهوه فوری سوپریم را به عنوان یک نوشیدنی میشناسیم که می تواند ما را شب بیدار نگه دارد. ترکیباتی که در قهوه وجود دارد باعث می شود که سیستم عصبی مرکزی را برای هشدارها فعال نگه دارد. قهوه ممکن است به کاهش خطر سکته مغزی، زوال عقل، بیماری پارکینسون و انواع خاصی از سرطان کمک کند، تاثیر قهوه بر سلامت کبد بسیار بیشتر است.  اینکه آیا قهوه کبد را چرب می کند؟ موضوعی است که نیاز به پژوهش های بیشتری دارد.

مقدار مصرف توصیه شده قهوه و بهترین زمان برای نوشیدن آن

اکنون که با رابطه قهوه و کبد چرب آشنا شدید، نوبت به آن می رسد که بررسی کنیم، چه میزان قهوه برای شما مناسب است. چندین مطالعه، تاثیر بر بیماریهای کبدی را با توجه به میزان مصرف آن بررسی کرده اند. یک مطالعه منتشر شده در سال ۲۰۱۵ نشان داده است که مصرف روزانه کمتر از ۱ فنجان قهوه منجر به کاهش ۱۵٪  خطر مرگ ناشی از بیماری های مزمن کبد می شود. نوشیدن روزانه ۴ فنجان قهوه با کاهش ۷۱ درصدی همراه بوده که این مطالعات نشان می دهد که نتایج، وابسته به مقدار مصرف (دوز) قهوه است. به طور کلی، به نظر می رسد که بهترین تأثیرات در حدود ۳ فنجان در روز مشاهده می شود. و اما در مورد، هیچ زمان خاصی از روز وجود ندارد. شما هر زمانی از طول شبانه روز می توانید از نوشیدن فنجان قهوه خود لذت ببرید.

قهوه و ارزش تغذیه ای آن

طبق استاندارد وزارت کشاورزی ایالات متحده، یک فنجان قهوه دم کرده و بدون هیچگونه افزودنی فقط حاوی ۱ کالری است. این ماده حدود ۶ میلی گرم سدیم و حدود ۰٫۳ گرم پروتئین دارد، بدون هیچ گونه قند یا چربی ذاتی. اما همین قهوه که به نظر می رسد مواد مغذی چندانی در خود ندارد، فواید ویژه ای را برای سلامتی بدن ما به ارمغان می آورد. از جمله فواید آن می توان به تاثیر مثبت بر بهبود بیماری های کبدی و انواع مختلف سرطان ها مانند سرطان کبد، سرطان روده بزرگ، سرطان مری، سرطان پستان، سرطان پروستات، سرطان لوزالمعده، سرطان تخمدان و سرطان کلیه اشاره کرد.

بنابراین برای تسریع در روند بهبود بیماری های مذکور و همچنین بهره مندی از تلخ برای کبد بهتر است قهوه را در لیست نوشیدنی هایی که استفاده می کنید، قرار دهید.

قهوه با کبد چه می کند؟

عده ای از افراد در رابطه با مضرات قهوه برای کبد ابهاماتی دارند که در این بخش سعی کردیم به طور کامل به آن ها پاسخ دهیم. برای بررسی تاثیر نوشیدن قهوه بر سلامت کبد و مضرات قهوه برای کبد تحقیقات فراوانی انجام شده است برخی از این تحقیقات نشان داده اند که نوشیدن قهوه باعث کاهش یک نوع آسیب کبدی به نام فیبروز کبدی می شود که در مراحل پیشرفته به سیروز کبدی معروف است. اثرات مفید قهوه در انواع مختلف بیماری های کبدی مانند هپاتیت C و هپاتیت B، بیماری کبد چرب ناشی از الکل و بیماری کبد چرب غیر الکلی هم مشاهده شده است. البته این به این معنا نیست که قهوه را تنها باید به افرادی دارای بیماری های کبدی توصیه کرد. تحقیقات همچنین نشان داده است که نوشیدن قهوه در بین افراد سالم در مقایسه با بیمارانی که قهوه نمی نوشند، سطح آنزیم های کبد را بهبود می بخشد. به زبان ساده تر، مصرف قهوه می تواند به کاهش سطح التهاب کبد کمک کند. البته زمانی که از قهوه و فواید آن برای کبد صحبت می کنیم، منظورمان هر نوعی از قهوه است. با این حال، ظاهرا بهترین نوع قهوه برای کبد چرب، قهوه معمولی و بدون هیچگونه افزودنی برای سلامت کبد مفیدتر است. طرز تهیه قهوه برای کبد چرب چگونه است؟ این سوالی است که زیاد پرسیده می شود اما باید گفت قهوه ای که برای کبد چرب آماده میکنید، روش تهیه متفاوتی ندارد، فقط بهترین است از قهوه معمولی و بدون هیچ افزودنی استفاده کنید.

قهوه می تواند بیماری های کبدی مرتبط با هپاتیت C را درمان کند؟

پرسش بالا یکی از سوالات رایج در رابطه با تاثیر قهوه گانودرما بر کبد چرب می باشد و جواب آن متاسفانه منفی است. درمان هپاتیت C فقط با داروهای ضد ویروس امکان پذیر است. اما نوشیدن قهوه برای بیماران مبتلا به هپاتیت C توصیه می شود. مطالعات نشان داده است که میزان ویروس هپاتیت C و فیبروز کبدی می تواند در میان بیمارانی که قهوه می نوشند کاهش یابد. یک مطالعه دیگر هم نشان داده است که نوشیدن ۳ فنجان قهوه یا بیشتر در روز می تواند خطر پیشرفت بیماری کبد را کاهش دهد؛ در نتیجه می توان بر تاثیر عجیب نوشیدن قهوه بر کبد اذعان کرد.

آیا نوشیدن زیاد قهوه برای کبد مضر است؟

در مورد اینکه تأثیر قهوه بر کبد چگونه است؟ باید بگوییم بر اساس بیشتر مطالعات، اثر قهوه بر کبد و بیماری های کبدی رابطه مستقیمی با میزان مصرف قهوه دارد. بیشتر این مزایا در نوشیدن منظم 3 فنجان قهوه گزارش می شود. با این حال، مصرف زیاد قهوه همچنین می تواند از نظر افزایش ضربان قلب، اضطراب و سوزش معده به سلامتی شما آسیب برساند. بنابراین، برای جلوگیری از این عوارض جانبی، به طور کلی توصیه می شود روزانه حدود ۳ فنجان قهوه مصرف کنید.

به یاد داشته باشید کافئین یک محرک قدرتمند است که می تواند اضطراب شما را برانگیزد و به همین دلیل مقادیر بیش از حد آن می تواند شما را بیدار نگه دارد. بنابراین، افرادی که از اضطراب یا مشکلات خواب رنج می برند باید از نوشیدن بیش از حد قهوه خودداری کنند. همین طور مصرف زیاد قهوه می تواند ریفلاکس اسید یا سوزش معده را بدتر کند. برای اطلاع از میزان کافئین موجود در قهوه های مختلف پیشنهاد می کنیم مقاله را مطالعه کنید.

نقش مثبت قهوه در مبارزه با بیماری کبد چرب غیر الکلی

خبر خوب این است که نوشیدن ۲ الی ۳ فنجان قهوه می تواند خطر ابتلا به بیماری کبد چرب غیر الکلی را کاهش دهد. بیماری کبد چرب اغلب نتیجه نوشیدن بیش از حد الکل است. اما بیماری کبد چرب غیر الکلی در بیمارانی مشاهده می شود که الکل نمی نوشند، اما به دلیل چاقی، دیابت، فشار خون بالا یا کلسترول بالا دچار این بیماری شده اند. هر نوع بیماری کبد چرب می تواند شما را مستعد فیبروز کبدی، سیروز کبدی، نارسایی کبد و سرطان کبد کند. اما محققان دریافته اند که نوشیدن قهوه خطر التهاب کبد و سرطان کبد را در بین بیماران مبتلا به بیماری کبد چرب کاهش می دهد.

برای کاهش خطر سرطان کبد، قهوه مصرف کنید

به نظر می رسد نوشیدن قهوه اثرات محافظتی بر سرطان کبد دارد که احتمالاً به دلیل وجود ترکیبات آنتی اکسیدانی در آن است. این مسئله می تواند به اثرات محافظتی قهوه در بیماران با عوامل خطر شناخته شده سرطان کبد مانند هپاتیت ویروسی B و هپاتیت C و سیروز کبدی مربوط به هر علتی مرتبط باشد. با این حال، مطالعات تحقیقاتی همچنین تأیید می کنند که نوشیدن قهوه می تواند به طور کلی خطر ابتلا به سرطان کبد را کاهش دهد.

مطالعه ای که در سال ۲۰۱۷ منتشر شد و بر روی بیش از ۲۱۵۰۰۰ زن و مرد انجام شد، نشان داد افرادی که روزانه ۲-۳ فنجان قهوه می نوشند در مقایسه با افرادی که قهوه نمی نوشند، ۳۸٪ کاهش خطر ابتلا به سرطان کبد را دارند. علاوه بر این، نوشیدن ۴ فنجان قهوه در روز منجر به کاهش ۴۱ درصدی خطر ابتلا به سرطان می شود.

چند توصیه به افراد مبتلا به بیماری کبد

شاید بد نباشد در انتهای این مقاله چند توصیه به بیماران مبتلا به بیماری های مزمن کبدی، به ویژه بیماران مبتلا به بیماری کبد در مورد تاثیر نوشیدن قهوه بر سلامت کبد چرب داشته باشیم. اولین توصیه این است که روزانه حدود ۳ فنجان قهوه بنوشید. همچنین توجه داشته باشید که این تنها قهوه نیست که می تواند باعث بهبود سلامت کبد شما شود. مواردی مانند تغذیه مناسب همراه با رژیم غذایی پر پروتئین و کم چربی، مصرف کمتر قندها و انجام ورزش های هوازی در حدود ۲۰-۳۰ دقیقه در روز می تواند چندین پله سلامت کبد شما را ارتقا دهد. بنابراین سعی کنید تغذیه سالم، ورزش و به طور کلی سبک زندگی سالم را از همین امروز در برنامه های خود قرار دهید.

همچنین مجددا تاکید می کنیم بهترین برای کبد چرب را شخصا پیدا کنید؛ چراکه هرکسی بهتر از دیگران بدن خود را می شناسد و به همین دلیل راحت تر امکان تعیین بهترین زمان خوردن قهوه برای کبد چرب را دارد. نظر شما در رابطه با اثرات قهوه برای کبد چرب چیست؟ با به اشتراک گذاشتن دیدگاه خود، امتیاز کافی کلاب دریافت کرده و از تخفیفات کم نظیر آن بهره مند شوید.

منبع: , در دنیای مدرن نوشیدن قهوه اسپرسو رواج بسیاری پیدا کرده است بعضی آن را برای شب بیداری می نوشند و برخی هم برای عطر و طعم دلپذیرش، اما باید بدانید که قهوه خواص و فواید بسیاری برای بدن انسان دارد که شما را علاقمندتر به خوردن هر روزه قهوه اسپرسو می کند که از آن می توان به کاهش سکته های مغزی، آلزایمر، پارکینسون و … نام برد؛ یکی از خواص قهوه برای کبد چرب است. در این مقاله می خواهیم به فواید و مضرات احتمالی قهوه برای کبد چرب بپردازیم، با تنها کافی شاپ زنجیره ای در ایران تا انتهای مطلب همراه باشید.

قهوه برای کبد چرب و افراد مبتلا به آن:

چه مقدار و چه زمانی مصرف قهوه برای کبد چرب مناسب تر می باشد؟

مصرف هر روزه قهوه اسپرسو به اندازه یک فنجان تا 5% از خطرات بیماری های کبدی پیشگیری می کند و نوشیدن 4 فنجان قهوه برای کبد چرب، فرد را تا 70% از مبتلا شدن، عود کردن بیماری و مرگ نجات می دهد؛ پس به شما که کبد چرب دارید توصیه می گردد که روزی 3 الی 4 فنجان قهوه اسپرسو البته بدون مواد افزودنی بنوشید آن هم در هر زمانی از طول روز که تمایل دارید اما برای جلوگیری از بدخوابی چند ساعت قبل از خواب بهتر است قهوه ننوشید.

ارزش غذایی قهوه برای کبد چرب:

یک فنجان قهوه اسپرسوی خالص فقط 1 کالری دارد، 6 میلی گرم سدیم، 3/0 گرم پروتئین بدون هیچ قند یا چربی. با اینکه مواد مغذی خاصی در آن وجود ندارد اما بهتر است از خواص و فواید قهوه اسپرسو مطلع باشید که می توان به تاثیرات مثبت قهوه برای کبد چرب از جمله بر بهبود بیماری های کبدی و سرطان های کبدی و کند کردن روند پیشرفت بیماری نام برد.

تأثیر قهوه برای کبد چرب:

نوشیدن مستمر و منظم قهوه اسپرسو در انواع گوناگون بیماری های کبدی مانند فیبروز کبدی، سیروز کبدی، هپاتیت C و هپاتیت B، کبد چرب ناشی از مصرف نوشیدنی های الکلی موثر است و با کافئین موجود در خود سطح آنزیم های کبدی را بهبود می بخشد و تنظیم می کند و به کم کردن التهاب در کبد کمک می کند. هر نوع قهوه ای که بصورت خالص و بدون مواد افزودنی پر کالری و چرب باشد برای کاهش پیشرفت بیماری های کبدی موثر است.

آیا مصرف قهوه برای کبد چرب و درمان قطعی هپاتیت c موثر است؟

در جواب به این سول باید گفت خیر، هپاتیت C بیماری خطرناکی است که راه درمانش فقط داروهای ضد ویروس است اما نوشیدن قهوه اسپرسو به بیماران هپاتیتی و فیبروز کبدی توصیه می گردد تا میزان ویروس در بدن آنها کاهش یابد. از در مطلع شوید.

خرید قهوه با کیفیت و مناسب برای هر دستگاهی

برای خرید قهوه روی عکس کلیک کنید

تاثیر زیادی نوشیدن قهوه برای کبد چرب:

همانطور که توضیح داده شد نوشیدن قهوه برای کبد چرب تاثیرات مثبتی دارد البته اگر بیشتر از دوز تعیین شده توسط پزشک معالج نباشد زیرا برای بیماران کبدی مصرف بیش از 3 فنجان قهوه اسپرسو در روز می تواند به طپش قلب، ایجاد استرس و سوزش معده بیانجامد. کافئین موجود در قهوه اسپرسو ماده ای محرک است که می تواند شما را دچار بی خوای نیز بکند همچنین کسانی که ناراحتی های جزئی معده دارند با مصرف بیش از حد قهوه ممکن است دچار رفلاکس معده و سوزش سر معده شوند.

فواید قهوه برای کبد چرب غیر الکلی:

از فواید نوشیدن قهوه اسپرسو آن هم هر روز به میزان 2 الی 3 فنجان خطر ابتلا به بیماری کبد چرب غیر الکلی را کاهش می دهد، این بیماری همانطور که از نامش پیداست نتیجه نوشیدن بیش از حد الکل می باشد و همچنین افرادی که به دلیل وزن بالا، چربی در بدن، دیابت، فشار خون بالا و کلسترول بالا دچار بیماری کبد چرب غیر الکلی می شوند. باید در همین مرحله بیماری را با دارد و نوشیدن قهوه برای کبد چرب و خوردن غذاهای سالم کنترل کرد تا از دچار شدن به بیماری های پیشرفته تر کبدی مثل فیبروز، سیروز، نارسایی و سرطان کبد جلوگیری کرد.

کاهش خطر مبتلا شدن به سرطان کبد با نوشیدن قهوه برای کبد چرب:

نوشیدن روزانه 3 الی 4 فنجان قهوه اسپرسو به دلیل وجود ترکیبات آنتی اکسیدانی و کافئین شما را از ابتلا به سرطان های کبدی مانند هپاتیت B و C و سیروز کبدی حفظ خواهد کرد، تحقیقات نشان داده است افرادی که روزی حداقل 2 الی3 فنجان قهوه می نوشند در برابر افرادی که اصلا قهوه نمی نوشند کاهش خطر 38% ابتلا به سرطان کبد را دارند. همچنین خوب است بدایند مصرف 4 فنجان قهوه اسپرسو در طول روز منجر به کاهش 41% خطر ابتلا به انواع سرطان را دارد.

در انتهای مقاله چند توصیه به شما که مبتلا به بیماری های مزمن  کبدی هستند داریم:

1-حتما روزی 3 فنجان قهوه اسپرسوی خالص بدون مواد افزودنی میل نمایید.

2-رژیم غذایی پرپروتئین و کم چرب داشته باشید و در مصرف کربوهیدرات ها دقت فرمایید.

3- هر روز یا یک روز در میان به ورزش هوازی مانند استفاده از تردمیل یا پیاده روی به مدت 30 دقیقه بپردازید.

4-در صورت امکان فعالیت های فیزیکی خود را با انجام ورزش در باشگاه ها افزایش دهید و به نوشیدن قهوه اسپرسو قبل باشگاه دقت فرمایید چون به متابولیسم بدنتان کمک می کند و بدن از چربی به عنوان سوخت استفاده می نماید.

5-حتما در کنار نوشیدن قهوه برای کبد چرب، به مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشکتان ادامه دهید و آن را قطع نکنید.

شرکت ما در سراسر ایران دارای نمایندگی می باشد که با مراجعه به آن می توانید قیمت قهوه موکا دکتر بیز و  از نوشیدن انواع قهوه اسپرسو و و پودر قهوه اطلاع پیدا کنید

 

دکمه بازگشت به بالا