عمومیکسب و کار استانها

رنگ عطر چه چیزهایی را نشان می دهد؟

در این مقاله، راه‌های تشخیص بوی عطر مارلی از روی رنگ آن را معرفی می کنیم. البته این موارد صددر‌صد نیست و ممکن است رایحه یک عطر مرتبط با رنگ آن نباشد. به‌طور‌کلی، هر‌چقدر رنگ عطر روشن‌تر باشد، بوی ملایم‌تر و خنک‌تری دارد. پس اگر به عطر‌های خنک و ملایم علاقه دارید، عطر‌هایی به رنگ گرم و پر‌رنگ را انتخاب نکنید. دومین نکته در انتخاب عطر مناسب، اصالت آن است. بودیسه‌شاپ با تضمین اصالت کالا و قیمت‌های مناسب، امکان خریدی مطمئن را برای علاقه‌مندان به عطر فراهم کرده است. در قسمت نظرات رنگ عطر مورد‌علاقه خود را بنویسید تا مناسب‌ترین عطر به شما پیشنهاد شود.

رنگ و عطرها

اهمیت رنگ بطری عطر، طراحی آن و حتی رنگ خود عطر را نمی‌توان نادیده گرفت در انتخاب رنگ در عطرسازی یک تصمیم زیبای شناختی دیگر نیز به نظر می‌رسد اما درواقع این رنگ چیزی را در مورد ماهیت رایحه به مشتری منتقل می‌کند که این نشان می‌دهد که این رابطه منحصربه‌فرد بین رنگ و عطر وجود دارد.

ارتباط بین بوی عطر و رنگ آن

رنگ‌ها همیشه احساس خوبی را در ذهن بینندگان ایجاد می‌کنند. جالب است بدانید که این احساس، در ذهن همه افراد جهان مشترک است. حس آرامش دریا و گرمای آتش آن‌قدر قوی است که با دیدن رنگ آبی و قرمز، در هرکجای دنیا که باشیم، یادآور این دو پدیده زیبا برایمان خواهد شد.

رنگ عطر و رنگ ادکلن‌ها نیز دقیقاً با همین الگو انتخاب می‌شوند. جالب است بدانید که هرگز عطرهای تند و گرم، در شیشه‌های آبی ملایم بسته‌بندی نخواهند شد. همچنین رنگ عطر زنانه و مردانه نیز در بیشتر اوقات به‌راحتی قابل‌شناسایی است. بیشتر صورتی دنیا تاکنون مناسب خانم‌ها طراحی و تولیدشده است و برعکس، بیشتر عطرهای مشکی دنیا مردانه هستند؛ بنابراین شما با دیدن رنگ شیشه عطرها می‌توانید به‌راحتی رایحه تشخیص داده شود.

تفکیک رنگ‌ها برای شناسایی عطرها

عطر بارنگ قرمز

در زندگی زنان، رنگ قرمز مظهر زنانگی و قدرت زنانه است و عطر قرمزرنگ می‌تواند به‌عنوان سلاح یک زن قدرتمند در کنار او قرار بگیرد. اما در زندگی مردان رنگ‌ قرمز نشانه هیجان و جوانی است و عطر قرمز می‌تواند برای مردی که یک خودرو سوپر اسپرت را به یک خودرو لوکس ترجیح می‌دهد نه‌تنها گزینه مناسب بلکه گزینه صحیح باشد

عطرهایی بارنگ قرمز معمولاً بوی بسیار تند و قدرتمندی دارند. در این عطرها بیشتر از ترکیباتی مانند ادویه‌جات، فلفل، زنجبیل و جوز هندی تشکیل‌شده است. خود این عطرهای قرمز به دو بخش تقسیم می‌شود. درصورتی‌که عطر قرمز تیره دارید؛ رایحه‌ آن تلخ است و در غیر این صورت، به‌صورت شیرین خواهد بود. گفتنی است که از این عطرها بیشتر در محافل رسمی استفاده می‌شود.

عطر بارنگ آبی

رنگ آبی روشن حکایت از ترکیبی تازه از نت‌های دریایی و اقیانوسی دارد که به سبب و گاهی شیرین یا ترش در عطرهای زنانه و مردانه ترکیبی نیروبخش، انرژی‌زا و‌ منحصربه‌فرد همچون استنشاق هوای پاک بهار را یادآوری خواهد کرد
‌‌‌‌
رنگ آبی نشانه آرامش و آزادی است، در ترکیبات عطرهای آبی هم این اصل رعایت شده و‌ عموماً از ترکیباتی استفاده می‌شود که می‌توانند به‌عنوان مسکن روح مورداستفاده قرار بگیرند.
‌‌‌‌
برعکس آبی روشن، آبی تیره نشان‌دهنده استفاده از روایح تلخ و ادویه‌ای و آبی خیلی تیره روایح تلخ در احاطه نت‌های جذاب شیرین شرقی مانند زعفران یا وانیل در ترکیبات عطر هست.

استفاده از عطرهایی بارنگ آبی، نشاط و طراوت را به شما انتقال می‌دهد. به همین دلیل، گفته می‌شود که این عطرها بیشتر مناسب ورزشکاران است. عطرهای آبی تیره، رایحه‌ای تلخ به همراه ترکیباتی مانند ادویه‌جات و زعفران را در خوددارند. آبی روشن در بیشتر موارد خنک و شیرین بوده و آرامش را برای شما و اطرافیانتان به ارمغان می‌آورد. اما رنگ سورمه‌ای متمایل به مشکی یادآور اغواگری‌های یک‌ زن یا مرد خواهد بود، رایحه‌ای جذاب و‌ دوست‌داشتنی و البته باوقار و پر ابهت خواهد داشت.

عطر بارنگ مشکی

رنگ مشکی  یادآور وجود رایحه تلخ و‌ سنگین در ترکیبات عطرها بوده است، در عطرهای مشکی‌رنگ مقادیر زیادی چوب، ادویه و گیاهان معطر بکار رفته است‌‌‌ در مشکی‌رنگ این ترکیب گیرا و جذاب با گل‌ها آمیخته خواهد شد، گل‌هایی نظیر ارکیده و یاس از عناصر همیشگی عطرهای زنانه مشکی‌رنگ خواهند بود.‌‌

در نیز ادویه‌جات ماده‌ی جدایی‌ناپذیر ترکیب بشمار می‌روند به همین علت عموم مردم تصور می‌کنند که بیشتر عطرهای مشکی‌رنگ خنک هستند اما در حقیقت این‌گونه نیست.‌‌

معمولاً از مواد گوناگونی در ترکیب عطرهای مشکی استفاده می‌شود تا در آخر به نتیجه‌ی دلخواه برسند. از این محتویات باید به ادویه‌جات، چوب و برخی گیاهان معطر اشاره کرد که درمجموع رایحه‌ی تلخی هم دارند. حال جالب است بدانید که این موضوع در عطرهای آقایان و خانم‌ها مختلف است.

اگر عطر مشکی زنانه دارید، بیشتر گل‌های مانند یاس در آن به‌کاررفته است. در غیر این صورت، ادویه‌جات را باید ترکیب آن عطر به‌حساب آورد. درمجموع باید گفت که عطرهای مشکی بسیار تلخ و کلاسیک هستند و جذابیت شمارا چند برابر خواهد کرد.

عطر بارنگ صورتی

صورتی اولین رنگ زندگی یک زن است و ‌به همین جهت تعداد عطرهای صورتی در جهان بسیار بیشتر از رنگ‌های دیگر است.‌‌‌‌‌ رنگ صورتی در عطرها طیف زیادی دارد که توجه به جزییات در تشخیص رایحه عطر بسیار اهمیت خواهد داشت.‌‌‌

به‌طورکلی رنگ صورتی در عطرها نشان‌دهنده وجود مقادیر زیادی گل در ترکیبات عطر است، عطرهای صورتی کم‌رنگ با گل‌های لطیف‌تر و‌ شیرین و حتماً با رایحه‌ای خنک و عطرهای صورتی تیره (نه بنفش) رایحه‌ای شیرین‌تر، ملایم‌تر و گاهی گرم‌تر خواهند داشت

عطرهایی بارنگ صورتی برای خانم‌ها ساخته‌شده است و بهترین انتخاب ممکن برای آن‌ها است. این عطرها در اکثر مواقع ازگل‌ها به وجود آمده‌اند. صورتی کم‌رنگ نشان‌دهنده‌ی شیرین و خنک بودن آن است. صورتی تیره، شیرین و گرم بودن آن را مشخص می‌کند. گل رز تقریباً پای ثابت تمام گل‌های صورتی است و بوی خوبی را هم به آن‌ها انتقال می‌دهد. افرادی باشخصیت احساسی از عطرهای صورتی‌رنگ بهره می‌برند.

عطر بارنگ زرد

شما در هر سنی که هستید و با هر نوع سلیقه یا روزی یک ‌عطر زرد داشته‌اید و یا خواهید داشت.‌‌زرد در عطرها بیش از طیف وسیع رنگی، انواع گوناگونی رایحه‌ها و ترکیبات را شامل می‌شود.

‌‌گل‌ها گل سرسبد ترکیبات عطرهای زرد زنانه هستند، ترکیباتی جذب‌کننده که با انواع و اقسام مواد، هنرمندانه ترکیب خواهند شد و در عطرهای زرد کم‌رنگ روایح خنک و در قهوه‌ای‌ها روایحی گرم، لوکس، باشکوه، سنگین و فوق‌العاده را ایجاد خواهند کرد.

اکثر کمپانی‌های مطرح عطرسازی هنوز جسارت تولید محصولی بارنگ زرد را به خود نداده‌اند چراکه تاکنون عطرهای بی‌نظیری بارنگ زرد و ترکیبات خارق‌العاده به دنیای عطرسازی معرفی‌شده است که کمتر خانه عطری ریسک رقابت با آن‌ها را به خود خواهد داد.

عطرهای زردرنگ خود به چند بخش لیمویی، قهوه‌ای و طلایی تقسیم می‌شوند و از پرطرفدارترین رنگ‌ها هم هستند. عطرهایی با این رنگ از روایح خنک و مناسب برای فصل گرم ساخته‌شده‌اند. حال هر چه رنگ این عطرها به سمت قهوه‌ای بودن برود، رایحه‌ی آن گرم‌تر می‌شود. برای ساخت این عطرها ازگل‌های زیادی استفاده می‌شود و معمولاً هم برای آقایان مناسب است. افراد مغرور و با اعتمادبه‌نفس بالا نسبت به زدن این عطر اقدام می‌کنند.

عطر بارنگ سبز

رنگ سبز در عطرها نشان از طبیعت و‌ رایحه طبیعی خواهد داشت، رایحه‌ای خالص از گیاهان، بوته‌ها، خزه‌ها و چوب‌های جنگلی که در مواردی‌ می‌توانند خنک و شیرین‌ باشند و‌ در مواردی گرم، تلخ و شیرین‌‌‌‌.

کم‌رنگی و پررنگی رنگ سبز در طراحی عطرهای سبز بسیار اهمیت دارد و در رایحه عطر بسیار تأثیرگذار خواهد بود. هر چه سبز کمرنگ‌تر باشد، با رایحه‌ای دوست‌داشتنی و خنک که گهگاه شیرین هم هست روبرو خواهیم‌ شد.‌‌‌‌ و هر چه رنگ سبز پررنگ‌تر باشد بیشتر با رایحه تلخ چوب‌ها خواهد داشت، وتیور (خس‌خس) یکی از عناصر همیشگی عطرهای سبز است.‌‌‌

از دیرباز تاکنون، عطرهای سبز همیشه باعث موفق شدن مارک‌های عطرسازی شده است. این عطرها همان‌طور که از رنگشان پیداست، طبیعت را برای ما یادآوری می‌کنند و می‌توان رایحه در این خصوص را در آن‌ها حس کرد. در این‌گونه عطرها ازگل‌ها، خزه‌ها و برخی دیگر از گیاهان استفاده می‌شود. پس اگر شما هم انرژی بالایی دارید، توصیه می‌کنیم از این عطر استفاده کنید.

عطرها رنگ بنفش

بنفش ، صورتی نیست! طیف رنگی بنفش کمی تیره‌تر از صورتی و البته ازنظر ترکیبات هم شبیه و‌ هم بسیار متفاوت از صورتی است. شباهت رایحه‌ها از این نظر است که ترکیبات گل‌دار همچنان حفظ‌شده‌اند اما با ترکیبات غنی‌تر نظیر مشک‌ و‌ عنبر و همچنین رایحه میوه‌ای ادغام می‌شوند. نکته مهمی که در این طیف رنگی وجود رنگ سرخابی است، احتمالاً انتظار داشتید که سرخابی را هم در گروه رنگی صورتی قرار دهیم اما این‌گونه نیست.‌‌

عطرهای سرخابی با رایحه میوه‌ای و در کنار آن‌ها با رایحه خوشمزه و خوراکی مانند آب‌نبات، کارامل، شیرینی و … ترکیب‌شده است. هر چه رنگ بنفش تیره‌تر باشد رایحه‌ای باوقارتر از روایح گل‌دار پدیدار می‌شود و هر چه رنگ بنفش روشن‌تر باشد دلیل بر خنکی رایحه خواهد بود.

عطر بارنگ سفید

لذت قدم‌ زدن ‌در باغ بزرگی ازگل‌های سفید برای زنان و هیجان اسکی‌ در رشته‌کوه‌های آلپ برای مردان با عطرهای سفیدرنگ ممکن خواهد شد و عطرهای سفیدرنگی یادآور کننده‌ی شیرینی گل‌ها یا سردی برف خواهند بود.‌‌‌‌ البته رنگ سفید ذاتاً مظهر پاکی و تقدس است پس انتظار حس رایحه تمیزی را هم داشته باشید.

اکثراً رایحه‌ای شیرین و خنک در عطر‌های این‌چنینی حس می‌شود. این عطر‌ها به این دلیل که ملایم و جذاب هستند، برای افرادی که بیشتر لباس سفید می‌پوشند، مناسب است. انسان‌هایی با نظر فراوان و شوخ‌طبعی زیاد به سراغ عطر‌های سفیدرنگ می‌روند.

سوالات متداول

چگونه بوی عطر را تشخیص می دهید؟

شاید بهتر است بدانید، که برای مطمئن شدن از میزان پخش بو و ماندگاری یک عطر جدید، روش‌هایی وجود دارد. آسان‌ترین روش، آن است که شما مقداری از عطر جدید را بر روی پوست دست خود بزنید و یک روز صبر کنید. البته در این یک روز، نباید دوش بگیرید. بعد از یک روز، متوجه میزان ماندگاری و پخش بوی عطر خواهید شد.

تشخیص بوی عطر از روی رنگ امکان پذیر است؟

اگر عطری با رنگ صورتی کم‌رنگ دارید یعنی گل‌های به کار رفته در آن شیرین و خنک هستند. اگر صورتی تیره‌تر باشد رایحه‌ای شیرین و گرم دارند. اما اگر عطری با رنگ صورتی خیلی کمرنگ دیدید، بدانید که گل رز در آن به کار رفته که با ماندن عطر روی بدن یا لباس تقریبا بویی شبیه به گلاب می‌دهد.

 

دکمه بازگشت به بالا