شهریه دانشگاه emu قبرس

دانشگاه مدیترانه شرقی یا همان دانشگاه EMU قبرس تنها دانشگاه دولتی در بخش شمالی جزیره مدیترانه ای قبرس است. این دانشگاه در سال 1979 میلادی تاسیس شده و در میان بیش از 10 دانشگاه دیگر قبرس شمالی، دارای برترین جایگاه و رتبه است. در اینجا قصد داریم در خصوص پذیرش دانشگاه مدیترانه شرقی، نماینده دانشگاه emu در ایران، شهریه دانشگاه مدیترانه شرقی و رشته های دانشگاه مدیترانه شرقی به شما اطلاعاتی را ارائه دهیم.

Cyprus emu university tuition

دانشگاه emu قبرس شمالی

این موسسه آموزش عالی بین المللی در ابتدا به عنوان یک موسسه فناوری شروع به کار کرد، اما اکنون دانشگاه EMU قبرس کار خود را وسعت داده و دارای تعداد تقریبی 100 رشته متنوع کارشناسی و 80 رشته ارشد برای تحصیل دانشجویان است.دانشگاه مدیترانه شرقی دروس را به دو زبان انگلیسی و ترکی تدریس می کند، این در حالی است که اکثر رشته ها به زبان انگلیسی نیز در دسترس دانشجویان هستند.

به طور معمول مدارک دانشگاهی به زبان انگلیسی در حوزه های مهندسی، علوم سلامت، رسانه و ارتباطات، آموزش و پرورش، معماری، تجارت و اقتصاد، گردشگری، پزشکی، دندانپزشکی، کامپیوتر و فناوری، هنر و علوم و دپارتمان حقوق عدالت دانشگاه EMU یافت می شود.آن دسته از دانشجویانی که قصد ارتقا مهارت زبان انگلیسی خود را داشته و مایل هستند تا به تحصیل در یکی از رشته های ذکر شده در بالا بپردازند، اما از دانش زبانی کافی برخوردار نیستند، می توانند بدون نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی و یا ترکی در هنگام دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه، در کلاسهای مقدماتی زبان انگلیسی EMU شرکت کرده و پیش از شروع ترم تحصیلی خود را به خوبی در زمینه زبان آماده کنند.

چرا دانشگاه EMU قبرس

 • از سیستم آموزشی و برنامه های تحصیلی با کیفیت برخوردار است.
 • EMU دارای 12 دانشکده است که در راس آنها رشته های پزشکی، داروسازی، علوم سلامت و مهندسی قرار دارد.
 • تمامی کلاس ها، اتاق های جلسات و کنفرانس، آزمایشگاه ها و تجهیزات دانشگاهی با جدیدترین فناوری روز تجهیز شده است.
  •    زبان رسمی این دانشگاه انگلیسی است.
 • EMU قبرس به دانشجویان این امکان را می دهد تا یک تا دو ترم تحصیلی خود را در هر یک از دانشگاه های تحت قرارداد خود در اتحادیه اروپا در کشورهایی نظیر ایتالیا، کانادا، آمریکا، اتریش، چین و غیره بگذراند.
 • این موسسه آموزش عالی دولتی از بیش از 30 مرکز تحقیقاتی، موزه و گالری و سایر تجهیزات برخوردار است.
 • مرکز خدمات درمانی و سلامت دانشگاه مدیترانه شرقی دارای 13 دکتر متخصص و آمبولانس اختصاصی است.
 • کتابخانه EMU از منبع عظیمی از کتاب ها، تحقیقات، منابع صوتی و تصویری و انتشارات تخصصی آموزشی برخوردار است.

دانشگاه EMU قبرس شمالی، عضو کامل انجمن جهانی دانشگاه ها، انجمن دانشگاه های اروپا، انجمن دانشگاه های مدیترانه و فدراسیون دانشگاه های جهان اسلام است و به همین خاطر از شهرت خوبی در سراسر دنیا برخوردار است.در کنار تمام موارد اشاره شده در بالا، باید به این موضوع توجه داشته باشید که در کمتر از 3 هفته کاری امکان دریافت پذیرش تحصیلی از این دانشگاه وجود داشته و می توان بدون نیاز به دریافت ویزای تحصیلی و با 50 درصد تخفیف شهریه برای ثبت نام دانشگاه اقدام کرد.

مزایای تحصیل در دانشگاه EMU

 • کیفیت بالای سیستم آموزشی و زندگی دانشجویی غنی در دانشگاه EMU
 • نبود نیاز به ارائه مدرک زبان
 • تخفیف 50 درصدی شهریه برای تمامی مقاطع دانشگاهی (با استفاده از بورسیه)
 • نبود نیاز به دریافت ویزای تحصیلی
 • هزینه های بسیار پایین تحصیل و زندگی در قبرس
 • اعتبار بالای مدارک دانشگاهی
 • نزدیکی مسافت به کشور ایران
 • امکان انجام کار دانشجویی در خلال تحصیل
 • دریافت پذیرش تحصیلی و یا درخواست انتقالی آسان به دانشگاه های معتبر اروپا، آمریکا و کانادا
 • بازار کار بین المللی و محیط چندجانبه و چند فرهنگی

دانشگاه مدیترانه شرقی در  واقع شده است و با برخورداری از اقامتگاه دانشجویی با بیش از 10هزار تخت در دسترس، فرصت اجاره و دریافت محل اسکان شخصی و مستقل را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده است.دانشگاه مدیترانه شرقی از بیش از 106 کشور دنیا پذیرای دانشجو بوده و به همین خاطر از جوامع منحصر به فرد اجتماعی و فرهنگی دانشجویان بین المللی در داخل دانشگاه برخوردار است. دانشگاه EMU با توجه به اینکه زندگی تحصیلی هر دانشجوی بین المللی باید با تجارب مختلف و ارزشمند تلاقی پیدا کند، یک جشنواره سالانه بهاره را برای مدت یک هفته در ماه می برگزار می کند.

این جشنواره شامل گفتگوهای دانشگاهی و پنل ها با مهمانان ویژه، نمایش فیلم، اجرای تئاتر و کارگاه های آموزشی هنر، موسیقی زنده و سایر سرگرمی های جذاب می شود. اما در الباقی سال تحصیلی دانشجویان بین المللی EMU فعالیت های پردیس دانشگاه مواردی نظیر فستیوال موسیقی راک، جشنواره موسیقی محلی، مسابقات ورزشی، جشن های فرهنگی، مصاحبه هنرمندان، نمایش هفتگی فیلم، برنامه های ایستگاه رادیویی و تلویزیونی که توسط دانشجویان رهبری می شود و بسیاری از ورزش ها و فعالیت های جذاب را شامل می شود.دانشگاه مدیترانه شرقی معروف و دولتی قبرس شمالی با بیش از 1100 نیروی آموزشی برجسته از 35 کشور دنیا، از زیرساخت توسعه یافته و پیشرفته ای برخوردار است. از این رو دوره های آموزشی دانشگاهی با کیفیت بالا به زبان انگلیسی تدریس می شوند و این فرصت را برای دانشجو فراهم می کنند تا زبان دوم را فرا بگیرد.

با در نظر گرفتن اعتبارنامه ها و محتوای آموزشی بین المللی و مدارک دانشگاهی که در سرتاسر دنیا مورد قبول بوده و قابل شناسایی است، دانشگاه EMU قبرس با آموزش دانشجویان برای تبدیل شدن به افرادی خلاق و رقابتی با مهارت های کارآفرینی، آنها را به خوبی برای مشاغل بین المللی آینده آماده می سازد.در حال حاضر تعداد دانشجویان تمام وقت EMU برابر با 18.865 هزار نفر است و تعداد دانشجویان به نسبت نیروی آکادمیک 27 به 1 است. همچنین نسبت دانشجویان خانم به آقا در دانشگاه 41 به 59 درصد بوده و میزان دانشجویان بین المللی حاضر در این موسسه آموزشی بین المللی 83 درصد است.

دانشگاه مدیترانه شرقی از برنامه ها و فرصت های همکاری مشترک با دو دانشگاه برتر جهانی برخوردار است که در دسترس دانشجویان بومی و بین المللی این دانشگاه قرار دارد.
برنامه مشترک همکاری با دانشگاه بولونیا با رتبه 180 دنیا برای تحصیل در برنامه کارشناسی ارشد سیستم های حقوقی تطبیقی که بر روی حقوق اروپا تمرکز داشته و می تواند برای دانشجویان رشته هایی همچون مهندسی، تجارت، رسانه و ارتباطات و سایر رشته های مرتبط مناسب باشد.دانشجویان از این طریق می توانند نزد اساتید دانشگاه بولونیا به تحصیل پرداخته و از دانشگاه مدیترانه شرقی مدرک خود را دریافت کنند.

در کنار ارائه شانس کسب تخصص در رشته ای به خصوص، EMU قبرس فرصت هایی را برای توسعه و پیشرفت در سایر زمینه ها فراهم کرده است. به بیانی دیگر دانشجویانی که در رشته های تحصیلی دانشگاه مدیترانه شرقی ثبت نام کرده اند ممکن است بتوانند بنابر شرایط تحصیلی خود از مزایای تحصیل دو رشته همزمان و دوره های فرعی برخوردار شوند (این موضوع اغلب در دپارتمان مهندسی در دسترس دانشجویان قرار دارد).در عین حال EMU با 28 موسسه آموزشی برجسته در 20 کشور دنیا از جمله آمریکا، کانادا، بلژیک، آلمان، فرانسه، کره جنوبی و چین همکاری داشته و برنامه تبادل دانشجو را نیز با این موسسات آموزشی به اجرا در آورده است.

رشته های دانشگاه مدیترانه شرقی

موسسه آموزش عالی مدیترانه شرقی در قبرس شمالی رشته های متنوعی را در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکترا به دانشجویان دارای پذیرش تحصیلی ارائه می دهد که شامل موارد زیر می شود:

 • تجارت، امور مالی و اقتصاد
 • مهندسی و فناوری
 • هنر، طراحی و موسیقی
 • زبان، ادبیات و آموزش و پرورش
 • بیولوژی، سلامت و پزشکی
 • رسانه و ارتباطات
 • گردشگری و مدیریت هتل
 • سیاست، تاریخ و حقوق
 • ریاضیات و انفورماتیک

پذیرش دانشگاه مدیترانه شرقی

به طور معمول درخواست های پذیرش تحصیلی رشته های کارشناسی Emu قبرس هر دو سال یکبار مورد موافقت قرار می گیرد و دانشجو باید علاوه بر پر کردن فرم درخواست پذیرش تحصیلی، یک کپی رسمی ترجمه شده از آخرین مدرک تحصیلی (برای مثال دیپلم)، یک قطع عکس رنگی پاسپورتی، فتوکپی پاسپورت، ترجمه شناسنامه و کارت ملی و مدرک زبان (در صورت وجود) را برای دپارتمان پذیرش emu قبرس شمالی بفرستد.

چنانچه متقاضی ادامه تحصیل در Emu از مدرک زبان انگلیسی معتبر برخوردار نباشد، باید در آزمون مهارت سنجی زبان دانشگاه پیش از شروع کلاسها شرکت کند. اما در حالت کلی، اغلب دانشجویان پذیرفته شده و جدید دانشگاه که قصد دارند با مدرک دیپلم به تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه مدیترانه شرقی بپردازند، اولین سال تحصیلی خود را صرف گذراندن دوره های آماده سازی زبان دانشگاه می کنند.از این رو دانشجویان بین المللی این امکان را دارند تا بدون نیاز به ارائه مدرک زبان بین المللی و دریافت ویزای تحصیلی، نامه پذیرش تحصیلی emu قبرس شمالی را دریافت کرده و در آنجا مهارت زبان خود را برای ادامه تحصیل ارتقا دهند.

به بیانی دیگر، با شرکت در دوره یکساله آماده سازی زبان emu قبرس، دانشجو می تواند خود را برای سطح زبان تحصیل در دانشگاه و دروس دانشگاهی آماده کرده و به راحتی با محیط و سیستم آموزشی برترین دانشگاه قبرس تطبیق یابد.در صورتی که دارای مدرک زبان انگلیسی معتبر باشید، می توانید بدون نیاز به صرف وقت در دوره های آماده سازی زبان، مستقیما در مقطع کارشناسی به ادامه بپردازید.

اما برای دریافت پذیرش تحصیلی مقطع ارشد emu، شما نیازمند داشتن مدرک کارشناسی دانشگاه و سایر شرایط ذکر شده در بالا هستید، همچنین ممکن است بنابر رشته انتخابی تعدادی از دروس و دوره های پیش نیاز نیز برای شما در نظر گرفته شود که گذراندن آنها بیش از یکسال زمان نخواهد برد.به طور معمول، درخواست های پذیرش تحصیلی مقاطع تکمیلی دانشگاه مدیترانه شرقی دوبار در سال در ترم های پاییز و بهار پذیرفته می شوند و ددلاین ارسال درخواست ها در وبسایت رسمی دانشگاه اعلام می گردد.

در حالت کلی مدارک مورد نیاز برای درخواست پذیرش مقطع کارشناسی ارشد و یا دکترای موسسه آموزشی emu قبرس شمالی به شرح زیر است:

 • فتوکپی برابر اصل و ترجمه شده دیپلم و سایر مدارک تحصیلی دانشجو
 • ریز نمرات دانشگاهی
 • مدرک زبان انگلیسی (درصورت وجود)
 • 3 توصیه نامه دانشگاهی (فارغ التحصیلان قبلی EMU نیازی به ارائه این مورد ندارند)
 • انگیزه نامه تحصیلی
 • فتوکپی پاسپورت و کارت ملی
 • عکس رنگی قطع پاسپورت
 • برنامه تحصیلی دانشجو
 • رزومه تحصیلی دانشجو

رنکینگ دانشگاه EMU

دانشگاه مشهور و محبوب EMU قبرس دارای رتبه 1 در میان تمام دانشگاه های قبرس است و بنابر آمار سازمان رنکینگ THE، رتبه 501 تا 600 جهان را در سال 2023 به خود اختصاص داده است . همچنین قبرس شمالی یک مقصد جذاب برای مهاجرت به قبرس شمالی است. قبل از هر چیز تصمیمتان را مطمئن کنید و تحقیقات لازم را برای اطلاع از مزایا و معایب زندگی در قبرس شمالی انجام دهید همچنین اداره اقامت قبرس یک سازمان دولتی است که مسئولیت صدور و مدیریت ویزاها و اقامت های مربوط به قبرس را بر عهده دارد. این اداره برای تسهیل امور مهاجرین ، دانشجویان بین‌المللی ، کارمندان خارجی و سایر افرادی که قصد دارند در قبرس اقامت پیدا کنند ، خدماتی را ارائه می دهد. وظایف این اداره شامل تعیین الزامات اقامت، پردازش ویزاها و درخواست های اقامت، ارائه مشاوره و راهنمایی در امور مهاجرت و اقامت و نظارت بر صحت اسناد و مدارک مربوطه می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی با اداره اقامت قبرس ، می توانید از طریق وب سایت رسمی آنها یا از طریق شماره تماس ها و آدرس های ارائه شده با آنها تماس بگیرید.

 

دکمه بازگشت به بالا