عمومیکسب و کار استانها

چگونه پیامک تبلیغاتی ایرانسل را برای همیشه غیر فعال کنیم؟ {در 8 ثانیه}

لغو پیامک تبلیغاتی ایرانسل چگونه است؟

اگر جزء مشترکین ایرانسل هستید حتما برای شما هم پیش آمده است که گاها پیام های تبلیغاتی در inbox پیام های گوشی تلفن همراه خود دریافت کنید. اما مشکل اصلی زمانی شروع می شود که تعدد پیامک های تبلیغاتی زیاد شود و شما تمایلی برای دریافت آنها نداشته باشید. در چنین حالتی به دنبال روش هایی برای لغو پیامک تبلیغاتی ایرانسل می گردید. ما در این مطلب به شما خواهیم گفت لغو پیامک تبلیغاتی ایرانسل پس از خرید پنل پیامکی چگونه است؟ اگر شما هم از پیامک های تبلیغاتی ایرانسل خسته شده اید و به دنبال راهی برای غیر فعال کردن اس ام اس های تبلیغاتی ایرانسل می گردید حتما این مطلب را مطالعه کنید.

مقاله مرتبط: پنل اس ام اس رایگان بدون ثبت نام

غیرفعال سازی پیامک های تبلیغاتی ایرانسل

همانطور که می دانید پیامک های تبلیغاتی که روی خط ایرانسل خود دریافت می کنید از سوی اپراتور ایرانسل ارسال می گردد. این سرویس به صورت خودکار برای تمامی مشترکین ایرانسل فعال است. اما روش هایی برای لغو پیامک تبلیغاتی ایرانسل نیز وجود دارد. طریقه حذف پیام های تبلیغاتی ایرانسل در ادامه تشریح شده است:

 • لغو تبلیغات از طریق یامک
 • تماس با پشتیبانی ایرانسل
 • کد دستوری حذف پیامک های تبلیغاتی ایرانسل
 • اپلیکیشن ایرانسل من

1- لغو پیامک تبلیغاتی ایرانسل از طریق ارسال اسمس

یکی از روش هایی که به منظور غیرفعال سازی پیامک تبلیغاتی ایرانسل استفاده می شود ارسال پیامک به اپراتور است. این روش بسیار آسان است و در مدت کوتاهی می توانید از شر پیامک های تبلیغاتی ایرانسل راحت شوید. برای انجام این کار کافیست عدد 2 را به شماره 5005 ارسال نمایید.

نکته: توجه داشته باشید هزینه ارسال پیامک کاملا رایگان است و هزینه ای در بر نخواهد داشت.

2- تماس با پشتیبانی ایرانسل جهت لغو پیامک تبلیغاتی

به منظور ارسال تکی پیام و ارتباط با پشتیبانی ایرانسل کافیست با شماره 700 تماس بگیرید و به اپراتور درخواست لغو سرویس پیامک تبلیغاتی ایرانسل را بدهید.

نکته: اگر با خط غیر ایرانسلی می خواهید اقدام به غیرفعالسازی پیامک تبلیغاتی ایرانسل نمایید باید از طریق شماره گیری ۰۹۳۷۷۰۰۰۰۰۰ با مرکز تماس ایرانسل درخواست خود را ثبت نمایید.

3- کد USSD غیرفعال سازی پیامک تبلیغاتی ایرانسل

برای هر سه اپراتور ایرانسل، همراه اول و رایتل یک کد دستوری واحد جهت حذف پیامک تبلیغاتی وجود دارد.

 • در صفحه کلید کد دستوری #800* را شماره گیری کنید.
 • لغو پیامک تبلیغاتی ایرانسل
 • وارد منویی می شوید که شامل چند گزینه می باشد.
 • گزینه اول (خدمات فعال): لیستی از سرویس های فعال برای این خط را از طریق پیامک برای شما ارسال می کند.
 • گزینه دوم( قطع خدمات): به منظور قطع سرویس هایی که روی خط فعال است استفاده می گردد.
 • گزینه سوم( قطع تبلیغات): برای قطع پیامک های تبلیغاتی ایرانسل استفاده می شود.
 • گزینه چهارم( تبلیغ از خط شخصی): اگر از یک خط شخصی تبلیغات دریافت می کنید می توانید با انتخاب این گزینه و وارد کردن شماره ای که از آن تبلیغ دریافت می کنید آن را غیرفعال نمایید.
 • گزینه پنجم( استعلام سرشماره): به منظور دریافت اطلاعات در مورد یک خط با انتخاب این گزینه می توان سرشماره آن را وارد کرد.

    اگر در صفحه اول گزینه قطع تبلیغات را مشاهده نمی کنید ابتدا به منظور نمایش سایر گزینه ها “#” را وارد کنید.

    حال عدد 3 را برای قطع تبلیغات وارد نمایید.

    با انتخاب گزینه 3 پیامی ظاهر می شود و اعلام می کند درخواست شما با موفقیت ثبت شد و تا 24 ساعت آینده اجرا می شود.

4- لغو پیامک تبلیغاتی ایرانسل با اپلیکیشن ایرانسل من

یکی دیگر از روش هایی که می توان از طریق آن به غیرفعالسازی سرویس پیامک تبلیغاتی ایرانسل اقدام کرد استفاده از اپلیکیشن ایرانسل من است. روش غیرفعالسازی با این برنامه را در ادامه به شما آموزش می دهیم.

 • برای انجام این کار اپلیکیشن ایرانسل من را باز کنید.
 • منوی سه خطی بالای صفحه اپلیکیشن ابرانسل من را لمس کنید.
 • سپس گزینه پرونده را انتخاب نمایید.
 • لغو پیامک تبلیغاتی ایرانسل
 • در تب تنظیمات گزینه مدیریت پیامک های تبلیغاتی را انتخاب نمایید.
 • لغو پیامک تبلیغاتی ایرانسل
 • در صورتی که پیامک های تبلیغاتی سیم کارتتان را از روش های دیگر غیر فعال نموده اید در این صفحه گزینه ای تحت عنوان فعالسازی مشاهده خواهید کرد.
 • طریقه غیرفعال سازی پیامک تبلیغاتی ایرانسل

نکته: لطفا این موضوع را در نظر داشته باشید تمام روش های گفته شده برای لغو آن دسته از پیام های تبلیغاتی که با پیش شماره های ۱۰۰۰، ۲۰۰۰، ۳۰۰۰، ۵۰۰۰ و ۰۲۱ هستند استفاده می گردد. برای لغو سایر پیام های تبلیغاتی باید از کدهای دیگری استفاده نمایید.

علاوه بر روش های گفته شده می توانید از طریق شماره گیری کد ‎۵۰۰۶#* گروه پیامک های تبلیغاتی دریافتی از اپراتور ایرانسل را لغو نمایید.

لغو پیامک های تبلیغاتی ایرانسل

با ارسال عدد 1 پیامی دریافت خواهید کرد که به شما اعلام می کند برای عدم دریافت پیامک های تبلیغاتی کلید واژه LAGHV را ارسال نمایید. اکثر پیامک های تبلیغاتی با ارائه اطلاعات نادرست برای کاربران مزاحمت ایجاد می کنند و کاربران را تشویق می کنند در مسابقات پیامکی شرکت کنند. غیرفعال سازی پیامک های تبلیغاتی ایرانسل از چهار طریق ارسال پیامک، تماس با پشتیبانی ایرانسل، اپلیکیشن ایرانسل من و شماره گیری کدهای دستوری امکان پذیر است. مشترکین ایرانسل عزیز می توانید انتخاب کنید مایل به دریافت کدام گروه پیامکی از سوی ایرانسل هستید. سپس بر اساس آن یکی از روش ها را انتخاب نمایید. شما از کدام روش برای غیرفعال سازی پیامک تبلیغاتی ایرانسل استفاده می کنید؟

غیرفعالسازی و فعالسازی پیامک های تبلیغاتی (ایرانسل و همراه اول)

بعضی از پیامک‌های تبلیغاتی واقعاً مزاحم‌اند! وقتی کار مهمی داشته باشیم، تمرکز ما را از بین می‌برند یا نمی‌گذارند چرت خشک و خالی بزنیم. زمانی که منتظر پیام شخص مهمی هستیم، فوری از راه می‌رسند و ضدحال می‌زنند.

البته این‌ فقط بخش کوچک از مشکلاتیست که بعضی پیامک‌های نامناسب برایمان ایجاد کردند. به خاطر همین موضوع ما می‌خواهیم خیلی سریع، نحوه غیر فعالسازی (و البته فعالسازی مجدد) پیامک‌های تبلیغاتی را مفصل توضیح دهیم. فقط قبل از آن لازم است که انواع پیامک‌ را بشناسید تا آن دسته از اس ام اس‌هایی را که برایتان اهمیت دارند، به اشتباه بلاک نکنید. پس با ما همراه باشید.

انواع پیامک انبوه

پیامک‌های انبوه یا گروهی به دو نوع مختلف تبلیغاتی و ارزش افزوده تقسیم می‌شوند که در ادامه معرفی خواهیم کرد.

پیامک تبلیغاتی

پیامک‌های تبلیغاتی قصدشان خیر است، هدفی جز تبلیغات و هیچ هزینه‌ای هم از حساب شما کسر نمی‌کنند. مثلاً پیامک‌های حاوی کد تخفیف یا حراج‌های فصلی که از طرف سایت بانی مد، سایت دیجی کالا یا فروشگاه جین‌وست ارسال می‌شود در دسته اس ام اس‌های تبلیغاتی هستند.

پیامک‌های ارزش افزوده یا value added service) VAS)

این پیامک‌ها که به آن VAS یا خدمات مبتنی بر محتوا می‌گویند،  در ازای ارسال محتوا در قالب اس ام اس از کاربر هزینه کم می‌کند. به زبان ساده‎‌تر همه هزینه‌ها با شماست و در صورتی که مایل باشید تا به طور مرتب محتوای ارائه شده به صورت پیامک را دریافت کنید، باید هزینۀ آن را روی قبض تلفن همراهتان بپردازید یا از شارژ موبایلتان کم شود.

در این نوشته، ما روش حذف هر 2 مدل پیامک را برای اپراتور ایرانسل و همراه اول مفصل آموزش می‌دهیم. پس لطفاً 5 دقیقه وقت بگذارید و کل مطلب را بخوانید.

روش غیر فعالسازی (و فعالسازی) پیامک‌های تبلیغاتی

برای حذف پیامک‌‌های تبلیغاتی و لغو سرویس های پیامکی برای همراه اول و ایرانسل باید شماره #800* را شماره‌گیری کنید. بعد از شماره‌گیری عدد #800* می‌توانید:

 • با ارسال کد 1 لیست سرویس‌های فعالی که دارید، طی چند ثانیه برایتان پیامک می‌شود.
 • با ارسال کد 2 خدمات مبتنی بر محتوا یا همان ارزش افزوده (VAS) غیرفعال می‌شود.
 • با ارسال کد 3 خدمات تبلیغاتی پیامک انبوه برایتان غیرفعال می‌شود.
 • با ارسال کد 4 تبلیغات انبوه که از خط شخصی برایتان ارسال می‌شود، غیرفعال می‌شود.

پیشنهاد ما این است که ابتدا لیستی از سرویس‌های ارزش افزوده را دریافت کنید و سپس پیامک‌های سودجوی VAS را حذف کنید. در درجه دوم هم اگر مطمئن هستید، پیامک‌های تبلیغاتی خود را غیر فعال کنید. در ضمن با لغو پیامک‌های تبلیغاتی، دیگر هیچ کسب‌وکاری نمی‌تواند برای شما پیامک بفرستد، یعنی دیگر پیامک‌هایی مثل کد تخفیف، پیشنهادهای ویژه، رویدادها و … را دریافت کنید، رستوران یا فروشگاه محبوبتان هم نمی‌تواند پیامکی برایتان بفرستد. اما پیامک‌های خدماتی و اطلاع‌رسانی بانک‌ها باقی می‌ماند.

دکمه بازگشت به بالا