عمومیکسب و کار استانها

بهترین دکتر کرایوتراپی زگیل در اصفهان

کرایوتراپی زگیل تناسلی چیست؟ | درمان زگیل در اصفهان

زگیل‌ها روی پوست رشد می‌کنند و در اثر ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می‌شوند. بیش از 100 نوع HPV وجود دارد که فقط تعداد کمی از آن‌ها منجر به ایجاد زگیل بر روی پوست می‌شوند. این ویروس، رشد سلول‌ها روی لایه‌ی بیرونی پوست را تحریک می‌کند و افزایش می‌دهد. در بیشتر موارد، زگیل‌های معمولی در انگشتان، و نزدیک ناخن‌ها و یا روی دست‌ها ظاهر می‌شوند، و انواع خاصی از HPV می‌توانند باعث بروز زگیل در ناحیه تناسلی شوند. درمان زگیل در اصفهان، توسط دکتر علیرضا عابدی برای انواع زگیل‌ها انجام می‌شود. برای آشنایی با انواع زگیل،  علل ایجاد و درمان زگیل در اصفهان، این مطلب را مطالعه کنید.

انواع زگیل

زگیل‌های معمولی:

معمولا ایننوع زگیل‌ها، روی دست‌ها و انگشتان دست ایجاد می‌شوند. این زگیل‌ها اندازه‌های مختلفی دارند و می‌توانند خیلی کوچک باشند و یا اندازه‌ی متوسطی داشته باشند. زگیل‌های معمولی، بافت زبری دارند و پوسته پوسته هستند و لمس آن‌ها سخت است. آنها از نظر رنگ متفاوت هستند و می‌توانند به رنگ سفید، قهوه‌ای روشن، صورتی، خاکستری باشند. گاهی اوقات، رگ‌های خونی لخته شده ریز مانند به صورت نقاط سیاه روی آن‌ها قابل رویت است.

زگیل‌های پلانتار یا میخچه:

 این نوع زگیل معمولاً به صورت توده‌های رنگی (قهوه ای روشن) و گوشتی هستند، و روی آن‌ها نقاط کوچک سفید (برفک) و رگ‌های خونی کوچک لخته شده که به صورت نقاط سیاه ریز هستند، ظاهر می‌شوند. زگیل‌های پلانتار در کف پا ایجاد می‌شوند.

زگیل پالمار یا موزایکی مانند

وقتی زگیل‌های پلانتار به صورت چندتایی کنار هم قرار بگیرند و مجمعه‌ی بزرگتری را تشکیل بدهند، زگیل پالمار نامیده می‌شوند. این زگیل‌ها می‌توانند صدمه ببینند و عفونت کنند. زگیل‌های پالمار به رنگ‌های صورتی یا قهوه‌ای تیره، روی پوست ظاهر می‌شوند.

زگیل غصابی!

این زگیل‌ها مانند زگیل های معمولی به نظر می رسند. این زگیل در افرادی که به طور مرتب  و بدون دستکش به گوشت و ماهی خام دست می‌زنند، یافت می‌شود، به همین دلیل نام آن زگیل غصابی است. مرکز درمان زگیل در اصفهان بهشما پیشنهاد می‌کند که اگر مجبور هستید روزانه به گوشت و ماهی خام دست بزنید، حنما از دستکش استفاده کنید تا بهاین نوع زگیل مبتلا نشوید.

زگیل تناسلی:

این زگیل‌ها در ناحیه تناسلی ایجاد می‌شوند و شایع ترین بیماری مقاربتی هستند که از طریق تماس مستقیم بین پوست افراد انتقال می‌یابند. زگیل‌های بسیار کوچک و گوشتی هستند و رنگ‌شان صورتی و یا قرمز است. این زگیل‌ها آنقدر کوچک هستند که به راحتی دیده نمی‌شوند. غالباً چندتایی (سه یا چهارتایی) در کنار هم قرار می‌گیرند و ممکن است به سرعت رشد و گسترش پیدا کنند. آن‌ها معمولاً دردناک نیستند، اگرچه ممکن است باعث درد خفیف، خونریزی و خارش شوند. درمان زگیل تناسلی در اصفهان امکان‌پذیر است و به کمک بهترین روش‌ها در مجموعه ما انجام می‌شود.

زگیل‌های صاف:

زگیل صاف نوع دیگری از زگیل است که ممکن است در قسمت پشت دست و بازوها مشاهده شود.  این زگیل‌ها بسیار کوچک و ریز هستند. زگیل‌های مسطح، ممکن است در به صورت چندتایی کنار یکدیگر ظاهر شوند. کوچک. زگیل صاف،سطح خشن و زیری ندارد و قابل لمس هستند. این زگیل‌ها به رنگ قرمزمایل به صورتی یا قهوه‌ای مایل به قرمز هستند.

زگیل از طریق تماس مستقیم با ویروس HPV ایجاد می‌شود، و مسری است. HPV ممکن است از طریق تماس مستقیم شخص با شخص و یا از طریق تماس مستقیم با شی مورد استفاده شخص مبتلا به ویروس، گسترش یابد. ویروسی که باعث ایجاد زگیل می‌شود، می تواند در نقاط دیگر روی بدن فرد مبتلا به زگیل نیز گسترش پیدا کند.

درمان انواع زگیل در اصفهان

در بیشتر موارد، زگیل‌هایی که بر روی پوست ایجاد می‌شوند، بی ضرر هستند و بدون درمان از بین می‌روند. اما بعضی دیگر باید توسط پزشک معاینه و درمان شود. به هیچ وجه به زگیل‌هایی که روی پوست‌تان ایجاد شده دست نزنید. اگر زگیل‌ها را لمس کنید، ویروس آن‌ها در قسمت‌های دیگر پوست‌تان نیز پخش می‌شود و در آن قسمت‌ها نیز زگیل ایجاد می‌شود. بعضی اوقات، ممکن است زگیل بعد از درمان عود کند و برای بهبودی به بیش از یک درمان نیاز داشته باشد.

درمان زگیل تناسلی در اصفهان و کرایوتراپی در اصفهان شامل موارد زیر می‌شود:

کرایوتراپی یا سرما درمانی:

اسپری کرایوتراپی یکی از موثرترین و بهترین روش‌های درمانی برای انواع زگیل است. در کرایوتراپی از نیتروژن مایع برای انجماد زگیل استفاده می‌شود. در این روش درمانی که به سرما درمانی زگیل ناحیه تناسلی نیز معروف است، محتویات دستگاه کرایو روی زگیل اسپری می‌شود و به سرعت و با شدت، دمای آن را کاهش می‌دهد و زگیل را فریز می‌کند و منجر به مرگ سلولی در آن می‌شود. از آنجایی که نیتروژن مایع فقط روی زگیل اسپری می‌شود، در نتیجه به پوست اطراف آن آسیب نمی‌زند و مانع پخش شدن زگیل به قسمت‌های دیگر پوست می‌شود. تعداد جلسات کرایوتراپی در اصفهان بسته به تعداد و نوع زگیل متفاوت می باشد.

لیزر زگیل تناسلی در اصفهان و لیزر درمانی برای انواع زگیل‌ها:

از لیزر برای سوزاندن زگیل‌ها استفاده می‌شود. در لیزر درمانی بافت زگیل از بین می‌رود و ممکن است زخم ایجاد شود. درمان لیزری زگیل، راه‌حل خوبی نیست، چون باعث پخش شدن ویروس آن به قسمت‌های دیگر بدن می‌شود.

کانتاریدین:

کانتاریدین، ماده شیمیایی است که باعث ایجاد تاول در زیر زگیل می‌شود. روی زگیل ریخته می‌شود و در آن نفوذ می کند. با این کار زگیل از سطح پوست جدا می‌شود. این روش درمانی درناک است و ممکن است همه‌ی افراد نتواننند درد آن را تحمل کند.

الکترو دیکسیون و کورتاژ زگیل:

این روش با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. در این روش درمانی، جریان الکتریکی به زگیل فرستاده می‌شود و خونرسانی آن را از بین می‌برد. سپس پزشک شما می‌‌تواند زگیل را خارج کند. این روش دردناک است و تاثیر زیادی در از بین بردن زگیل‌ها ندارد.

ایمونوتراپی:

پزشک شما ممکن است آنتی ژن‌هایی را به زگیل تزریق کند تا یک واکنش ایمنی ایجاد کنند. این روش درمانی با درد شدید، تورم و قرمزی ایجاد شود.

تشخیص و نشانه های زگیل تناسلی

یکی از عفونت های شایع پوست پوست و مخاط ویروس پاپیلویمای انسانی (HPV) است.

گونه کوندیلوما آکومیناتا (CA) که به عنوان زگیل های تناسلی شناخته می شود ، تظاهری از پاپیلومای انسانی است که به عنوان زیر مجموعه ای از عفونت های اختصاصی مقعدی تناسلی رخ می دهد. تظاهر موضعی ک وندیلوما آکومیناتا به صورت پاپول های نرم یا پلاک بر روی دستگاه ژنیتال خارجی ، پوست اطراف مقعد، پرمینه یا کشاله ی ران می باشد. HPV نوع 6 ویا 11 بیشترین علت CA  کشف شده است .

در این جا، علت اپیدمیولوژی ، نشانه های بالینی و تشخیص CA مرور شده است. جزئیات یشتر درباره یعفونت HPV و بحث درباره یCA در کودکان ،درمان CA و ارتباط بین عفونت HPV و سرطان به صورت جداگانه تهیه شده است.(در مطالعات دیگر)

علت شناسایی

HPV ویروسی است، فاقد پوشش با DNA رشته ای از خانواده ی پاپیلوما ویریده  محققان بیش از 200 نوع از HPV را شناسایی کرده اند که بیش از 40 نوع آن از طریق تماس جنسی منتقل میشوند و منطقه ی مقعدی نتاسلی را آلوده میکنند.

ویروس شناسی HPV با جزئیات در مطالعه ی دیگری مرور شده است.

(Human Papilloma Virus Infections)

انواع HPV  بر اساس ریسک ایجاد سرطان به گروه های با ریسک بالا و ریسک پائین تقسیم شده اند.

نو با ریسک پایین که نوع 6 و11 هستند در حدود 90% زگیل های مقعدی تناسلی کشف شده اند. همچنین عفونت همزمان با ریسک پایین یا ریسک بالا نیز شایع است. به طور مثال در یک آنالیز که 8800 خانم در گروه شاهد در یک مطالعه ی دو سو تصادفی برای ارزیابی اثر واکسن چهارگانه بودند، 298 (3%) زگیل های مقعدی تناسلی پیشرفته و HPV نوع 6 و11 در 448 مورد از 520 زگیل آزمایشی ، کشف شدند(86%).

اونواع با ریسک بالای HPV ، مانند نوع 16 ، 18 ، 52 و 56 در 191 زگیل کشف شد (31%).

سخن اصلی : HPV  از طریق تماس با پوست یا مخاط الوده ایجاد می شود. این ویروس به سلول های قاعده ای اپیدرم از بین خراش های کوچک حمله میکنند .

وجود زگیل برای انتقال لازم نیست بلکه  بیشتر برای عفونت ها به علت بار بالای ویروس ایجاد میشوند.

عفونت HPV میتواند وارد یک دوره ی مخفی بدون نشانه و علامت بشود.

در بیمارانی که CA پیشرفت می کند، به طور معمول دوره ی کمون بین 3 هفته تا 8 ماه می باشد. دریک مطالعه یکومورت از 603 دانش جوی خانم، 31 دانش جو که زگیل های مقعدی تناسلی آن ها بعد از عفونت با HPV  رخ داد، زمان متوسط بین کشف HPV نوع 6 و 11 تا شناسایی زگیل های مقعدی تناسلی ، 2.9 ماه بود.

ریسک CA پیشرفته عد از رخورد با HPV  نوع 6 و 11 به نظر میرسد بالا باشد. در یک مطالعه ی کومورت ، روی 473 مرد بین 18 تا 21 سال فعال جنسی که تحت تاثیر یک مطالعه ی3 ساله  قرار گرفتند.

شیوع تجمعی زگیل تناسلی در طول 24 ماه در میان 46 مرد مبتلا به عفونت HPV نوع 6 و11 ، 58 درصد بود.

مطالعه ی کوهورت 603 دختر دانشجو همچنین میزان بالای زگیل تناسلی پیشرفته را در برداشت. مطالعات زنان و زایمان سه ساله در یک مطالعه ی تجمعی 36 ماهه برای زگیل های تناسلی در بین زنان با عفونت HPV نوع 6 یا 11 ، 64% کشف شد.

انتقال عمودی HPV از زنان باردار با زگیل های مقعدی تناسلی به جنین امکان پذیر است و در مطالعه ی جداگانه ای مرور شده است.( به بخش درمان زگیل های ولوو واژن مراجعه کنید. بخش عمودی انتقال و نحوه ی تحویل)

اپیدمیولوژی : عفونت با HPV  شایع ترین عفونت منتقله از راه جنسی در جهان است.حداقل 75% از بزرگسالان فعال جنسی در ایالات متحده حداقل با یک نوع HPV ژنیتال آلوده شده اند. برآورد شده است که شیوع عفونت HPV مقعدی تناسلی در ایالات متحده بین افراد واکسینه شده 10 تا 20 درصد است. نرخ عفونت HPV در کشورهایی که واکسیناسیون HPV اجرا شده است ، روند رو به کاهش دارد. جزئیات یشتر در مورد اپیدمیولوژی عفونت HPV به طور جداگانه ارائه می شود.

CA نسبتا رایج است. در یک مطالعه ی مرور ی سیستماتیک از مطالعات بین المللی بروز و شیوع CA در بزرگسالان ، نرخ بروز سالانه بین 160 تا 289 نفر در هر 100000 نفر بود.

میزان شیوع گزارش شده بر اساس بررسی پایگاه های اداری یا نمودارهای پزشکی و گزارش پزشکان آینده از 0.13 به 0.56 درصد رسیده است و گزارش شده است میزان شیوع مبتنی بر معاینه های دستگاه تناسلی از 2 تا 5.1 درصد است.

CA در بزرگسالان جوان بسیار شایع است.

دکمه بازگشت به بالا