عمومیکسب و کار استانها

بهترین چوب برای ساخت میز محکم رستورانی

بهترین چوب در ساخت میز و صندلی ناهارخوری

قطعا شما هم زیاد شنیده اید که می گویند فینگر جوینت چوب راش بهترین چوب در ساخت میز و صندلی ناهارخوری بشمار می رود. امروز می خواهیم ببینیم که چوب راش چه ویژگی هایی دارد که آن را از دیگر چوب ها متمایز می کند. میز و صندلی چوبی را می‌توان جزء اولین میز و صندلی هایی دانست که ساخته شده اند. این میز صندلی ها در طول زمان تغییرات زیادی داشته اند و پیشرفته تر شده اند.

چوب درختان مختلف می‌تواند به عنوان ماده ی اصلی برای ساخت میز و صندلی ناهارخوری چوبی استفاده شود. هر کدام از این چوب ها دارای ویژگی های مختلفی هستند. برخی از آن ها سخت تر و برخی دیگر نرم تر هستند. از نظر رنگ نیز چوب ها با هم متفاوت هستند. علاوه بر این رگه موجود در چوب و بافت جذاب آن می‌تواند باعث شود تا فضایی گرم و صمیمی ایجاد شود.

از جمله مزیت های میزهای چوبی می‌توان به استحکام، زیبایی و تنوع اشاره کرد. میزهای چوبی می‌توانند تمامی آن چه را که از یک میز ناهارخوری انتظار دارید را برآورده کند. در کنار میز ناهارخوری چوبی می‌توان از صندلی هایی که ساختار چوبی دارند نیز استفاده کرد. این صندلی محکم و زیبا هستند و با توجه به نوع طراحی می‌توانند در فضاهای مدرن و کلاسیک مورد استفاده قرار گیرند.

راش بهترین چوب در ساخت میز و صندلی ناهارخوری

راش نام درختی در جنگل های شمال ایران است که از چوب آن برای ساخت منازل در روستاها، ساخت میز و صندلی، مبلمان، در و پنجره، تخته لایه و روکش و … استفاده می شود. ایران یکی از کشورهایی است که دارای جنگل های راش می باشد، اما برای جلوگیری از نابودی جنگل ها چاره ای جزء پذیرفتن واردات این نوع چوب نداریم. این چوب رنگ کرم مایل به قرمز دارد و درون آن مشخص نیست.

ویژگی بهترین چوب در ساخت میز و صندلی ناهارخوری

به گفته کارشناسان، چوب راش دارای بافتی همگن و متراکم است و همین تراکم باعث می شود تا این نوع چوب در برابر قارچ و حشرات مقاوم باشد. این بارزترین ویژگی چوب راش است. چوب راش بیشتر برای کارهایی با ابعاد و اندازه بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد، مواردی مانند تاج درختان و یا مبلمان ها و میز و صندلی های ناهارخوری.

چرا میز و صندلی ناهارخوری با چوب راش بخریم؟

همانطور که قبلا نیز اشاره شد چوب راش از مقاومت بالایی برخوردار می باشد. مبلمانی که از چوب راش ساخته می شود نسبت به سایر مبلمان ها از کیفیت بالاتری برخوردار است. اگر از آن دسته خانواده های پر رفت وآمد و شلوغ هستید، بهترین گزینه برای شما انتخاب میز و صندلی ناهارخوری با چوب راش است، زیرا به راحتی خراب و فرسوده نمی شود. زیبایی این میز و صندلی ها در نوع خود بی نظیر است و طرفداران زیادی دارد.

خرید میز و صندلی تهیه شده از چوب راش

بعضی از میز و صندلی های ناهارخوری فقط روکشی سطحی از چوب راش دارند و انواع دیگر به طور کامل از چوب راش ساخته می شوند، قطعا نوع اول به نسبت مبلمان هایی که تماما از چوب راش تولید می شود مقرون به صرفه تر هستند، اما کیفیت آن با انواع تمام راش قابل قیاس نیست. بهتر است از جایی میز و صندلی ناهارخوری خریداری کنید که نسبت به چوب آن اطمینان کافی داشته باشید. میز و صندلی ناهارخوری که به تازگی از چوب راش تهیه شده باشد فاقد زبری بوده و همه جای آن دارای سطح یکسانی می باشد.

شاید تعجب کنید اگر بگوییم که خرید میز و صندلی ناهارخوری با چوب راش می تواند به منزله یک سرمایه گذاری برای شما باشد. به این علت که هم دوام زیادی دارد و هم اینکه اگر قصد تغییر دکوراسیون مبلمان منزل تان را داشته باشید، همچنان ارزش اولیه خود را حفظ می کند و می توانید آن را به راحتی با قیمت مناسب بفروشید. از چوب راش می توان در تولید و تهیه مبلمان های مختلفی استفاده کرد که یکی از آن ها ساخت میز و صندلی ناهارخوری است. بدون تردید میز و صندلی هایی که از چوب راش تهیه شوند دارای جلوه زیباتری هستند.

    میز و صندلی ناهارخوری که به تازگی از چوب راش تهیه شده باشد فاقد زبری بوده و همه جای آن دارای سطح یکسانی می باشد.

همان طور که در مطالب بالا اشاره کردیم راش بهترین چوب در ساخت میز و صندلی ناهارخوری محسوب می شود. چوب راش، چوب نیمه سبک و سختی می باشد. به دلیل سختی زیاد حشرات و قارچ ها نمی توانند به آن آسیب بزنند. چوب راش معمولا راست تار و دارای الیاف موازی و یکنواخت می باشد، که از خصوصیات مثبت این چوب برای ساخت سازه های با کیفیت به شمار می آید. به دلیل این‌ که از درختان سردسیری و تنومند استخراج شده تراکم بسیار بالایی دارد، بسیار سبک است و به این راحتی‌ها نمی‌شکند. مقاومت آن بسیار بالاست و در مقابل رطوبت و سرد و گرم شدن هوا هیچ عکس‌العملی از خود نشان نمی‌دهد، یعنی کاملاً مناسب برای ساختن یک سازه چوبی است.

انواع چوب در ساخت میز و صندلی نهارخوری

درختان چوب سخت به عنوان درختان برگریز در نظر گرفته می شوند ، به این معنی که آنها با تغییر فصول برگ خود را از دست می دهند. درختان سوزنی برگ معمولاً دارای برگهای سوزنی هستند و تمایل دارند برگهای خود را در طول سال حفظ کنند. بیشتر درختان سوزنی برگ درختان همیشه سبز یا بوته ای هستند.

درختان سوزنی برگ درخت نرم محسوب می شوند و به طور معمول در ساخت و سازهای عمومی ، برای جعبه و کاغذ ، تخته سه لا و روکش استفاده می شوند. با این وجود درختان چوب سخت دارای درخت قلب یا میانه متراکم هستند و طبیعت آنها کمتر نفوذ پذیر و سخت است.

در غرب میانه ، گونه های چوب سخت  وجود دارد اما محدود نمی شود. توسکا ، راش آمریکایی ، خاکستر ، آسپن ، باسوود ، افرا قهوه ای ، توس ، گیلاس ، نارون ، افرا سخت ، گیاه خارک ، بلوط قرمز ، افرا نرم ، گردو ، بلوط سفید ، کاج سفید ، صنوبر زرد. این گونه های مختلف چوب سخت در بسیاری از موارد از جمله کف سازی ، آلات موسیقی ، کابینت ، آسیاب و مبلمان ظریف استفاده می شود.

پس از برداشت و تبدیل چوب به درختان ، محصولات مورد بازرسی ، درجه بندی و مرتب سازی قرار می گیرند و تعیین می کنند که چوب می تواند و چه چیزی باید تولید شود. ، چوب های سخت مورد استفاده برای ایجاد صندلی و میز ناهارخوری چوبی در بالاترین سطح درجه بندی شده اند و شامل افرا قهوه ای ، گیلاس ، نارون ، سخت افرا ، گردو آمریکایی ، بلوط قرمز ، گردو و بلوط سفید.

بهترین چوب در ساخت میز و صندلی نهارخوری : گیلاس،نارون،گردوی آمریکایی،افرا

·         چوب گیلاس

گیلاس ، که گیلاس سیاه نیز نامیده می شود ، در سراسر نیمه شرقی ایالات متحده یافت می شود. از نظر رنگ می تواند بسیار متفاوت باشد اما ظاهری کاملاً یکنواخت دارد. همچنین می توان آن را در سایه های روشن و تیره رنگ آمیزی کرد ، اما به دلیل تنوع زیبا که دارد اغلب رنگ آن طبیعی است. این چوب نسبتاً سخت و مقاوم است و پس از فرایند خشک شدن از لحاظ ابعادی بسیار پایدار است. گیلاس یک انتخاب عالی برای سبک های میز و صندلی غذاخوری کلاسیک و آراسته تر است و با سطح براقیت (درخشش) غنی به نظر می رسد.

·         چوب نارون

نارون ، که به آن نارون آمریکایی یا نارون خاکستری نیز گفته می شود ، در جنگل های چوب سخت در سراسر شرق ایالات متحده یافت می شود. نارون از نظر مقاومت و دوام نسبتاً سنگین و سخت است. این به خاطر الگوی دانه بندی منحصر به فرد خود شناخته می شود ، که اغلب با ظاهر “راه راه” غیر معمول و منحصر به فرد خود از گورخر یا ببر تقلید می کند. از نارون می توان برای میزها و صندلی های ناهار خوری در تعدادی از تنظیمات از سنتی تر تا معاصر یا مدرن استفاده کرد.

·         چوب افرا

افرا، در درجه اول در دریاچه های بزرگ و مناطق میانه آتلانتیک یافت می شود. افرا به دلیل استحکام و دوام بالا ، در مقایسه با سایر چوب های جنگلی هزینه بیشتری دارد. از نظر رنگ طبیعی زیباست و از نظر بافت و شکل صاف است. افرا می تواند از نظر دانه و طرح بسیار متفاوت باشد. افرا فرفری یک نوع غیر معمول و متمایز است ، و به دلیل ظاهر دانه های فرفری آن چنین نامیده می شود. افرا یک انتخاب فوق العاده برای صفحات رومیزی است و می تواند در کسانی که از تزئین با عناصر و رنگ طبیعی لذت می برند ، مورد استفاده قرار گیرد.

·         چوب گردوی آمریکایی

چوب گردوی آمریکایی معمولاً به دلیل الگوی خیره کننده دانه معروف است و در حالت طبیعی خود ، اغلب گره های زیادی دارد و به آن نمای روستایی می بخشد. این یک چوب سخت ، مقاوم و سخت است که اغلب برای دسته های ابزار ، زمین های بسکتبال و سایر برنامه هایی که دوام در آنها مهم است استفاده می شود. این چوب بیشتر با لکه طبیعی و دانه بندی منحصر به فرد قابل مشاهده باشد. چوبی ایده آل برای صفحات میز ناهار خوری ، یا در خانه هایی که سبک روستایی تری مشهود است.

دکمه بازگشت به بالا