عمومیکسب و کار استانها

بوتاکس برای چه کسانی ضرر دارد؟

بیایید با این حقیقت که هر کسی حداقل یک چروک سرسخت دارد که دوست دارد از بین برود، روبرو شویم. این چین و چروک های صورت می تواند روی پیشانی باشد یا حاصل خاطره ای دائمی از تمام خنده هایی که در زندگی داشته اید. در راستای رفع این چرین و چروک های صورت و جوانسازی صورت می توانید اقدام به کنید. اما در این راستا باید بدانید که چه کسانی جزو هستند و چه کسانی جزو افراد نامناسب تزریق بوتاکس اند؟ برای آشنایی با سهولت تزریق بوتاکس و کاهش آن خطوط میتوانید با ما در این مقاله همراه باشید تا ظاهری با طراوت و طبیعی را تجربه کنید.

تزریق بوتاکس برای چه انجام می شود؟

تزریق بوتاکس یک روش موثر برای صاف کردن خطوط و چین و چروک های ظریف است. این یک شکل خالص شده از سم بوتولینوم A است که ما آن را در مقادیر بسیار کم تزریق می کنیم تا انقباضات عضلانی که باعث ایجاد چین و چروک می شوند متوقف شود. از نظر فنی، بوتاکس یک نوروتوکسین است. در مقادیر بسیار بیشتر از آنچه برای درمان زیبایی استفاده می شود، بوتولینوم سمی است که باعث مسمومیت بوتولیسم می شود. اما دوز کوچکتر آن را در صورت تجویز توسط یک ارائه دهنده آموزش دیده ایمن می کند. همچنین قبل از تزریق به عنوان یک درمان زیبایی تصفیه می شود.

بوتاکس سیگنال هایی که باعث انقباض عضلانی می شوند را متوقف می کند. هنگامی که مقادیر کمی به صورت شما تزریق می شود، فقط عضلات صورت درمان شده این انقباضات را متوقف می کنند. شاید بهتر باشد این انقباضات ظریف ماهیچه ای را به عنوان چین و چروک بدانید. با شل شدن این عضلات، چین و چروک های شما نرم می شوند.

افراد نامناسب برای تزریق بوتاکس

بوتاکس به طور کلی برای اکثر بیماران بی خطر در نظر گرفته می شود، اما اگر باردار هستید یا در دوران شیردهی هستید، یا اگر دارای یک اختلال عصبی عضلانی مانند سندرم جانبی آمیوتروفیک (ALS، همچنین به عنوان بیماری لو گریگ) یا میاستنی گراویس هستید، جزو افراد نامناسب تزریق بوتاکس هستید و نباید بوتاکس دریافت کنید.

علاوه بر این، حتی بیماران سالم نیز باید در هنگام دریافت بوتاکس اقدامات احتیاطی را انجام دهند. پس از تزریق بوتاکس صورت خود را مالش ندهید زیرا ممکن است به طور ناخواسته بوتاکس را به سایر قسمت های صورت خود پخش کنید که می تواند عوارض جانبی ناخواسته ای داشته باشد.

تزریق بوتاکس بسته به نواحی تحت درمان معمولا بین ۳ تا ۱۲ ماه طول می کشد. اگر می‌خواهید نتایج را ادامه دهید، باید تزریق‌ها را تکرار کنید.

اگر می‌خواهید بدانید که آیا جزو افراد نامناسب تزریق بوتاکس هستید یا نه، لطفاً برای تعیین وقت مشاوره امروز با دفتر من تماس بگیرید . در مشاوره شما، خوشحال می شوم به هر سوالی که ممکن است داشته باشید پاسخ دهم و به شما کمک کنم تا بهترین درمان ممکن را برای نگرانی های خود پیدا کنید.

چه کسی کاندیدای مناسب برای بوتاکس است؟

بوتاکس توسط کارشناسان برای بیماران بین ۱۸ تا ۶۵ سال تایید شد. بیماران نباید به هیچ یک از مواد تشکیل دهنده بوتاکس یا هر برند سمی که استفاده می شود حساسیت داشته باشند. به طور معمول، بوتاکس برای درمان چین و چروک های پویا (آنهایی که در اثر حرکت ماهیچه های شما ایجاد می شوند) در قسمت بالایی صورت مانند خطوط اخم یا پای کلاغ استفاده می شود.

چه کسانی جزو افراد نامناسب تزریق بوتاکس هستند؟

در حالی که بوتاکس برای همه نسبتاً ایمن در نظر گرفته می شود، گروه خاصی از افراد وجود دارند که کاندیدای ایده آل نیستند. در درجه اول زنان باردار، شیرده یا تلاش برای باردار شدن باید به دنبال درمان های جایگزین باشند یا برنامه های خود برای تزریق بوتاکس را به تعویق بیندازند. همچنین برای کسانی که بیماری عصبی یا هر بیماری پزشکی که بر اعصاب یا ماهیچه های شما تأثیر می گذارد، مانند بیماری آل لو گریگ (ALS)، میاستنی گراویس، یا سندرم لامبرت ایتون، توصیه نمی شود.

آیا از بوتاکس به دلایل پزشکی استفاده می شود؟

برخی از افراد به دنبال درمان های تزریق بوتاکس هستند تا شرایط خاص پزشکی را برطرف کنند. اینها عبارتند از اسپاسم مزمن گردن (دیستونی گردنی)، تنبلی چشم (استرابیسم)، تعریق بیش از حد (هیپرهیدروزیس)، اسپاسم همی صورت، فلج مغزی، یا مثانه بیش فعال. تزریق بوتاکس همچنین ممکن است به کاهش میگرن مزمن و تسکین علائم TMJ کمک کند.

عوارض جانبی احتمالی بوتاکس چیست؟

زمانی که بوتاکس با یک انژکتور لوازم آرایشی تایید شده انجام شود، به طور کلی ایمن و موثر است. اما مانند هر روش دیگری، برخی از بیماران ممکن است عوارض جانبی جزئی پس از درمان را تجربه کنند. اینها ممکن است شامل قرمزی، تورم و کبودی در محل درمان باشد که خود به خود برطرف می شود.

روزهایی که بوتاکس به شما ظاهری منجمد و شگفت‌زده می‌دهد گذشته است. تزریق بوتاکس امروزی به گونه ای طراحی شده است که پوست شما را جوان تر و شاداب تر نشان دهد.

اکثر مشتریان ما کاندیدای خوبی برای بوتاکس هستند، اگرچه برخی از افراد جزو افراد نامناسب تزریق بوتاکس هستند و نباید این درمان را دریافت کنند. هم مردان و هم زنان می توانند از بوتاکس بهره مند شوند. ارائه دهندگان ما در کلینیک زیبایی آیریس، یکی از ، بیشتر در مورد اینکه چه کسی کاندیدای مناسب برای بوتاکس و چه کسی جو افراد نامناسب تزریق بوتاکس است توضیح می دهد.

بوتاکس برای چه کسانی ممنوع است؟

یکی از کارآمدترین روش‌ها برای خلاص شدن از شر چین و چروک‌های صورت، تزریق بوتاکس است. البته بوتاکس کاربردهای دیگری هم دارد و برای درمان بعضی از بیماری‌ها مثل میگرن هم می‌توان از آن استفاده نمود. اگر می‌پرسید اصلا بوتاکس چیست؟ باید بگوییم که بوتاکس از سم یک باکتری به دست آمده و این قابلیت را دارد که به طور موقت عضله را فلج و حرکات آن را محدود نماید. اما آیا همه افراد می‌توانند بوتاکس تزریق کنند؟ بوتاکس برای چه کسانی ممنوع است؟

آیا تزریق بوتاکس ایمن و بی‌خطر است؟

بوتاکس توسط باکتری کلوستریدیوم بوتولینوم تولید می‌شود. این باکتری را در محیط‌های طبیعی مثل دریاچه‌ها، خاک و جنگل‌ها به راحتی می‌توان یافت. این باکتری ماده شیمیایی به نام سم بوتولینوم می‌سازد که بوتاکس از آن ساخته می‌‎شود. تولیدکنندگان بوتاکس از مقدار اندکی از سم بوتولینوم جهت تولید بوتاکس برای مصارف زیبایی استفاده می‌کنند.

بوتاکس به طور موقت عضلات را فلج می‌کند اما اثرات کشنده بوتولینوم را که بسیار خطرناک است، ندارد. به همین دلیل می‌توان گفت که بوتاکس اگر زیر نظر یک پزشک باتجربه و به اندازه کافی تزریق شود، کاملا بی‌خطر و ایمن بوده و می‌تواند خط اخم و چروک‌های روی پیشانی و خطوط پنجه کلاغی را به طور موقت بهبود بخشد.

به جز بوتاکس راه‌های دیگری هم برای مبارزه با چین و چروک وجود دارد. مثل استفاده از کرم دور چشم یا کرم ضد چروک. اما با بوتاکس قطعا زودتر به نتیجه دلخواه خود خواهید رسید. بوتاکس برای اکثر افراد منعی ندارد. در ادامه برایتان شرح می‌دهیم که بوتاکس برای چه کسانی ممنوع است؟ با اینکه تزریق بوتاکس به منظور رفع چین و چروک کاملا ایمن و بی‌خطر است، اما موارد منع مصرف هم دارد.

بوتاکس برای چه کسانی ممنوع است؟

به موارد زیر توجه کنید:

خانم‌های باردار

به دلیل اینکه از نظر اخلاقی چندان درست به نظر نمی‌رسد، تاکنون مطالعات زیادی روی تزریق بوتاکس برای زنان باردار صورت نگرفته است زیرا این احتمال وجود داشته که سلامتی جنین به خطر بیفتد. در حال حاضر هیچ نوع شواهد قطعی علیه استفاده از بوتاکس در دوران بارداری وجود ندارد اما با این وجود توصیه می‌شود که در این دوران برای اطمینان بیشتر از تزریق بوتاکس ممانعت به عمل آید.

همان‌طور که به مادران باردار توصیه می‌شود که از کشیدن سیگار و نوشیدن الکل بپرهیزند، بهتر است از اقدامات زیبایی همچون بوتاکس نیز خودداری کنند.

خانم‌های شیرده

بوتاکس برای چه کسانی ممنوع است؟ گروه دیگر بانوان شیرده هستند که به دلیل نگرانی‌هایی که برای سلامت کودک شیرخوار وجود دارد، از تزریق بوتاکس منع می‌شوند زیرا بوتاکس در واقع نوعی سم است.

    برای مادران باردار و شیرده، بهترین زمان تزریق بوتاکس زمانی است که دوران شیردهی به پایان رسیده و هورمون‌‎های بارداری کاهش یافته است.

در مورد اینکه آیا تزریق بوتاکس توسط مادر، روی سلامت کودک شیرخوار تاثیر منفی دارد یا نه، نیاز به تحقیقات بیشتری وجود دارد.

افراد مبتلا به اختلالات عصبی عضلانی

اشخاصی از بیماری‌های عصبی-عضلانی رنج می‌برند، نباید با هدف زیبایی و رفع چین و چروک از بوتاکس استفاده کنند. برخی از این بیماری‌ها عبارتند از: بیماری ALS یا لو گریک و سندرم میاستنی لامبرت-ایتون. به این دلیل تزریق بوتاکس به این افراد پیشنهاد نمی‌شود زیرا ممکن است علائم بیماری آنها را تشدید نماید. تحقیقات نشان داده که بیمارانی که در معرض دوزهای کم بوتاکس قرار گرفته‌اند، مشکلات تنفسی شدیدی مانند دیسفاژی پیدا کرده‌اند و یا اختلال در بلع داشته‌اند.

بیماران مبتلا به آسم یا آمفیزم

بوتاکس برای چه کسانی ممنوع است؟ به دلایل مشابه آنچه که در قسمت قبلی ذکر شد، بیماران مبتلا به آسم یا آمفیزم نیز نباید از بوتاکس استفاده کنند زیرا ممکن است مشکلات تنفسی در آنها تشدید یابد و حتی ادامه حیات برای آنها به مخاطره بیفتد.

منابع:

بهترین دکتر متخصص رینوپلاستی در اصفهان

بهترین دکتر متخصص زیبایی گوش اتوپلاستی

بهترین دکتر متخصص تزریق ژل در اصفهان

دکمه بازگشت به بالا