عمومیکسب و کار استانها

تلگرام چرا نصب نمیشود؟

بررسی دلایل نصب نشدن تلگرام روی گوشی + cheapest smm panel

پیام رسان تلگرام پس از مدت کوتاهی به یکی از بهترین و پر طرفدارترین پیام رسان های بازار در دنیا و به خصوص ایران تبدیل شد. یک پیام رسان سریع، ایمن و رایگان که کاربران شبکه های اجتماعی را در مدت زمانی کوتاه به خود جذب نمود. شاید با فیلتر شدن آن در ایران استفاده از آن تا حدودی کاهش یافت، اما همزمان در دنیا با افزایش روزافزون کاربر فعال مواجه شد تا جایی که در اردیبهشت ماه سال 99 به رکورد 400 میلیون کاربر در سراسر دنیا رسید.

یکی از عواملی که باعث محبوبیت این پیام رسان در سراسر دنیا شده است توجه به نیاز های کاربران خود و به روز رسانی مداوم و افزایش امکانات بر اساس این نیاز ها بوده است. قاعدتا برای استفاده از هر اپلیکیشنی نیاز به نصب آن بر روی گوشی خواهید داشت ، اما در هنگام نصب ممکن است با مشکل مواجه شوید. در مقاله امروز قصد داریم شما را با دلایل نصب نشدن تلگرام روی گوشی اندروید آشنا نماییم.

نصب برنامه های مختلف پیش زمینه استفاده از آن برنامه ها می باشد و نصب نشدن برنامه ها اتفاق ناخوشایندی می باشد که البته می توان با راهکار هایی بر این مشکل غلبه کرد. این مشکلات را در قالب مقالات متعددی را بررسی کرده ایم که برخی از آن ها را در ذیل مشاهده می فرمایید. با مقاله امروز نیز با ما همراه باشید تا با راه حل های نصب نشدن تلگرام روی گوشی و cheapest smm panel for telegram بیشتر آشنا شوید.

نصب نشدن تلگرام روی گوشی اندروید

در ابتدا به دلایل نصب نشدن تلگرام روی گوشی اندروید می پردازیم و پس از آشنایی شما با این دلایل در بخش بعدی به راه حل های نصب نشدن تلگرام روی گوشی خواهیم پرداخت. این دلایل که اکثر آن ها با دلایل نصب تمامی برنامه های اندرویدی مشابه می باشد عبارتند از :

– نصب نشدن تلگرام به علت منبع دانلود تلگرام :

 شما می توانید فایل Apk تلگرام را از طریق سایت های مختلف اینترنتی دریافت کرده و آن را روی گوشی دانلود و با یک بار لمس فایل Apk مراحل نصب را طی کنید که ممکن است با خطای عدم اجازه نصب از سوی منبع ناشناس مواجه شوید ، یک روش دیگر نصب تلگرام هم استفاده از مارکت های مختلف از قبیل بازار و مایکت و همچنین گوگل پلی است .

در هر صورت استفاده از مارکت این گونه نیست که شما به فایل نصب کننده نرم افزار دسترسی داشته باشید. در این حالت اگر هم حین نصب تلگرام مشکلی وجود داشته باشد، به شما اطلاع خواهد داد ، به عنوان مثال در شرایطی که قصد نصب تلگرام از روی مارکتی مانند گوگل پلی را داشته باشید که ایران را تحریم کرده است ، به شما خطا می دهد و از نصب تلگرام جلوگیری می کند.

– نصب نشدن تلگرام به علت پر بودن حافظه گوشی :

قاعدتا برای نصب هر برنامه ای نیاز به حافظه خالی برای آن خواهید داشت. تلگرام نیز از این قاعده پیروی کرده و لازم است فضای کافی برای نصب این برنامه روی گوشی شما وجود داشته باشد.

– نصب نشدن تلگرام به دلیل نسخه سیستم عامل گوشی :

یکی از شرایط دیگر نصب هر اپلیکیشن از جمله تلگرام این است که نسخه سیستم عامل شما توسط تلگرام پشتیبانی شود و در صورتی که گوشی قدیمی در دسترس شما باشد امکان عدم موفقیت در نصب تلگرام وجود خواهد داشت.

– نصب نشدن تلگرام به علت وجود اشکال در فایل نصبی :

این امکان وجود دارد که فایلی که برای نصب تلگرام دریافت نموده اید ، مشکل داشته و ناقص باشد. در این موارد حتما به منبع دانلود برنامه تلگرام توجه کافی داشته باشید.

حال که با دلایل نصب نشدن تلگرام روی گوشی اندروید آشنا شدیم در بخش بعدی به نحوه حل این مشکلات خواهیم پرداخت. مطالعه مقاله  حذف اکانت تلگرام می تواند به شما در صورتی که قصد دیلیت اکانت تلگرام را دارید کمک نماید.

راه حل های نصب نشدن تلگرام روی گوشی

با آشنا شدن شما با دلایل عدم نصب تلگرام نوبت به راه حل های نصب نشدن تلگرام روی گوشی اندروید فرا می رسد. به همین منظور دستورالعمل های ذیل را انجام دهید :

– حل مشکل منبع دانلود تلگرام :

هنگامی که قصد دارید فایل Apk تلگرام را از طریق سایت های مختلف اینترنتی دریافت کنید و آن را روی گوشی دانلود و نصب کنید ممکن است با خطای عدم اجازه نصب از سوی منبع ناشناس مواجه شوید ، دلیل آن این است که در گوشی های اندروید یک بخش امنیتی به نام Unknown sources وجود دارد که در صورت دانلود یک برنامه از منبع ناشناخته گوشی شما اجازه نصب برنامه را به شما نمی دهد برای رفع مشکل نصب نشدن برنامه در اندروید Unknown sources را به روش زیر فعال کنید :

– وارد settings شوید .

– گزینه lock screen and security را انتخاب کنید .

– در صفحه باز شده گزینه Unknown sources را فعال کنید .

یک روش دیگر نصب تلگرام هم استفاده از مارکت های مختلف از قبیل بازار و مایکت و همچنین گوگل پلی است . در شرایطی که قصد نصب تلگرام از روی گوگل پلی را داشته باشید که در مواقعی ایران را تحریم کرده است می توانید از طریق نرم افزار های تغییر آی پی ، آی پی کشور دیگری را دریافت کنید و سپس مجددا برای اتصال به گوگل پلی و دانلود برنامه اقدام کنید. مطالعه مقاله  از کار افتادن گوگل پلی سرویس می توانید در این زمینه به شما کمک شایانی نماید.

– حل مشکل پر بودن حافظه گوشی :

هنگامی که فضای کافی برای نصب این برنامه روی گوشی شما وجود نداشته باشد. یکی از راه حل ها حذف برنامه های دیگر می باشد ولی روش های مناسب دیگری نیز وجود دارد که عبارتند از انتقال برنامه ها از حافظه داخلی به حافظه خارجی می باشد ، برای این کار بر روی گزینه Apps یا مدیریت برنامه ها اشاره کنید.

سپس نرم افزار های خود را تک به تک انتخاب کنید و به دنبال گزینه Move to SD CARD یا انتقال به حافظه جانبی بگردید. در نسخه های جدید تر اندروید باید ابتدا گزینه Storage یا ذخیره سازی را پیدا کرده و سپس بر روی Change اشاره کنید. این کار را به ویژه برای نرم افزارهایی مثل اینستاگرام و بازی های نصب شده روی گوشی خود حتما انجام دهید.

یکی دیگر از راه حل ها ، خالی کردن حافظه کش نرم افزارها می باشد  ، زیرا افرادی که از نرم افزارهای پیام رسان و شبکه های مجازی مانند واتساپ و اینستاگرام استفاده می کنند ، همیشه با حجم عظیمی از اطلاعات پنهان یا کش مواجه اند. به همین دلیل است که همیشه توصیه می کنیم در مدت زمان های کوتاه حافظه پنهان نرم افزارهای خود را حذف کنند.

برای حذف کردن حافظه پنهان یا کش باید وارد تنظیمات گوشی خود شوید و سپس از قسمت مدیریت برنامه ها یا Apps ، نرم افزار مورد نظر را انتخاب کنید. اکنون باید به دنبال گزینه Clear Cache بگردید و بر روی آن دکمه اشاره کنید. برای پاک سازی حافظه پنهان اندروید به صورت یک جا نیز :

– وارد تنظیمات گوشی خود ( Settings ) شوید و  گزینه Storage را انتخاب کنید .

– در صفحه باز شده شما میزان فضایی که هر قسمت اشغال کرده است را مشاهده می کنید .

– روی Cached Data تپ کنید . از شما سوال می کند که آیا مطمئن هستید که حافظه کش را پاک کنم ؟ و شما با انتخاب گزینه Ok کش اندروید خود را به صورت یک جا پاک می کنید .

– حل مشکل نسخه سیستم عامل گوشی :

نسخه های هر نرم افزاری مانند تلگرام دائما به روز رسانی می شود و امکاناتی بیشتری به آن افزوده می شود ، به همان ترتیب نیز نسخه های به روز این نرم افزار ها نسخه های به روزتر اندروید را پوشش می دهد ، بنابراین ممکن است گوشی قدیمی شما دیگر پشتیبانی نشود. در این موارد ممکن است با پیدا کردن نسخه های قدیمی تلگرام بتوانید از آن ها همچنان استفاده نمایید ، اما در عین حال سیاست اپلیکیشن ها این است که اجازه استفاده از نسخه های قدیمی خود را غالبا نمی دهند ولی می توانید شانس خود را امتحان نمایید و در صورت عدم موفقیت گوشی خود را تعویض کنید.

– حل مشکل وجود اشکال در فایل نصبی :

این امکان وجود دارد که فایلی که برای نصب تلگرام دریافت نموده اید ، مشکل داشته و ناقص باشد. بهتر است از منابع ناشناس اقدام به دانلود و نصب برنامه نکرده و از منابع معتبر مانند گوگل پلی و بازار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا