اقتصادیعمومیکسب و کار استانها

آیا نوشیدن قهوه برای افرادی که مبتلا به نقص های قلبی هستند، مضر است؟

تابناک : نوشیدن قهوه همیشه انرژی زا نیست و بعضی مواقع لازم است تا برای حفظ سلامتی خود قهوه نخورید.

تاثیر قهوه گانودرما بر تبخال تناسلی: اگر شما علاقه زیادی به نوشیدن  قهوه  دارید، ممکن است مجبور شوید نوشیدن قهوه را در زمان بیماری متوقف کنید. البته این مورد تا حد زیادی به نوع بیماری و تاثیر نوشیدن قهوه بر بدن شما بستگی دارد.

اگر فقط  سرماخوردگی  خفیف دارید، کارشناسان پیشنهاد می کنند که قهوه می تواند تنها محرک ملایمی برای غلبه بر خستگی باشد و به شما کمک کند روز خود را در محل کار یا مدرسه بدون هیچگونه عوارض جانبی سپری کنید.

با وجود تحریک و لذتی که  قهوه  ایجاد می کند، اگر در شرایط شدیدتری مانند  استفراغ، اسهال، آنفلوآنزا  یا مسمومیت غذایی قرار دارید، نوشیدن آن در این موارد توصیه نمی شود زیرا قهوه ادرارآور است و نوشیدن مایعاتی که به بدن آب رسانی می کند مانند آب، آبمیوه های رقیق شده و نوشیدنی های ورزشی برای بدن مفیدتر است.

آیا قهوه گانودرما برای تیروئید خوب است: اگر از  زخم معده  رنج می برید نیز احتمالا باید از نوشیدن قهوه اجتناب کنید زیرا اسیدهای موجود در آن می تواند باعث تحریک بیشتر بیماری شود.

همچنین کافئین موجود در قهوه می تواند به طور بالقوه با داروهای محرک خاص مانند داروی ضداحتقان سودوافدرین(Sudafed) و آنتی بیوتیک ها تداخل داشته باشد. بنابراین با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که نوشیدن قهوه حین مصرف این داروها برای شما بی خطر است.

افراد مبتلا به IBS، مبتلایان به گلوکوم، افراد با مثانه بیش فعال، مبتلایان به بیماری های قلبی مانند آریتمی، زنان باردار، مادران شیرده، افراد مبتلا به اختلالات خواب، مبتلایان به بیماری صرع، افراد زیر 12 سال و افراد مبتلا به ریفلاکس معده یا مری هرگز نباید قهوه بنوشند.

خواص قارچ گانودرما برای پسوریازیس: مصرف کافئین در افراد مبتلا به  سندرم روده تحریک پذیر  یا IBS موجب افزایش احتمال اسهال می شود. همچنین مصرف قهوه فشار داخل چشم در مبتلایان به گلوکوم را افزایش می دهد. در مجموع مصرف کافئین می تواند هم دفعات ادرار و هم فوریت آن را افزایش دهد. بنابراین برای افراد با مثانه بیش فعال مناسب نیست.

کافئین قهوه  می تواند باعث افزایش موقت فشار خون و ضربان قلب شود. بنابراین برای بیمار قلبی مهم است که با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود در مورد اینکه چه میزان قهوه برای مصرف بی خطر است، مشاوره کند.

از آنجایی که کافئین یک محرک و ادرارآور است، نگرانی اصلی این است که مادر شیرده در معرض خطر کم آبی قرار گیرد. زنان باردار نیز برای جلوگیری از سقط جنین باید مصرف قهوه را محدود کنند.

مصرف زیاد قهوه با افزایش دفعات تشنج مرتبط است اما مطالعات بیشتری در این زمینه مورد نیاز است؛ به همین دلیل در صورت ابتلا به صرع در مورد مصرف کافئین با متخصص مغز و اعصاب خود صحبت کنید.

مصرف بیش از حد کافئین در کودکان می تواند منجر به افزایش ضربان قلب، افزایش احساس اضطراب، مشکل در تمرکز و همچنین ناراحتی معده شود. یکی دیگر از جنبه های مورد توجه به ویژه در کودکان نوپا این است که قهوه می تواند نشانه های گرسنگی را پنهان کند. بنابراین کودکان نوپا ممکن است نتوانند مواد مغذی لازم برای رشد و نمو را دریافت کنند.

به خاطر داشته باشید که قهوه به خودی خود کاملا اسیدی است و می تواند به مینای دندان آسیب برساند و خطر ایجاد حفره را افزایش دهد.

در نهایت کافئین قهوه می تواند اسفنکتر تحتانی مری که دریچه بین مری و معده است را شل کند.

چه کسانی هرگز نباید قهوه بخورند

نوشیدن قهوه همیشه انرژی زا نیست و بعضی مواقع لازم است تا برای حفظ سلامتی خود قهوه نخورید. اما چه کسانی نباید قهوه بخورند. در این مقاله که نتایج تحقیق یک محقق درباره قهوه را ارائه کرده است با مضرات قهوه آشنا می شوید که برای بعضی از افراد بشدت خطرناک است و این افراد هرگز قارچ نخورند.

با وجود تحقیق جدیدی که نشان می دهد نوشیدن قهوه می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی مثل حملات قلبی را در بین جوانان مبتلا به فشار خون خفیف افزایش دهد، این گروه شاید بخواهند دور قهوه را خط بکشند. این مطالعه در کنگره انجمن اروپایی کاردیولوژی (ESC)، به وسیله دکتر لوسیو موس ارائه شد. «در رابطه با اثرات بلندمدت قلبی عروقی و متابولیک مصرف قهوه در بیماران مبتلا به فشار خون اختلاف نظر وجود دارد. هدف مطالعه ما این بود که ببینیم آیا نوشیدن قهوه بر خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی موثر است یا نه. جز این می خواستیم ببینیم که آیا این ارتباط به فشار خون و متابولیسم قند هم بستگی دارد یا خیر.»

بارها اثبات شده که دیابت نوع دو در مراحل بعدیِ مبتلایان به فشار خون ظاهر می شود. برای همین منظور محققین با دنبال کردن شرکت کنندگان مطالعه به مدت 12.5 سال، به بررسی اثر نوشیدن قهوه بر ظهور حالت پیش دیابت پرداختند.

دکتر موس در توضیح می گوید: «متابولیزه کنندگان کُند کافئین بیشتر در معرض اثرات مضر کافئین بر سوخت و ساز قند قرار می گیرند. اگر چاق یا دچار اضافه وزن باشند یا اگر قهوه زیادی بنوشند، این خطر حتی بیشتر هم می شود. بنابراین اثر قهوه بر بروز پیش دیابت به مقدار قهوه دریافتی روزانه و پیش زمینه ژنتیکی بستگی دارد.»

نتیجه اینکه مصرف متوسط و زیاد قهوه، هر دو به صورت مستقل پیشگوی عوارض قلبی عروقی هستند. اگرچه در زمینه بدترشدن فشار خون و ابتلای آینده به پیش دیابت، ارتباط معنی دار تنها با مصرف زیاد قهوه کشف شد.

دکتر موس درباره نتیجه مطالعه می گوید:«این ارتباط به نظر می رسد که حداقل تا حدودی متاثر از اثر بلندمدت قهوه بر فشار خون و سوخت وساز قند باشد. این بیماران باید آگاه باشند که مصرف قهوه ممکن است شانس بروز فشار خون شدیدتر و دیابت را در مراحل آتی زندگی شان افزایش دهد و باید مصرف قهوه را به حداقل محدود کند

دکمه بازگشت به بالا