بادوام ترین سقف شیبدار

با راهنمای متخصص ما بدانید که سقف های شیروانی چیست، چه تفاوتی با سایر انواع سقف ها، مزایا و معایب آن ها دارد و چگونه از این ویژگی طراحی حداکثر استفاده را ببرید. سقف شیروانی فلزی سقفی به درازای یک عمر با دوامترین سقف شیروانی میباشد.سقف شیروانی یک طرح کلاسیک در معماری بریتانیایی است. این سبک سقف با کناره‌های شیب‌دار و شیب‌دار خود به یکی از ویژگی‌های مورد نیاز در طراحی خانه تبدیل شده است و برای خودسازان و توسعه‌دهندگان به طور یکسان قابل دستیابی است.

The most durable pitched roof

سقف  آسفالت(‌سقف شینگل)

یکی از شیکترین سقف های شیروانی سقف شینگل است که رنگهای خاص و شیک در بازار موجود است و بدلیل انعطاف پذیری عالی آن برای انواع طرحها مناسب است و برای طرح های کروی و قوس دار بهترین متریال سقف شیروانی است.و مناسب مناطق گرمخیز نمیباشد  و عمرمفید آن زیر 50 سال میباشد

سقف سیمانی (ایرانیت)

یکی از قدیمی ترین ورق های شیروانی ورقهای ایرانیت سیمانی میباشد که درنوع ایرانیت صاف و موج دار در بازار موجود میباشد و تایل های آردواز سیمانی که البته امروزه بدلیل وجود آزبست در ایرانیت تولید آن متوقف شده است و عمر مفیدآن 30 سال تا 50 سال میباشد در ادامه با با دوام ترین سقف شیروانی آشنا میشویم

سقف با سفال خاک رس( سفال بام)

یکی از سنتی ترین و زیباترین سقفهای شیروانی سقف سفال است البته بدلیل سنگین بودن تایل های سفال به اجبار سازه زیرش هم باید سنگین و مقاوم باشد در کل سقف سفال نسبت به سایر سقفهای شیروانی بسیار سنگین می باشد و مناسب جاهای برف خیزو یخبندان نمیباشد چون وقتی آب یخ میزند منبسظ میشود و از هم  تایل های سفالفاصله میگیرند و آب نفوذ میکتد و عمر مفید آن 20 تا 40 سال میباشد

سقف شیروانی چیست؟

سقف های شیروانی از دو ضلع مسطح تشکیل شده اند که به شکل “V” معکوس به یکدیگر متصل می شوند تا پشته و شیب سقف را ایجاد کنند.این سبک سقف طوری طراحی شده است که آب و برف از شیب ها و ناودان ها سرازیر شود، بنابراین بیشتر در کشورهایی مانند انگلستان که از آب و هوای مرطوب یا بد رنج می برند دیده می شود.سقف شیروانی فلزی خودش به چند قسمت تقسیم میشود که به خاطر فرم خم شدنش نامگداری شده اسورق شیروانی سینوسیی ا کرکره که به شکل سینوس فرم خورده استو جزء با دوام ترین سقف های شیروانی میباشد و بیشتر سقف کارگاه ها و سوله ها را با این فرم ورق پوشش میدهند و جز محکم ترین سقف شیروانی میباشد

ورق سینوسی

ورق شیروانی ذوزنقه که بصورت ذوزنقه فرم خورده است و ازنظر آببندی بهترین ورق سقف شیروانی میباشد و این دو نوع ورق بطول دلخواه و رنگ دلخواه تولید و ارسال میشودو جز ء با دوام ترین و سقف شیروانی و محبادوام ترین سقف شیروانی: بسیاری از ما برای انتخاب خود مدتی را به تحقیق می گذرانیم و با افراد باتجربه مشورت می کنیم. یکی از عواملی که معمولا در ارتباط با انتخاب سقف شیبدار مطرح می شود، دوام سقف شیبدار است.

در حالی که نور خورشید بسیار جذاب است، گرمای شدید و اشعه ماوراء بنفش و به طور کل تابش نور خورشید می تواند حتی بادوام ترین مواد سقف را از بین ببرد. برای مبارزه با شرایط آب و هوایی چالش برانگیز، مهم است که بادوام ترین مواد سقف را انتخاب کنید و اطمینان حاصل کنید که همه آن ها به طور ماهرانه توسط یک متخصص سقف و آگاه در مورد چالش های آب و هوایی نصب شده است. ارتفاع بیشتر، فشار هوا، تابش خورشیدی، چگالی، اکسیژن و دما بر طول عمر سقف شما تأثیر می گذارد. در ادامه این مقاله بادوام ترین متریال برای سقف را بررسی می کنیم.

بادوام ترین متریال برای سقف شیبدار

موارد زیر برخی از بادوام ترین مواد سقفی هستند که توسط متخصصان سقف توصیه می شود

شینگل آسفالتی

طول عمر آسفالتی بین پانزده تا سی سال می باشد. به همین دلیل و قیمت مناسب، آنها یک انتخاب محبوب برای سقف هستند. برای اطمینان از دوام، شینگلی با درجه تگرگ خوب انتخاب کنید. شینگل های آسفالتی قابل بازیافت هستند بنابراین مکان های دفن زباله را پر نمی کنند.

شینگل چوبی

شینگل یا شیک های چوبی بین سی تا پنجاه سال عمر می کنند. شینگل چوبی از چوب سدر یا چوب قرمز مقاوم در برابر آتش ساخته می شوند. در حالی که به اندازه آسفالت بادوام نیستند، عمر طولانی تری دارند. شینگل های چوبی عایق های طبیعی هستند بنابراین برای بهره وری انرژی امتیاز بیشتری دریافت می کنند.

سقف فلزی

مصالح سقف فلزی سی تا پنجاه سال عمر می کنند. بیشتر آنها از فولاد، مس، آلیاژ روی یا آلومینیوم ساخته شده اند. در حالی که کمی گرانتر از شینگل چوبی است، سقف های فلزی به طور قابل توجهی دوام بیشتری دارند.

از آنجایی که سقف های فلزی در برابر ضربه مقاوم هستند، انتخاب خوبی برای آب و هوای گرم هستند. سقف های فلزی نیز نسبت به بسیاری از مصالح سقفی دیگر بدون نیاز به نگهداری هستند. سقف‌های فلزی به عنوان عایق‌های طبیعی نیز عمل می‌کنند و خانه‌ها را در هوای گرم خنک‌تر و در زمستان‌ گرم‌تر نگه می‌دارند. مواد بام فلزی کاملاً قابل بازیافت هستند و از مواد بازیافتی ساخته می شوند.

ورق پی وی سی

پوشش های پی وی سی و پلیمر پلاستیک بیش از پنجاه سال عمر می کنند. در حالی که آنها شبیه تخته سنگ یا شینگل چوبی هستند، ورق UPVC فوق العاده بادوام هستند. آنها همچنین بدون نیاز به تعمیر و نگهداری هستند و در برابر چالش های آب و هوایی مقاومت می کنند.

سقف‌های UPVC نظیر ، برای نور خورشید در ایده‌آل هستند، سقف‌های آندوپلاس انرژی را منعکس می‌کنند و خانه‌ها را در تابستان خنک‌تر و در زمستان گرم‌تر نگه می‌دارند.

سقف سنگی

سقف تخته سنگ می تواند بین هفتاد و پنج تا صد و پنجاه سال عمر کند. تخته سنگ پرهزینه ترین و بادوام ترین مصالح سقف بام است.  شدیدترین بادها و شدیدترین طوفان های برفی را تحمل می کند. با این حال، کاشی های تخته سنگی می توانند زیر وزن برف یا یخ ترک بخورند. استفاده از آن توسط متخصص سقف بسیار مهم است.

از آنجایی که تخته سنگ به ندرت نیاز به تعویض دارد، برای محیط زیست بسیار بهتر از مصالح سقفی دیگر است. تخته سنگ نیز به طور طبیعی وجود دارد، بنابراین هیچ سمی در فرآیند تولید دخیل نیست. متراکم ترین مصالح سقف، تخته سنگ بوده و همچنین بهترین عایق است.

چگونه سقف با دوامی داشته باسیم؟

سقف شما سرمایه ای برای آسایش خانواده شماست. نگهداری مناسب تضمین می کند که جذابیت محدود و یکپارچگی ساختاری دارایی شما نیز حفظ می شود. در اینجا چند راه برای افزایش طول عمر سقف شما وجود دارد.

از شستشوی برقی خودداری کنید

این راه ممکن است راهی عالی برای از بین بردن کثیفی و زباله به نظر برسد، اما مواد سقف را نیز از بین می برد یا شل می کند. از جارو، چنگک سقف یا دمنده برگ برای از بین بردن کثیفی و خزه استفاده کنید. بهتر است حداقل دو بار در سال از یک متخصص حرفه ای بخواهید سقف شما را تمیز کند.

تهویه را بررسی کنید

تهویه ضعیف می تواند باعث تراکم و پوسیدگی چوب شده و کپک ایجاد شود. این برای سلامت خانه شما و ساکنان آن خطرناک است.

ناودان ها را تمیز نگه دارید

ناودان ها را حداقل یک بار در فصل بررسی کنید. زباله ها را حذف کنید. این کار از تجمع آب و نشت سقف جلوگیری می کند.

عایق را بررسی کنید

عایق به جلوگیری از نشتی سدهای یخ و سقف کمک می کند. نصب یک لایه خود چسب برای محافظت در برابر یخ و آب روی سقف خود را در نظر بگیرید.

از سقف در برابر آب و هوای شدید محافظت کنید.

اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که طوفان‌ها، رعد و برق‌های شدید، وزش‌ها یا گردبادها را تجربه می‌کند، سقف خود را با دیوارهای مهر و موم و میخ‌های حلقه‌ای محکم کنید  لبه های سقف را با بست های فلزی قفل کنید.

بازرسی منظم سقف

از یک متخصص مسلط بخواهید حداقل دو بار در سال سقف شما را از نظر آسیب یا آوار بررسی کند.امروزه سقف های فلزی مجددا مورد توجه قرار گرفتند این سقف ها دارای جذابیت بصری، تطبیق پذیری، عملکرد و دوام بالا هستند. شینگل آسفالتی انعطاف پذیر، بادوام و مقرون به صرفه است و تقریباً با هر آب و هوایی سازگار می شوند. استفاده از ورق UPVC برای سقف ها نیز بسیار مورد توجه شده است. این نوع سقف بسیار بادوام بوده، ضد حریق و ضد صدا بوده و در برابر آب و هوای مختلف مقاوم است.

گروه صنعتی و تجاری بام ساز در زمینه بازرگانی و تولید پوشش سقف شیبدار و نصب انواع سقف سقف آردواز، کاذب فعالیت می کند.  که همرا با بهترین نصاب و متخصصین این مجموعه می توانند سقف شیبدار محل مورد نظر شما اعم از ویلا منزل مغازه… ، و شما را با بهترین مواد و با کیفیت بالا پیاده سازی کنند. این مجموعه و بوده و علاوه بر ارائه سقف شیبدار PVC (ورق PVC) – ،سقف کاذب، آردواز میتوان گفت بهترین نصاب سقف آردواز و بهترین نصاب سقف کاذب و… را دارا می باشد.

این مجموعه با تولید ، امکان بهره بردن از زیبایی این طرح را با رفع مشکلات آن ایجاد کرده است. همچنین با فراهم سازی امکان به کارگیری انواع شینگل از جمله ترکیه که تنها برای استفاده اروپا در نظر گرفته شده بود، زیبایی و کیفیت اروپایی را برای ایرانیان به ارمغان آورده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با متخصصان ما با شماره یا برای اطلاع از یا ارتباط با بخش فروش با شماره ، به صورت تلفنی یا در در تماس باشید.

سقف های شیروانی شیبدار باتوجه به احتیاج شما می توانند به انواع گوناگونی تقسیم شوند.بر این اساس قادر خواهید بود تا شکل و نوع سقف خود را به درستی برگزینید. این واقعیت را نیز باید پذیرفت که همه سقف های شیروانی شکل لزوما به صورت قرینه شده نیستند،بلکه برخی می توانند فقط در یک سمت خود دارای شیب باشند. سقف های شیروانی یک طرفه برای نواحی ای مناسبند که شدت وزش باد در آنجا زیاد گزارش نشده است.

این در صورتی است که سقف های شیروانی یک طرفه عموما برای مناطقی که باد در آن با شدت ادامه دارد اصلا توصیه نمی شود. نصب این محصول در محل بسیار آسان است و در تولید خود از مصالح نه چندان زیادی بهره می برند. در تولید سقف های شیروانی یک طرفه اگر شیب زیاد باشد طبیعی است که باران و برف خیلی کمتری بر روی آن قرار خواهد گرفت و این هم به عنوان یکی دیگر از مزیت های استفاده از سقف های شیروانی یک طرفه محسوب می شود.

کاربرد سقف شیروانی یک طرفه

اگر زیبایی هم چیزی است که نمی توانید از آن به سادگی بگذرید ما به شما توصیه می کنیم که از سقف های شیروانی یک طرفه بهره ببرید، زیرا این سقف ها طوری طراحی شده اند که جلوه بی نظیری به محیط می بخشند.

در صورتیکه شما شیفته معماری های قدیمی تر هستید این سقف ها می توانند حس گذشته را برای تان به ارمغان بیاورند.این حرف مسئله را نیز بهتر است درک کنید که شما می توانید از سقف های شیروانی یک طرفه در قسمت های گوناگون خانه خود استفاده کنید.برای مثال بخش گاراژ منزل می تواند سقف موردنیاز خود را داشته باشد. برای نصب و اجرای سقف شیروانی در ابتدا ارزیابی اندازه و همچنین علامت گذاری های واضح می تواند کارساز به نظر برسد.

کمترین سقف شیروانی و و میباشد

ورق شیروانی طرح سفال این نوع ورق شبیه سفال فرم داده میشود, بیشتر روی سقف خانه ها و ویلا ها نصب می شود.ورق فلزی استندینگ شیروانی فلزی میباشد و از نظر فرم و آببندی آن از جدیدترین تکنولوژی فرمینگ ورق شیروانی استفاده شده است وآنرابادوام ترین ومقاوم ترین سقف شیروانی کردهاستوبین70تا100سال طول عمردارد

دکمه بازگشت به بالا