عمومیکسب و کار استانها

بررسی مهمترین فرق لوله پنج لایه با تک لایه

آیا شما هم تا به امروز از خود پرسیده‌اید که چیست؟ در حال حاضر مدل‌های بسیار زیادی از انواع لوله در بازار موجود بوده و هر کدام از این مدل‌ها، یک سری ویژگی‌های خاص و کلیدی را در خود جای داده‌اند.

انواع لوله تک لایه و پنج لایه، از جمله رایج ترین و با کیفیت ترین مدل‌های لوله به حساب می‌آیند که به علت داشتن یک سری ویژگی‌های خاص و کلیدی طرفداران زیادی را به خود جذب کرده‌اند. هر کدام از این محصولات یک سری کاربردهای خاص داشته و شما می‌توانید آنها را در یک موقعیت خاص نیز مورد استفاده قرار دهید.

امروز ما قصد داریم تا در مورد تفاوت لوله پنج لایه با تک لایه با شما صحبت کنیم. پس با ما و این مقاله مهم تا انتها همراه باشید.

معرفی لوله پنج لایه

قبل از این که بخواهیم درباره فرق لوله پنج لایه با تک لایه به صورت تخصصی صحبت کنیم، بهتر است ابتدا در مورد چیستی لوله‌های پنج لایه اطلاعاتی را با یکدیگر مرور کنیم. به صورت کلی لوله‌های پنج لایه به عنوان یکی از محبوب‌ترین مدل‌های لوله در نظر گرفته می‌شوند. این نوع از لوله‌ها در اصل بر اساس یکی از جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا طراحی شده‌اند.

ترکیب و استفاده از پنج لایه مختلف در ساخت این محصول باعث شده تا قدرت عملکردی آن تا حد قابل توجهی افزایش پیدا کند. این محصولات 50 سال عمر داشته و شما با خیال راحت می‌توانید آنها را در موقعیت‌های مختلف مورد استفاده قرار دهید.

در فرق لوله پنج لایه با تک لایه متوجه می‌شوید که، این محصول چند قسمت مختلف دارد. از آنجایی که این محصول با استفاده از 5 لایه پلاستیک مقاوم ساخته شده است. شما می‌توانید انتظار داشته باشید که دمای 95 درجه سانتی گرادی را تحمل نماید.

در ضمن، این محصول ویژگی‌های مثبت و مطلوب زیادی داشته و شما می‌توانید آنها را در موقعیت‌های مختلفی مورد استفاده قرار دهید. درونی ترین لایه‌های این محصول، لایه های PERT یا PEX هستند. زمانی که آب یا سایر مایعات از این لایه عبور می کند، خواص فیزیکی و شیمیایی آن تغییر پیدا نخواهد کرد.

در نتیجه، استفاده از این لوله با کیفیت و قوی نتایج مطلوبی را برای شما به همراه خواهد داشت. در ضمن، آخرین لایه یا بیرونی ترین لایه این محصول هم به گونه‌ای طراحی شده تا در برابر ضربه، فشار و عوامل خورنده مقاومت زیادی از خود نشان دهد.

مزایا و معایب لوله پنج لایه

یکی از مهم ترین قسمت‌های بررسی فرق لوله پنج لایه با تک لایه، مربوط به بررسی مزایا و معایب این محصولات می‌باشد. پس دیگر مسئله‌ای که در هنگام بررسی تفاوت لوله پنج لایه با تک لایه ما باید آن را مورد بررسی قرار دهیم، مزایا و معایب این محصولات می‌باشد.

لوله‌های پنج لایه به شدت مقاوم بوده و شما می‌توانید آن‌ها را در موقعیت‌های مختلفی مورد استفاده قرار دهید. در ضمن، با استفاده از مدل‌ها و ساختارهای مختلف این محصول شما می‌توانید میزان دمای تحمل شده خود را نیز تا حد قابل توجهی افزایش دهید.

ساختار اصلی را می‌توان به عنوان دیگر فرق لوله تک لایه و لوله پنج لایه شناسایی کرد. ساختار اصلی این محصول از دو لایه پلیمر، دو لایه چسب و یک لایه فلز تشکیل شده است. در نتیجه، با استفاده از مدل ها و ساختارهای مختلف آن شما می‌توانید به نتایج مطلوبی دسترسی پیدا نمایید. در ضمن، هزینه تولید این محصول پایین بوده و همین مسئله هم باعث شده تا هزینه‌ای که خریدار باید برای آن پرداخت کند هم کاهش پیدا کند.

معرفی لوله تک لایه

معرفی لوله تک لایه، قسمت بعدی بررسی فرق لوله پنج لایه با تک لایه می‌باشد. حال که با لوله‌های پنج لایه به صورت کامل آشنا شدیم، بیایید تا به سراغ لوله‌های تک لایه برویم. لوله تک لایه که با نام‌هایی همچون لوله پلی پروپیلن یا لوله pp نیز شناسایی می‌شود، محصولی کاربردی است که شما می توانید با استفاده از آن فرآیند آب رسانی به یک ساختمان را به اتمام برسانید.

توجه داشته باشید که لوله های تک لایه را می توان به عنوان یکی از رایج ترین و شناخته شده ترین مدل‌های لوله شناسایی کرد که در حال حاضر طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. این محصول قدرت عملکردی بالایی داشته و در مدل بندی های متنوعی همچون و لوله سبز در بازار به فروش می‌رسد. برای خرید بهترین مدل‌های این لوله، شما باید به کاربرد‌های خود توجه داشته باشید.

مزایا و معایب لوله تک لایه

مسئله بعدی که برای بررسی فوق لوله تک لایه و لوله پنج لایه باید به آن توجه کرد، مربوط به مزایا و معایب استفاده از این محصول می‌باشد. به صورت کلی لوله های تک لایه قیمت مناسبی داشته و به عنوان رایج ترین لوله به کار رفته در سیستم آب رسانی شهری شناسایی شده است. ولی، استفاده از آن بدون ضرر نیست.

این لوله به گونه‌ای طراحی شده که شما می‌توانید آن را در موقعیت‌های مختلفی مورد استفاده قرار دهید. داشتن قیمت مناسب و مطلوب از جمله مهم ترین مزیت استفاده از این لوله به حساب می آید. ولی، مقاومت و قدرت عملکردی لوله‌های تک لایه به اندازه لوله‌های پنج لایه نمی‌باشد. به همین علت، طول عمر و ماندگاری این محصولات کمتر می‌باشد. پس، برای خرید لوله شما باید همه این موارد را به صورت دقیق مورد بررسی قرار دهید.

تفاوت اصلی لوله پنج لایه و تک لایه

حال که همه مباحث مقدماتی را پشت سر گذاشتیم و به سوال لوله تک لایه و پاسخ دادیم، بیایید تا به سراغ بررسی اصلی ترین تفاوت های این محصول برویم. به صورت کلی لوله های تک لایه و پنج لایه از نظر ضخامت، کاربرد و طول عمر با هم تفاوت های جدی دارند.

لوله‌های تک لایه، پلیمرهای خاصی هستند که با استفاده از پلی پروپیلن ساخته شده‌اند. آنها حالت استوانه‌ای به خود گرفته و به راحتی به شکل دایره در می‌آیند. لوله‌های پنج لایه ولی فقط با استفاده از پلاستیک طراحی نشده‌اند. وجود فلزات قدرتمند و دو لایه چسب در ساختار اصلی این محصول به شما اجازه می‌دهد تا قدرت عملکردی بهتری را دریافت نمایید.

مهم ترین تفاوت لوله پنج لایه با تک لایه در ساختار و نحوه عملکرد این محصول می‌باشد. پس، در هنگام خرید بهتر است که به این موارد توجه داشته باشید تا با مشکلی مواجه نشوید.

در نهایت لوله پنج لایه بهتر است یا لوله سفید؟

در نهایت، بیایید تا به یک سوال مهم پاسخ دهیم: لوله پنج لایه بهتر است یا لوله سفید؟ لوله سفید همانطور که گفته شد نام دیگر و رایج تر لوله تک لایه می‌باشد. به صورت کلی فرق لوله پنج لایه با تک لایه باعث شده تا مشتریان در هنگام خرید کمی سردرگم شوند.

هر کدام از این محصولات کاربرد‌های خاص خود را داشته و شما می‌توانید از آنها در موقعیت‌های مختلف استفاده کنید. بسته به ملاک‌ها و فاکتور‌هایی که شما برای خرید تعیین کرده‌اید، هر کدام از این محصولات می‌توانند بهترین باشند.

شما باید این مسئله را نیز مد نظر خود قرار دهید که بیشتر از دیگر مدل‌ها می‌باشد. لوله‌های پنج لایه قدرت عملکردی بیشتری داشته و دوام بالاتری هم دارند ولی، استفاده از آنها فشار آب را تحت تاثیر خود قرار داده و هزینه‌ای که شما باید برای تهیه لوله پرداخت کنید را نیز افزایش می‌دهد.

جدا از این مسئله، لوله‌های تک لایه قیمت پایین تری داشته و از نظر اقتصادی به صرفه تر هستند. آنها ساختار آلومینیومی را در خود جای نداده است.

خرید لوله پنج لایه و تک لایه از کیان پایپ

حال که به صورت کامل با فرق لوله پنج لایه با تک لایه آشنا شدیم، اگر شما هم به دنبال یا پنج لایه هستید، حتما باید خدمات بهترین و قوی ترین تیم‌های فعال در این زمینه را به کار گیرید. استفاده از خدمات بهترین فروشگاه‌های ایرانی به شما کمک می‌کند تا محصولات با کیفیتی را با قیمتی مناسب تهیه کنید.

جهت تماس با نمایندگی لوله آذین کلیک کنید

دکمه بازگشت به بالا