بهترین نوع تسبیح یسر

اخیرا در بازار ، تسبیح های یسر قدیمی که تعداد آنها ناقص میباشد و یا دانه های شکسته یسر توسط افرادی جمع آوری میگردد و پس از آسیاب کردن و فرآوری مجدد با مواد شیمیایی ورقه های مصنوعی مشابه گیاه دریایی یسر تهیه گشته و فرآیند ساخت تسبیح با ورقه های فرآوری شده انجام میشود (مشابه آنچه در گیاه طبیعی انجام میپذیرد) .معمولا عطر و بوی تسبیح های فرآوری شده یسر بسیار کمتر از یسر طبیعی و واقعی بوده و یسر فرآوری شده شدت بوی جوهری یسر طبیعی و رنگ شرابی سرخ دانه ها را ندارد.

گیاه یسر برای رشد و تکثیر به دو دسته نر و ماده تقسیم میشود. تسبیح های ساخته شده از یسر ماده به دلیل باز شدن و تورق معمولا با مفتول های ظریف طلا ، نقره ، مس و گاهی اوقات آلومینیم ، مفتول کوبی میشوند و در این بین تسبیح های یسر طلاکوب و نقره کوب اساتید تبریزی شهرت جهانی دارد. اما تسبیح های ساخته شده از یسر نَر به دلیل چسبندگی لایه ها نیازی به نقره کوبی یا طلاکوبی ندارد و در بازار تسبیح یسر نر از تسبیح یسر ماده در حال عادی گرانتر و با ارزش تر است مگر اینکه نقره یا طلاکوبی استاد خاصی باعث گرانی و ارزش تسبیح شود.لازم به ذکر است که در گاهی اوقات از نگینهای جواهراتی نظیر یاقوت سرخ یا زمرد و یا از فیروزه و مرجان در مخراجکاری و جواهرنشانی تسبیح یسر استفاده میشود که زیبایی و ارزش هنری آنرا صد چندان مینماید.

دلیل گرانی و کمیاب بودن تسبیح های یسر نر اینست که با گذشت زمان و استفاده مکرر ، تسبیح امتحان خود را پس میدهد. به عبارت دیگر هرچه کیفیت تسبیح بالاتر باشد ، امکان باز شدن لایه های یسر در طی زمان کم میشود و ماندگاری دانه ها حکایت از کیفیت بالای تسبیح دارد. البته استفاده مکرر از تسبیح در طی زمان و افتادن و سقوط آن به روی سطح سخت و صلب باعث شکستن و کسر دانه ها میشود. در این حالت فروشندگان معمولا تسبیح های ناقص را با قیمت کم خریداری کرده و با تکمیل کردن یک تسبیح از چند تسبیح ناقص ، تسبیح کاملی ایجاد میکنند که گرانتر از مجموعه های ناقص میباشد .

 • شناخت تسبیح ترکیب شده از چند تسبیح ناقص کار زیاد مشکلی نیست و میتوان در نور مناسب و بررسی دانه ها از لحاظ هندسه سوراخ ، ابعاد دانه ها و رنگ تسبیح به سهولت به کیفیت دانه ها و تسبیح پی برد. البته تسبیح های تکمیل شده تنها منحصر به تسبیح یسر نبوده و در سایر انواع دیگر تسبیح ها از جمله تسبیح کهربا ، تسبیح سندلوس ، تسبیح شاه مقصود و تسبیح مرجان دیده میشود و شیوه درست و عادلانه کسب اینست که فروشنده به صراحت خریدار را از این موضوع مطلع سازد. وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا

تسبیح یسر یکی از خاص‌ترین و جذاب‌ترین مدل های تسبیح محسوب می‌شود. این تسبیح که غالباً رنگ سیاه تیره ای دارد، محصولی به دست آمده از خشکی و دریا است. زیبایی و جذابیت این محصول در کنار خواصی که دارد باعث افزایش روز افزون طرفداران آن شده است. بر خلاف بسیاری از تسبیح های دیگر، امکان آسیب وارد شدن به یسر تحت شرایطی خاص وجود دارد. در این نوشته قصد داریم ضمن ارائه یک آشنایی اجمالی و کلی درباره تسبیح یسر، نحوه نگهداری از تسبیح یسر و همچنین خواص و ویژگی های گوناگون آن را توضیح دهیم و علاوه بر اینها با نحوه قیمت گذاری این تسبیح نیز آشنا شویم. همراه ما باشید.

The best type of Yasser rosary

آشنایی با تسبیح یسر

برای اینکه بتوانید به بهترین شکل، نگهداری از تسبیح یسر را تجربه کنید، لازم است قبل از هر چیز با این محصول آشنا شوید. بسیاری از ما عادت داریم محصولاتی مانند انگشتر و تسبیح را با متریال و جنس سنگ های زینتی تهیه کنیم و در دست داشته باشیم. بر خلاف این عادت، جالب است بدانید یسر نوعی گیاه دریایی است که در نزدیکی سواحل رشد می‌کند. عربستان، مصر و اطراف دریای سرخ، اصلی ترین مناطقی هستند که امکان وجود این گیاه در آنها وجود دارد.

یکی از مشکلات مهم در مورد این تسبیح، کمبود منابع آن است. در یک بازه زمانی با استخراج بی رویه این گیاه و درست کردن محصولات زینتی، بعد از مدتی با کمبود یسر و از بین رفتن منابع آن مواجه شدیم. پس در واقع تسبیح یسر اصل کمیاب بوده و به راحتی پیدا نمی‌شود. یسر را می‌توان با توجه به محل های استخراج گوناگون این گیاه، به انواع مختلفی تقسیم کرد. مشهورترین و باکیفیت ترین نوع تسبیح یسر، مدل حجازی یا مکی و مدل مصری آن است. در طبقه بندی گیاهان دریایی، یسر را نوعی مرجان سیاه می‌نامند. اگر این تسبیح را بو کنید، عطر خاص و دلچسبی به مشام شما خواهد رسید. در واقع یکی از دلایل شهرت و محبوبیت این تسبیح همین بوی لذت بخش آن است. تسبیح یسر با انواع دانه های سی و سه دانه، صد دانه و هزار دانه به فروش می‌رسد. البته مدل هزارتایی و حتی صدتایی آن نیز تا حدودی کمیاب می‌باشند.

خواص تسبیح یسر چیست؟

یسر گیاه جالبی است که ترکیبات خاصی دارد. این ترکیبات به قدری منحصر به فردند که در کمتر نقطه ای در دنیا می‌توان یسر را پیدا کرد. برای بهره مندی از خواص و فواید این تسبیح، باید اصول نگهداری از تسبیح یسر را بدانید. یسر را پیامبر شادی و نشاط می‌دانند. این گیاه سخت و زینتی، با طراوتی که از دریا به ارث برده و آرامشی که در ساحل یافته است، می‌تواند شادی و حال خوبی را به شما انتقال دهد. این خواص از کتب قدیمی و تجربیات عملی به دست آمده اند. هرچند نمی‌‌توان اسناد علمی و آزمایشگاهی دقیقی برای خواص تسبیح یسر ذکر کرد، اما آنچه که از گذشته مرسوم و رایج بوده و بسیاری از افراد به صورت تجربی متوجه آن شده اند، قدرت جذب انرژی مثبت و ایجاد حال خوب با استفاده از این تسبیح است.

اصول نگهداری از تسبیح یسر چگونه است؟

همانطور که گفته شد، نحوه نگهداری از تسبیح یسر بسیار مهم است. اشاره کردیم که یسر نوعی گیاه است؛ این تسبیح هم از نظر ارزش مادی و هم معنوی، در درجه بالایی قرار دارد؛ اما در صورت عدم نگهداری و مراقبت صحیح از این تسبیح به مرور زمان پوسیده شده، باد می‌کند و به حالت لایه لایه درآمده و در نهایت خراب می‌شود. برای جلوگیری از این اتفاقات باید به چند نکته مهم توجه کنید. مانند همه محصولات زینتی، برخورد تسبیح یسر با مواد شیمیایی، اسیدی و بازی می‌تواند به راحتی آن را تخریب کند. مراقبت از این تسبیح در طول زمان بسیار اهمیت دارد. پاک کردن و تمیز نگه داشتن آن به صورت مستمر نیز از جمله نکات بسیار مهم هنگام نگهداری از تسبیح یسر می‌باشد.

برای تمیز نگه داشتن تسبیح یسر، کافی است هر چند مدت یک بار به وسیله دستمالی نرم و نم دار، دانه های آن را با دقت و به آرامی تمیز کنید. مراقب باشید؛ چربی‌ها و آلودگی های روزمره نیز اگر به صورت طولانی مدت روی سطح تسبیح باقی بمانند، باعث تخریب تسبیح خواهند شد. اگر قصد دارید زمان زیادی تسبیح را در دستان خود نگه دارید، مراقب تعریق دستان خود باشید که می‌تواند به مرور زمان به تسبیح آسیب برساند. به صورت کلی نکات مهم نگهداری و مراقبت از تسبیح یسر به صورت خلاصه به شرح زیر می‌باشند:

 • از مواد اسیدی و شیمیایی دور نگه دارید.
 • در برابر حرارت زیاد و نور مستقیم خورشید قرار ندهید.
 • آلودگی ها و چربی های روزمره را پاک کنید.
 • بیش از چند ثانیه نگذارید خیس بماند.
 • سرمای و گرمای بیش از اندازه برای تسبیح مضر می‌باشند.
 • ترک خوردگی و ضربه خوردگی عامل اصلی تخریب است.
 • در مجاورت بخار آب قرار ندهید.

محاسبه قیمت تسبیح یسر چگونه است؟

بعد از بیان اصول نگهداری از تسبیح یسر به بررسی قیمت و ارزش گذاری این محصول می‌پردازیم. تسبیح یسر اصل از محصولات کمیاب تلقی می‌شود. این تسبیح به دو صورت عرضه می‌گردد؛ نوع اول تسبیح اصل و عادی است و نوع دوم به صورت فرآوری شده می‌باشد. فراوری تسبیح یسر به این صورت است که افراد، تسبیح های خراب شده و شکسته شده را جمع آوری کرده و به پودر تبدیل می‌کنند. سپس مجدداً از آن پودر ها تسبیح می‌سازند. تسبیح های فراوری شده کیفیت و عطر و بوی تسبیح نوع اول را ندارد. به همین جهت از نظر قیمت طبیعتاً باید ارزان تر باشند.
البته قیمت تسبیح یسر دستخوش مسائل فرعی نیز می‌شود. بسیاری از دلالان و سودجویان از عدم شناخت کافی مردم درباره یسر، سو استفاده کرده و هزینه های بالایی برای محصولات فراوری شده دریافت می‌کنند. این تسبیح در مواردی به صورت زینتی استفاده می‌شود. تسبیح یسر نقره کوب یا طلا کوب با توجه به قیمت طلا و اجرت آن محاسبه می‌شود. نقره کوب کردن این تسبیح برای جلوگیری از باز شدن پوسته دانه‌های تسبیح نیز مفید می‌باشد.

خرید تسبیح یسر اصل از فروشگاه حجره شوشتری

همانطور که گفته شد پیدا کردن تسبیح یسر مکی یا مصری اصل، کار بسیار دشواری اسدنیای بزرگ جواهرات و گوهرها پر از تنوع است؛ که هر کدام از آنها جذابیت و خواص منحصربه‌فردی دارند. هر گوهری کاربرد ویژه ای دارد که معمولا برای ساخت زیورآلات از آن‌ها استفاده می‌شود. گوناگونی بالا باعث شده تا هر کس نسبت به سلیقه و نیاز خود، از دنیای آنها آنچه را که می‌پسندد، برگزیند. با چوب  می‌توان زیورآلات مختلفی تولید کرد؛ که از جمله پرکاربرد ترین آنها، تسبیح یسر است.

انواع تسبیح یسر را بیشتر بشناسید

گیاهی که در سواحل عربستان یافت می‌شود را یسر مکاوی و آن گیاهی که از سواحل مصر بدست می‌آید را یسر مصری گویند.  در رنگبندی این تسبیح‌ها می‌توان به رنگ‌های مختلفی همچون : تسبیح یسر مشکی، تسبیح یسر سفید و تسبیح یسر شرابی و … اشاره کرد. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که به استفاده از زیورآلات، علاقه دارید یکی از مورد اعتمادترین فروشگاه هایی است که می‌توانید بدون نگرانی و با اطمینان از تضمین کیفیت و اصالت، محصول مورد نظر خود را از آن خریداری کنید.

نحوه ساخت تسبیح یسر چگونه است؟

یسر گیاهی است که در آب‌های احمر، در سواحل عربستان و مصر و… یافت می‌شود. امروزه به دلیل آلودگی‌های فراوان در آب‌های آزاد، و برداشت‌های بیش از حد انسان از این گیاه، یافتن آن دچار مشکل شده است؛ به همین دلیل ساخت و عرضه‌ی تسبیح یسر به سختی امکان پذیر است.

روش تشخیص تسبیح یسر چگونه است؟

تشخیص تسبیح مکاوی و مصری کاری بسیار سخت است که نیاز به تخصص، دانش و مهارت دارد. شما برای اینکه بتوانید بین تسبیح مکاوی و مصری تمییز قائل شوید باید از صد درصد حواس پنجگانه‌ی خود مخصوصا حس بویایی و دیداری کمک بگیرید. بهترین پیشنهاد این است که تسبیح یسر را از مراکز معتبر و کارشناسان خبره خریداری کنید. اگر تمایل دارید تسبیح یسر را با خیالی آسوده و اطمینان کامل از اصالت آن تهیه کنید ، پیشنهاد ما مشاهده مجموعه کامل تسبیح‌های یسر و خرید نمونه دلخواه از این کالکشن است.

قیمت تسبیح یسر چقدر است؟

به طور کلی افراد تسبیح یسر را به سبب جذابیت ظاهری که دارد، و خواص فراوانی که در روایات به آنها اشاره شده است، استفاده می کنند. برخی تسبیح‌های یسر نسبت به انواع دیگر آن از کیفیت بالاتری برخوردار بوده و گران قیمت تر است؛ اما گاهی تسبیح‌های یسر به سبب اینکه مفتول کاری‌هایی از جنس طلا یا نقره دارد، ارزش بالاتری پیدا می‌کنند. سایت جواهربازار مفتخر است با سال‌ها تجربه در حوزه سنگ‌های قیمتی و زینتی، بهترین و با کیفیت ترین محصولات را ارائه دهد.

ت. نگهداری از تسبیح یسر اصل می‌تواند کار بسیار ارزشمند و مهمی باشد اما قبل از آن باید این تسبیح جذاب را با کیفیت اصلی خریداری کنید. فروشگاه حجره شوشتری یکی از معدودترین مراجع توزیع تسبیح یسر در طرح ها و مدل های مختلف است. در این فروشگاه می‌توانید کلیه اجناس را به صورت آنلاین و با قیمت مناسب سفارش دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر با تیم پشتیبانی در تماس باشید.

و اما نکته نهایی و مهم دیگر در خرید تسبیح یسر یا تسبیح اوپال ، بررسی شیخک تسبیح میباشد چرا که شیخک تسبیح یسر استحکام کمی دارد و در اثر استفاده زیاد و یا ضرب دیدن به راحتی میشکند و این موضوع به شدت بروی قیمت تسبیح تاثیرگزار است و از قیمت آن میکاهد و مکررا دیده شده است که شیخک تسبیح های یسر تعویض شده میباشد.

دکمه بازگشت به بالا