تفاوت کوییک آر و کوییک اس

تفاوت کوییک R و S؛ اختلاف پنج میلیونی در بازار آزاد

کوییک S در بازار آزاد امروز شنبه ۲۰ اسفند نسبت به کوییک R حدود پنج میلیون تومان بیشتر معامله شده است. طبق بررسی‌های فرارو فروشنده‌های کوییک S امروز به‌طور متوسط رقم ۳۷۰ میلیون تومان را به‌عنوان قیمت پیشنهادی به خریداران اعلام کردند درحالی که این عدد برای کوییک R به ۳۶۵ میلیون تومان رسیده است. البته درمقایسه با هفته قبل قیمت کوییک S و کوییک R حدود ۳۰ میلیون تومان ریخته، اما اگر ابتدای سال را ملاک قرار بدهیم، شاهد رشد تقریبا ۸۰ درصدی این دوتا مدل درجریان معاملات بازار آزاد هستیم. اوایل سال قیمت کوییک R در بازار آزاد حدود ۲۰۰ میلیون تومان بود و کوییک S را با اختلاف دو، سه میلیون تومانی معامله می‌کردند.

تفاوت کوییک R و S؛ مقایسه مدل‌های دست‌دوم

قیمت کوییک R دست‌دوم نسبتا به کوییک S کارکرده تقریبا پنج میلیون کمتر است. الان قیمت منصفانه کوییک R دست‌دوم مدل ۱۴۰۰ با فرض ۱۰ هزارکیلوکتر کارکرد حدود ۳۴۰ میلیون تومان است و قیمت کارشناسی‌شده کوییک S با همین مشخصات به ۳۴۵ میلیون تومان رسیده. مثلا فروشنده کوییک R مدل ۱۴۰۱ آن را ۹ هزار کیلومتر کارکرد و شرایط فنی و بدنه سالم ۳۵۰ میلیون تومان آگهی کرده است. بین آگهی‌های فروش کوییک R هم گزینه‌ای وجود دارد که قیمت پیشنهادی فروشنده آن ۳۴۴ میلیون تومان است و نسبت به کوییک S که بررسی کردیم، شش میلیون کمتر فروخته می‌شود.

تفاوت کوییک R و S؛ مقایسه آپشن‌ها

کوییک R یکی از اولین فیس‌لیفت‌های کوییک معمولی بود که سال ۹۸ وارد بازار شد و سایپا سال ۱۴۰۰، از کوییک S رونمایی کرد. در نگاه اول کوییک R همان کوییک دنده‌ای است که سه بخش از بدنه آن همرنگ شده است؛ سقف خودرو، قاب آیینه بغل و بخش پایینی سپرجلو. همین تغییر رنگ و اضافه شدن رینگ آلومینیومی تفاوت‌های کوییک R با کوییک دنده‌ای معمولی است وگرنه دربخش فنی و آپشن‌ها هیچ تغییری دیده نمی‌شود. کوییک S که دو سال بعد از کوییک R وارد بازار شد، از نظر سرو‌شکل تفاوت‌های بیشتری با کوییک معمولی دارد. اولین تغییر در بخش ظاهری، اغییر فرم جلوپنجره و سپرجلو است. وقتی وارد کابین کوییک S می‌شویم، احتمالا در نگاه اول تغییر غربیلک فرمانجلب توجه می‌کند. فرمانی که سایپا از آن در نسخه‌های کوییک پلاس اتوماتیک هم استفاده کرده است. از نظر فنی چی؟ کوییک S مثل اغلب محصولاتی که سایپا در سال‌های گذشته تولید کرده، با همان موتور قدیمی و معروف M۱۵ راهی بازار شده و تنها تفاوت موتور آن با مدل‌های مثل کوییک R اضافه شدن دریچه گاز برقی است.فروش اقساطی کوییک اس ، یکی دیگر از اقداماتی است که توسط مجموعه سایا خودرو، در جهت ارائه تسهیلات ویژه به مشتریان سراسر کشور ارائه می شود.

انواع مدل‌ ها و تیپ‌ های کوییک

در 4 دسته انواع تیپ ها و مدل های کوییک را  به اختصار بررسی می‌کنیم:

کوییک معمولی و آر (کوییک R)

شرکت سایپا در حال حاضر خودروی هاچبک کراس کوییک را در مدل‌های کوییک دنده‌ای یا معمولی، کوییک R یا دو رنگ، کوییک اتوماتیک پلاس و کوییک اس به بازار عرضه می‌کند. از نظر کارشناسی خودرو، کوییک معمولی نسخه پایه و اولیه این خانواده از محصولات سایپا است که بقیه تیپ‌ها بر اساس آن شکل گرفته‌اند. این خودرو به موتور M15 هشت سوپاپ 1.5 لیتری به قدرت ۸۷ اسب بخار و گشتاور ۱۲۸ نیوتن متر در کنار گیربکس ۵ دنده دستی مجهز است.

دکمه بازگشت به بالا