عمومیکسب و کار استانها

تیشرت ورزشی بهترین پوشش برای پیاده روی

چه نوع لباسی برای پیاده روی مناسب است

اگر نمی دانید که در مواقع تغییرات آب و هوایی غیر قابل پیش بینی پوشیدن چه نوع لباسی برای پیاده روی مناسب است  خواندن این مقاله می تواند برای شما بسیار مفید باشد.

علاقه مندان به طبیعت همیشه به دنبال فرصتی برای وقت گذراندن در آن هستند. پیاده روی و اردو زدن در فضای باز  انتخاب هایی ایده آل برای بهبود روحیه افراد می باشند که با ترشح آدرنالین لذت آن چند برابر هم می شود .با این حال قبل از اینکه عازم پیاده روی شوید باید خود را برای وقوع هرگونه اتفاقی کاملا آماده کنید.

علاوه بر به همراه داشتن وسایل ضروری،نوع لباسی که انتخاب می کنید نیز برای داشتن سفری ایمن و لذت بخش بسیار اهمیت دارد.اساساً شرایط آب و هوایی تعیین می کند که چه نوع لباسی باید پوشید.لباس به شما کمک می کند که بتوانید خود را با تغییرات حالات طبیعت وفق دهید.

تابستان

–بهترین جنس لباس برای پیاده روی در فصل تابستان الیاف مصنوعی مانند پولیستر یا پلی آمید می باشد.

–ابتدا از لباس های راحتی استفاده کنید.یک تی شرت آستین کوتاه و زیر شلواری سه ربع را انتخاب کنید.

–سپس می توانید  روی این لباس ها یک روپوش زیپ دار و شلوار راحتی پوشید.

–برای احتیاط در صورت وقوع باد وباران،روپوش های ضد باد و ضد آب ، همراه خود داشته باشید.

–جوراب نازک به پا کنید و یک جفت اضافه نیز همراه خود ببرید.

زمستان

–ابتدا یک تی شرت گرم آستین بلند به همراه یک زیرشلواری ساق بلند بپوشید.

–سپس یک ژاکت آستین بلند پشمی یا یک ژاکت یقه دار بپوشید.روی زیر شلواری خود یک شلوار ضد آب و ضخیم بپوشید تا از پاهایتان در برابر سرما محافظت کند.

–در صورت لزوم به عنوان سومین لایه لباس یک ژاکت ضد آب و بادگیر به تن کنید.

–در مواقع پیاده روی در زمستان،پوشیدن دو جفت جوراب پشمی و دستکش توصیه می شود.

بهار و پاییز

–ابتدا یک تی شرت بدون یقه به تن کنید.پوشیدن زیر شلواری بستگی به میزان سرمایی بودنتان دارد.

–سپس یک شلوار ساق بلند و روپوش عایق در برابر باد و باران بپوشید.

–دو جفت جوراب بپوشید.جوراب های پشمی را روی جوراب های نخی به پا کنید.

این موارد را به خاطر بسپارید

–مطمئن شویدکه جنس لباس های زیرین به گونه ای هستند که عرق را جذب می کنند.از آن جا که لباس ها تماس بیشتری با پوست دارند اگر عرق را جذب نکنند بدن به شدت مرطوب می شود.لباس های پولیستر نازک مخصوص روزهای گرم تابستان می باشند در حالیکه لباس های پلی پروپلین مخصوص روزهای سرد زمستان هستند. ( در این مطلب بخوانید: )

–لایه های بیرون تر لباس باید ضد باد و آب باشند.یک روپوش با جیب های زیاد همراه خود داشته باشید.

— از پوشیدن شلوار جین خودداری کنید.در عوض شلوارهای مخصوص پیاده روی که درتمامی لباس فروشی ها یافت می شوند بپوشید.به همراه داشتن شلوارک می تواند مفید باشد بنابر این شلوارک اضافه همراه خود داشته باشید.

— نوع کفشی که انتخاب می کنید بسیار مهم است و بستگی به آب و هوا و زمینی که روی آن قدم می گذارید دارد.برای مثال،در روزهای بارانی برای جلوگیری از لیزخوردن از کفش های ضد آب که کف محکم داشته باشند استفاده کنید.همیشه یک کفی نرم در کفش خود قرار دهید.کفش سفت به پا آسیب می رساند آقایان میتوانند از برای پیاده روی استفاده کنند . ( دراین مطلب بخوانید : )

— برای در امان ماندن از نور آفتاب از کلاه استفاده کنید.کلاه های پشمی برای روزهای سرد زمستان مناسب هستند.به همراه داشتن عینک آفتابی برای مراقبت از چشم در برابر اشعه خورشید ضروری می باشد. با پوشیدن لباس های مناسب در هنگام پیاده روی سفری لذت بخش و راحت خواهید داشت.پوشیدن لباس مناسب باعث می شود که دیگر نگرچه نوع لباسی برای پیاده روی مناسب است

علاقه مندان به طبیعت ، همیشه به دنبال فرصتی برای وقت گذراندن در آن هستند. پیاده روی و اردو زدن در فضای باز ،  انتخاب هایی ایده آل برای بهبود روحیه افراد می باشند که با ترشح آدرنالین ، لذت آن چند برابر هم می شود .با این حال ، قبل از اینکه عازم پیاده روی شوید باید خود را برای وقوع هرگونه اتفاقی ، کاملا آماده کنید

در حال حاضر ، پیاده روی تنها راه تامین سلامت و حفظ شادابی و جوانی هر فردی است و هیچ جایگزین دیگری برای کسب جوانی و حفظ سلامتی بدن ، جز پیاده روی وجود ندارد. پیاده روی، بدن ما را در برابر بیماری‌های مهلک در امان نگه می‌دارد و از بیماری‌های قلبی، دیابت و سرطان دور می‌سازد؛ تنها با ۳۰ دقیقه پیاده روی روزانه ، از شر امراض و بیماری‌ها رها می‌شوید و در حفظ شادی و کسب جوانی بیشتر به بدن کمک می‌کنید. پیاده روی و حضور در طبیعت  ، حس سرشار از نشاط و شادی به انسان بخشیده و در کسب یک روحیه مضاعف ، و انرژی بیشتر برای انجام کارهای پیش رو ، بسیار موثر است. اما این کار نیز مانند سایر اعمال انسان ، به برنامه‌ریزی و تامین تدارکات ، نیاز دارد برای شروع یک سفر  احتمالاً کوتاه ، به یک برنامه ریزی اصولی و تامین وسایل ضروری ، نیاز خواهد داشت .  اما این تاثیرات زمانی بیشتر می‌شود که ، بهترین لباس برای پیاده روی را انتخاب کرده باشید.

پس از جمله وسایل ضروری برای شروع یک تجربه ایده‌آل و لذت‌بخش ، انتخاب بهترین نوع تیشرت ورزشی برای پیاده روی است. لباس مناسب پیاده روی ، به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله درجه حرارت ، آب و هوا ، نوع زمین و اینکه چقدر می خواهید در دل طبیعت بمانید. پس همه عوامل را باید در نظر بگیرید.

یک لباس پیاده‌روی مناسب ، به شما کمک خواهد کرد که به راحتی خود را با تغییرات آب و هوایی و شرایط محیطی که در آن پیاده روی می‌کنید ، وفق داده و یک پیاده‌روی خوبی را تجربه کنید. ما در این مقاله ، قصد داریم با توجه به شرایط آب و هوایی که در آن زندگی می‌کنیم به معرفی لباس مناسب با فصل مورد نظر بپردازیم.

بهترین لباس برای پیاده روی در فصول مختلف سال:

لباس برای پیاده روی در فصل بهار

در بهار به دلیل تغییرات شدید و نابهنگام آب و هوایی ، برخی از مناطق ایران به خصوص مناطق شمالی  ، توصیه می‌شود که در خود ، همیشه یک دست و البته سبک  ، به همراه داشته باشید.

 •  یک بدون یقه به تن کنید ، در هوای بهاری پوشیدن زیر شلواری ، بستگی به طبع بدنتان خواهد داشت این که تا چه اندازه سرمایی هستید.
 • یک ضخیم و ترجیحا عایق در برابر باد و باران ، بپوشید . مناسب این فصل ، نباید ضخامت زیادی داشته باشد تا گرمایی بیشتر از گرمای دمای محیط ، به بدنتان تحمیل نکند.
 •  گرم نگه داشتن پاهایتان در بهار ، نکته مهمی است پاهایتان که گرم باشد ، چون دمای محیط به دمای بدن انسان نزدیک است در سایر اندام‌ها ، احساس سرما نخواهید کرد.
 • استفاده از یک آفتابی در هوای بهاری، جهت در امان ماندن از نور آفتاب و آفتاب سوختگی  ، و همچنین برای مراقبت از چشم‌ها در برابر اشعه خورشید ، انتخاب هوشمندمناسبی است.
 • ابتدا یک بدون یقه ، به تن کنید.پوشیدن زیر شلواری بستگی به میزان سرمایی بودنتان دارد.
 • سپس یک ساق بلند و روپوش عایق در برابر باد و باران بپوشید.
 • دو جفت بپوشید.جوراب های پشمی را روی جوراب های نخی به پا کنید.

این موارد را به خاطر بسپارید :

مطمئن شویدکه جنس لباس های زیرین به گونه ای هستند که عرق را جذب می کنند.از آن جا که لباس ها تماس بیشتری با پوست دارند ، اگر عرق را جذب نکنند ، بدن به شدت مرطوب می شود.لباس های پولیستر نازک ، مخصوص روزهای گرم تابستان می باشند در حالیکه لباس های پلی پروپلین ، مخصوص روزهای سرد زمستان هستند.

 • لایه های بیرون تر لباس  ، باید و آب باشند.یک روپوش با جیب های زیاد همراه خود داشته باشید.
 •  از پوشیدن جین خودداری کنید .در عوض ، مخصوص پیاده روی که درتمامی لباس فروشی ها یافت می شوند بپوشید.به همراه داشتن ، می تواند مفید باشد بنابر این اضافه همراه خود داشته باشید.

لباس برای پیاده روی در فصل تابستان

همانطور که می‌دانید،  ایران به سرزمین چهار فصل معروف است و ما در کشوری زندگی می‌کنیم که شاهد چهار فصل رویایی می‌باشد و اغلب تابستان‌های گرم دارد؛ البته بسیاری از نقاط مرتفع شمالی ایران ، در فصل تابستان هوای مطبوع ، خنک و گاهاً سرد نیز دارد که اگر قصد پیاده روی در این مناطق را در فصل تابستان دارید  ، انتخاب لباس نیز تحت تاثیر این مکان و زمان قرار خواهد گرفت.

 • بهترین جنس لباس پیاده روی در تابستان ، لباسی از جنس الیاف مصنوعی مانند پلی استر است.
 • در تابستان ، از یک لباس آستین کوتاه مثلاً یک و یک زیر شلواری نازک ، ترجیحا سه ربع استفاده کنید.
 •  می‌توانید روی این آستین کوتاه و زیر شلوار ، یک روپوش زیپ‌دار و راحتی سبک بپوشید ، که در هوای خنک بیمار نشوید.
 • با توجه به تغییرات آب و هوایی منطقه ، و با در نظر گرفتن تغییرات آب و هوایی  ، روز حرکت و مسیر مورد نظر اگر احتمال می‌دهید که درگیر باد و طوفان خواهید شد ، یک لباس اضافه سبک درتان برای روز مبادا داشته باشید.
 • از یک آفتابی سبک و مناسب جهت در امان ماندن از آفتاب سوختگی استفاده کنید؛ و ضدآفتاب مناسب پوست‌تان را از یاد نبرید. از ضدآفتابی استفاده کنید که کمتر عرق کرده و بیشتر روی پوستتان بنشیند.
 •  همیشه یک بطری آب کوچک در پیاده روی‌های طولانی ، به همراه خود داشته باشید.
 •  ترجیحا از یک پوشش سبک آستین بلند با جیب‌های متعدد استفاده کنید ، که هم از آفتاب سوختگی در امان باشید و هم تنقلات لازم و انرژی‌زا را با خود حمل کرده ، و در مسیر میل کنید.
 • بهترین جنس لباس برای پیاده روی در فصل تابستان ، الیاف مصنوعی مانند پولیستر یا پلی آمید می باشد.
 • ابتدا از لباس های راحتی استفاده کنید.یک آستین کوتاه و زیر شلواری سه ربع را انتخاب کنید.
 • سپس می توانید  روی این لباس ها ، یک و راحتی پوشید.
 • برای احتیاط در صورت وقوع باد وباران ، ، همراه خود داشته باشید.
 • نازک به پا کنید و یک جفت اضافه نیز ، همراه خود ببرید.

لباس برای پیاده روی در فصل پاییز

در فصل پاییز ، مانند فصل زمستان پوشش مناسب داشته باشید تا بیمار نشوید.

 • انتخاب لباس مناسب جهت پیاده روی در فصل پاییز ، سخت‌تر از سایر فصول سال است زیرا هر منطقه ، شرایط خاص آب و هوایی خاص خود را داشته که لباس پوشیدن‌تان را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد. بسیار ایده‌آل است که در فصل پاییز نیز مانند فصل بهار ، لباس‌هایی بپوشید که در برابر بادهای پاییزی و باران‌های سیل آسای احتمالی ، از بدنتان محافظت کند. پوشیدن های پشمی بر روی های نخی نیز ، انتخاب خوبی است.
 •  در پاییز برای جلوگیری از لیز خوردن در پیاده روی ،  از های ضدآب استفاده کنید که کفی محکمی دارند. استفاده از یک راحتی در پیاده‌ روی ، بسیار ضروری است می‌توانید از یک کفی نرم استفاده کنید که به پاها ، حالت آرامش بخش و راحتی بدهد.
 •  جهت اطمینان، در پاییز همیشه یک پشمی در تان داشته باشید که در صورت سردی هوا ، از آن استفاده کنید.
 • در جیب و لباس آستین بلندتان ، انواع تنقلات رابه همراه برده تا درمسیر پیاده روی میل کنید، اما زیاده روی نکنید.
 • به طور کلی جهت پیاده‌روی و تجربه یک احساس سرشار از آرامش و راحتی ، ازموارد زیر اجتناب کنید:
 •  از پوشیدن لباس‌های تنگ و چسبان در محیط‌های مرطوب و پیاده روی‌های طولانی اجتناب کنید.

لباس برای پیاده روی در فصل زمستان

 •  بهتر است در فصل زمستان چند لایه لباس سبک بپوشید.
 •  یک ل و یک زیر شلواری بلند ، انتخاب بسیار مناسبی است.
 •  در هوای زمستانی بهتر است لایه دیگری از و سبک و نیز به تن کنید.
 •  یک لایه ضخیم دیگر بر روی نخی خود ، بپوشید. این مورد را به همراه یک پیاده روی سبک، راحت و ساق‌دار انتخاب کنید.
 •  در فصل زمستان ، استفاده از یک راحت ،مناسب است، که بتوانید به راحتی انگشتان خود را حرکت داده و مزاحمتی برایتان ایجاد نکند.
 •  از یک ضخیم پشمی ، استفاده کنید که از سر و گوش‌هایتان در برابر سرما محافظت کند.
 •  از پوشیدن جین به دلیل سنگینی و ضخیم بودن بیش از حد ، این نوع لباس‌ها اجتناب کنید.
 • از پوشیدن های نامناسب ، مانند های مهمانی که پاها در آن راحت نبوده و کفی سُری داشته ، اجتناب کنید زیرا ممکن است منجر به عدم تحمل وزن بدن فرد ، هنگام پیاده‌روی شود.
 •  از پوشیدن لباس‌هایی از جنس پلاستیک اجتناب کنید ، زیرا تعریق بدن را افزایش داده و از ادامه حرکت شما ، جلوگیری می‌کند. از پوشیدن لباس‌های پنبه‌ای به دلیل ایجاد رطوبت در سطح بدن ، در صورت تعریق زیاد و تماس الیاف آن با پوست ، اجتناب کنید.
 • ابتدا یک گرم آستین بلند به همراه یک زیرشلواری ساق بلند بپوشید.
 • سپس یک آستین بلند پشمی یا یک یقه دار بپوشید.روی زیر شلواری خود یک شلوار ضد آب و ضخیم بپوشید تا از پاهایتان ،در برابر سرما محافظت کند
 • در صورت لزوم ، به عنوان سومین لایه لباس ، یک و به تن کنید.
 • در مواقع پیاده روی در زمستان ، پوشیدن دو جفت پشمی و توصیه می شود.

برای در امان ماندن از نور آفتاب ، از استفاده کنید. های پشمی برای روزهای سرد زمستان مناسب هستند.به همراه داشتن برای مراقبت از چشم در برابر اشعه خورشید ، ضروری می باشد. با پوشیدن لباس های مناسب در هنگام پیاده روی ، سفری لذت بخش و راحت خواهید داشت.پوشیدن لباس مناسب باعث می شود که دیگر نگران تغییرات آب و هوایی نباشید.

نکات پایانی

1)شما ممکن است برای پیاده روی خود یک جین و با ورزشی در نظر بگیرید این ممکن است گزینه خوبی باشد اما اگر بخواهید پیاده روی شما طولانی تر و راحت تر باشد باید لباس راحت و مناسبی نیز به تن داشته باشید.

2)در کوهنوردی لباسی که می پوشید باید حتما پوشیده باشد مگر اینکه شما در حال رفتن به یک پیاده روی صحرایی باشید. پس حتما از استفاده کنید عموما برای پیاده روی ها از سه لایه لباس بهره می برند شما نیز می توانید چند لایه لباس بپوشید که در هنگام تغییر آب و هوا قادر به تعویض آنها باشید. بهتر است که  از و استفاده نکنید چون خار های تیز و شاخه ها و حشرات گزنده باعث آزار شما می شود. حتی الامکان از کرم های ضد آفتاب نیز برای پوست صورتتان استفاده کنید.

3) پیاده روی هم باید مناسب باشد بهتر است از کتانی استفاده کنید که دوخت مرغوبی داشته باشد برای پیاده روی در مناطق گرم صندل های خاصی نیز ساخته شده اند که گزینه مناسبی اند

4)نحوه پوشیدن هم به شرایط آب و هوایی بستگی دارد جوراب های سبک در شرایط گرم مسیر پیاده روی را برای شما آسان تر می کنند. های سنگین هم هستند که بسیار ضخیم اند و برای شرایط بسیار سرد مناسب اند و مدت دوام آنها طولانی است و می توانید سفر های چند روزه با آن داشته باشید.

5)نکته دیگری که باید به آن دقت کنید شرایط آب و هوایی است در یک روز زیبا و آفتابی حتما یک پیاده روی خوبی را خواهید داشت اما روز های بارانی مشکلاتی را به همراه دارد قبل از رفتن به پیاده روی حتما به برنامه آب و هوایی در تلفن یا کامپیوتر خود نگاهی بیندازید.

6)مدت زمان پیاده روی هم مهم است حتما دقت کنید که چند روز می خواهید به کوهنوردی ادامه دهید یک پیاده روی کوتاه در روز تنها ممکن است به یک بطری آب یک ناهار بسته بندی شده و حتی کرم ضد آفتاب نیاز داشته باشد اما برای پیاده روی طولانی مدت وسایلی که مورد نیازتان می شود را باید به همراه داشته باشید

و در اخر :

پوشیدن بهترین لباس برای پیاده روی ، یک نکته ضروری و اساسی ،  جهت ایجاد حس خوب در شما خواهد بود. برای کسب این تجربه ناب ، می‌توانید از یک متخصص طب ورزشی و یا فروشنده لبا‌س‌های ورزشی ، جهت مشاوره در زمینه وسایل و ابزار لازم و همچنین ، جنس مناسب لباس و متناسب با طبع بدنتان ، کمک بگیرید

اهمیت تیشرت ورزشی زنانه در بازار ورزشی با روند اهمیت ورزش بدنسازی رو به افزایش است در ابتدا لباسهای زنانه اسپرت را فقط برای راحتی بانوان و پوشش آنها استفاده می شود برای بهترین خرید تیشرت ورزشی به سایت ما مراجعه کنید

 

دکمه بازگشت به بالا