عمومیکسب و کار استانها

جنین پسر در کدام سمت رحم قرار دارد؟

مامان ها همیشه در تعیین جنسیت جنین عجله می کنند و دنبال هر راهی هستند تا حدسیاتی بزنند که جنین که آنها پسر است یا دختر!! جهت آگاهی از علائم صد در صد جنین پسر کلیک کنید.

On-which-side-of-the-uterus-is-the-male-fetus

 • این را اول مقاله بگم که هیچ کدوم از علائم زیر روش قطعی برای جنین نیست و تنها براساس تجربیات مادرانی که نوزاد پسر داشتند، جمع آوری شده که اکثریت این علائم را داشته اند، چه بسا در این میان افرادی هم بوده اند که با توجه به داشتن این علائم اند.
 • یکی از علائمی که مامان ها خیلی دنبال می کنند این است که جنین پسر در کدام قسمت شکم قرار میگیرد. در این مقاله  پاسخ این سوال و سایر علائم جنین پسر را با هم مقایسه می کنیم.
 • این که صورت شما آکنه دارد یا نه، چه غذایی هوس می کنید، چطوری می خوابید، پاهایتان گرم است یا سرد و چقدر افزایش وزن دارید، همگی می تواند در تشخیص جنسیت جنین به شما کمک کند.
 • حالت تهوع، ضربان قلب، تغییر شخصیت، هوس کردن غذا، رشد موها و رنگ ادرار هم می تواند در تشخیص جنسیت جنین موثر باشد، هر چند که این روش ها چندان صد در صد و قابل اطمینان نیستند، اما می توانند برای بعضی خانم ها دلخوشی باشند. و بعضی از خانم‌ها واقعا به آن اعتقاد دارند، شاید اگر واقعا اعتقاد داشته باشید، جنین همانی بشود که می‌خواهید.

16 علائم قابل توجه جنین پسر در طول بارداری

برخی از علائم قابل توجه در پسر باردار بودن عبارتند از:

1.حالت تهوع

 1. ضربان قلب

اگر متوجه شدید ضربان قلب جنین کمتر از 140 ضربه در دقیقه است، نشان دهنده است.

 1. بروز آکنه

آکنه یکی از نشانه هایی است که نشان می دهد پسر دارید.

 1. هوس کردن غذا

هنگامی که پسر باردار هستید، به غذاهای ترش یا شور بیشتر تمایل دارید

 1. موقعیت جنین پسر در شکم

موقعیت شکم یکی از علامت های رایج است که می تواند جنسیت را تعیین کند و اگر شکم شما پایین قرار دارد نشان میدهد پسر باردار هستید یعنی جنین در قسمت پایین شکم قرار دارد.

 1. تغییر شخصیت

جنسیت نوزاد عمدتا بر تغییرات رفتاری تاثیر می گذارد. زنان با طبیعت تهاجمی، جسور و غالب، بیشتر احتمال دارد پسر باردار باشند.

7.رنگ ادرار

ظاهرا رنگ ادرار شما در دوران بارداری تغییر میکند. اگر ادرار تیره باشد نشان می دهد پسر باردار هستید.

8.اندازه سینه

در دوران بارداری، سینه ها شروع به بزرگ شدن می کنند زیرا برای شیردهی آماده می شوند (بزرگ و حساس شدن سینه زنان در دوران بارداری از همان ماه اول). هنگامی که پسر باردار هستید ، پستان سمت راست شما بزرگتر از سمت چپ می شود.

 1. سردی پاها

پاهای سرد در طول بارداری یکی از نشانه های روشن پسردار بودن است.

10.رشد مو

یکی دیگر از نشانه های رایج پسر داشتن سرعت رشد موها است. اگر پسر داشته باشید، معمولا موها سریعتر رشد می‌کند.

11.موقعیت خواب

در دوران بارداری، اغلب احساس خستگی می کنید. در چنین وضعیتی، اگر بیشتر روی پهلوی چپ خود خوابیدید (خوابیدن زیاد در دوران بارداری)، نشان می دهد پسر باردار هستید.

 1. خشکی دست ها

خشکی و ترک خوردن دست، یکی دیگر از نشانه های قابل توجهی پسر داشتن است .

13.افزایش وزن

همراه با شکم گرد، افزایش وزن به طور قابل توجهی جنسیت را نشان می دهد. هنگامی که پسر باردار هستید، افزایش وزن کاملا مشهود است.

 1. دست ها و پاهای سرد

آیا دست های شما سرد است؟ پس احتمالا پسر باردار هستید. به نظر می رسد زنانی که پسر باردار هستند دست ها و پاهای سردتری نسبت به کسانی که دختر باردار هستند دارند.

 1. لینا نیگرا
 •  Linea nigra یک خط تیره است که در اطراف شکم باردار دیده می شود. در حقیقت، این خط همیشه وجود داشت، اما تا زمانی که باردار نشوید دیده نمی شود.
 • همانطور که حاملگی پیش می رود، این خط تیره تر می شود.  این خط بارداری نقش مهمی در پیش بینی جنسیت نوزاد دارد.
 • اگر خط از شکم به قفسه سینه برسد یعنی پسر دارید!
 • بعضی معتقدند اگر خط کمی کشیده یا شکسته باشد ، به این معنی است که پسر دارید.
 1. تکان های جنین پسر

نظرات زیادی در مورد این موضع وجود دارد! اعتقاد بر این است که اگر شکم شما پایین باشد یعنی پسر دارید یعنی پسر در قسمت پایین شکم قرار بگیرد. برای دختران، تصور می شود شکم بالاتر قرار دارد. شکم پایین نزدیک به لگن معمولا نشان دهنده پسر است.

17.ویار بارداری دوغ و جنین پسر
ویار یکی از شایع ترین ویار بارداری است که زنان باردار ممکن است در هر زمانی آن را هوس کنند. از آنجاییکه دوغ در گروه غذاهای شور دسته بندی می شود نشان دهنده جنین پسر است. از این رو اگر ویار دوغ دارید شما یک پسر باردارید!

احساس حرکات جنین پسر توسط مادر باردار

 • محل احساس حرکات و تکان های جنین پسر توسط مادر حامله ، کجاست؟
 • طبق تجربه ، پسر ، بیشتر در طرفین شکم و در قسمت پهلوی چپ و راست حس می شود.
 • در جنین پسر معمولا مادر این حس را دارد که انگار جنین دست خود را در پهلوی مادر فرو برده است و یا هنگام خواب وقتی که به پهلو می خوابد حس می کند که انگار دست جنین در زیر پهلوی او قرار گرفته و مثل این است که گیر کرده است!
 • همانطور که عرض شد ، این یک روش تجربی است و ممکن است حتی برخی از مادران باردار چنین تفاوت هایی را حس نکنند.
 • در هر صورت ، این روشی است که نیاز به هیچ هزینه ای ندارد و هیچ ضرری هم در این روش تشخیص ، متوجه مادر و جنین نیست و لازمه این کار فقط داشتن دقت توسط مادر حامله است.
 • امید است که این روش به همراه سایر روش های تجربی ، مخصوصا برای مادرانی که تمایلی به تعیین جنسیت ندارند در تشخیص جنسیت جنین آن ها کمک شایانی بکند.

مهم‌ترین مطالب درباره بارداری و جنسیت جنین

امری طبیعی است و تعداد کثیری از زنان باردار از ماه دوم بارداری خود آن را تجربه می کنند. منتها ویار هر فردی با فرد دیگر متفاوت است. ممکن است فردی ویار ترشی داشته باشد، فردی دیگر ویار تلخی، فردی مدام برای خوردن شیرینی ولع داشته و فردی دیگر به دنبال غذاهای شور باشد!

جالب است بدانید: تجربیات نشان داده است که یکی از راههای تشخیص جنسیت جنین ویار است و هر فردی می تواند با توجه به ویار غذایی که دارد شانس خود را در شناسایی جنین محک بزند.

ویار بارداری نمک و جنین پسر

ویار نمک به جنین پسر ارتباط دارد و اگر ویار نمک دارید و مدام دلتان می خواهد نمک بخورید، به احتمال قوی جنینی که در وجود شما زندگی می کند یک پسر قوی و دوستداشتنی است.

ویار بارداری ترشی جات و جنین پسر

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بدون هیچ دلیلی هوس ترشی جات کنید. در واقع به ترشی جات نمک اضافه شده است و در گروه ویارهای جنین پسر قرار دارد.
اگر دلتان لواشک می خواهد و به انواع ترشی جات ولع دارید بی شک جنین پسر باردارید!

ویار بارداری خیار و جنین پسر

ویار یکی از بارزترین و شایع ترین ویار دوران بارداری است که به جنین پسر اشاره دارد. ویار خیار بسیار معمول و رایج است و درصد زیادی از زنان باردار این ویار را دارند. اگر شما هم ویار خیار دارید ممکن است فرزند پسر به دنیا آورید.

خصوصا ویار خیارشور در اکثر زنان باردار دیده می شود و از آنجاییکه در گروه غذاهای شور محسوب می شود به جنین پسر اشاره دارد.

ویار بارداری دوغ خیار و جنین پسر

یکی دیگر از ویارهایی که به جنین پسر اشاره دارد، ویار دوغ خیار است. ویار دوغ خیار به دلیل نمکی که دارد در گروه مواد غذایی شور محسوب می شود و هر چیزی که نمکی و شور باشد نشان دهنده جنین پسر است.

اگر دلتان می خواهد صاحب یک پسر زیبا و دوستداشتنی شوید و ویار دوغ خیار دارید به احتمال خیلی قوی شما صاحب یک شازده دوستداشتنی و بازیگوش می شوید.

درباره ویار بارداری و جنسیت جنین

لازم است بدانید: در رابطه با و جنسیت جنین هیچ مدرک علمی وجود ندارد منتها از قدیم و ندیم که هنوز سونوگرافی مطرح نشده بود تشخیص جنسیت جنین توسط همین روش ها انجام می شد.

به همین دلیل هنوزم که هنوزه با توجه به تجربیات، ویار بارداری و جنسیت جنین به هم مربوط می شود و می توان با نوع ویاری که دارید جنینتان را شناسایی کنید.

از کجا بفهمیم بچه پسره یا دختر؟

اگرچه برخی از والدین دوست ندارند که تا لحظه تولد از دختر یا پسر بودن فرزند خود مطلع شوند، به همین سبب می پرسند که طرز قرار گرفتن جنین پسر در رحم چگونه است؟ برای بسیاری از پدرو مادرها، کشف جنسیت فرزند کوچکی که قرار است به جمع خانواده آن ها اضافه شود، یکی از هیجان ‌انگیزترین بخش ‌های بارداری است. اگر می خواهید تا با روش های علمی و همچنین معیارهای تشخیصی در سونوگرافی همچون طرز قرار گرفتن جنین پسر درون رحم آشنا شوید، ما را در این مقاله همراهی کنید.

دکمه بازگشت به بالا