عمومیکسب و کار استانها

راهکارهای رژیم آنلاین و اثر بخش در درمان کم کاری تیروئید و کاهش سلولیت

راهکارهای رژیم آنلاین و اثر بخش

سلولیت نوعی چربی است که با کم کاری تیروئید به شکلی متفاوت روی پوست نمایان می‌شود. این نوع خاص از چربی زیر پوستی بین عضلات و فیبرهایی که پوست را به عضله وصل می‌کند، گیر کرده است و با فشاری که کیسه‌های چربی به بافت پوست وارد می‌کنند، ظاهری پرتقالی شکل به پوست می‌دهند.

سلولیت معمولا در خانم‌ها به دلیل اینکه حجم فیبر در بافت‌های مفصلی و ارتباط دهنده آنها بیشتر است، به وفور دیده می‌شود.

ممکن است در خانم‌های جوان هم سلولیت دیده شود ولی میزان آن در افرادی که سن بالاتری دارند، به دلیل نازک شدن پوست بیشتر است. با افزایش چربی و شل شدن عضلات بدن، درصد بروز سلولیت بیشتر می‌شود.

سلولیت در هر قسمتی از بدن که چربی تجمع پیدا کند مانند شکم، بازو و ناحیه باسن و ران پدید می‌آید. از دیگر علت سلولیت،  رژیم آنلاین، کاهش یا افزایش ناگهانی وزن، ورزش نکردن، کم آبی، درصد چربی بدن و متابولیسم ضعیف هستند

1- کرم های ضد سلولیت: این کرم ها برای حل کردن چربی و صاف کردن پوست است. هیچ شواهد علمی که این کرم ها در برابر سلولیت موثر باشند وجود ندارد. این دارو اثر خود را ممکن است به علت باریک شدن رگ های خونی و خارج کردن آب از پوست نشان دهد.

2- لیپوساکشن: جراحی برای برداشتن چربی ته نشین بدن است. هر چند حذف چربی عمیق است ولی روی سلولیت که درست در زیر پوست است اثری ندارد. لیپوساکشن ممکن است ظاهر سلولیت را بدتر و سبب فشار بیشتر در پوست شود.

3- مزوتراپی: شامل مواد تزریقی مثل ویتامین ها، مواد معدنی، اسیدهای آمینه، آنزیم ها به بافت در زیر پوست می باشد. مزوتراپی ممکن است سبب شکستن چربی و بهبود اندکی در ظاهر سلولیت شود اما خطر تورم، عفونت و خطوط نامنظم دارد.

4- ماساژ و درمان با آب گرم: ماساژ و درمان آبگرم ممکن است اثر موقتی در ظاهر فرورفتگی پوست داشته باشد. اما آنها سلولیت را حذف نمی کنند و احتمالا حذف مایع اضافی علت آن است.

5- درمان سلولیت با لیزر: در این دستگاه از انرژی لیزر در درمان سلولیت استفاده می شود که می تواند سبب ذوب شدن چربی در زیر پوست، شکستن باندهای فیبری در زیر پوست و تحریک تولید کلاژن شود.

6- مکمل های غذایی در درمان سلولیت: برخی از مکمل های غذایی که برای درمان سلولیت استفاده می شوند ممکن است خطرات بهداشتی داشته یا ممکن است با برخی داروها تداخل کنند. مثلاً ممکن است ترکیب یدی که در آنها وجود دارد برای تیروئید و شرایط دیگر مضر باشد.

7- تزریق آنزیم کلاژناز برای درمان سلولیت: کلاژناز یک آنزیم طبیعی در بدن است که موجب شکسته شدن کلاژن جزئی از بافت همبند می شود. تزریق این آنزیم ممکن است در بهبود ظاهر سلولیت مفید باشد. اینکه آیا تزریق کلاژناز یک گزینه برای درمان سلولیت باشد در دست تحقیق است

حالت (پوست پرتقالی) بر روی پوست بسیار بد شکل است و به سختی می توان آن را رفع کرد.این اثر بیشتر روی ران ها دیده می شود و متاسفانه خانم ها به دلیل ساختار متفاوت سلولی زنان و مردان بیشتر به این عارضه دچار می شوند.

بافتی که بیشتر تحت تاثیر سلولیت قرار می گیرد بافت زیر پوستی است که درست زیر سطح پوست قرار دارد.هنگامی که ران زنان را نیشگون می گیریم، متورم شده خطوطی مانند تَرَک روی آن قسمت ظاهر می شود، در حالی که وقتی ران مردان را نیشگون می گیریم، پوستشان فقط چروک می شود.

گرچه اغلب معتقدند که سلولیت ناشی از تجمع مواد زائد است، اما به احتمال قوی این عارضه بر اثر تجمع سلول های چربی به وجود می آید.این پدیده در زنان چاق بسیار رایج است  و طی دوران یائسگی نیز به چشم می خورد، چون در این دوران بافت رابط نازک تر می شود و اجازه می دهد سلول های چربی بزرگتر شوند.هر چیزی که باعث حفظ بافت رابط شود، می تواند مفید باشد.ورزش کردن نیز می تواند در شکل سلولیت محیطی و بهبود شکل سلولیت مفید و موثر باشد.

Centella asiatica

در آزمایشهای بالینی نتایج نشان داده است که گیاه ( آب قاشقی ) در مبارزه با سلولیت موفق بوده است.همچنین به دلیل افزایش جریان خون در ران ها می تواند به رگ های گشاد شده وریدی کمک کند.

کیسه کشیدن یا برس کشیدن بدن

کیسه کشیدن یا برس کشیدن بدن به زهکشی لنفاوی و جداسازی سموم از بدن کمک می کند، و با این کار به کاهش، یا حتی برطرف سازی، سلولیت در مناطقی نظیر ران ها و کفل ها کمک می کند، چون ، چربی ها و مواد زائد بیش تر در این مناطق جمع می شوند.

با خوردنتان و یافتن توازن مجدد بدنتان، سموم و مواد زائد اضافی را که بدنتان نگه داشته بود از دست می دهید.برس زدن روزانه بدن، روش قوی و در عین حال ملایمی برای کمک به بهبود فرایند سم زدایی است.

چگونه بدنتان را برس بزنید

با استفاده از برس با الیاف طبیعی و در حالی که بدنتان خشک است، از نوک شانه ها برس زدن را شروع کنید و به غیر از سرتان همه جای بدن را با ضربات نرم و طولانی و با حرکات دورانی به سمت قلب برس بزنید، در ابتدا به آرامی و با ملایمت برس بزنید یا کیسه بکشید تا بدنتان به این احساس عادت کند.

ممکن است پوست بدن کمی قرمز شود چون خونی که راکد مانده و جریانش کند شده بود، بدین طریق هجوم آورد و جریانش افزایش یابد.این کار را هر روز انجام دهید. دقت کنید که اجرای روزانه این کار تاثیر مثبتی بر روی بدن شما می گذارد.

ورزش کردن نیز می تواند به کاهش سلولیت کمک کند، چون لایه چربی زیر پوستی که ذخیره شده است را کمتر می کند.با ، سلولیت نیز کم کم از بین می رود، اما بسیار مهم است که سریع وزن کم نکنید زیرا ممکن است باعث شود سلولیت ها بیش تر به چشم بخورند.

به کارگیری روغن ماساژ مناسبی برای سلولیت نیز می تواند سودمند باشد.Body shop نوعی روغن دارد که ترکیبی از روغن بادام، هسته زرد آلو، نارنگی و لیمو ترش است و به نرم شدن و لطافت پوست کمک  می کند. توصیه می شود روغن ماساژ سلولیت را با یک لیف طبیعی، یا کیسه حمام و کمی نمک به مناطق سلولیت دار بمالید

 

فاطمه کیمیا

در ابتدا با نوشتن مجموعه 3 نمایشنامه برای کودکان با نام غول سیاه کوچولو کار محتوا را شروع کردم و آن را به چاپ رساندم.سپس دوره های محتوا ، سئوی محتوایی را آموزش دیدم. الان در حدود یکسال است که در به اندام دکتر کرمانی مشغول به کار نوشتن و ترجمه‌ی مقالات هستم.
دکمه بازگشت به بالا