عمومیکسب و کار استانها

علت اجرا نشدن بازی بتلفیلد Battlefield2024 روی کامپیوتر و لپ تاپ

از آن جایی که بخش کمپین در بازی Battlefield 2042 وجود ندارد، سازندگان سعی کرده‌اند در ابتدای ورود شما به بازی یک پیش زمینه‌ی داستانی درباره‌ی رخدادهای اثر در قالب یک میان‌پرده در اختیار شما قرار دهند. پس از آن، شما به یک قسمت آموزشی هدایت خواهید شد تا با بخش All-Out Warfare آشنا شوید. در حالت آموزشی، شما باید یک مچ را به همراه هم‌تیمی‌های هوش مصنوعی خود به پایان برسانید. پس از گذراندن قسمت آموزشی، ۳ بخش مختلف پیش روی شما قرار می‌گیرد که می‌توانید به تجربه‌ی آن‌ها بپردازید. این بخش‌ها عبارتند از: All-Out Warfare ،Hazard Zone و Portal.

All-Out Warfare؛ عظیم، متفاوت اما کم‌محتوا

بخش All-Out Warfare در واقع همان تجربه‌ی عظیم همیشگی عناوین Battlefield است که شما را در نقشه‌های وسیع این عنوان قرار می‌دهد. این بخش خود به حالت‌هایی مانند Conquest و Breakthrough تقسیم می‌شود. تعداد پلیرهایی که در مچ‌های این بخش حضور دارند، در کنسول‌های نسل هشتم ۶۴ نفر و در کنسول‌های نسل نهم و PC نیز ۱۲۸ نفر است. دلیل اصلی این تفاوت را می‌توان سخت‌افزار ضعیف پلتفرم‌های نسل هشتمی دانست. یکی از مهم‌ترین تغییرات بازی نسبت به نسخه‌های پیشین متخصصان (Specialists) هستند. در حال حاضر این عنوان دارای ۱۰ متخصص است که هر کدام از آن‌ها شخصیت، مهارت و استایل ظاهری مخصوص به خودش را دارد.

اگرچه این موضوع روی کاغذ بسیار جذاب به نظر می‌رسد، اما متاسفانه طریقه‌ی قرارگیری این کاراکترها در بازی تاثیر مثبت و چشم‌گیری نداشته و از آن دسته المان‌هایی به شمار می‌رود که احتمالاََ مورد استقبال طرفداران قرار نخواهد گرفت. یکی از دلایل اصلی شکست این بخش، از بین رفتن ارزش کلاس‌های مختلف در این عنوان است، به طوری که هر کدام از این متخصصان در هر دسته‌ی مهارتی که حضور داشته باشند، علاوه بر گجت اختصاصی خود، می‌توانند از گجت‌های کلی و اسلحه‌های کلاس‌های دیگر نیز استفاده کنند. این موضوع باعث می‌شود که یک متخصص مانند Medic اهمیت خود را از دست داده‌ و شاهد همکاری‌ها و درگیری‌های تیمی نباشیم. اگر قصد  خرید battlefield v را دارید این مقاله را تا انتها بخوانید .

از دیگر مشکلات این بخش می‌توان به دیالوگ‌های آزاردهنده‌ی برخی از این کاراکترها اشاره کرد که متاسفانه گاهی موجب از بین رفتن جدیت کلی بازی می‌شوند. از طرف دیگر می‌توان به نبود هیچگونه تفاوت اساسی در مهارت‌ها و پلی استایل کلی متخصصان اشاره کرد، به طوری که فقط ۲ یا ۳ کاراکتر قابلیت‌ها، مهارت‌ها و گجت‌های خاص و کارآمدی دارند. این موضوع تاثیر محسوس و خاصی روی تجربه‌ی شما از این بازی خواهد گذاشت و مابقی آن‌ها گیم‌پلی‌ای تقریبا مشابه را ارائه می‌دهند.

شخصی‌سازی اسلحه‌ها نیز دست‌خوش تغییرات جالبی شده است که می‌توان از آن‌ها به عنوان تغییرات مثبت و موثر نام برد. هرکدام از اسلحه‌ها قابلیت شخصی‌سازی در چهار دسته‌بندی Sights ،Magazine ،Barrel و Underbarrel را دارا هستند. شما می‌توانید Loadout دلخواه خودتان را قبل از ورود به مچ، از طریق منوی مربوطه بسازید. ۳ عدد Attachment را طبق نحوه‌ی بازی خود در هر کدام از گروه‌های ذکر شده در منوی Plus قرار دهید و در طول مچ تنها با فشردن چند دکمه آن‌ها را بسته به شرایط گوناگون تغییر دهید. این مکانیزم تاثیر قابل توجهی در نبردها خواهد داشت و باعث می‌شود که نتیجه‌ی مسابقات تغییر کند.

انیمیشن‌های مربوط به حرکات کاراکترها و اسلحه‌های بازی نیز بسیار نرم و روان هستند و شباهت‌های زیادی به عنوان Call of Duty: Modern Warfare 2019 دارند. نسخه‌ی ۲۰۴۲ در حقیقت حس و حال یک شوتر آرکید را به پلیر القاء می‌کند و مانند نسخه‌های پیشین سنگینی سلاح‌ها یا گام‌ها احساس نمی‌شود. از طرف دیگر می‌توان به نبود هیچگونه تفاوت اساسی در مهارت‌ها و پلی استایل کلی متخصصان اشاره کرد، به طوری که فقط ۲ یا ۳ کاراکتر قابلیت‌ها، مهارت‌ها و گجت‌های خاص و کارآمدی دارند. این موضوع تاثیر محسوس و خاصی روی تجربه‌ی شما از این بازی خواهد گذاشت و مابقی آن‌ها گیم‌پلی‌ای تقریبا مشابه را ارائه می‌دهند.

شخصی‌سازی اسلحه‌ها نیز دست‌خوش تغییرات جالبی شده است که می‌توان از آن‌ها به عنوان تغییرات مثبت و موثر نام برد. هرکدام از اسلحه‌ها قابلیت شخصی‌سازی در چهار دسته‌بندی Sights ،Magazine ،Barrel و Underbarrel را دارا هستند. شما می‌توانید Loadout دلخواه خودتان را قبل از ورود به مچ، از طریق منوی مربوطه بسازید. ۳ عدد Attachment را طبق نحوه‌ی بازی خود در هر کدام از گروه‌های ذکر شده در منوی Plus قرار دهید و در طول مچ تنها با فشردن چند دکمه آن‌ها را بسته به شرایط گوناگون تغییر دهید. این مکانیزم تاثیر قابل توجهی در نبردها خواهد داشت و باعث می‌شود که نتیجه‌ی مسابقات تغییر کند.

انیمیشن‌های مربوط به حرکات کاراکترها و اسلحه‌های بازی نیز بسیار نرم و روان هستند و شباهت‌های زیادی به عنوان Call of Duty: Modern Warfare 2019 دارند. نسخه‌ی ۲۰۴۲ در حقیقت حس و حال یک شوتر آرکید را به پلیر القاء می‌کند و مانند نسخه‌هاین موضوع در حالی که می‌تواند برای پلیرهای جدید و کژوال‌تر جذاب باشد، ممکن است برای برخی از طرفداران قدیمی این فرنچایز ناخوشآیند باشد، اما به طور کلی می‌توان گفت که این نسخه مکانیزم‌ها و المان‌های تیراندازی لذت‌بخشی را در خود جای داده است.

همچنین لازم به ذکر است که این عنوان در حال حاضر ۲۲ اسلحه را در دسترس شما قرار می‌دهد. این در حالی است که نسخه‌ی قبلی این فرنچایز یعنی Battlefield V در هنگام عرضه ۳۰ عدد اسلحه را شامل می‌شد. رقیب Battlefield 2042 یعنی بازی Call Of Duty: Vanguard نیز در زمان عرضه‌ی خود ۳۸ عدد اسلحه را در اختیار پلیر قرار می‌داد. در هنگام تجربه، به وضوح کمبود محتوا در بخش‌های مختلف را احساس خواهید کرد.ای پیشین سنگینی سلاح‌ها یا گام‌ها احساس نمی‌شود.

نقشه‌های بازی نیز از طراحی بسیار خوبی برخوردار هستند و در حالی که برخی از آن‌ها همچون نقشه‌ی Hourglass ساختار نسبتا ساده‌ای دارند، اما به طور کلی تنوع خوبی در آن‌ها اعمال شده است که می‌تواند تجربه‌ی پلیر را بهبود دهد. گرافیک، نورپردازی و جزئیات بصری این عنوان نیز همچون عناوین پیشین این فرنچایز بسیار زیبا و چشم نواز هستند. از طرفی، تغییرات آب و هوایی هر کدام از نقشه‌های بازی نیز زیبایی نقشه‌ها را بیشتر در معرض نمایش می‌گذارد.

سری بازی بتلفیلد حدود ۲۰ سال است ساخته می‌شوند. این بازی‌ها را می‌توان رقیب مستقیم برای فرنچایز Call of Duty دانست. حال این رقابت در نسل ۹ به اوج خود رسیده است. نکته جالب اینجاست که این دو سری بازی اول شخص شوتر کاملاً دوره زمانی متفاوتی را امسال در نظر گرفته‌اند. به اینگونه که اگر شما به مبارزه در زمان حال و آینده علاقه‌ دارید، بتلفیلد ۲۰۴۲ برای شماست. اگر هم علاقه به مبارزه در دوران جنگ جهانی دوم دارید پس نگاهی به Call of Duty: Vanguard بیندازید. برای اطلاعات بیشتر در مورد ونگارد این مقاله را مطالعه کنید.

سری بازی بتلفیلد برخلاف کال آو دیوتی هرسال عرضه نمی‌شوند. نکته مهم هم اینجاست که دایس از این بازی‌ها بسیار خوب پشتیبانی کرده و سرورهای آن‌ها تا سال‌های بسیاری باز هستند. بتلفیلد ۲۰۴۲ به نوعی بازگشت دایس به جنگ مدرن است. آخرین بازی شوتری که در زمان حال توسط دایس ساخته شد بتلفیلد ۴ بوده که حدود ۸ سال از عرضه آن می‌گذرد. پس از آن دایس با بتلفیلد ۱ و V تجربه جنگ جهانی ۱ و ۲ را به کاربران ارائه داد. حال نوبت آینده نه چندان دور است. پس اگر از طرفداران بازی Battlefield 2042 هستید این مقاله را از دست ندهید.

دکمه بازگشت به بالا