عمومیکسب و کار استانها

فیشیال صورت چگونه انجام میشود

سطح پوست پوشیده از سلول‌های مرده یا لایه شاخی است. این سلول‌ها در سطحی‌ترین بخش پوست قرار می‌گیرند. وظیفه سلول‌های مرده محافظت از پوست است و در اصل باید گفت این سلول‌ها نگهبانان بدن در مقابل عوامل خطرساز بیرونی هستند. در حالت نرمال، بدن تقریباً ماهی یک‌بار سلول‌های شاخی شکل را به طور کامل حذف کرده و سلول‌های جدیدتری را جایگزین آنها می‌کند. به همین دلیل این سلول‌های مرده روی پوست تجمع کرده و باعث کاهش درخشندگی و می‌شوند. برداشت این سلول‌ها به شما کمک می‌کند تا پوست شفاف‌تری داشته باشید.

فیشیال یک روش درمانی رایج و محبوب برای داشتن پوستی سالم و درخشان است. این روش درمانی در چند مرحله به مدت 1 ساعت انجام می‌شود. به‌عبارت‌دیگر، از زمانی که وارد کلینیک زیبایی پوست و مو شده و تا زمانی که از آن خارج می‌شوید، تنها به 1 ساعت زمان نیاز خواهد بود تا به پوستی درخشان و البته جوان‌تر برسید.

فیشیال صورت یک از روش‌های جدید به‌صورت ترکیبی و با ابزارهای متفاوت است. فیشیال صورت کاملاً غیرتهاجمی است و به همین دلیل امروز بسیاری این روش درمانی و زیبایی را به دیگر روش‌های تهاجمی ترجیح می‌دهند.

نکته حائز اهمیت در خصوص این روش درمانی این است که تنها در یک جلسه 1 ساعتی، می‌تواند بسیاری از مشکلات پوستی، مانند جوش‌های سرسیاه یا کومودن را از بین ببرد. به همین خاطر است که به عنوان یک روش درمانی عالی و اثبات شده برای مراقبت از پوست در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فیشیال پوست یکی از روشهای ساده و در عین حال موثر برای بازگرداندن شادابی و نشاط به پوست صورت و گردن است. شما می‌توانید برای انجام فیشال پوست به کلینیک تخصصی در اصفهان مراجعه نمایید. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌ تلفن تماس حاصل فرمایید.

مزایای فیشیال پوست

 • با یک جلسه به چند هدف درمانی و مراقبتی پوست خواهید رسید.
 • پاکسازی پوست از آلودگی‌های محیطی و رادیکال‌های آزاد
 • ماساژ صورت موجب ایجاد حس آرامش و رها شدن از استرس می‌شود.
 • جوانسازی، کاهش ، شادابی و درخشان شدن پوست
 • برطرف کردن آسیب‌های پوستی و بهبود گردش خون
 • رفع جوش‌های سرسیاه، سرسفید و
 • درمان گودی،
 • صاف و یکدست شدن رنگ پوست
 • فیشیال صورت برای کمک به سم‌زدایی پوست

مراحل فیشیال و پاکسازی پوست

لازم به ذکر است پیش از آغاز این مراحل، تکنسین زیبایی سؤالاتی درباره‌ نوع پوست، تغذیه و سبک زندگی شما که تأثیر بر شرایط پوستتان دارد می‌پرسد. ممکن است این سؤالات در جزئیات معمول مراحل فیشیال تأثیر داشته باشند. مراحل فیشیال را به ترتیب زیر بررسی می‌کنیم.

 • پاکسازی پوست: در این مرحله از پاک‌کننده‌های مخصوص که مناسب جنس پوست هر شخص است استفاده می‌شود. این به صورت سطحی توسط پد پنبه‌ای یا اسفنج‌های مخصوص و دستگاه‌های شست و شوی صورت انجام می‌شود. همچنین در این مرحله هر فرد مانند جوش‌های زیر پوستی، کمودون‌های سیاه، آفتاب سوختگی یا چروک‌های پیری هم برای نحوه‌ انجام مراحل بعد بررسی می‌شود.
 • بخاردهی: این مرحله برای پاکسازی عمقی و لایه‌برداری سطحی پوست انجام می‌شود. در بخار دهی منافذ پوست باز شده و برای انجام مراحل بعدی فیشیال آماده می‌شود، همچنین کومودون‌های سیاه و جوش‌های زیر پوستی برای تخلیه آماده می‌شوند. بخاردهی همزمان ریلکسیشن خوبی برای فرد و پوست صورتش به ارمغان می‌آورد.
 • لایه برداری: حالا نوبت آن است که پوست آماده شده با بخاردهی، توسط دستگاه‌های مخصوص لایه‌بردار و مواد ویژه‌ این کار لایه‌برداری شود. آنچه از در این مرحله از روی پوست برداشته می‌شود، سلول‌های شاخی سطح صورت هستند که حذفشان ظاهر پوست را مخملی و لطیف می‌کند.
 • استخراج: در این مرحله پاکسازی پوست عمقی‌تر انجام می‌شود. به‌این‌ترتیب که کومودون‌های سیاه و جوش‌های زیر پوستی که کاملاً آماده شده‌اند تخلیه شده و هرگونه آلودگی نفوذ کرده به لایه‌های زیرین پوست خارج می‌شود.
 • ماساژ صورت: حالا پوست پاکسازی‌ شده باید مجدد ریلکس و آرام شود. ماساژ با کرم‌ها و روغن‌ها مخصوص این کار صورت می‌گیرد و به روشی انجام می‌شود که خون‌رسانی را در صورت فزایش دهد. همچنین شیوه‌ این ماساژ در جهت کاهش چین و چروک‌های ناشی از افزایش سن است.
 • ماسک صورت: انتخاب و استفاده از ماسک در این مرحله با توجه به پوست هر فرد و مشکلات احتمالی آن انجام می‌شود.
 • در آخر متخصص فیشیال از تونر، آب‌رسان و کرم ضدآفتاب بر روی پوست فرد استفاده می‌کند.

انواع روش‌های پاکسازی پوست در کلینیک

پیلینگ شیمیایی

لایه‌بردارهای شیمیایی که در کلینیک‌ها استفاده می‌شوند قدرت پاکسازی بسیار بالایی دارند. این ترکیبات می‌توانند جای جوش و انواع لکه‌های پوستی را از بین ببرند. پیلینگ یا لایه‌برداری بسته به نوع و عمق آن بین یک تا چهارده روز طول خواهد کشید. در این مدت بعد از پوسته ریزی، پوست جدید جایگزین شده و عمق این پاکسازی به نوع داروهای شیمیایی و مدت زمان استفاده آنها روی پوست بستگی دارد.

پیلینگ مکانیکی

در این روش پوست به وسیله ابزار الکترومکانیکی مورد لایه‌برداری قرار می‌گیرد. این روش برای از بین بردن جای اسکار زخم‌ها روی پوست بسیار مناسب است.

پیلینگ لیزری

این روش به دو صورت لیزر دی‌اکسید کربن و لیزر اربیم یاگ انجام می‌گیرد. در این روش از خواص تبخیر آب و نکروز گرمایی بهره برده می‌شود.

توصیه‌های بعد از انجام فیشیال پوست

1- بعد از فیشیال اصلاً پوستتان را دست‌کاری نکنید و جوش‌های صورتتان را نکنید؛ زیرا صورتتان زخم خواهد شد.
2- بعد از انجام فیشیال صورت به هیچ عنوان آرایش نکنید و از استفاده نکنید و اجازه دهید پوستتان مدتی استراحت کند.
3- سعی کنید یک یا دو روز ورزش نکنید تا پوستتان عرق نکند؛ زیرا این امر می‌تواند برای پوست شما که حساس شده مضر باشد.
4- تا سه روز از لایه‌بردار استفاده نکنید؛ زیرا بیش از حد پوست باعث آسیب رسیدن خواهد شد.
5- تا چند روز بعد از انجام فیشیال در مقابل نور آفتاب قرار نگیرید و سعی کنید حتماً از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید.
6- تا یک هفته بعد از فیشیال صورتتان را بند نندازید و وکس نکنید. همچنین تا مدتی نباید لیزر بروید.
7- هنگام شست و شو دقت کنید و این کار را با ملایمت انجام دهید؛ زیرا پوست شما به شدت حساس شده است.
8- پس از فیشیال صورت پوست خود را ماساژ ندهید.

فیشیال در تهران  روش رایج و پرطرفدار مراقبت از پوست صورت را انجام می دهد. که شامل حرکات دست، لوسیون ها، ماسک ها، لایه بردارها و برخی دستگاه ها می باشد.

تعداد جلسات انجام فیشیال پوست

این مورد برای هر فردی متغیر است. در حالت ایده آل، بهتر است که هر چند ماه انجام شود. یک ماه، زمانی است که پوست برای احیا به زمان نیاز دارد. سعی کنید هر سه ماه، یعنی چهار بار در سال و با تغییر فصل، فیشیال صورت را انجام دهید. اگر دنبال درمان جوش سرسیاه، هستید، این کار را باید با تکرار بیشتری انجام دهید.

عوارض فیشیال

 • تاکنون درمورد فیشیال صورت عوارضی گزارش نشده است.
 • این روش کاملاً غیرتهاجمی و بدون درد است.
 • قرمزی‌های پس از فیشیال صورت کاملاً طبیعی است و خیلی سریع برطرف می‌شود.

نقش اساسی ابرو در زیبایی، افراد بر هیچکس پوشیده نیست. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی در سرار دنیا، همینطور اقصی نقاط کشورمان امکان بهترین در اصفهان نیز فراهم آمده. متقاضیان گرامی می‌توانند با مراجعه به کلینیک‌های معتبر و مجاز کاشت ابرو در سراسر شهر، خواسته‌های معقول خود در این زمینه را برطرف سازند.

هرگاه حرف از زیبا شدن به میان می‌آید، بسیاری از افراد را می‌بینیم که کنجکاوانه به دنبال پیدا کردن راه‌های آن هستند و حاضرند با صرف هزینه و وقت، خود را هر چه بیشتر به معیارهای آن نزدیک کنند. واقعیت این است که زیبایی مفهومی است منتج از یک مجموعه تناسبات در فیزیک و ظاهر افراد. هر چقدر که یک شخص بدن متناسبی داشته باشد ولی اگر از اجزای صورت بدفرمی برخوردار باشد نمی‌توان گفت که او زیباست. پس زیبایی یک مقوله کاملاً چند وجهی است؛ البته که همه انسان‌ها با شکل و ظاهری به عبارتی زیبا و دوست داشتی هستند ولی بهره بردن از استانداردهای جهانی در قد و وزن و پوست و مو می‌تواند آن‌ها را یک سر و گردن بالاتر از بقیه نگاه دارد.

یکی از ویژگی‌های افراد زیبا، برخورداری از پوست لطیف و شاداب است. هر چند که عوامل مختلفی در زیبایی و لطافت پوست مؤثر هستند نظیر ژنتیک، سن و سال، تغذیه و…؛ با این حال با انجام یک سری کارها و درمان‌های مکمل، می‌توان از پوستی به غایت بهتر و لطیف‌تر برخوردار بود. یکی از کارهایی که چندسالی است رواج پیدا کرده و خوشبختانه به دلیل تأثیرات مثبت و شگرفی که داشته بین همه خصوصاً خانم‌ها به شدت متداول شده، فیشیال پوست صورت است. در این نوشته سعی می‌کنیم ببینیم فیشیال پوست صورت چیست و چه مراحلی دارد.

فیشیال چیست؟

فیشال صورت چیست؟

پوست صورت هر شخص ممکن است در طول زندگی به دلایلی نظیر تغذیه نامناسب، استرس، یا حتی اصلاح صورت دچار جوش، لک یا آلودگی شود؛ فیشیال صورت روشی است که می‌تواند تا حدود زیادی صدمات وارد شده را ترمیم کند.

فیشیال صورت در حقیقت روش درمانی است که در طی آن با استفاده از بخار آب و ماسک‌های درمانی متنوع، جوش‌های سرسیاه خارج شده و پوست پاکسازی می‌شود، پوست‌های مرده صورت لایه برداری می‌شوند و به دلیل وجود ماسک‌های متفاوت و بخار آب، پوست آبرسانی و تغذیه می‌شود. تمام این مراحل و اتفاقات در انتها منجر به برخورداری از پوستی جوان‌تر و سالم‌تر از قبل می‌شود.

مزایای انجام فیشیال پوست صورت

 • کاهش استرس و فشارهای روانی
 • جلوگیری از پیری زودرس
 • بهبود گردش خون صورت، به دلیل انجام ماساژ حین فیشیال
 • جوانسازی پوست
 • سم زدایی پوست
 • درمان آکنه و از بین بردن لک‌های آن از روی پوست
 • از بین بردن جوش‌های سرسیاه و سرسفید
 • باز کردن همه منافذ پوست
 • لایه برداری پوست
 • سفت کردن پوست صورت
 • از بین بردن ورم و سیاهی زیر چشم
 • نرم شدن و درخشندگی پوست صورت به دلیل استفاده از ماسک در طول فیشیال
 • افزایش قابلیت جذب پوست

مراحل فیشیال صورت چیست؟

مراحل فیشال صورت

برای انجام هرگونه کارهای بهداشتی و درمانی روی پوست صورت، مهم ترین گام انجام آن نزد افراد متخصص و باتجربه است تا نتایج دلخواه حاصل شود. در ادامه به مراحل مختلف فیشیال پوست صورت می‌پردازیم:

 1. انجام مشاوره با متخصص زیبایی پوست: این اولین گام شما برای فیشیال است. در این مرحله از مشاوره، ممکن است سؤالاتی را در قالب یک فرم به صورت کتبی پاسخ دهید که شامل داروهای مصرفی، رژیم غذایی، میزان آبی که در طول روز می نوشید و مکمل‌ها و ویتامین‌هایی که برای زیبایی پوست استفاده می‌کنید، می‌شود.
 2. مقدمات انجام کار و پاکسازی پوست از آلودگی: بعد از این که مشاور زیبایی شما تا حدودی با سبک زندگی و مراقبت‌هایی که از پوست خود می کنید، آشنا شد، نوبت به این می‌رسد که با پوشیدن لباس‌های مخصوص آماده پاکسازی پوست خود از هرگونه آلاینده و مواد آرایشی، شوید. در این مرحله، موهای شما کاملاً با یک حوله یا سربند پوشیده و محصور می‌شوند تا کرم‌ها و ماسک‌های مخصوص فیشیال پوست به آن‌ها نفوذ نکنند.
 3. بررسی پوست و تشخیص نوع آن: حال که پوست شما از هر گونه آلاینده یا لوازم آرایشی پاک شده است، مشاور زیبایی، با استفاده از یک لامپ پرنور به بررسی نوع پوست شما می‌پردازد. پوست افراد با هم متفاوت است، بنابراین ممکن است شما دارای پوست خشک یا چرب باشید یا این که پوست شما حساس یا طبیعی باشد. همچنین مشاور در این مرحله، شرایط پوستی شما را نیز بررسی می‌کند تا ببیند آیا پوست شما دارای جوش‌های سرسیاه یا سرسفید یا آکنه است یا خیر. همچنین پوست شما از نظر آسیب‌های پوستی ناشی از تابش آفتاب و پیری پوست و کم آبی بررسی می‌شود.

پس از این مرحله، مشاور زیبایی شروع به انتخاب کرم‌ها و ماسک‌هایی می‌کند که می‌تواند در انجام پروسه فیشیال به پوست شما کمک کند.

فیشیال صورت

 1. یکی از دستگاه هایی که در روند فیشیال پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد، دستگاهی است که بخار آب گرم از آن متصاعد شده و با قرار گرفتن صورت شما در مقابل این دستگاه، علاوه بر این‌که به دلیل بخار متصاعد شده ریلکس می‌شوید، جوش‌های سر سیاه و و آکنه‌های پوستی شما هم نرم شده و استخراج آن‌ها ساده‌تر می‌شود.
 2. لایه برداری از دیگر مراحل فیشیال صورت است که در فرایند آن از مواد شیمیایی یا مکانیکی استفاده می‌شود، مواد لایه بردار مکانیکی دارای دانه‌های زبر و شن مانند هستند که پس از مالیده شدن به پوست، سلول‌های مرده را از روی پوست پاکسازی می‌کنند. این مدل لایه برداری در خلال فرایند بخاردهی به پوست هم انجام می‌شود. در لایه برداری شیمیایی از آنزیم‌ها و مواد شیمیایی برای گسستن پیوند بین سلولی سلول‌های پوست صورت استفاده می‌شود. درمان ملایم با این آنزیم‌ها هم می‌تواند در خلال فرایند بخاردهی به پوست اتفاق بیافتند.
 3. عملیات استخراج: در این مرحله، متخصص زیبایی شما، اگر لازم ببیند جوش‌های سرسیاه و سرسفید را از پوست خارج می‌کند. این عمل ممکن است برای برخی دردناک باشد مخصوصاً کسانی که دارای پوست‌های حساس یا نازک هستند. در هر حال اگر عملیات استخراج به درستی انجام نشود، ممکن است باعث پارگی مویرگ‌ها و تغییر رنگ نواحی از پوست شود.
 4. ماساژ صورت: این عمل با وارد کردن ضربه‌های آهسته به پوست انجام شده و علاوه بر اینکه منجر به کاهش استرس و ایجاد آرامش می‌شود، سلول‌های پوست و ماهیچه‌های صورت را نیز تحریک می‌کند.
 5. استفاده از ماسک صورت: معمولاً ماسکی که در این مرحله استفاده می‌شود به نوع پوست شما بستگی دارد؛ برای پوست‌های حساس یا پیر و هم‌چنین پوست‌های چرب یا خشک، ماسک‌های جداگانه‌ای موجود است.
 6. مرحله پایانی: در این مرحله، متخصص زیبایی بنا به نیاز پوست شما تونر، سرم، مرطوب کننده یا استفاده می‌کند.

عوارض انجام فیشیال

عوارض فیشال صورت

معمولاً فیشیال صورت هیچ گونه عوارضی ندارد؛ تنها ممکن است بعد از انجام این عمل پوست شما کمی قرمز شود؛ فقط هنگام انتخاب مشاور پوست مراقب باشید و از افراد متخصص کمک بگیرید.

هر چند وقت یک بار به فیشیال نیاز دارید

این مسأله به چند فاکتور بستگی دارد:

 • اگر پوست چربی دارید، احتمالاً مستعد آکنه هستید، پس بهتر است هر دو هفته یک بار فیشیال را انجام دهید. ولی اگر پوست مختلط، خشک یا معمولی داشته باشید، می توانید ماهی یک بار این کار را انجام دهید.
 • وضعیت پوست شما: نیاز شما به فیشیال بستگی به وضعیت پوست شما دارد، وضعیت پوست شما یعنی این که آیا جوش‌های سرسیاه یا آکنه دارید یا این که پوست شما تیره شده است یا خیر و…
 • اهداف مراقبت‌های پوستی: اگر خواهان پوستی جوان و زیبا هستید، باید مراقبت‌های پوستی خود را از سنین کم شروع کنید. بهتر است برای گرفتن نتیجه بهتر، به توصیه‌های متخصص پوست خود گوش دهید و بر طبق دستورالعمل آن پیش بروید.
 • میزان بودجه: تعداد دفعات فیشیال شما با میزان بودجه و توان مالی شما رابطه مستقیم دارد، معمولاً انجام فیشیال در کلینیک‌ها هزینه بر است، پس اگر بودجه محدودی دارید، هر دو هفته یک بار فیشیال صورت را انجام دهید.

مواردی که قبل از انجام فیشیال باید مراقب آن باشید

 • قبل از انجام فیشیال، سعی کنید مقدار کمی از مواد مصرفی در طی فرایند فیشیال را روی پوست بازوی خود تست کنید تا مطمئن شوید به این مواد حساسیت ندارید. این کار خصوصاً برای افرادی که دارای پوست‌های حساس هستند، لازم است.
 • به کلینیک‌ها و سالن‌های متخصص و حرفه‌ای فیشیال بروید زیرا آن‌ها می‌توانند نوع پوست شما را تشخیص دهند و نیازهای آن را برآورده کنند. حتی اگر می‌خواهید یک فیشیال کاملاً معمولی هم انجام دهید تا تازگی و طراوت به پوست شما بازگردد، باز هم به طور اتفاقی به سالنی که اطلاعی از عملکرد آن ندارید، نروید.
 • اگر به موادی حساسیت دارید یا از داروی خاصی استفاده می‌کنید، حتماً قبل از شروع فیشیال، آن را با مشاور خود در میان بگذارید.
 • اگر باردار هستید حتماً به مشاور پوستی خود اطلاع دهید تا از مواد بی‌ضرر برای این دوران استفاده کند.
 • بعد از انجام فیشیال، از نور خورشید دوری کرده و از استفاده کنید.
 • اگر در صورت خود سوختگی یا خراشیدگی دارید، استفاده از فیشیال را به بعد از بهبودی کامل آن موکول کنید.
 • حداقل یک یا دو روز قبل از انجام فیشیال، صورت خود را با صابون نشورید.

سخن پایانی

اگر خواهان پوستی جوان و باطراوت هستید، بهتر است مراقبت‌های پوستی را در برنامه‌های بهداشتی خود قرار دهید. یکی از مهم‌ترین کارهایی که برای مراقبت از پوست خود می‌توانید انجام دهید، فیشیال است. فیشیال پوست صورت را حتماً زیر نظر متخصص این کار انجام دهید. سعی کنید این عمل را به طور روتین دنبال کنید تا نتایج بهتری بگیرید.

 

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .

 

دکمه بازگشت به بالا