عمومیکسب و کار استانها

لیفت چشم و تاثیر آن در زیبایی

شاید شما هم مانند بسیاری از افراد زمانی که جلو آینه به چهره خود نگاه می‌کردید، احساس کردید عمل زیبایی چشم می‌تواند تأثیر بسیار خوبی در چهره شما و بر بدن داشته باشد. اما از انواع جراحی زیبایی چشم اطلاع دارید؟ می‌دانید این عمل جراحی به چه مراقبت‌هایی نیاز دارد؟ اگر جراح شما حرفه‌ای نباشد یا با چالش‌های سلامتی روبرو باشید، عمل زیبایی چشم چه عوارض و خطراتی در پی خواهد داشت؟اگر به دنبال بهترین هستید، می‌توانید از طریق سایت ما بهترین‌های این حوزه را پیدا کنید. مجموعه ما با بهترين دكتر پوست علاوه بر سیستم تعیین وقت حضوری امکان مشاوره آنلاین و تلفنی را برای شما مهیا کرده است.

عمل زیبایی چشم چیست؟

عمل زیبایی چشم یکی از انواع است که با هدف زیبایی بیشتر چشم‌ها انجام می‌شود. در این عمل چشم جراح باتوجه‌به نیاز شخص و مدل چشم، عیوب آن را برطرف کرده و زیبایی را به ظاهر چشم‌ها برمی‌گرداند. مشکلاتی که در مورد زیبایی چشم وجود دارد، ممکن است ارثی باشد و یا در اثر افزایش سن ایجاد شود. درهرصورت می‌توان با کمک جراحی زیبایی چشم این عیوب را تا حدودی برطرف کرد.

برخی از مشکلات ظاهر چشم، ممکن است شما را مسن‌تر از سن واقعیتان نشان دهد. به‌عنوان‌مثال افتادگی پلک یا پف زیر چشم سن را بالا برده و حتی در برخی افراد باعث کاهش دید می‌شود. در ادامه انواع مدل عمل زیبایی چشم را به شما معرفی می‌کنیم تا در مورد این جراحی حساس بتوانید بهتر تصمیم بگیرید.

Eye lift and its effect on beauty

۱. عمل زیبایی چشم بادامی

عمل زیبایی چشم بادامی باعث می‌شود چشم‌ها کمی به سمت بالا کشیده شود و پلک پایین دقیقا در مرز پایین عنبیه قرار بگیرد. در افرادی که پلک پایینی بسیار گرد است و سفیدی چشم مشخص می‌شود، این تکنیک جراحی می‌تواند مناسب باشد. در این صورت ظاهر خسته و غمگین چشم‌ها رو به بهبود رفته و ظاهر جذابی ایجاد می‌کند.

۲. عمل زیبایی چشم آسیایی

جراحی زیبایی چشم آسیایی یا بلفاروپلاستی آسیایی روش جراحی است که روی دو پلک انجام می‌شود. در واقع این روش، عمل زیبایی دور چشم است. تقریبا چشم‌های نیمی از جمعیت آسیا مونولید یا تک پلکی است. در این افراد همچنین بافت چربی باعث پف زیر چشم شده‌است. یکی از اهداف اصلی در این تکنیک ایجاد پلک متمایز و برطرف‌کردن پف چشم است. در تایوان، کره جنوبی و سایر بخش‌های شرق آسیا، عمل چشم آسیایی رایج‌ترین جراحی زیبایی است.

۳. جراحی لیفت چشم

در این روش، جراح برشی در ناحیه رویش مو ایجاد کرده و پوست اطراف چشم را به سمت بالا می‌کشد. این روش برای افرادی که می‌خواهند، چشم‌های کشیده داشته باشند و چین‌وچروک اطراف چشم آن‌ها از بین برود، مناسب است. از طریق روش‌های غیر جراحی هم قابل‌انجام است. اما روش‌های غیر جراحی موقت هستند و نیاز به تمدید دارند.

۴. عمل زیبایی چشم گربه ای

عمل چشم گربه‌ای یا کانتوپلاستی روشی است که چشم به‌صورت افقی کشیده و سفت می‌شود. کانتوپلاستی در واقع عمل زیبایی کشیدن چشم است. افرادی که به‌دلیل افزایش سن چشم‌های افتاده دارند، می‌توانند از این روش استفاده کنند. گاهی ممکن است کانتوپلاستی به همراه بلفاروپلاستی انجام شود تا نتیجه بهتری به دست بیاید.

۵. عمل زیبایی چشم روباهی

اخیراً بسیاری از افراد مشهور عمل چشم روباهی را انجام داده‌اند. به همین دلیل استقبال از این مدل عمل زیبایی چشم زیاد است. این مدل نیز شبیه به عمل چشم گربه‌ای است. ابروها به سمت بالا کشیده می‌شوند و چشم‌ها ظاهری جذاب‌تر پیدا می‌کنند. این عمل در واقع ۵۰ سال پیش با الهام از زیبایی چشم آسیایی اختراع شد. جراحی چشم روباهی در واقع ترکیبی ازو بلفاروپلاستی است.

۶. عمل جراحی زیبایی گودی چشم

گودی زیر چشم به دلایل مختلفی مانند بیماری، لاغری یا افزایش سن ایجاد می‌شود. یکی از روش‌های بسیار مناسب عمل گودی چشم است. در این روش از پروتز برای رفع گودی زیر چشم استفاده می‌شود. پروتزها از جنس سیلیکون بوده و جراح باتوجه‌به مدل چشم و میزان گودی اندازه پروتز و نوع برش را تعیین می‌کند.

۷. عمل زیبایی چشم افتاده (بلفاروپلاستی)

افتادگی پلک باعث ایجاد ظاهری افتاده در چشم‌ها می‌شود. در عمل بلفاروپلاستی پلک بالا با برداشتن بافت اضافی از پلک بالا، چشم‌ها بازتر شده و افتادگی آن برطرف می‌شود. افرادی که در پلک بالا دارای چین‌خوردگی‌های زیادی هستند، یا خط پلک بالا تقریبا از بین رفته است، می‌توانند با این عمل به‌ظاهر دلخواه خود برسند.

۸. عمل زیبایی پف چشم

برای برطرف‌کردن پف زیر چشم از جراحی پلک پایین که نوعی از جراحی بلفاروپلاستی است، استفاده می‌شود. به‌مرور با افزایش سن تورم اطراف چشم رخ می‌دهد. گاهی ویژگی‌های ارثی یا مسائل پزشکی مانند آلرژی و بیماری تیروئید باعث پف زیر چشم می‌شوند. بهتر است قبل از عمل زیبایی پف چشم علت پف زیر چشم را تشخیص داده و در صورت وجود بیماری آن را درمان کنید. سپس می‌توانید برای داشتن ظاهری بهتر به دنبال جراحی زیبایی باشید.

۹. عمل زیبایی بزرگ کردن چشم

عمل بزرگ کردن چشم یا اپی کانتال برای افرادی که چشم باریک و به‌اصطلاح شرقی دارند، مناسب است. در این عمل زاویه چشم به سمت بالا رفته و افتادگی پلک برطرف می‌شود. این اقدامات به درشت شدن چشم کمک می‌کنند. افرادی که چشم کره‌ای، ژاپنی یا مغولی دارند، می‌توانند با این تکنیک جراحی به نتیجه مطلوبی برسند.

۱۰. عمل تغییر رنگ چشم

برای رنگ چشم روش‌های مختلفی وجود دارد. در گذشته از لنزهای دائمی استفاده می‌شد که طی جراحی داخل چشم قرار می‌گرفتند. اما عوارض این روش بسیار زیاد بوده و در حال حاضر پزشکان از این روش استفاده نمی‌کنند. روش دیگر استفاده از لیزر است. لیزر لایه روی عنبیه را حذف کرده و باعث روشن شدن رنگ چشم می‌شود. روش دیگر برای عمل تغییر رنگ چشم رنگ‌آمیزی قرنیه است. این روش همانند تتو روی پوست بوده اما از رنگ‌های مخصوص چشم استفاده می‌شود.

۱۱. عمل زیبایی سیاهی دور چشم

در برخی مواقع می‌توان را با جراحی برطرف کرد. قبل از عمل زیبایی سیاهی دور چشم باید مشاوره‌ای با پزشک داشته باشید. اگر دلیل سیاهی زیر چشم گودی چشم باشد، با پرکردن این ناحیه و گذاشتن پروتز می‌توان تا حدودی مشکل را برطرف کرد. برخی مواقع نیز با لیفت چشم و عمل جراحی دور چشم می‌توان میزان تیرگی را کاهش داد.

عمل زیبایی چشم چگونه انجام می‌شود؟

برای انجام جراحی زیبایی چشم ابتدا داروی بیهوشی تزریق می‌شود. مراحل بعدی به نوع جراحی بستگی دارد. اگر قرار باشد، جراح روی پلک بالا و پایین هم‌زمان کار کند، ابتدا جراحی روی پلک بالا انجام می‌شود. پس از برش روی پلک، پوست، ماهیچه و چربی اضافی باید از ناحیه موردنظر برداشته شود.برای جراحی روی پلک پایین، برش دقیقا زیر مژه‌ها ایجاد می‌شود. پس از برداشتن بافت اضافی بخیه زده می‌شود. اگر نیاز به لیفت چشم باشد، متخصص در ناحیه نزدیک رویش مو برشی ایجاد می‌کند تا پوست را به سمت بالا بکشد.

پس از اتمام جراحی زمانی را باید در اتاق ریکاوری بگذرانید تا عوارض و خطرات جراحی بررسی شود.است پس از به هوش آمدن کمی تاری دید داشته باشید. زیرا روی چشم‌ها از پماد روان‌کننده‌ای استفاده شده است. حساسیت به نور، اشک، دوبینی، بی‌حسی در پلک‌ها، تورم و درد کاملا طبیعی است و به مرور از بین می‌روند.

نکات مهم قبل از جراحی زیبایی چشم

قبل از جراحی باید جلسه مشاوره‌ای با پزشک خود داشته باشید. جراح یک معاینه ساده انجام داده و قسمت‌هایی از پلک را اندازه‌گیری می‌کند. ممکن است آزمایش تولید اشک را نیز انجام دهد. در مرحله بعد باید از زوایای مختلف چشم عکس‌برداری شود. این عکس‌ها به جراح کمک می‌کند تا برای جراحی برنامه‌ریزی کرده و اثرات فوری و بلندمدت عمل را ارزیابی کند.

مصرف برخی از داروها مانند ایبوپروفن، آسپرین، ناپروکسن، وارفارین و هر دارو و مکمل گیاهی که باعث افزایش خونریزی شود، باید قطع شود. قبل از جراحی تنها باید داروهای تجویزشده پزشک را مصرف کنید. احتمالا پزشک مصرف داروهای ذکرشده را به مدت ۲ هفته قبل و بعد از عمل منع کند. سیگار را باید چند هفته قبل از جراحی ترک کنید. سیگار باعث می‌شود، بهبودی پس از عمل با اختلال روبرو شود.

مراقبت‌های بعد از عمل زیبایی چشم

احتمالا پس از عمل زیبایی چشم، پزشک اقدامات زیر را توصیه کند. انجام این کارها عوارض عمل را کاهش داده و باعث بهبودی سریع و ایجاد نتیجه بهتر می‌شوند.

 • بعد از عمل از کمپرس یخ روی چشم‌ها استفاده کنید. هر ساعت به مدت ۱۰ دقیقه باید کمپرس روی چشم قرار بگیرد.
 • از قطره‌ها و پمادهای تجویزشده به طور منظم استفاده کنید.
 • به مدت یک هفته باید از ورزش، بلندکردن اجسام سنگین و شنا خودداری کنید.
 • سیگارکشیدن را ترک کنید.
 • چشم‌های خود را مالش ندهید.
 • اگر از لنز استفاده می‌کنید، باید به مدت ۲ هفته از آن‌ها دوری کنید.
 • برای محافظت از پوست پلک در برابر آفتاب باید بیرون از خانه از عینک آفتابی استفاده کنید.
 • هنگام خوابیدن زیر سر بالشی قرار دهید که سر نسبت به سینه بالاتر باشد.
 • پس از چند روز برای کشیدن بخیه باید به پزشک مراجعه کنید.
 • حدود یک هفته از مصرف داروهایی مانند ایبوپروفن، آسپرین، ناپروکسن سدیم و سایر داروهای این‌چنینی خودداری کنید. این داروها احتمال خونریزی بعد از عمل را افزایش می‌دهند. در صورت نیاز برای کنترل درد از استامینوفن استفاده کنید.

خطرات و عوارض جانبی عمل زیبایی چشم

هر نوع جراحی خطرات و عوارضی در پی دارد. برخی عوارض طبیعی بوده و با گذشت دوران نقاهت برطرف می‌شود. اما برخی از عوارض، خطرات زیادی در پی دارد. به همین دلیل باید در انتخاب جراح دقت بسیار زیادی داشت. برخی از عوارض عمل زیبایی چشم عبارتند از:

 • عفونت و خونریزی
 • خشک و تحریک شدن چشم‌ها
 • مشکل در بستن چشم و مشکلات در پلک‌ها
 • ازبین‌نرفتن جای زخم
 • آسیب به عضلات چشم
 • تغییر رنگ پوست
 • نیاز به جراحی مجدد
 • تاری دید به‌صورت موقت (به‌ندرت ازدست‌دادن بینایی)
 • خطرات کلی مربوط به جراحی مانند لخته شدن خون یا واکنش به مواد بیهوشی

در صورت مشاهده هر یک از علائم زیر باید سریعا به پزشک مراجعه کنید.

 • تنگی نفس
 • درد قفسه سینه
 • ضربان قلب غیرمعمول
 • چشم درد شدید
 • خونریزی
 • مشکلات بینایی
مراقبت‌های بعد از عمل زیبایی چشم خطرات و عوارض جانبی عمل زیبایی چشم
بعد از عمل از کمپرس یخ روی چشم‌ها استفاده کنید. نیاز به جراحی مجدد
از قطره‌ها و پمادهای تجویزشده به طور منظم استفاده کنید. عفونت و خونریزی
به مدت یک هفته باید از ورزش، بلندکردن اجسام سنگین و شنا خودداری کنید. خشک و تحریک‌شدن چشم‌ها
سیگارکشیدن را ترک کنید. مشکل در بستن چشم و مشکلات در پلک‌ها
چشم‌های خود را مالش ندهید. ازبین‌نرفتن جای زخم
اگر از لنز استفاده می‌کنید، باید به مدت ۲ هفته از آن‌ها دوری کنید. آسیب به عضلات چشم
برای محافظت از پوست پلک در برابر آفتاب باید بیرون از خانه از عینک آفتابی استفاده کنید. تغییر رنگ پوست

 

دکمه بازگشت به بالا