ماندگاری فرم دهی لب با ژل چگونه است؟

بسیاری از افراد به طور مادرزادی و ژنتیکی لب های کوچک و باریکی دارند و همین مورد باعث شده است تا اعتماد به نفس خود را از دست بدهند. در مقابل در برخی افراد و بنا به دلایلی مانند بالا رفتن سن و کاهش و یا آسیب های ناشی از تماس با نور خورشید، ممکن است به مرور از حجم لب ها کاسته شود که هر دو حالت و این که فرد از ابتدا لب باریکی داشته یا به مرور از حجم لب ها کم شده است، می تواند نارضایتی هایی را به همراه داشته باشد. بهترین و مؤثرترین راه برای اصلاح فرم لب، تزریق ژل لب است‌.

اصلاح فرم دهی لب با نخ یک عمل جراحی سرپایی است که از نخ‌های قابل تجزیه استفاده می‌کنند تا به تقویت کلاژن در لب‌ها کمک کند و باعث فرم دهی لبها شود. این روش برای افرادی  مناسب است که قصد استفاده از ژل های پر کننده را ندارند

ژل های لب بر پایه‌ی اسید هیالورونیک طی چند سال گذشته به عوامل تقویت‌کننده و پرکننده بافت نرم تبدیل شده‌اند. در کاری که انجام می شود این است که حاشیه لب برجسته و حجم داده می شود و بدین ترتیب است که به زیبایی صورت از طریق افزوده می شود. همانند اکثر درمان‌های زیبایی و غیر آرایشی، نتایج مربوط به ژل های لب از فردی به فرد دیگر متفاوت است. این بدان معنا است که مدت زمانی که طول می‌کشد تا اثرات فیلر از بین برود نیز برای همه متغیر است و عوامل متعددی بر آن تأثیر دارند.

برخی از این موارد مانند سن و متابولیسم بدن فرد فاکتورهایی غیر قابل تغییر هستند؛ اما کارهایی را می‌توان به طور فعال انجام داد تا ماندگاری ژل لب برای مدت طولانی‌تری حفظ شود. مراقبتهایی که پس از تزریق ژل به افزایش ماندگاری این روش کمک می‌کنند در ادامه بیان می گردد.

 1. کبودی کمتر: کبودی و ورم تزریق ژل‌های از بقیه فیلرها کمتر است.
 2. ماندگاری قابل قبول نتایج: هرچند نتایج تزریق ژل در لب دائمی نیست؛ اما ماندگاری رضایت‌بخشی، حدود ۶ ماه دارد.
 3. کنترل آسان حجم لب: پزشک به خوبی می‌تواند حجم ژل را کنترل کند و نتیجه دلخواه را به دست دهد.
 4. سهولت در از بین بردن و رفع برآمدگی ها: اگر حرکت لب‌ها یا صحبت کردن باعث ایجاد توده یا برآمدگی شود، توده به راحتی حل و مشکل برطرف می‌شود.
 5. پایین بودن احتمال بروز واکنش آلرژیک: چون مواد به کار رفته در ژل‌های تزریقی مشابه موادی است که در بدن وجود دارد، بعید است که باعث حساسیت شود؛ اما اگر به لیدوکائین حساسیت دارید، حتماً قبل از درمان موضوع را به پزشک اطلاع دهید.

نوع ژل

اولین مورد در و نتایج خوب این روش، نوع ژل یا فیلر انتخاب شده است که باید حتماً استاندارد و مورد تأیید وزارت بهداشت باشد.

عمق تزریق

عمق تزریق ژل یا فیلر نیز از عوامل مؤثر در ماندگاری آن است. برخی از ژل ها باید در عمق بیشتری تزریق شوند و برخی دیگر در عمق کمتری. در نتیجه تکنیک و مهارت پزشک در تزریق بسیار مهم است که هر نوع ژلی در محل خودش تزریق شود. به عنوان مثال اگر ژلی که باید عمیق تزریق شود سطحی تزریق شود، تأثیر آن سریع از بین خواهد رفت و آثار آن باقی نخواهد ماند.

مراقبتهای پس از تزریق ژل

مراقبتهای پس از تزریق ژل نیز از مواردی محسوب می‌شوند که در ماندگاری حداکثری این عمل تأثیرگذار می‌باشند.

پس از بیحس کردن موضع، محل تزریق با محلول ضد میکروبی یا الکل تمیز می‌شود. سپس به وسیله سرنگ مخصوص و سوزن‌هایی ظریف با زاویه‌ای‌ درست میزان دقیقی‌ از فیلر در لب‌ها تزریق می‌شود.

 1. خودداری از داروهای رقیق‌کننده خون دو هفته قبل از انجام تزریق ژل به لب
 2. از یک هفته قبل نباید نوشیدنی‌های الکل‌دار و دخانیات مصرف شوند.
 3. بهتر است از دو هفته قبل درمان‌های دندانپزشکی انجام ندهید.
 4. قبل از شروع به کار صورت خود را با آب و صابون به طور کامل شستشو دهید.
 5. هر گونه سابقه بیماری خاصی که دارید را قبل از شروع به کار با پزشک خود در میان بگذارید.
 6. در صورتی که سابقه تبخال زدن دارید به پزشک خود اطلاع دهید تا داروی ضد به شما تجویز کند.
 • در صورت مشاهده کبودی، کمپرس سرد بگذارید و بردارید و این کار را چند بار تکرار کنید.
 • به مدت ۲۴ الی ۴۸ ساعت از نوشیدن مایعات و غذاهای خیلی گرم خودداری کنید.
 • روزانه چند بار لب‌های خود را با پماد تجویزی توسط پزشک معالج چرب کنید.
 • از ماساژ شدید منطقه تزریق خودداری نمایید.
 • در صورتی که در منطقه تزریق یا مناطق مجاور درد شدید یا تغییر رنگ پوست احساس کردید به پزشک معالج خود اطلاع دهید.

ماندگاری ژل به عوامل زیادی بستگی دارد. برخی از مراجعین هر ۶ ماه برای ترمیم و تزریق دوباره مراجعه می‌کنند و برخی هم تا ۹ یا ۱۰ ماه نیاز به تزریق دوباره ندارند، لذا ماندگاری از فرد به فرد متفاوت است.

از جمله عوامل مؤثر در قیمت نهایی کار می‌توان به دستمزد پزشک، هزینه کلینیک، نوع ژل، حجم ژل و مواردی از این قبیل اشاره کرد.

 • قرمزی موقت یا کبودی و تورم لب ها
 • کبودی و خونریزی خفیف در اطراف محل های تزریق

برجستگی های موقت یا توده هایی که ممکن است در اطراف محل کاملا طبیعی، با ماندگاری بالا در یکی از بهترین کلینیک‌های پوست مو و زیبایی مجهز اصفهان، توسط دکتر رامین مدرسی انجام می‌شود. جهت هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های درج شده در انتهای صفحه تماس حاصل فرمایید.

ماندگاری تزریق ژل لب

یکی از مواردی که بعد از فرم مطلوب در تزریق ژل لب اهمیت دارد، ماندگاری آن است. همانطور که می‌دانید روشی موقتی و غیر دائمی است. البته در گذشته ژل های دائمی بسیار رواج داشت که به دلیل عوارض ناشی از آن اخیراً مورد استفاده قرار نمیگیرد و ژل های موقتی از بهترین گزینه‌ها برای افزایش حجم محسوب می‌شوند. ماندگاری تزریق ژل لب به عوامل متعددی بستگی دارد که عبارتند از:

 • تکنیک پزشک در تزریق
 • مراقبتهای پس از تزریق ژل لب
 • نوع و برند ژل
 • ژنتیک
 • سبک زندگی

تکنیک پزشک در تزریق

اگر تزریق ژل به درستی و به میزان لازم انجام شود و از تکنیک مناسبی برای تزریق استفاده شود، ماندگاری تزریق ژل لب نیز افزایش می‌یابد. به همین دلیل انتخاب پزشک در تزریق ژل لب علاوه بر کاهش عوارض و ایجاد شکل و فرم بهتر لبها، میتواند به ماندگاری بیشتر تزریق ژل لب نیز بی انجامد.

مراقبتهای پس از تزریق ژل لب

مراقبتهای پس از تزریق ژل لب نیز در ماندگاری آن بسیار تاثیرگذار است که باید از همان لحظات آغازین پس از تزریق ژل انجام شود. کمپرس یخ با وجود اینکه اثر چندانی در ماندگاری تزریق ژل لب ندارد؛ ولی به شدت توصیه می‌شود زیرا در بهبود نتایج و کاهش عوارضی مانند تورم، کبودی وهمچنین التهاب لبها اثرگذار است. پرهیز از مصرف نوشیدنی‌ها و غذاهای بسیار تند و داغ، پرهیز از تحت فشار قرار دادن و دستکاری کردن لب و ضربه به لبها، حفاظت از پوست لبها در برابر اشعه آفتاب از مواردی هستند که در ماندگاری ژل لب موثر می‌باشند.

نوع و برند ژل

سرعت تجزیه هر کدام از ژل ها، در بدن انسان بسیار متفاوت است یعنی هر ژلی، ماندگاری متفاوتی دارد. البته فاکتورهای زیادی در میزان نقش دارند که نوع و برند ژل یکی از آنها است.

ژنتیک

نحوه برخورد بدن و خصوصیات ژنتیکی هر فرد در قبال تزریق ژل و به طور خاص تزریق ژل لب ممکن است متفاوت با دیگران باشد. کاملاً بدیهی است که یک نوع ژل به میزان مساوی برای دو نفر تزریق شده باشد و جذب ژل در یکی زودتر از دیگری اتفاق بیفتد. این مورد بستگی مستقیم به ویژگی های شخصی هر فرد دارد. البته با توجه به این مورد زمان ماندگاری تزریق ژل تاثیر خیلی زیادی نخواهد داشت.

سبک زندگی

در مورد سبک زندگی، کاهش استرس، پرهیز از مصرف سیگار و تغذیه سالم میتواند به ماندگاری ژل لب کمک کند.

نکته:

لبها نسبت به سایر مناطق صورت به دلیل حرکت و تحت فشار بودن بیشتر، دوام کمتری دارند. به همین دلیل پزشک پوست معمولاً برای تزریق ژل لب از برندهایی استفاده می‌کند، که ماندگاری بالاتری نسبت به موارد مشابه دیگر دارند.

در ، تزریق ژل از مواردی است که به هیچ عنوان قبل از جلسه مشاوره نمی‌توان تخمین درستی برای قیمت آن داشت. هزینه تزریق ژل لب به موارد متعددی وابسته است که از مهمترین آنها نوع و برند ژل است و بعد از آن مقدار ژل مورد نیاز در برآورد هزینه‌ها تاثیر دارد.

کلینیک پوست مو و زیبایی دکتر رامین مدرسی، با بهره‌گیری از کادری مجرب و به‌روزترین متدهای علمی، در محیطی آرامش‌بخش، و منطبق بر استانداردهای نوین پزشکی، آماده ارائه خدمات در زمینه بهترین در اصفهان می‌باشد.

دکمه بازگشت به بالا