نقدها و نمرات کال آو دیوتی مدرن وارفر 3

کمپین داستانی Call of Duty: Modern Warfare 3

اکتیویژن اخیرا کمپین داستانی بازی Call of Duty: Modern Warfare 3 را به صورت دسترسی زودهنگام یا همان ارلی اکسس (Early Access) منتشر کرد و از این طریق روایتی را ارائه داد که منتقدان و طرفداران را حسابی شاکی کرده است. از زمان انتشار بخش داستانی مدرن وارفر ۳، اخبار بد متعددی در رابطه با آن به گوش می‌رسد. کوتاه بودن بیش از اندازه قصه و بی‌کیفیت بودن روایت، خشم گیمرها را برانگیخته و نشان می‌دهد کال آو دیوتی تاریک‌ترین روزهای خود را سپری می‌کند. به‌نظر می‌رسد تکمیل کردن کمپین داستانی بازی حدودا ۳ الی ۴ ساعت طول می‌کشد و بدین‌ترتیب احتمالا شاهد کوتاه‌ترین کمپین تاریخ این فرنچایز هستیم.

کمپین داستانی Call of Duty: Modern Warfare 3 چه پیامی برای مایکروسافت دارد؟ – ویجیاتو کمپین داستانی Call of Duty: Modern Warfare 3 چه پیامی برای مایکروسافت دارد؟ – ویجیاتو گرچه کوتاه بودن بخش داستانی این سری حال امری طبیعی تلقی می‌شود اما مشکل دیگری که وجود دارد این است که این بار شاهد مراحل جذاب و نفس‌گیر نیستیم و بد بودن داستان بازی چه از نظر بازیکنان و چه در نگاه منتقدان، انکارناشدنی است. وب‌سایت IGN به کمپین Modern Warfare 3 امتیاز ۴ از ۱۰ داد و نوشت: «کمپین مدرن وارفر ۳ بزرگ‌ترین گناه ممکن را برای یک عنوان اکشن و مهیجِ جهانی مرتکب می‌شود: کسل‌کننده است. چیزی که به عنوان یک شبکه اسرارآمیز پیچیده وعده داده شده بود، در عوض به تار عنکبوت غبارآلودی تبدیل می‌شود که در پشت آلونک خود پیدا می‌کنید.

آن هم در حالی که به اسباب باغچه‌ی ۱۵ ساله‌ای چسبیده که زمانی با آن‌ها سرگرم بودید . اگر هنوز برای  خرید بازی call of duty modern warfare iii اقدام نکردید همین حالا اقدام کنید . بدین ترتیب نمره ۴ از ۱۰ واقعا نشان از فاجعه بودن داستان بازی می‌دهد و نگرانی‌هایی درمورد مسیری که این فرنچایز در پیش گرفته ایجاد می‌کند. سه‌گانه اصلی مدرن وارفر به ترتیب امتیازهای ۹.۴، ۹.۵ و ۹ را از رسانه آی‌جی‌ان دریافت کردند. حال همین رسانه به سه‌گانه جدید و ریبوت مدرن وارفر به ترتیب نمره ۸.۲، ۶ و ۴ می‌دهد. بر اساس گزارش‌ها، این کمپین به هیچ‌یک از داستان‌هایی که سری کال آو دیوتی تا به حال روایت کرده نزدیک هم نمی‌شود و تلاش مفتضحانه‌اش برای تکرار ماموریت جنجال‌برانگیز No Russian اصلا جواب نمی‌دهد.

کمپین داستانی Call of Duty: Modern Warfare 3 چه پیامی برای مایکروسافت دارد؟ – ویجیاتو کمپین داستانی Call of Duty: Modern Warfare 3 چه پیامی برای مایکروسافت دارد؟ – ویجیاتو این اتفاق زنگ خطری را برای مایکروسافت به صدا درمی‌آورد. چرا که آن‌ها ۶۹ میلیارد دلار برای اکتیویژن بلیزاد (Activision Blizzard) خرج نکردند تا شاهد افت کیفیت بی‌سابقه این فرنچایز باشند. درست است که بخش چندنفره و وارزون (Warzone) در این روزها تبدیل به اجزای مهم‌تر کال آو دیوتی شده‌اند اما مدرن وارفر ۳ بیشتر شبیه به یک بسته‌الحاقی ۷۰ دلاری می‌ماند.

مرداد ماه امسال بود که به واسطه لو رفتن کدهای داده پایگاه پلی‌استیشن فهمیدیم Call of Duty: Modern Warfare 3 در حقیقت بسته‌ الحاقی بازی دوم است. اکتیویژن اما با تغییراتی اندک برچسب یک دنباله را به این دی‌ال‌سی (DLC) زد و اکنون هم قصد دارد با گرفتن پولی (هزینه‌ای) برابر با یک بازی نسل نهمی کامل، جیب‌مان را خالی کند. جالب است بدانید این بازی در پلی استیشن به عنوان یک افزونه و محتوای اضافه برای MW2 دسته‌بندی شده و در نتیجه تروفی پلاتینیوم نخواهد داشت.

در روزهای ابتدایی از مذاکرات خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت، گزارشاتی منتشر می‌شدند که ادعا داشتند ردموندی‌ها برنامه‌ای برای این مجموعه در سر دارند که نتیجه آن عدم عرضه سالیانه سری COD خواهد بود و به استودیوها اجازه داده می‌شود تا خلاقیت خود را در توسعه عناوین جدید به کار بگیرند. با این وجود، از آن زمان تاکنون دیگر هیچ خبری مربوط به بسط این ایده به گوش نرسیده و مشخص نیست مایکروسافت پس از نهایی کردن خرید این کمپانی چه افکاری در سر دارد.

کمپین داستانی Call of Duty: Modern Warfare 3 چه پیامی برای مایکروسافت دارد؟ – ویجیاتو کمپین داستانی Call of Duty: Modern Warfare 3 چه پیامی برای مایکروسافت دارد؟ – ویجیاتو در هر صورت، مساله‌ای که بسیار واضح است این است که کال آو دیوتی باید مدتی به استراحت برود و نفسی تازه کند. عدم ارتباط بخش کمپین و چندنفره بازی حال بیش از پیش خودنمایی می‌کند و عدم نیاز به آن، بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود. البته که برای دسته‌ای از طرفداران، این بخش داستانیِ سه ساعته بهتر از هیچ است.

در نهایت اما باید منتظر ماند و دید سال آینده چه اتفاقی می‌افتد و چه برنامه‌ای برای این فرنچایز محبوبا توجه به که پیرامون کمپین بازی جدید Call of Duty: Modern Warfare 3 وجود دارد، ظاهرا بازیکنان به اشتباه نسخه اورجینال را در وب سایت متاکریتیک ! اکثر مخاطبان منتظر هستند تا قفل بازبینی بازی Call of Duty: Modern Warfare 3 در وب سایت متاکریتیک باز شده تا آن‌ها بتوانند نقد‌های منفی خودشان را ثبت کنند. اکثر منتقدان و مخاطبان (کسانی که بازی را پیش‌خرید کرده بودند) به ، المان‌های تکراری و موارد انتقاد داشتند.

Call of Duty Modern Warfare 3

این حجم از انتقادات تا جایی بالا رفته که برخی از کاربران به اشتباه نسخه ۲۰۱۱ بازی Call of Duty: Modern Warfare 3 را در وب سایت متاکریتیک نقد کرده‌اند که باعث افت نمره مردمی این بازی شده است. مجموعه کال آو دیوتی در سال‌های اخیر با سیر نزولی و صعودی مختلفی روبه‌رو بوده که ریبوت مجموعه مدرن وارفر بهترین نسخه‌های سال‌های اخیر بوده‌اند. با این حال کمپین داستانی ریبوت مدرن وارفر ۳ اصلا موفق ظاهر نشده و «یکی از بدترین کمپین‌های تاریخ کال آو دیوتی) لقب گرفته است. انتقاد و خشم طرفداران نسبت به این موضوع قابل درک است اما خب حمله آن‌ها به صفحه متاکریتیک بازی قدیمی سری کمی عجیب و خنده‌دار به‌نظر می‌رسد.

بازیکنان اشتباها مشغول ثبت نمره منفی برای نسخه قدیمی Call of Duty: Modern Warfare 3 هستند! – ویجیاتو به هر حال در آینده برای دریافت و مطالعه آخرین اخبار پیرامون این بازی و برنامه‌های بعدی استودیوی سازنده‌اش، وب سایت را حتماً دنبال کنید. نظر شما در خصوص این خبر چیست؟ نظرات خود را پیرامون این موضوع با ما به اشتراک گذاشته و سایر اخبار و مقالات مرتبط با حوزه بازی‌های ویدیویی را از طریق صفحه اصلی پیگیری و مطالعه کنید.ب در نظر گرفته شده است.

منتقدین نظرات خود را در مورد Call Of Duty: Modern Warfare 3 منتشر کردند. مدتی پیش مشخص شد که این بازی داستان بسیار کوتاهی دارد و احتمالا با نمرات پایینی رو به رو شود. سایت IGN در واکنش به این بازی نوشت یک بازی کسل کننده است. این نسخه یک گناه نابخشودنی در مورد یک بازی اکشن بسیار خوب است. به نظر می رسد داستان بازی را به نوعی سر هم کردند و برای آن وقت نگذاشتند. گرافیک و درگیری ها بسیار خوب است اما من نتوانستم خودم را قانع کنم که در حال تجربه یک نسخه جدید از این بازی هستم. بخش داستانی بازی تمام فاکتورهایی که نباید در Call Of Duty را می دیدیم دارد. در یک جمله این بازی کسل کننده است. این بازی نمره 4 را از IGN دریافت کرد.

گیم اسپات نیز واکنش مشابهی به این بازی داشت.در مورد خوبی های بازی می توان از حضور دوباره ماکاروف نام برد. داستان بازی بسیار کوتاه و بد است. هیچ چیز قابل ارائه وجود ندارد. در این بازی دیگر شاهد درگیری های نفس گیر که در سری های قبلی دیدیم، نیستیم و اگر واقعیت را بخواهید داستان بازی ارزش وقت شما را ندارد. Call Of Duty: Modern Warfare 3 از Gamespot نیز نمره 4 را دریافت کرده است.

دکمه بازگشت به بالا