چند ایده برای اسباب کشی مرتب

ترفندهایی برای اسباب کشی آسان

شاید به نظر عجیب بیاید که بتوانید در مدت زمان کمی یک اسباب کشی آسان کنید و به خانه جدیدتان نقل مکان کنید؛ اما افرادی هستند که با ترفندهایی برای اسباب کشی از جمله استفاده از خدمات باربری hasasbar.ir، در این زمینه رکورد دارند و در کمتر از یک یا دو هفته جابجا شده اند. فرآیند اسباب کشی ممکن است برخی افراد را گیج کند؛ تا حدی که نمی توانند به خلاقیت در اسباب کشی فکر کنند، و مدام می پرسند: “اسباب کشی رو از کجا شروع کنم؟”، “چه جوری اسباب کشی کنم” و “در اسباب کشی چه کنیم؟

اگر می خواهید اثاث کشی خوبی داشته باشید و وسایل تان آسیب نبیند، باید ترفندهایی را به کار ببرید. اپلیکیشن اثاث کشی و مشاوره های همراه با آن تا حدودی دید شما را برای اسباب کشی مرتب و به دور از هر گونه خسارات باز تر می کند.

برخی از ترفندهای جالب برای یک اسباب کشی آسان عبارتند از:

در ادامه چند ایده برای اسباب کشی و ترفندهای جالب برای اسباب کشی را مطالعه می کنید که می تواند زمان اسباب کشی شما را به شدت کاهش دهد! انجام هرچه سریع تر اسباب کشی: ساده ترین ترفند اسباب کشی این است: در اولین فرصت کارتان را شروع کنید. هرچه کارتان را به عقب بیندازید، خودتان ضرر کرده اید. از شر وسایل اضافی و ناکارآمد خلاص شوید: در ادامه نکات اسباب کشی در این مقاله خواهیم گفت که چگونه خلاص شدن از دست وسایل اضافی به سرعت بخشیدن و روان تر کار کمک خواهد کرد.

با انرژی و حوصله کارتان را انجام دهید: انجام این کار به انرژی و حوصله فراوانی نیاز دارد. می توانید با کمک گرفتن از دوستان و افراد نزدیک و همراهی آنها با شما در این امر، به اجرای بهتر فوت و فن اسباب کشی و انرژی بیشتر به خودتان کمک کنید.


با نظم انجام دهید: یادتان باشد تا قبل از آماده نشدن جای وسایل، کارتن و بسته بندی آن ها را باز نکنید. این کار باعث ایجاد هرج و مرج و اتلاف وقت می شود. همچنین، می توانید هر فرد را مسئول چیدن وسایل شخصی خودش کنید تا با سلیقه خودش بچیند. برای به انجام رساندن یک اسباب کشی آسان و راحت حتما از چند نفر دیگر هم کمک بگیرید

کشوی کمدها را خالی نکنید: لازم نیست کشوهایتان را خالی کنید، می توانید با در آوردن و پوشاندن آنها، به همان ترتیب جابجایشان کنید. با این کار از حجم و سنگینی کار هم می کاهید. همچنین، وسایل و لباس های آویز مربوط به کمدها را سریعا آویزان کنید تا در دست و پایتان نباشد.
نیروی کمکی استخدام کنید (کارگر اسباب کشی): در انجام روند اسباب کشی و برای جلوگیری از اتلاف و اتمام وقت تان و اسباب کشی آسان می توانید نیروی کار استخدام نمایید. این کار به انجام راحت تر و سریع تر اسباب کشی کمک می کند.

نحوه بسته بندی وسایل برای اسباب کشی آسان و سریع: نحوه بسته بندی وسایل کار بسیار راحت و بی دردسری می باشد. دقت داشته باشید که این کار باید به درستی انجام بپذیرد.بعنوان مثال برای اسباب کشی ماشین ظرفشویی و دیگر لوازم برقی آشپزخانه و همین طور حمل یخچال ساید و دیگر وسایل سنگین اصول مناسبی را در پیش بگیرید.

مراقب وسایل شکستنی باشید: برای انجام بهتر این کار می توانید از روزنامه پیچی بین وسایل استفاده کنید. بسته بندی ظروف چینی را با قراردادن پارچه و حتی لباس هم در میان تکمیل کنید.
می توانید با نشانه گذاری کارتن های وسایل و اجناس منزل، اتاق مربوطه و نوع آن وسایل را مشخص سازید.
وسایل بزرگ هم نیاز به دسته بندی دارند: وسایلی مانند میز، مبل و وسایل بزرگ منزل را دسته بندی کنید. در ضمن می توانید این کار را به شرکت های باربری اسلامشهر بسپارید تا یک اسباب کشی سخت را به اسباب کشی آسان برایتان تبدیل کنند.(باربری مبل تهران به شهرستان و محدوده شهری)

برای جلوگیری از آسیب جدی به وسایل از افراد متخصص در آموزش مهار بار کمک گرفته و ماشین باربری مطمئنی را برای حمل وسایل انتخاب کنید.نکات قبل اسباب کشی : اولین مرحله در موضوع ترفندهای اسباب کشی، اینه همه کارها رو نندازید به روز آخر و از هفته قبل اسباب کشی و نقل مکان کارهای زیر رو انجام بدید :

1- چک لیست تهیه کنید : اول از همه یه دفترچه یادداشت بزارید کنار دستتون و تمام چیزایی که در طول روز یادتون میاد بنویسید. گاهی وقتا یهو یادتون میاد فلان چیزو یادم باشه بردارم یا فلان کارو انجام بدم کلا یادتون میره و لحظه آخر همه چیز بخاطر استرس زیاد از ذهنتون می پره.

مثلا یادم باشه آخر سر همه وسایلو بردیم شماره کنتور رو بردارم، یا لامپ ها رو باز کنم و ….

2- وسایل اضافه رو ساماندهی کنید : ممکنه شما یک تعداد وسیله و لباس و … داشته باشید که تو جابجایی نیازتون نباشه و انبار خونتون رو بی خودی پر کرده، میتونید قبل اثاث کشی بزارید تو دیوار بفروشید یا به موسسات خیریه بدید و یا به نیازمندا هدیه کنید.

یه لطیفه هم بگم یادم اومد : میگه به بابام گفتم میخوایم اسباب کشی کنیم بریم خونه جدید آشغالارو دیگه با خودمون نبریم، صبح بیدار شدم دیدم همه رفتن من تنها وسط خونه ام نبردنم

3- کارتن خالی : بدترین قسمت اسباب کشی پیدا کردن کارتن خالیه، مخصوصا که الان قیمت کارتن هم رفته بالا قدیما تو سوپری ها پر کارتن بود الان تا پاکت شیرموزم میفروشن. بعضی مکان ها هستن که کارتن اجاره میدن برای جابجایی لوازم خونه میشه از اونا یا از میوه فروشی ها و کارتن فروشی ها تهیه کرد.

برای نظم دادن به لباس هاتون هم به شدت استفاده از باکس لباس اسکلت دار رو پیشنهاد میدم، هم جای زیادی دارن هم لباساتون خراب نمیشه.

4- ابزار بسته بندی : بهتره یه جعبه یا سبد بسته بندی داشته باشید که وسایل و ابزاری مثل (چسب پهن، قیچی، تیغ، سلفون کش، برچسب ها) و کاغذ باطله و پلاستیک تق تقی (نایلون حبابدار) رو داخلش بزارید، تا هر جا میبرید با خودتون گم نشه و حملش روز بسته بندی آسون تر باشه.

5- مواد غذایی : همیشه تو اسباب کشی یه مسئله چالش برانگیزیه این مواد خوراکی. به نظر من بهتره مواد غذایی که فاسد نمی شن مثل خشکبار ها رو بسته بندی کنید و در ظروف کاملا در بسته قرار بدید، و مواد خوراکی که فاسد می شن مثل گوشت و …. رو کنسروی و فریزری کنید.

فریزری کردن مواد در طی چند ساعت جابجایی اتفاقی براشون نمیفته ولی اگه از شهری به شهری می خواین اسباب کشی کنید بهتره از یخچال مسافرتی و چند تکه یخ استفاده کنید.

دکمه بازگشت به بالا