عمومیکسب و کار استانها

آیا بیمه هزینه عمل جراحی ابدومینوپلاستی را پوشش می‌دهد؟

جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی) چیست؟

به نقل از بهترین دکتر ابدومینوپلاستی در تهران جراحی زیبایی شکم که با نام تامی تاک شناخته می‌شود و پزشکان آن را ابدومینوپلاستی می‌خوانند، نوعی جراحی زیبایی است که طی آن ظاهر شکم بهبود بخشیده می‌شود. در این جراحی پوست‌های اضافی شکم، که از طریق ورزش و رژیم‌های غذایی از بین نمی‌روند، برداشته می‌شوند. بعد از انجام این جراحی زیبایی خطوط استریا و پوست اضافی شکم به طور کامل از بین می‌روند و با حذف این پوست‌های اضافی، توده چربی متصل به این پوست‌ها نیز حذف خواهند شد.

در صورتی که شما پیش از انجام ابدومینوپلاستی، یکی از جراحی‌های لاغری، از جمله را انجام داده باشید، دیگر نیازی به برداشتن توده چربی طی انجام جراحی ابدومینوپلاستی نخواهید داشت و پزشک جراح تاپ کلینیک فقط ظاهر شکم شما را بهبود خواهد بخشید.

مزایای جراحی زیبای شکم یا ابدومینوپلاستی

عضلات شکم پس از انجام جراحی ابدومینوپلاستی کشیده و سفت‌تر خواهند شد و در نتیجه آن شکم بیمار، ظاهری صاف‌تر از قبل خواهد یافت. همچنین انجام این جراحی به کمر بیمار ظاهری باریک‌تر و جذاب‌تر خواهد بخشید. به طور کلی مهم‌ترین مزایای جراحی زیبایی شکم به شرح زیر هستند:

 • شکم شما صاف می‌شود و بدن شما جوان‌تر می‌شود.
 • اعتماد به نفستان را افزایش می‌دهد.
 • حالت شکم سفت‌تر می‌شود و پوست اضافی شکم از بین می‌رود.
 • قادر به پوشیدن لباس‌های تنگ و متناسب با اندامتان خواهید بود.

بهترین کاندید‌ها برای انجام جراحی زیبایی شکم

به نقل از سایت دکتر گویا تامی تاک یا جراحی زیبایی شکم برای تمام مردان و زنانی که در سلامت کامل به سر می‌برند، می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. زنانی که بارداری و زایمان‌های مکرر داشته‌اند دچار افتادگی و چربی‌های دور شکم خواهند شد. انجام جراحی زیبایی شکم برای این بانوان، مفید و کاربردی خواهد بود. این جراحی همچنین برای بانوان و آقایانی که پیشتر دچار چاقی مفرط بوده‌اند و هنوز هم پس از لاغری، چربی‌های اضافی در قسمت شکم و پهلو‌های خود دارند و به دنبال راهی برای از بین بردن پوست‎های اضافی اطراف شکم خود و بهبود ظهر آن هستند، مناسب و کاربردی می‌باشند.

جراحی زیبایی شکم برای چه کسانی مناسب نیست؟

انجام این جراحی برای بانوانی که قصد بارداری دارند، گزینه مناسبی نمی‌باشد. زیرا انجام این جراحی سبب می‌گردد که ماهیچه‌های شکم سفت‌تر شوند و در زمان بارداری این سفتی ماهیچه‌ها به طور کامل از بین رفته و مجدد شل خواهند شد. پس بهتر است این بانوان انجام جراحی ابدومینوپلاستی را به بعد از زایمان موکول نمایند.

 این جراحی همچنین برای کسانی که می‌خواهند وزن زیادی کم کنند، انتخاب مناسبی نمی‌باشد. اگرچه ابدومینوپلاستی می‌تواند بسیاری از توده‌های چربی را از بین ببرد و شکم را صاف و زیباتر کند، اما جراحی مناسبی برای کاهش وزن و لاغری بیش از حد نمی‌باشد. پس در نتیجه از این جراحی نباید توقع کاهش زیاد وزن را داشت.

آمادگی‌های پیش از انجام جراحی زیبایی شکم

 • در مرحله ابتدایی باید به دنبال یک جراح قابل، برای انجام این جراحی باشید و در جلسه اول مشاوره‌هایی را از او در رابطه با نحوه انجام جراحی بگیرید و سوالات خود را در رابطه با آن مطرح کنید. طی این جلسه، جراح متخصص آمادگی‌های لازم را با شما در میان خواهد گذاشت و شما نیز اهداف خود از انجام این جراحی را با او در میان خواهید گذاشت.
 • در صورتی که سیگاری باشید، پزشک جراح از شما می‌خواهد که حداقل تا دو هفته قبل از انجام جراحی و همچنین دو هفته بعد از انجام آن سیگار نکشید. دقت کنید که کنار گذاشتن سیگار تاثیر بسیار زیادی بر سرعت بهبود شما پس از انجام جراحی خواهد داشت و به همین خاطر لازم است که این آمادگی را رعایت نمایید.
 • پیش از انجام جراحی زیبایی شکم، رژیم‌های سخت نگیرید و غذا‌های مقوی بخورید. داشتن یک رژیم غذایی خوب و سالم نیز می‌تواند سرعت بهبود شما را افزایش دهد.
 • حتما در صورت مصرف هرگونه داروی خاص، آن را با پزشک جراحتان در میان بگذارید تا در صورت نیاز، برای مدتی قبل و بعد از انجام جراحی، آن‌ها را کنار بگذارید.
 • قبل از جراحی لوازمی که در خانه نیاز خواهید داشت را نیز آماده کنید. لوازمی از جمله کیسه آب یخ، لباس‌های آزاد و گشاد که به سادگی به تنتان بروند، وازلین، صندلی حمام و دوش متحرک دستی از جمله مهم‌ترین لوازمی هستند که بعد از جراحی به آن‌ها نیاز خواهید داشت.
 • ممکن است برای شب اول نیاز به حضور کسی در کنار خود داشته باشید و همچنین یک نفر نیز باید شما را از بیمارستان به خانه ببرد. پس برای آن نیز برنامه‌ای داشته باشید.

انجام جراحی معمولا بین ۱ الی ۵ ساعت زمان می‌برد و بسته به وضعیت شما، ممکن است نیاز باشد که یک شب را در بیمارستان بگذرانید. از داروی بیهوشی برای انجام جراحی استفاده می‌شود که می‌تواند سبب گردد در طول جراحی، خواب باشید.

مراقبت‌های پس از جراحی زیبایی شکم

 • استفاده از کمپرس یخ
 • پوشیدن گن
 • پوشیدن لباس های راحت و گشاد
 • تمیز و خشک نگه داشتن محل جراحی و استفاده کرم های موضعی
 • تغذیه مناسب پس از جراحی
 • حداقل سه ما دخانیات را کنار بگذارید
 • تحرک سبک
 • از بلند کردن جسم سنگین پرهیز کنید
 • مصرف آنتی بیوتیک

ریسک‌ها و خطرات احتمالی جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی، جراحی نسبتا دشواری به حساب می‌آید و در برخی موارد ممکن است با عوارضی همراه باشد. درد و تورم از جمله عوارض احتمالی این جراحی هستند که ممکن است تا چند روز پس از انجام ابدومینوپلاستی با آن‌ها مواجه باشید. البته پزشک‌تان دارو‌های مسکن برایتان تجویز خواهد کرد تا درد برایتان قابل تحمل‌تر باشد.

بی‌حسی، کبودی و خستگی از دیگر عوارض احتمالی این جراحی هستند که البته دائمی نیستند و بعد از چند روز از بین می‌روند. البته مانند سایر جراحی‌ها، ابدومینوپلاستی نیز می‌تواند ریسک‌ها و خطراتی از جمله عفونت، خونریزی و لخته شدن خون را نیز با خود به همراه داشته باشد. در صورتی که با مشکلاتی از جمله گردش خون ضعیف، دیابت، تپش قلب و یا بیماری کبدی مواجه باشید، احتمال این خطرات افزایش خواهند یافت و باید مراقبت‌های بیشتری صورت پذیرد.

نکته قابل ذکر دیگر در رابطه با عوارض این جراحی، به جای ماندن زخم حاصل از جراحی است. اگرچه برخی از این زخم‌ها ممکن است به مرور کمرنگ‌تر شوند، اما هرگز به طور کامل از بین نخواهند رفت. البته جراح شما کرم‌هایی برای کمرنگ شدن این زخم‌ها به شما پیشنهاد خواهد داد، اما این کرم‌ها، زخم‌ها را به طور کامل از بین نخواهند برد.

هزینه جراحی زیبایی شکم

هزینه ناشی از انجام این جراحی می‌تواند بسته به شرایط مختلف، متفاوت باشد معمولا برای تمام بیماران یکسان نیست. برای مشخص شدن هزینه دقیق انجام این جراحی، لازم است که جراح ابتدا شما را به طور کامل معاینه نماید و پس از سنجیدن شرایط شما، هزینه نهایی را اعلام نماید. به طور کلی هزینه جراحی زیبایی شکم یا تامی تاک یا همان ابدومینوپلاستی به موارد زیر بستگی خواهد داشت:

 • هزینه آزمایشات
 • هزینه بیهوشی بیمار
 • هزینه‎های بیمارستان یا مرکزی که جراحی در آن صورت می‌گیرد
 • هزینه دارو‌های تجویزی
 • دستمزد جراح

آیا بیمه هزینه جراحی زیبایی شکم را پوشش می‌دهد؟

از آنجایی که جراحی زیبایی شکم تنها با هدف زیبایی و بدون هدف پزشکی و سلامت انجام می‌پذیرد، معمولا شرکت‌های بیمه هزینه آن را پوشش نمی‌دهند. اما برای اطمینان می‌توانید پیش از انجام جراحی با شرکت بیمه پوشش دهنده خود تماس بگیرید تا به طور واضح بفهمید که کدام هزینه‌ها توسط بیمه پوشش داده می‌شود و کدام هزینه‌های جراحی برعهده خود شما خواهد بود.

دکمه بازگشت به بالا