عمومیکسب و کار استانها

چگونه برای مهاجرت زبان یاد بگیریم؟

آموزش انگلیسی برای مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان

مهاجرت به کشور دیگر به قصد کار یا تحصیل، یکی از مهم‌ترین اهداف بسیاری از کسانی است که برای یادگیری زبان انگلیسی به موسسات و آموزشگاه‌ها مراجعه می‌کنند و اولین سوالشان این است که در آموزشگاه شما آموزش انگلیسی برای مهاجرت چگونه صورت می‌پذیرد؟ مهم‌ترین راه ارتباطی میان انسان‌ها در اقصی نقط دنیا زبان و صحبت کردن است. به همین دلیل بسیار مهم است قبل از مهاجرت به کشوری با زبان آن کشور و یا زبان انگلیسی که زبان دوم مردم همه‌ی دنیا است آشنایی داشته باشید.

جهت اطلاع از پذیرش تحصیلی آمریکا و بورسیه تحصیلی رایگان آمریکا به وبسایت موسسه مهاجرت به خارج از کشور پارس رادین مراجعه فرمایید.

یادگیری هر مهارت جدیدی نیاز به تلاش و پشتکار دارد. یکی از مهم‌ترین مدارکی که پیش اقدام برای مهاجرت به کشوری دیگر, کشورهای اروپایی و به خصوص کشورهای انگلیسی زبان احتیاج دارید، مدرک تسلط به زبان انگلیسی است.( آیلتس یا تافل برحسب قوانین آن کشور ) . لذا پیش از مهاجرت حتما باید به دنبال یادگیری زبان انگلیسی باشید. با توجه نوع مهاجرت، سطح مهارت مورد نیاز در زبان انگلیسی متفاوت است.

کسی که به هدف ادامه تحصیل قصد مهاجرت را دارد، باید به سطح پیشرفته‌‌تری از زبان انگلیسی برسد تا کسی که به قصد ویزای کاری اقدام می‌کند. به همین دلیل بسیار مهم است که پیش از شرکت در کلاس‌های آموزشی هدف خودرا مشخص کنید تا در بهترین مسیر قرار گیرید و اساتید شما بتوانند بهترین برنامه آموزشی را برای شما ترتیب دهند.

برای آموزش انگلیسی برای مهاجرت باید چه مراحلی را طی کنیم؟

مهم نیست که قصد مهاجرت به کدام کشور را دارید، زبان دوم و زبان رایج در مقصد را باید بلد باشید. برای مهاجرت به اکثر کشورهای پیشرفته مانند کشورهای اروپایی، آمریکای شمالی و استرالیا تسلط به زبان انگلیسی و داشتن مدرک آیلتس یا تافل‌ الزامی است.

برای تمام افرادی که به دلایل مختلف مانند کار و یا تحصیل قصد مهاجرت و زندگی در کشوری دیگر را دارند، سوال‌ها و ترس‌های زیادی وجود دارد. یکی از مهم‌ترین ترس‌ها تسلط به زبان انگلیسی و داشتن مهارت کافی در این زبان است. بسیاری از افراد به دلیل تعدد موسسات و آموزشگاه‌ها در ابتدای مسیر بسیار سردرگم هستند و نمیدانند چه مسیری را باید انتخاب کنند.

هنگامی که به کشور دیگری مهاجرت می‌کنید برای این‌که احساس تنهایی نکنید و منزوی نشوید، بتوانید با فرهنگ کشور مقصد آشنا شوید و خودرا وفق دهید, بتوانید وارد بازار کار شوید, در اجتماع حضور پیدا کنید و جمع‌های دوستانه‌ی خودرا تشکیل دهید، باید بتوانید به زبان آن کشور صحبت کنید و تا حدی تسلط داشته باشید. کشورهایی نظیر استرالیا, نیوزیلند, کانادا, آمریکا کشورهای مهاجرپذیر هستند و این بدین معنی است که اکثریت جمعیت با روی باز پذیرای فرهنگ‌ها و ملیت‌های جدید هستند درنتیجه تنها موضوعی که ممکن است مانع از ورود شما در جمع‌های جدید در کشور مقصد شود عدم توانایی شما در صحبت کردن است.

     حفظ آرامش

وقتی بحث مهاجرت مطرح می‌شود، محدودیت‌های زمانی, فشار و حجم کارها و استرس‌های این مسیر گاهی باعث کاهش راندمان و کیفیت یادگیری می‌شود. به همین دلیل مهم‌ترین مسئله و قدم اول این است که قبل از هر چیز آرامش خود را حفظ کنید. مهاجرت کردن به هیچ عنوان کارساده‌ای نیست. جدا از سختی‌های دوری از خانواده و دوستان، فشارهای زیادی ناشی از استرس‌های مربوط به ددلاین‌های دانشگاه‌ها، مصاحبه با سفارتخانه، گرفتن نمره مورد نظر در آزمون‌های زبان و آموزش زبان انگلیسی برای مهاجرت بر روی فرد متقضی تحمیل می‌شود, به همین دلیل حفظ آرامش و داشتن پشتکار و عزم راسخ در این مسیر بسیار مهم است. توجه کنید که اگر هر اتفاقی در این مسیر افتاد، ناامید نشوید، از هدف خود دست نکشید و به تلاش خود ادامه دهید.

    زبان انگلیسی را در همین‌جا بیاموزید

ما هیچ‌گاه منکر این مسئله نمیشویم که یادگیری زبان انگلیسی در یک محیط انگلیسی زبان بهتر و سریع‌تر ما را به هدف میرساند برای همین بسیاری از افراد منتظر می‌مانند تا بعد از مهاجرت یه یادگیری زبان انگلیسی بپردازند. اما نکته‌ای که بسیار مهم است مکالمه در کلاس‌های آموزش انگلیسی برای مهاجرت با مکالمه در یک کشور انگلیسی‌ زبان، بسیار متفاوت است. لهجه و نوع گویش و سرعت حرف زدن در کشورهای انگلیسی‌زبان بسیار متفاوت است با کلاس‌های آموزشی که در اینجا برگزار می‌شوند که وفق دادن خود با این شرایط حتی برای کسانی که مدرک زبان انگلیسی خودرا نیز دریافت کرده‌اند دشوار است.

حالا تصور کنید کسی که هیچ‌ دانشی از زبان انگلیسی نداشته باشد و بخواهد در این کشورها، شروع به یادگیری زبان انگلیسی کند چقدر سخت است و با چه مشکلاتی روبه‌رو خواهد شد. از طرفی برای تامین مخارج در خارج از ایران همه افراد مجبورند کار کنند و شاید شما به دلیل عدم تسلط به زبان انگلیسی ناگزیر باشید شغل مناسبی که توانایی‌های لازم برای آن‌را هم دارید از دست بدهید. بسیاری از کارفرماها از شما می‌خواهند حداقل بتوانید منظورتان را به زبان انگلیسی بیان کنید.

 شرکت در کلاس‌های آموزش انگلیسی برای مهاجرت داخل ایران این مزیت را دارد که بتوانید با آرامش و در زمان مناسب زبان انگلیسی را بیاموزید. یادگیری در یک محیط دوستانه‌ و همزبان بودن شما و استادتان به شما قوت قلب می‌دهد, هم‌چنین باعث می‌شود با اعتماد به نفس بیشتری به کشور مقصد پا بگذارید.

    به انگلیسی زیاد صحبت کنید.

یکی از مهم‌ترین قدم‌ها در آموزش انگلیسی برای مهاجرت‌، مکالمه هرچه بیشتر است. مهم‌ترین دلیلی که زندگی در محیط یک کشور انگلیسی زبان مهارت‌های زبان انگلیسی شما را تقویت می‌کند این است که برای هر مسئله‌ای حتی مسائل کوچک و پیش پا افتاده مجبورید به انگلیسی صحبت کنید .با همکلاسی‌هایتان انگلیسی صحبت کنید, محیط‌های انگلیسی زبان را کشف کنید در کلاس‌های جانبی آموزشگاه تخصصی زبان کوییک شرکت کنید. تمام تلاش خودرا به‌کار برید تا همیشه در معرض زبان انگلیسی باشد, حتی سعی کنید به انگلیسی فکر کنید.

آیا آموزش انگلیسی برای مهاجرت مهم است؟

نکته‌ی بسیار مهمی که وجود دارد این‌ است که بسیاری از افراد فکر می‌کنند به صرف بودن در محیط یک کشور انگلیسی‌زبان، می‌توانند به زبان انگلیسی تسلط پیدا کنند اما برخلاف تصور اکثر افراد حقیقت این است که هرچه از سطح زبان پایین‌تری برخوردار باشید، هم دیگران سخت‌تر شما را در جمع‌هایشان می‌پذیرند و هم این‌که شما اعتماد به نفس حضور در این جمع‌ها را از دست می‌دهید و این امر خود باعث منزوی شدن شما می‌شود که یکی از دلایل افسردگی بعد از مهاجرت است که در بسیاری از افراد پس از مهاجرت دیده می‌شود.

همه چیز در مورد آزمون GRE

آزمون GRE آزمونی است که از طریق آن توانایی تحصیلی افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشورهایی مثل آمریکا و کانادا را دارند مورد ارزیابی قرار می دهد.

GRE مخفف Graduate Record Examination است. در آزمون GRE مهارتهای محاسباتی و ریاضی، مهارت مقاله نویسی و همچنین مهارت درک مطلب فرد متقاضی مورد آزمون قرار می گیرد. این آزمون توسط موسسه ETS برگزار می شود. این موسسه در مورد این آزمون می گوید: آزمون GRE هوشمندانه ترین راه برای ورود به مقاطع تحصیلات تکمیلی و مدارس کسب و کار است.

همین یک جمله کافی است تا متوجه سطح دشواری این آزمون نسبت به آزمون های دیگر بشویم. از دید شرکت کنندگان در این آزمون سخت ترین بخش آزمون GRE آنجاست که باید پاسخ و تحلیل خود را از سوالات مربوط به مهارت هایی مثل احتمالات، جبر و هندسه به زبان انگلیسی داده شود و جواب ها نیز به گونه ای باشد که علاوه بر منطقی بودن مفهوم را هم برساند.

آزمون GRE قسمت های مختلفی دارد که در ادامه بعد از بررسی قسمت های مختلف آن در مورد تفاوت دو آزمون GRE و GMAT نیز صحبت خواهیم کرد.

آزمون GRE دو نوع متفاوت دارد:

 • آزمون GRE General
 • آزمون GRE Subject

این دو آزمون در محتوا و نحوه برگزاری با هم تفاوت دارند.

این آزمون (جی آر ای جنرال) هم به صورت کاغذی برگزار می شود هم به صورت کامپیوتری. ولی آزمون جی آر ای در ایران بیشتر به صورت کامپیوتری برگزار می شود. بخش های مختلف این آزمون شامل:

 1. بخش نگارش تحلیلی: این بخش شامل دو سوال است که مدت زمان پاسخگویی به آن 60 دقیقه است و مجموعا 6 نمره دارد.
 2. بخش لغت و درک مطلب: بخش واژگان و درک مطلب شامل 40 سوال است که به صورت دو قسمت 20 تایی تقسیم شده اند و 30 دقیقه زمان نیز برای پاسخگویی به این سوالات در نظر گرفته شده است. شما می توانید از این بخش 130 تا 170 نمره کسب کنید.
 3. بخش استدلال ریاضی: این بخش آزمون gre خاص ترین بخش آن است. این بخش در مقدار نمرات و تعداد سوالات همانند بخش لغت و درک مطلب است.

نحوه برگزاری آزمون جی آر ای سابجکت فقط به صورت کاغذی است و این بزرگترین تفاوت آزمون جنرال و سابجکت است. در آزمون GRE Subject دانش شما در زمینه مفاهیم و موضوعات آکادمیک مورد بررسی قرار می گیرد.

بهتر است قبل از اینکه به بررسی تفاوت دو آزمون GRE و GMAT بپردازیم کمی با آزمون GMAT نیز آشنا شوید.

همه چیز در مورد آزمون GMAT

مدرک قبولی در آزمون GMAT برای دانشجویان فعال در رشته های MBA، اقتصاد و حسابداری که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر سایر کشورها را دارند الزامی است. بخش های مختلف آزمون جی مت شامل:

 1. ارزیابی نگارش تحلیلی (Analytical Writing Assessment): این بخش از آزمون GMAT اولین بخش آزمون است که توانایی فرد را در نقد و بررسی یک موضوع و تفکر انتقادی مورد ارزیابی قرار می دهد. مهمترین تفاوت این بخش از آزمون GMAT با دو آزمون و در استفاده از متون بسیار پیچیده است.
 2. مهارت کلامی (Verbal): بخش وربال در آزمون جی مت به مهارت و توانایی خواندن متون مختلف، تحلیل و تصحیح متون و در نهایت استخراج یک نتیجه گیری می پردازد.
 3. مهارت محاسباتی Quantitative Sections: این بخش مربوط به توانایی شما در بخش ریاضی و محاسباتی است که مورد آزمون قرار می گیرد.

مقایسه و بررسی تفاوت بین آزمون های GRE و GMAT:

آزمون های GRE و GMAT مشترکات زیادی با هم دارند اما در محتوا، ساختار، نحوه نمره دهی و سیاست های کلی تفاوت هایی نیز باهم دارند، که در ادامه به تفاوت آزمون gre و gmat اشاره خواهیم کرد.

تفاوت ساختاری دو آزمون gre و gmat:

آزمون gmat یا gre؟ آزمون GRE دارای سه بخش نگارش تحلیلی، لغت و درک مطلب و استدلال ریاضی است اما آزمون GMAT دارای 4 بخش است که شامل نگارش تحلیلی، واژگان، استدلال یکپارچه و محاسبات است که قسمت استدلال یکپارچه خود شامل چند بخش متفاوت است.

 • درجه سختی: در یک کلام آزمون GMAT نسبت به آزمون GRE سخت تر است یا بعبارتی سختی آزمون gre کمتر می باشد زیرا در آزمون جی مت سوال ها بیشتر استدلالی هستند اما در آزمون جی آر ای سوال استدلالی وجود ندارد. در آزمون GMAT امکان تعویض سوال و برگشت به سوال قبل وجود ندارد و هر سوال زمینه ساز سوال بعدی است این در حالی است که در آزمون GRE این امکان وجود دارد.

از دیگر دلایل سختی آزمون GMAT نسبت به GRE بخش Verbal است که در آزمون GMAT وجود دارد و دارای سه بخش است که برای پاسخگویی به سوالات آن تنها تسلط به گرامر و زبان انگلیسی کافی نیست بلکه فرد شرکت کننده باید دارای ذکاوت و دقت بالایی باشد.

از دلایل دیگر سختی و تفاوت دو آزمون GRE و GMAT بخش سوالات تطبیقی (Questio Adaptive) در آزمون جی مت است. سوالات در این بخش به این صورت است که با جواب صحیح دادن به یک سوال، سوال بعدی سخت تر می شود اما در آزمون GRE با پاسخ دادن به سوالات یک بخش، بخش بعدی روی مانیتور برایتان ظاهر می شود. (Section Adaptive)

 • مدت زمان برگزاری آزمون: فرق gre و gmat در مدت زمان برگزاری آزمون ها انقدری نیست که باعث مزیت یکی بر دیگری شود. در آزمون GRE مدت زمان آزمون سه ساعت و چهل و پنج دقیقه است و در آزمون GMAT مدت زمان برگزاری آزمون سه ساعت و سی دقیقه است.
 • مراکز برگزاری آزمون ها: تفاوت در محل برگزاری نیز یکی دیگر از دلایل تفاوت دو آزمون GRE و GMAT است. آزمون جی مت در ایران برگزار نمی شود و برای شرکت کنندگان در این آزمون چالش بزرگی است چرا که برای شرکت در این آزمون باید به کشور های همسایه مثل ترکیه یا امارات سفر کنند. هر چند آزمون gre در ایران (آزمون رایانه ای GRE) نیز برگزار نمی شود اما آزمون کاغذی آن در 9 مرکز تحت نظر سازمان سنجش در داخل کشور برگزار می شود. مراکزی چون دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه ارومیه، دانشگاه شمال در آمل، دانشگاه شیراز و موسسه آموزشی معرفت از برگزارکنندگان این آزمون در داخل کشور هستند.
 • هزینه شرکت در آزمون: هزینه ثبت نام آزمون gre و همچنین ثبت نام gmat بسته به کشور برگزار کننده متفاوت است اما در حالت کلی برای شرکت در هریک از این آزمون ها به 205 دلار آمریکا نیاز دارید. صرف نظر از هزینه یکسان آزمونها می توان گفت هزینه شرکت در آزمون GMAT به دلیل عدم برگزاری در داخل برای متقاضیان آن بیشتر است.
 • نمره قبولی در آزمون: در آزمون GRE نمره قبولی در سه بخش نوشتار، کلامی و ریاضیات باید به ترتیب حداقل 3.8، 520 و 720 باشد اما در آزمون GMAT در بخش های نوشتار، کلامی و ریاضیات باید به ترتیب 3.5، 550 و 550 باشد.
 • دفعات شرکت در آزمون: در آزمون GRE هر 21 روز یک بار می توان در آن شرکت کرد اما تعداد دفعات در یک سال نباید بیشتر از 5 بار باشد این در حالی است که در آزمون GMAT هر 16 روز یکبار می توان شرکت کرد به این شرط که در یک سال تعداد شرکت در آزمون بیشتر از 5 بار نشود.

اگر بخواهیم به اصلی ترین تفاوت دو آزمون GRE و GMAT اشاره کنیم باید بگوییم آزمون GMAT برای سنجش استعداد متقاضیان تحصیل در حوزه مدیریت است و آزمون GRE با توجه به دامنه وسیعی که دارد برای سنجش سوابق تحصیلی متقاضی در رشته های مختلف است.

جمع بندی

به طور کلی با توجه به تفاوت دو آزمون GRE و GMAT اگر شما دارای حافظه قوی در زمینه حفظیات هستید آزمون GRE برایتان مناسب تر است ولی اگر در تحلیل موضوعات قوی تر عمل می کنید آزمون GMAT برایتان مناسب است. بهتر است این موضوع را به یاد داشته باشید که شما در حال رقابت با کسانی هستید که زبان مادریشان انگلیسی است پس باید با انتخاب آزمون درست درصد قبولی خود را بالا ببرید.

از نظر اعتبار هر دوی این آزمون ها در سطح بین الملل معتبر هستند و اعتبار آنها نیز 5 ساله است. تنها نکته مهم در انتخاب این آزمون این است که بدانید نتایج آنها را برای چه می خواهید و قصد شرکت در چه رشته ای و در کدام دانشگاه را دارید و بسته به هدفتان آزمون مورد نیازتان را انتخاب کنید تا نتایج آن برایتان مفید واقع شود. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره های رایگان پارس رادین استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا