عمومیکسب و کار استانها

درخت گردو در چه آب و هوایی رشد می کند

خاک مناسب درخت گردو چیست؟ (کود مناسب درهفت مغز

ما در این مطلب از قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم که در چه آب و هوایی رشد می کند، و اطلاعاتی در این باره بیان کنیم. یکی از مغز هایی که در بین عموم جایگاه ویژه ای دارد گردو است، که به دلیل داشتن ارزش غذایی بالا مورد استفاده زیادی قرار میگیرد. اولین بار نهال گردو در آمریکای شمالی بوجود آمده و بعد از آن در ایران، چین، ترکیه، مکزیک، و آمریکا نیز کشت شد. برای این که درخت گردوی خوبی به عمل بیاورید باید عامل های موثر بر آن را در نظر بگیرید. از عواملی که میتوان به آن اشاره کرد آب، خاک، هوا، کوددهی مناسب، گردافشانی و… است. در این بخش ما به شما خواهیم گفت که عوامل مهم در کاشت درختان گردو چه هستند تا محصول با کیفیتی از آن برداشت کنیم.همچنین در مطالب دیگر این سایت درباره اینکه برنج در چه آب و هوایی رشد می کند، سرخس و خزه در چه آب و هوایی رشد می کند، خرما در چه آب و هوایی رشد می کند، گندم و جو در چه اب و هوایی رشد می کند و مسائل اینچنینی صحبت کرده ایم.

تأثیر آب و هوای گرم و سرد در رشد درختان گردو

تاثیر آب و هوا و دمای محیط بر روی نهال گردو بسیار زیاد است. برای مثال اگر در جایی که نهال گردو را میکاریم هوا سرد یا یخبندان باشد عمل کرد این درخت را کاهش می‌دهیم. به طور کلی در جواب به این سوال که گردو در چه آب و هوایی رشد می کند باید بگوییم نهال گردو نسبت به آب و هوای سرد و وزش باد بسیار حساس است. دمای مناسب برای کاشت آن باید زیر ۳۸ درجه سانتی گراد باشد و در دمای ۴۲ درجه سانتی گراد آسیب های جدی به نهال وارد میشود.

در جهان انواع گوناگونی از گردو وجود دارد که هر کدام از نژادها حساسیت متفاوتی نسبت به دیگری دارند. نکته ای که در کاشت نهال باید در نظز داشته باشیم این است که کدام نهال مناسب کدام منطقه است که برای این موضوع میتوانید از کارشناسان ما کمک بگیرید. اما در نظر داشته باشید که گردو به گرمای زیاد و سرمای زیاد حساس میباشد. میزان تحمل گردو در سرمای زمستان دمای ۱۰- درجه سانتی گراد است.

دمای مناسب برای رشد نهال گردو

آب و هوایی که در ایران مناسب کاشت گردو است هوای مدیترانه ای میباشد. طبق تحقیقاتی که انجام داده ایم گردو در آب و هوای نامناسب عمل کرد خوبی ندارد.

در ادامه مطلب “گردو در چه آب و هوایی رشد می کند” باید گفت که اگر در موقع کاشت گردو به خشک سالی یا یخبندان  برخورد کنیم درست عمل نمیکند، زیرا گردو می‌تواند دمای ۵-  را تحمل کند اما اگر این دما به زیر ۱۱- برسد آسیب جدی به آن وارد میشود. لازم به ذکر است که گردو در آب و هوای خشک درست رشد نخواهد کرد، زیرا گردو در سال نیاز به ۴۵۰ الی ۱۵۰۰ ساعت سرما دارد.

نظر دانشمندان در آب وهوا برای رشد درختان

محققی بنام جیکوبز در تحقیق خود درباره اینکه گردو در چه آب و هوایی رشد می کند گفته: این درخت تا یک ماه بعد از دیگر درختان در بهار شروع به جوانه زدن نمیکند. که این مکانیسم دفاعی درخت در شرایط آب و هوایی نامناسب آسیب های جدی به آن وارد کرده است. در کل برای داشتن درختی تنومند که از میوه با کیفیتی برخوردار است باید شرایط آب و هوایی را بسنجیم، زیرا ۹۰٪ درختان گردویی که در مناطق سرد کشت می‌شوند عمل کرد خوبی نسبت به بقیه ندارند.

به طور کلی می‌توان جواب سوال گردو در چه آب و هوایی رشد می کند را اینگونه بیان کرد که نهال گردو اگر در منطقه ای کشت شود که در تابستان دمای پایینی دارد، رشد خوبی نخواهد داشت. بهتر است که این درخت را در جاهایی که هوای متعالی دارند کشت شود تا در بهار شاهد شکوفه دادن آن باشیم. باید به یاد داشته باشید که نژاد های مختلف گردو نسبت به تغیرات دما واکنش متفاوتی دارند. مناقطی که برای کاشت گردو انتخاب میکنید بهتر است که در کنار رودخانه ها یا ساحلی باشند و از کاشت گردو در تپه ها خودداری نمایید. اگر قصد خرید نهال گردو با کیفیت و با قیمت مناسب را دارید فقط کافی است که با پشتیبان و شماره های درج شده در داخل سایت تماس بگیرید

سخن نهایی

در این مطلب از سایت هفت مغز درباره این مسئله که گردو در چه آب و هوایی رشد می کند اطلاعاتی بیان در اختیار شما قرار دادیم. همچنین در مطالب دیگر این سایت درباره عمر درخت گردو، بهترین منطقه ایران برای کاشت گردو، در چه فصلی برداشت می شود، گندم در چه آب و هوایی رشد می کند، درخت خرما در کجا رشد می کند، همه چیز درباره درخت گردو، موز در چه آب و هوایی رشد می کند، سیب زمینی در چه آب و هوایی رشد می کند صحبت کرده ایم. برای دریافت هرگونه اطلاعات بیشتر یا مشاوره میتوانید با همکاران ما در در ارتباط باشید.

دکمه بازگشت به بالا