عمومیکسب و کار استانها

لیفت صورت بدون جراحی در منزل

شل شدن و افتادگی پوست، یکی از مشکلاتی است که افراد با ورود به سنین بالا شاهد آن هستند. افتادگی پوست می تواند تاثیرات نامطلوبی بر اعتماد به نفس افراد بگذارد. به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال راه حل هایی برای جلوگیری از افتادگی پوست یا درمان آن هستند. شاید اسم لیفت صورت به گوش شما خورده باشد؛ لیفتینگ صورت یکی از راه حل های درمان افتادگی پوست است.  ممکن است زمانی که اسم را می شنوید یاد جراحی های زیبایی بیافتید، اما گاهی می توان بدون جراحی و با استفاده از روش های خانگی، پوست صورت را لیفت کرد به طوری که دیگر شل و افتاده به نظر نرسد. در ادامۀ این مقاله ما شما را با 11 تا از بهترین روش های لیفت صورت آشنا خواهیم کرد.

 1. استفاده از ماسک خیار و سفیده تخم مرغ بیشتر افراد، زمانی که نشانه های بالا رفتن سن را در صورت خود مشاهده می کنند، می خواهند از این تغییرات جلوگیری کرده و صورت خود را جوان نگه دارند. جراحی یکی از راه های درمان پیری صورت است؛ اما بسیاری از افراد ترجیح می دهند سراغ این روش ها نروند. به دلیل خطرات احتمالی جراحی، بیشتر افراد ترجیح می دهند در خانه و با استفاده از ماسک های خانگی، از پیری پوست صورت خود جلوگیری کرده و به را حتی آن را درمان کنند.
 2. البته لازم به ذکر است، این نوع روش ها فقط برای برخی افراد با آثار چین و چروک های کم، موثر است و برای درمان چین و چروک های عمیق تر نیاز به انجام جراحی است. مقالهرا از دست ندهید. نکته مهم در استفاده سرم لیفت گاتیو برای لیفت صورت یکی از نکته هایی که باید به آن توجه کنید این است که برای کسب بیشترین نتیجه از ماسک های خانگی، باید ماسک را بر اساس نوع پوست خود انتخاب کنید. یکی از محبوب ترین ماسک های صورت که برای لیفت صورت در خانه از آن استفاده می شود، ماسک خیار و سفیدۀ تخم مرغ است. شما می توانید به راحتی این ماسک را آماده کنید و از آن استفاده کنید.
 3. استفاده از تخم مرغ به ویژه سفیدۀ آن، می تواند پوست شما را تقویت کرده و از افتادگی و شل شدن آن جلوگیری کند. استفاده از ماسک خیار و سفیدۀ تخم مرغ می تواند به طور چشمگیری تولید کلاژن را افزایش دهد و همچنین باعث بهبود گردش خون و کوچک شدن منافذ پوستی شود.  نحوه استفاده از ماسک خیار و سفیده تخم مرغ برای تهیۀ این ماسک باید از آب خیار و سفیدۀ چند تخم مرغ استفاده کنید و به خوبی این دو را باهم مخلوط کنید تا بافت یکدستی ایجاد شود. با استفاده از یک تکۀ کوچک پنبه، این کرم سفت کننده گاتیو را به مدت 20 تا 30 دقیقه روی پوست خود بمالید و سپس به خوبی بشورید. برای اینکه نتیجۀ بهتری را کسب کنید، می توانید سه بار در هفته از این ماسک ساده استفاده کنید.

2.ماساژ صورت با پوست موز موز یکی از میوه های بسیار خوشمزه و در دسترس است که می توانید با استفاده از پوست آن یک ماسک آسان برای پوست صورت در منزل آماده کرده و از آن استفاده کنید. در کنار خوشمزگی موز، پوست آن آنتی اکسیدان هایی دارد که می تواند با کاهش تولید رادیکال های آزاد، از ایجاد چین و چروک های پوستی جلوگیری کند. به طوری که پوست شما جوان تر از چیزی که هست به نظر برسد. قبل از خواب، پوست صورت خود را به مدت 10 دقیقه با پوست موز ماساژ دهید و صبح روز بعد پوست صورت خود را بشویید. برای اینکه سریع تر نتیجه بگیرید باید روزانه این کار را انجام دهید.

 1. استفاده از ماسک کلم و عسل و ماست یکی دیگر از ماسک های لیفت پوست صورت که می توانید به آسانی آن را در منزل تهیه کنید، ماسک کلم، عسل و ماست است. کلم، عسل و ماست از مواد غذایی در دسترسی هستند که سرشار از ویتامین و موادمغذی مناسب برای پوست هستند.  برای تهیۀ این ماسک به 4 برگ کلم خام، دو قاشق چای خوری عسل و نصف فنجان ماست احتیاج دارید. برگ های کلم را به خوبی له کنید و سپس ماست و عسل را به آن اضافه کرده و به خوبی مخلوط کنید. اگر شما دارید، می توانید به ترکیب مورد نظر کمی روغن بادام اضافه کنید تا پوست شما نرم و لطیف به نظر برسد. این ترکیب را روی صورت خود بمالید و بعد از گذشت 15 الی 20 دقیقه پوست صورت خود را به خوبی با آب ولرم بشویید.
 2. ماسک آرد برنج و پاپایا و عسل ماسک لیفت صورت آرد برنج و پاپایا یکی دیگر از ماسک های صورتی است که می توانید به آسانی آن را در منزل تهیه کنید. همچنین برای حفظ رطوبت پوست خود می توانید مقداری عسل را به ترکیبات این ماسک اضافه کنید. برای تهیه این ماسک، یک پاپایای رسیده را به خوبی له کرده و یک چهارم فنجان به آن آرد برنج را اضافه کرده و به خوبی مخلوط کنید. زمانی که مواد شما به یک خمیر نرم و یکدست تبدیل شد، می توانید عسل را به آن اضافه کنید و خوبی مخلوط کنید. این ماسک را 15 دقیقه روی پوست صورت خود نگه دارید و سپس به خوبی بشورید.
 3. استفاده از ماسک زغال اخته و عسل ترکیب زغال اخته، عسل و روغن زیتون نیز می تواند در جوان نگه داشتن پوست صورت شما موثر باشد. برای تهیۀ این کرم دور چشم گاتیو ، به یک قاشق غذاخوری عسل، یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک چهارم فنجان زغال اخته احتیاج دارید. در ابتدا زغال اخته ها را به خوبی له کنید و سپس عسل و روغن زیتون را به آن اضافه کنید و به خوبی ترکیب کرده و سپس روی پوست صورت خود بمالید. بعد از گذشت 15 دقیقه صورت خود را با آب ولرم بشویید.
 4. چاقی صورت خود را کنترل کنید زمانی که فردی برای جراحی لیفتینگ صورت اقدام می کند، در فرآیند عمل، چربی های اضافی که در صورت او جمع شده است را خارج می کنند. شاید کودکی با لپ های چاق و پر بامزه به نظر برسد، اما اگر چاقی صورت او کنترل نشود، در آینده و در سنین پیری دچار افتادگی پوست خواهد شد. در سنین جوانی و نوجوانی به راحتی می توانید از چربی های اضافی ذها شوید و با انجام این کار، در آینده از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری خواهید کرد. قسمت هایی از صورت یک فرد چاق که در آینده ممکن است به لیفتینگ احتیاج داشته باشد، عبارتند از: بنابراین اگر به دنبال روش لیفت صورت در منزل هستید و علاقه ای به انجام جراحی ندارید، بهتر است در جوانی برای رهایی از چربی های اضافی خود، اقدام کنید.  برای آگاهی از بهترین دکتر لیفت صورت در تهران مطالعه مقالهرا پیشنهاد میدهیم.

7- ورزش کنید با ورود به دوران بلوغ و بالارفتن سن، تغییراتی در صورت شما ایجاد می شود که موجب افتادگی پوست صورت شما خواهد شد. صورت بیش از 50 ماهیچۀ مختلف دارد که برخلاف اکثر قسمت های بدن، به ندرت از این ماهیچه ها استفاده می شود. با انجام تمرینات ورزشی صورت، گردش خون در پوست بهبود می یابد و به دنبال آن اکسیژن بیشتری به پوست صورت شما می رسید. با بهبود گردش خون در صورت، پوست روشن و درخشان تر و همچنین جوان تری خواهید داشت. بنابراین اگر به دنبال روش لیفت صورت در منزل هستید، ورزش کردن و انجام تمرینات صورت را جدی بگیرید. اگر به دنبال آن هستید تا سریع تر نتیجه بگیرید باید در هفته 3 تا 5 مرتبه و در هر نوبت به مدت بیست دقیقه، صورت خود را تمرین دهید. یکی از مزیت های این روش این است که می توانید در هر زمانی و در هرجایی این تمرینات را انجام دهید.

مثالی از تمرینات لیفت صورت

برای مثال یکی از تمرینات ساده ای که برای داشتن پوستی جوان و سفت می توانید آن را انجام دهید، لبخند زدن است. تا جایی که می توانید لبخند بزنید و عضله های گونۀ خود را به آرامی با نوک انگشتان خود فشار دهید. این کار ماهیچۀ های گونۀ شما را تقویت می کند تا گونه ها خوش فرم و گرد به نظر برسند. نکات مهم در انجام تمرینات لیفت صورت برای اینکه بیشترین نتیجه را از انجام تمرینات صورت به دست بیاورید، باید برخی از نکات ساده را رعایت کنید.

 • حتما از تمیز بودن دست های خود مطمئن شوید و قبل از انجام تمرنیات صورت، دست های خود را به خوبی بشویید.
 • انجام تمرینات ورزشی صورت در حالت خوابیده، موثرتر است، پس اگر امکان دراز کشیدن وجود دارد، تمرینات صورت را در حال دراز کشیده انجام دهید.
 • بهتر است تمرینات را روزانه در ساعت مشخصی انجام دهید.
 • هرگز پوست صورت را به صورت تهاجمی نکشید و به آرامی پوست خود را لمس کنید تا از ایجاد چین و چروک های بیشتر جلوگیری کنید.
 • در کنار تمرینات صورت، روزانه ورزش کنید تا هم سریع تر و هم به نحو بهتری، به نتیجۀ دلخواه برسید.

پوست صورت یکی از مهم ترین اندام های بدن محسوب می شود که وظیفۀ حفاظت از اندام های داخلی بدن را دارد. همچنین زیبایی پوست صورت تاثیر مهمی در روابط ما دارد. با خواندن این مقاله و انجام دادن آنچه گفته شد و همچنین داشتن یک روتین پوستی مناسب، می توانید شادابی و جوانی پوست صورت خود را حفظ کنید و از ایجاد چین و چروک های دوران پیری جلوگیری کنید.  ورزش کردن و پیروی از یک رژیم غذایی مناسب را جدی بگیرید و در کنار آن ها از محصولات پوستی مناسب پوست خود استفاده کنید. استفاده مستمر از ماسک های خانگی می تواند از شما در برابر چین   و چروک های دوران پیری محافظت کند.

دکمه بازگشت به بالا