عمومیکسب و کار استانها

نحوه برگرداندن اکانت ریپورت شده اینستاگرام

فکر کنید یک روز صبح از خواب بیدار می‌شوید. موبایلتان را برمی‌دارید و اینستاگرام را باز می‌کنید. به طرز ناگهانی با صحنه مسدود شدن اکانتتان روبرو شده‌اید!! چه اتفاقی افتاده؟ احتمالا اکانتتان ریپورت شده و پلیس اینستاگرام پیج شما را مسدود کرده. چرا اینستاگرام شما را مسدود کرده؟ اصلا ریپورت چیست؟ برای رفع ریپورت اینستاگرام باید چه کرد؟ اگر بخواهیم کسی را ریپورت کنیم باید چه کنیم؟ به هر سوالی که از اینستاگرام دارید از خرید اکسپلور اینستاگرام تا برگرداندن اکانت ریپورت شده در دوره زیر جواب داده شده.

ریپورت اینستاگرام چیست و چه فرقی با اکشن بلاک دارد؟

ریپورت اینستاگرام را با بلاک یا همان اکشن بلاک اینستاگرام اشتباه نگیرید! خیلی از کاربران این دو را به جای هم به کار می‌برند. در صورتی که این دو کاملا با هم متفاوت هستند.

ولی داستان ریپورت، کاملا با اکشن بلاک فرق دارد. وقتی شما محتوایی آزاردهنده و نامناسب می‌بینید باید آن پیج یا پست را ریپورت کنید. یعنی به اینستاگرام شکایت کنید. ریپورت کردن شما باعث می‌شود تا اینستاگرام از این مسئله آگاه شده و به آن رسیدگی کند. پس وقتی کاربری ریپورت می‌شود اینستاگرام، یا برای مدتی پیجش را می‌بندد یا این‌که به کاربر اجازه فعالیت نمی‌دهد. 

حالا این وسط ممکن است خودتان ریپورت شوید. یعنی تعداد زیادی کاربر از شما به اینستاگرام شکایت کنند. برای رفع ریپورت اینستاگرام باید چه کنیم؟

روش رفع ریپورت اینستاگرام چیست؟

وقتی پیج شما توسط فالوورها ریپورت شده، در مرحله اول اینستاگرام به شما هشدار می‌دهد. یعنی ممکن است مستقیما شما را ریپورت نکند.

ما در اینجا چند روش به شما معرفی می‌کنیم تا برای رفع ریپورت اینستاگرام اقدام کنید:

به اینستاگرام درخواست رفع ریپورت بفرستید

بعد از مسدود شدن اکانتتان، هنگام وارد شدن به اینستاگرام، پیغام مسدود شدن دریافت می‌کنید و نمی‌توانید وارد اکانتتان شوید. مثل عکس زیر:

در این قسمت اینستاگرام می‌گوید که بخاطر رعایت نکردن قوانین ما، نمی‌توانید به حسابتان وارد شوید. وقتش رسیده که روی گزینه let us know در پایین صفحه کلیک کنید. بعد از آن وارد صفحه زیر می‌شوید.

حالا فرمی که برای شما باز شده را تکمیل کنید.

Your mobile number: وارد کردن شماره تلفنی که با آن اکانتتان را ساخته بودید.

بعد از آن گزینه ارسال یا send را بزنید.

بعد از چند ساعت (حداکثر 48 ساعت) شما ایمیلی از سمت اینستاگرام دریافت می‌کنید. اگر اکانت شما دوباره اکتیو شود، یعنی رفع ریپورت شوید، ایمیل زیر را دریافت می‌کنید.

تبریک می‌گویم! اینستاگرام شما رفع ریپورت شده است. البته ممکن است پیام‌های دیگری هم از اینستاگرام مثل این‌که تا 1هفته دیگر اکانتتان فعال می‌شود یا این‌که هیچ وقت اکانتتان فعال نمی‌شود را دریافت کنید.

برای رفع ریپورت اینستاگرام صبر کنید

گاهی وقتی اکانتتان ریپورت شد، نیازی نیست کار خاصی انجام دهید. چرا؟ چون اینستاگرام بعد از مدتی اکانتتان را دوباره اکتیو می‌کند. پس عجله نکنید و حداکثر یک هفته‌ای صبر کنید تا اکانتتان دوباره برگردد.

چه کسانی را ریپورت کنیم؟

شما باید کسی را ریپورت کنید که کار اشتباهی انجام داده است. یعنی حرکتی زده که باعث آزار رساندن به دیگران شده. شاید بپرسید خب از کجا بفهمیم چه محتواهایی آزار دهنده است؟

اینستگرام محدودیت‌ها و قوانینی دارد که اگر این محتواها را دیدید می‌توانید کاربرها را ریپورت کنید.

۱) کسی که هویت شما را جعل می‌کند

۲) کسی که ادعا می‌کند یک آدم مشهور است

کسی که پروفایل فیک برای یک آدم مشهور مثل یک بازیگر ساخته و اتفاقا فالوورهای زیادی هم دارد. این فرد حتما باید ریپورت شود چون ممکن است دیگران او را به جای شخص اصلی اشتباه بگیرند یا حتی از طرف آن شخص حرف‌هایی بزند که نباید!

3)فردی که عکس‌های شما را کپی می‌کند

اگر شما آرتیست، عکاس و نویسنده هستید و یا کالایی برای ارائه دارید حتما با مسئله کپی شدن کارهایتان مواجه شده‌اید. اگر کسی محتواهایی که خودتان تولید کرده‌اید را کپی کرد، آن هم بدون ذکر منبع، حتما او را ریپورت کنید.

4) آدم‌هایی که محتوای غیراخلاقی منتشر می‌کنند

اشخاصی که محتوای غیر اخلاقی مانند تصاویر مستهجن و ویدئوهای نامناسب منتشر می‌کنند را بدون حتی لحظه‌ای درنگ ریپورت کنید. این نوع ریپورت کردن شامل کامنت‌های غیر اخلاقی هم می‌شود. بهرحال این یک نوع مسئولیت اجتماعی است که باید در فضای مجازی هم اعمال شود.

5) آنهایی که محتوای مخرب تولید می‌کنند

کسانی که تصاویر آسیب‌های جسمی مانند خودکشی، آزار به خود و آزار به حیوانات و کودکان را آپلود می‌کنند. محتوای مخرب شامل موارد دیگر هم می‌شود. از جمله معامله مواد مخدر، تهدید دیگران و فحاشی. با ریپورت کردن این افراد در اینستاگرام به ساختن جهانی سالم‌تر کمک کنیم.

6) کسانی که تبلیغات بی‌مورد انجام می‌دهند

افراد بسیاری در اینستاگرام حضور دارند که پشت سر هم کامنت‌های تکراری و تبلیغاتی ارسال می‌کنند. این افراد آگاه نیستند که تبلیغات در اینستاگرام اصول خودش را دارد و نباید با تبلیغات بی‌مورد باعث آزار کاربران دیگر شد. شما می‌توانید افرادی که کامنت‌های هرز و اسپم منتشر می‌کنند را ریپورت کنید.

نحوه ریپورت کردن در اینستاگرام

ریپورت کردن هم شامل ریپورت کردن یک کاربر (پیج)، یک پست خاص(تصویر، ویدئو، استوری) یا حتی ریپورت کردن یک کامنت است. در ادامه روش ریپورت کردن را توضیح می‌دهیم.

چطور یک پست (عکس یا ویدئو) را ریپورت کنم؟

گاهی در اینستاگرام ممکن است با یک کاربر مشکل نداشته باشید. ولی بعضی پست‌هایش زیاد مناسب نیست و به نحوی آزاردهنده است. حالا چطور یک پست را ریپورت کنیم؟

روی سه نقطه بالای عکس در سمت راست کلیک کنید. گزینه report را بزنید. حالا اینستاگرام از شما می‌پرسد چرا می‌خواهید این پست را Report  کنید. که شما باید بین اسپم و نامناسب بودن پست، یکی را انتخاب کنید.

 • Self injury : تصویر یا ویدئویی که مربوط به خود آزاری و خودکشی است.
 • Harassment or bullying : آزار یا تهدید دیگران.
 • Sale or promotion of drugs : فروش یا تبلیغ مواد مخدر
 • Sale or promotion of firearms : فروش یا تبلیغ اسلحه
 • Nudity or pornography : تصویر یا ویدئوهای برهنگی
 • Violence or harm : خشونت یا آزار دیگران
 • Hate speech or symbol : تصاویر نژادپرستی یا تشویق به خشونت
 • Intellectual property violation : نقض مالکیت معنوی مثل کپی رایت
 • I just don’t like it : در صورتی که دلیلتان شخصی است اینستاگرام به شما توصیه می کند اکانت مربوطه را بلاک نمایید .

چطور یک کامنت را ریپورت کنم؟

اگر کامنتی را دیدید که محتوای آن فحاشی، بی احترامی، الفاظ رکیک و یا هر محتوای نامناسب دیگری بود آن را ریپورت کنید. ریپورت کردنِ کامنت در اینستاگرام بسیار آسان است. دستتان را روی آن کامنت نگه دارید تا کامنت به حالت آبی دربیاید. روی گزینه علامت تعجب بزنید و از گزینه‌ها، Report this commeرا انتخاب نمایید.

چطور یک کاربر یا پیج را ریپورت کنم؟

حالا دیگر رسیدیم به اصل مطلب! شما تشخیص داده‌اید که فعالیت‌های یک کاربر خلاف قوانین اینستاگرام است و تصمیم گرفته‌اید او را گزارش دهید. برای این کار مانند تصویر زیر مرحله به مرحله پیش بروید:

گام1. وارد صفحه شخص مورد نظر شوید. روی 3 نقطه بالای پیج سمت راست کلیک کنید و گزینه Report را انتخاب کنید.

گام 4. در این قسمت اینستاگرام می‌خواهد بداند که دقیقا چرا قصد دارید این اکانت را ریپورت کنید. سه گزینه می‌بینید:

1- محتوایی پست کرده که نباید!

2-   تظاهر کرده که شخص دیگری‌ست.

3- سن کاربر زیر 13 سال است.

ما در این قسمت گزینه اول را انتخاب می‌کنیم.

گام 5. در این مرحله اینستاگرام دوباره دلیل ریپورت کردن را می‌پرسد. که مثل تصویر زیر چند گزینه می‌بینید. ما در این قسمت گزینه خشونت را انتخاب می‌کنیم.

گام 6. در مرحله بعد باید یکی دیگر از سوال‌های اینستاگرام درباره ریپورت کردن را ایندفعه با جزییات بیشتر جواب بدهید. بعد هم گزینه Submit را بزنید تا گزارش شما برای اینستاگرام فرستاده شود.

اکانت هک شده چگونه بازگردانی می شود؟

اگر با نام کاربری و رمز عبور خود نمی توانید وارد حساب شخصیتان شوید، پس حتما اکانت شما هک شده است! برای دسترسی مجدد به اکانتتان مراحل زیر را باید دنبال کنید:

 • اپ اینستاگرام را بر روی موبایلتان اجرا کنید.
 • در صفحه ی login گزینه Get help signing in را لمس کنید.

در گوشی اندروید:

 • گزینه ی Use Username or Email را لمس کرده و نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
 • به صفحه بعد بروید.
 • گزینه ?Need more help را انتخاب کرده و دستورالعمل های موجود در صفحه را دنبال کنید. در این صفحه گزینه ی my account was hacked را انتخاب کرده و درخواست خود را ثبت کنید. اگر شما فکر می کنید که در نتیجه هک شدن، نام کاربری یا ایمیل شما هم تغییر داده شده است، می توانید این مراحل را بار دیگر با استفاده از ایمیل و نام کاربری خود تکرار کنید.

در iOS:

 • نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
 • گزینه ?Need more help را انتخاب کرده و دستورالعمل های موجود در صفحه را دنبال کنید.

ضمنا، اگر فکر می کنید که اکانت شما هک شده ولی هنوز هم رمز عبور آن را دارید، حتما مراحل زیر را دنبال کنید:

 • پسورد خود را با فرستادن یک password reset email از طریق ایمیل خود عوض کنید.
 • اجازه ی دسترسی اپ های مشکوک به صفحه ی اینستاگرامتان را لغو کنید.
 • برای امنیت بیشتر، two-factor authentication را روشن کنید. اگر این ویژگی امنیتی روشن باشد، هر زمان شما بخواهید از طریق دستگاه دیگری وارد اکانت اینستاگرام خود شوید، از شما درخواست می شود تا علاوه بر نام کاربری و رمز عبور، کد sms شده به شماره تلفن همراهتان را هم وارد کنید.
دکمه بازگشت به بالا