اقتصادیکسب و کار استانها

چرا لباسشویی خشک نمیکنه

 چنانچه شما هم با مشکل خشک نکردن ماشین لباسشویی ال جی، سامسونگ، بوش و دیگر برندها مواجه شده اید مطالعه این مقاله برای شما مفید خواهد بود. چنانچه به امور فنی و یا تعمیر این تجهیزات مسلط هستید می توانید به طور شخصی اقدام کنید.در غیر این صورت از یک تعمیرکار لباسشویی کمک بخواهید. با تعمیر دیگ ماشین لباسشویی ایرادات عدم خشک کردن لباسشویی برطرف می شود.
هنگامیکه با مشکل خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی مواجه شدید دستپاچه و مضطرب نشوید. چرا که این مشکل یکی از رایج ترین مشکلات ماشین لباسشویی بوده و تنها به علت سوختگی موتور این موضوع پیش نمی آید و در اغلب مواقع علت ایجاد چنین اختلالی مسائل جزئی و مشکلات فنی کوچک می باشد. برای آنکه بتوانید دلایل به وجود آمدن این مسئله را شناسایی و رفع کنید شما را به مطالعه این مقاله دعوت می کنیم. با تعمیر لباسشویی آاگ دیگر نگران خشک نشدن لباس ها نباشید.

علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی

توجه کنید که پیش از شناسایی و رفع دلایل بایستی یک سری اقدامات اولیه انجام دهید :

 • در گام نخست لباسشویی را خاموش کرده و از پریز جدا کنید.
 • 2دقیقه صبر کرده و مجددادستگاه را به برق بزنید.
 • 6مرتبه درب ماشین را با فاصله زمانی12 ثانیه باز و بسته نمایید.

هنگامی که این اقدامات را انجام دهید لباسشویی ریستمی شود. شاید با انجام این اعمال اختلال به وجود آمده برطرف شود. اما چنانچه مشکل هنوز پا برجا بود سایر دلایل ذکر شده در مقاله را بررسی نمایید. تعمیر خشک کن لباسشویی در مشهد را هم به متخصصان مشهد تعمیر بسپارید.

 

1-قطعی برق بخش خشک کن لباسشویی

گاهی به علت ایجاد نوسانات برقی، معیوب شدن پریز و یا قطع جریان برق این فرآیند انجام نمی پذیرد.
برای بررسی و رفع این احتمال می بایست اتصالات برقی،ترانس برد، فعالیت تایمر و پریز ماشین را چک کنید. در صورت معیوب بودن هر یک باید آنها را تعمیر و یا تعویض نمایید.

2-عدم قرارگیری صحیح لباس ها درون مخزن

یکی از مسائلی که می بایست در حین جایگیری و پر نمودن دیگ لباسشویی به آن دقت شود این است که باید تعادل لباس درون مخزن رعایت شود. همچنین از زیادی پر کردن و یا خالی ماندن مخزن پرهیز کنید چرا که این عامل نیز سبب عدم تعادل مخزن خواهد شد. ضمن آنکه این مسائل بر روی کیفیت شستشوی تجهیز نیز تاثیر گذارند.

3-تنظیمات اشتباه علت خشک نکردن ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی های مدرن واجد برنامه های متنوعی به منظور شستشوی انواع متریال هستند. چنانچه برنامه اشتباهی و یاحرارت نامناسبی را انتخاب کرده باشید این احتمال وجود دارد که لباسشویی شما البسه را خشک نکند.

البته احتمالا در چنین مواقعی شاهد ظهور یک کد اخطار خواهید بود. به منظور پی بردن به معانی کدهای اخطار می توانید به مقاله ارورهای ماشین لباسشویی ال جی و دیگر برندها رجوع کنید.

4-خشک نکردن ماشین لباسشویی به دلیل عدم فعالیت کلید

اگر تا به اینجای مسیرتمامی موارد را چک کرده اید و مطمئن شده‌ اید که مشکلی وجود ندارد؟ در چنین وضعیتی این حالت را نیز بررسی کنید و مطمئن شوید که دکمه خشک کن تجهیز معیوب نشده باشد.
برای تست این موضوع از یک تعمیرکار ماهر کمک بخواهید.

5-گردش هوای نامناسب

یکی از فاکتورهای کلیدی برای فعالیت درست خشک کن لباسشویی گردش هوا می باشد. چنانچه هوا به اندازه لازم به این قسمت نرسد ماشین نمی تواند حرارت مورد نیاز به منظور خشک نمودن لباس ها رامهیا کند.لذا در ماشین های دوقلو این مورد را نیز در لیست بررسی ها جای دهید.

به منظور رفع این اختلال می بایست مکان نصب ماشین را تغییر دهید. البته این احتمال هم وجود دارد که نصب تجهیز به درستی انجام نپذیرفته باشد و یا دریچه های خشک کن دچار انسداد شده باشند.

6-معیوب شدن قطعات درونی خشک کن لباسشویی

گاهی به علت ضربه؛ بخشی از قطعات درونی خشک کن دچار شکستگی می شوند. در این حالت این قسمت دیگر توانایی ایفای نقش خود را نخواهد داشت. لذا در حین بررسی اتصالات و سایر موارد از لحاظ فیزیکی نیز این بخش را ارزیابی نمایید.

7-عدم آبگیری صحیح

از دیگر عواملی که می‌تواند موجب خشک نکردن ماشین لباسشویی باشد این حالت است. چنانچه تجهیز شما به درستی پروسه آبگیری را انجام ندهد عملیات خشک نمودن لباس ها نیز به دنبال آن به درستی انجام نخواهد شد.

به منظور رفع این مشکل در گام نخست از میزان فشار آب ورودی مطمئن شوید. چرا که برای شست و شوی لباس؛ تجهیز نیاز به آب فشار قوی دارد.
در گام بعدی شیرهای ورودی را چک کنید و مطمئن شوید که دچار انسداد نشده باشند.

8-خشک نکردن ماشین لباسشویی به علت سرعت کند خشک کن

در برخی از مواقع این بخش فعالیت خود را انجام می‌دهد اما نه به شکل طبیعی و با سرعت نرمال. لذا سرعت کند دستگاه سبب خشک نشدن لباس ها خواهد شد.
چنانچه متوجه شدید خشک‌کن با سرعت اولیه نمی چرخد به منظور ارزیابی و رفع این اختلال می بایست تسمه ماشین را چک کنید. چنانچه شل شده بود باید آن را در جای خود محکم کنید. اگر هم ترک یا پارگی مشاهده کردید می بایست آن را  با نمونه جدید تعویض کنید.

اما اگر هیچ گونه مشکلی در تسمه دیده نشد در قدم بعدی خازن دستگاه را چک کنید. هنگامی که متوجه شدید لباسشویی شما در حین فعالیت به طور ناگهانی تکان میخورد و سپس متوقف می گردد باید خازن را تست کنید. چرا که تکان های ناگهانی و خشک نشدن لباس ها نشانه سوختگی خازن است.

9-معیوب شدن موتور علت خشک نکردن لباسشویی

در نهایت به عنوان آخرین مورد می بایست موتور لباسشویی را چک کنید.

جای نگرانی نیست چون حتی در این وضعیت نیز احتمال سوختگی موتور زیادنخواهد بود. شاید تنها به علت استفاده بیش از اندازه و افزایش حرارت؛ موتور از کار افتاده است و با کمی انتظار مشکل حل شود.
در این وضعیت 15 دقیقه صبر کنید و اجازه دهید موتور کاملاً سرد شود.سپس ماشین را روشن کرده و چک کنید که آیا مشکل حل شده است یا خیر. در صورت تداوم اختلال حتماً با یک تعمیرکار خبره تماس بگیرید.

سایر عوامل موثر در خشک نکردن ماشین لباسشویی:

 • معیوب شدن فیوز حرارتی
 • خراب شدن و کار نکردن ترموستات
 • معیوب شدن خازن ها در ماشین های بدون air wash
 • عدم فعالیت صحیح حسگر تشخیص دور( تاخو)
 • مسدود شدن و یا سوختگی پمپ آب دستگاه
 • گرفتگی شیلنگ تخلیه و یا فیلتر کف
 • جای دادن البسه بیش از حد ظرفیت دستگاه

تعمیر ماشین لباسشویی با امدادکاران

تعمیر ماشین لباسشویی در امدادکاران زیر نظر تعمیرکاران حرفه ای، با گارانتی و ضمانتدیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران مشهد تعمیر و دیگر کاربران بپردازید.

اگر سوال شما عزیزان در مشهد تعمیراین است که: علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی چیست؟ دلیل کار نکردن خشک کن لباسشویی چیست؟ علت خشک نکردن ماشین لباسشویی چیست؟ چرا لباس ها در لباسشویی خشک نمیشوند؟ نگران نباشید و تا آخر این مقاله از مشهد تعمیربا ما همراه باشید تا به راحتی در منزل خودتان به رفع مشکل کار نکردن خشک کن لباسشویی بپردازید.

یکی از بهترین‌ترین و مهم‌ترین مزایای ماشین لباسشویی این است که تا حد زیادی رطوبت موجود در لباس را می‌گیرد و لباس‌ها را تقریباً خشک‌ شده به شما تحویل می‌دهد. اهمیت این ویژگی در ماشین لباسشویی مخصوصاً در فصول سرد سال مانند پاییز و زمستان که خشک شدن لباس‌ها به‌ سختی امکان‌پذیر است، پررنگ‌تر می‌شود. خشک نشدن لباس‌ها در لباسشویی یکی از مشکلات رایج در بین کاربران ماشین لباسشویی است که به دلایل مختلفی ایجاد می‌شود.

اقدامات اولیه در هنگام خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی

یکی از کارهایی که شما می‌توانید در هنگام خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی قبل از تماس با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی انجام دهید این است که ماشین لباسشویی خود را ریست کنید. مراحل عبارت‌ است از:

 1. دستگاه را خاموش‌ کنید و کابل برق آن را نیز از پریز بکشید.
 2. بعد از گذشت یک دقیقه کابل برق ماشین لباسشویی را مجدداً به پریز بزنید.
 3. به تعداد دفعات ۶ بار و هر بار نیز به ‌اندازه ۱۲ ثانیه درب ماشین لباسشویی را باز و بسته کنید.

با انجام کارهای فوق ماشین لباسشویی شما ریست می‌شود و ممکن است به صورت موقت مشکل خشک نشدن لباس‌ها در ماشین لباسشویی برطرف شود. پیشنهاد می‌کنیم قبل از ریست کردن ماشین لباسشویی حتماً دفترچه راهنمای دستگاه خود را مطالعه نمایید و بر اساس اطلاعات موجود در دفترچه این کار را انجام دهید.

کاربران گرامی مشهد تعمیرتوجه نمایید که لباسشویی هایی که که کد بالانس دارند با ریست کردن مشکل خشک نکردن لباس به صورت موقت برطرف میشود. یعنی چی؟ کد بالانس چیه؟

 • در بعضی از لباسشویی ها مانند اسنوا و دوو کدی در بُرد دستگاه به نام کد بالانس تعریف شده است.
 • زمانی که کد بالانس در حافظه دستگاه بهم بخوره یا به علت لرزش، سبک یا سنگینی بیش از حد لباس، کد بالانس با دور موتور سِت نمیشود و عملا فرمان خشک کردن از سمت برد به دینام ارسال نمیشود.
 • البته باید ذکر کنم در بعضی از مدل ها به مانند اسنوا و دوو این اتفاق می افتد.
 • همچنین در این مدل ها با تعویض کردن تسمه مشکل کد بالانس حل میشود.
 • در بسیاری از موارد، زمانی که چند سال از کار تسمه میگذر،د تسمه روی شیار فولی به خوبی نمیشینه و حتما باید تعویض شود.

خشک کن ماشین لباسشویی چگونه کار میکند؟

دور خشک کن با سرعت بالا لباسها را در داخل دیگ میچرخاند. خشک شدن لباس را میتوان به علم فیزیک (گریز از مرکز ) ربط داد. وقتیکه با سرعت بالا البسه در دیگ میچرخد، آب به دلیل حرکت گریز از مرکز از لباس خارج شده و از طریق پمپ تخلیه از دستگاه خارج میشود.

کاربران مشهد تعمیرتوجه داشته باشید که، همزمان موتور با دور بالا آبکش را میچرخاند و آب تخلیه میشود، که در نتیجه آب لباسها گرفته میشود. حالا در بعضی از لباسشویی ها که خشک کن 100 درصد دارند، هیتر مخصوص همراه با فن به مانند سشوار، همزمان با چرخش آبکش؛ لباسها رو به صورت 100 درصد خشک میکند. ولی در لباسشویی های معمولی، با چرخش نهایتا 1200 دور در دقیقه آب لباسها به طور کامل گرفته میشود.

اما موتور چگونه آبکش لباسشویی را میچرخاند؟

 • آبکش توسط یک میل شفت به دیگ و کاسه نمد توسط 2 بلبرینگ متصل شده است.
 • از انتهای دیگ، میل شفت به فولی متصل است.
 • یک فولی دیگر هم به موتور وصل است.
 • تسمه هم به دور فولی دیگ و موتور می افتد.
 • زمانیکه موتور کار میکند، تسمه میچرخد و در نهایت با چرخش فولی دیگ، میل شفتی که به آبکش متصل است هم میچرخد.
 • با چرخش میل شفت، آبکش هم میچرخد.
 • موتور با فرمان از برد الکترونیکی یا تایمر، در زمان های مختلف با قدرت مختلف شروع به کار میکند.
 • دور موتور متغیر میباشد. به طور مثال: در زمان خشک کن با دور تند میچرخد.
 • راه انداز موتور در مدل های مختلف متفاوت است.
 • خازن، ذغال، برد اینورتر از راه اندازهای موتور میباشند.
 • تاخو (تاکو) هم وظیفه تنظیم دور موتور را بر عهده دارد.

 

 

شرکت مشهد تعمیر با نام تجاری ” مشهد تعمیر” با قدمت بیشتر از 15 سال در شهر مشهد جز اولین شرکت های حوزه تعمیرات لوازم خانگی بوده است.

آدرس سایت : mashhadtamir.com

شماره تماس های مشهد تعمیر :

09398087766

05137667535

ساعت پاسخگویی : 8 صبح تا ۲۱

آدرس مشهد تعمیر : مشهد، دستغیب 13 پلاک 77

ایمیل : saeed.nejati2018@gmail.com

 

دکمه بازگشت به بالا