اقتصادیعمومیکسب و کار استانها

چگونه با حفظ خواب کافی به پوست شاداب و جوان‌نما دست پیدا کنیم؟

قدیم گفته اند، سری که درد نمی کند را دستمال نمی بندند. به همین خاطر است که اکثر مردم تازه وقتی با یک مشکل مواجه می شوند به پزشک مراجعه می کنند. اما نمی دانند که اگر پیوسته برای معاینات و آزمایش های مختلف نزذ دکتر بروند، چقدر به نفعشان خواهد بود و می توانند قبل از وخیم شدن اوضاع سلامتیشان، از وقوع بیماری های حاد پیشگیری کنند.

کرم روز لاکچری کوین فرانسه: در این مقاله قصد داریم شما را با مهمترین آزمایش های پزشکی که بهتر است به طور مرتب انجام دهید، آشنا کنیم. پس حتی اگر مطمئن باشید که از نظر سلامتی دچار هیچگونه مشکلی نیستید، باز هم از مراجعه به پزشک برای این آزمایشات سرباز نزنید.

آزمایش سرطان پوست

پوست بزرگترین عضو بدن است، و یکی از مهمترین اعضائی است که افراد به آن توجه می کنند. اما سرطان پوست یکی از متداولترین نوع سرطان ها بوده و نباید به هیچ وجه نادیده انگاشته شود.

عوامل خطرزا برای این بیماری، رنگ پریدگی پوست، داشتن خال های زیاد، و آفتاب سوختگی های مداوم و طولانی است.

چندوقت یکبار؟

هر کسی باید هر چند وقت یکبار پوست خود را معاینه و بررسی کند و اگر نکته ی مشکوکی مشاهده کرد و یا مبتلا به سرطان پوست بود، سالانه به پزشک متخصص پوست مراجعه کند.

نحوه ی آزمایش

کرم شب لاکچری کوین بیز: خوشبختانه تشخیص ناهنجاری های پوستی آسان است و با چشم معمولی قابل مشاهده است. خودتان می توانید تغییرات ایجاد شده در خال ها، به ویژه در قسمت هایی که معمولاً در معرض آفتاب قرار دارند را بررسی کنید. اگر مشاهده کردید که تغییراتی در شکل یا رنگ یکی از خال های بدنتان ایجاد شده است، یا هرگونه خال جدیدی که غیرعادی به نظر می رسد بر پوستتان ایجاد شد، به پزشک متخصص پوست مراجعه کنید.

آزمایش بیضه

سرطانی بیضه یکی از شایعترین سرطان ها در مردان بین سنین 15 تا 35 می باشد. گرچه این نوع سرطان یکی از انواع قابل درمان سرطان هاست و نسبت به سایر انواع بیماری ها، میزان مرگ و میر کمتری دارد، تشخیص زود هنگام به دمان کمک بسیاری می کند.

چند وقت یکبار؟

باید همراه با آزمایشات سالانه خود، آزمایش بیضه را نیز انجام دهید، و خود نیز ماهانه معایناتی انجام دهید.

نحوه ی آزمایش

پزشک کشاله های ران و دستگاه تناسلی شما را معاینه می کند تا اگر هرگونه ناهنجاری مثل برآمدگی مشاهده شد، اقدامات لازم را انجام دهد.

خود شما نیز باید ماهانه آلت تناسلیتان را در جلوی آینه بررسی کنید تا درصورت مشاهده ی هرگونه تغییر در اندازه یا وزن و هرگونه ناهنجاری و برآمدگی سریعاً به پزشک متخصص مراجعه کنید.

آزمایش دیجیتالی پروستات
این آزمایش نیز باوجود دشوار بودن، برای حفظ سلامتی شما لازم است. این آزمایش نه تنها می تواند سرطان پروستات را در مراحل اولیه بیماری تشخیص دهد، بلکه قادر به تشخیص سرطان راست روده، التهاب غده ی پروستات و بواسیر نیز می باشد.

چندوقت یکبار؟

مردهای بالای 50 سال باید این آزمایش را نیز همراه با سایر آزمایشات سالانه خود انجام دهند. اما مردهای جوانتر نیز اگر دارای سابقه ی خانوادگی این بیماری باشند، باید سالانه این آزمایش را انجام دهند. مردان نژان افریقایی بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری ها هستند.

نحوه ی آزمایش

پزشک با انگشتی روغنی و پوشیده در دستکش، برآمدگی ها و ناهنجار یهای روی غده پروستات را بررسی کرده و معمولاً بر شکم فشار می آورد تا هرگونه اختلال در اندام های جانبی را نیز معاینه کند.

آزمایش کلسترول

کلسترول بالا معمولاً هیچگونه علائم و نشانه ای ندارد. این به آن معناست که معمولاً زمانی فرد پی می برد که کلسترول خونش بالاست که دچار سکته یا حمله ی قلبی شود. به همین دلیل است که باید هر 5 سال یکبار میزان کلسترول خون فرد آزمایش شود.

چند وقت یکبار؟

همه افراد بالای 20 سال باید هر 5 سال یکبار این آزمایش را انجام دهد. برای افرادی که دارای سابقه ی خانوادگی باشند، این آزمایشات باید با فواصل کمتری انجام گیرد.

نحوه ی آزمایش

آزمایش کلسترول خون آزمایشی بسیار ساده است: از فرد خون گرفته شده و بر روی خون بررسی انجام می گیرد. البته عدد دقیق به شما ارائه نمی شود اما به شما خواهد گفت که کلسترول خونتان بالاست یا پایین. اگر آزمایش کلسترول بالا را نشان داد، آزمایش دقیقتری بر کلسترول و تری گلیسیرید همراه با آزمایش لیپوپروتئین انجام خواهد گرفت.

بهتر است این آزمایش به صورت ناشتا انجام گیرد تا بتوان میزان دقیق LDL (کلسترول بد) و HDL (کلسترول خوب) خونتان اندازه گیری شود.

آزمایش چشم

گذراندن مدت زمانی طولانی جلوی تلویزیون یا کامپیوتر، عصر تکنولوژی و مشکلات حاصل مربوط به بینایی آن به این معناست که اکثر افراد این روزها دچار مشکلات بینایی می شوند. حتی اگر خودتان هیچ تغییر و مشکلی در بینایی خود مشاهده نکنید، باید مرتباً آزمایش بینایی را انجام دهید.

آزمایش بینایی حتی می تواند فشار خون یا دیابت را نیز نشان دهد.

چند وقت یکبار؟

هر فرد باید هر یک یا دو سال یکبار، آزمایش کامل بینایی را انجام دهد.

نحوه ی آزمایش

پزشک متخصص بینایی از آلات و ابزارهای مخصوص زیادی برای تشخیص صحت و سلامت صحت بینایی، فشار سیال، بینایی پیرامونی و سلامت شبکیه ی چشم شما استفاده می کند.

نزد پزشک بروید!
انجام چکاپ و معاینات مرتب و منظم در پیشگیری از ابتلا به بیماری های مختلف نقشی اساسی دارد. نباید اجازه دهید تا با مشاهده ی علائم و نشانه های وقوع بیماری به پزشک مراجعه کنید. سعی کنید هر سال یکسری معاینات و آزمایشات لازم را انجام دهید تا بیشتر و سلامت تر زندگی کنید

 

دکمه بازگشت به بالا