عمومیکسب و کار استانها

شارژر تقلبی چه آسیبی به باتری گوشی شما می زند؟

این موضوع ممکن است علاوه بر باتری، روی عملکرد سخت‌افزارهای دیگر گوشی‌ هم تأثیر بگذارد؛ در ادامه توضیح می‌دهیم که چرا نباید از شارژرهای تقلبی استفاده کرد:

  • شارژر‌های تقلبی سامسونگ عموماً ارزان‌تر از نوع اصلی این قطعات هستند، چراکه در فرایند تولید آن‌ها از مواد اولیه بی‌کیفیت استفاده شده و نظارتی هم در این روند وجود ندارد. بنابراین احتمال انفجار یا اتصال کوتاه در آن‌ها بیشتر بود و ایمنی کاربر را به خطر می‌اندازند.
  • گرم شدن بیش از حد (over heating) باتری یکی از مشکلات رایجی که درنتیجه‌ی استفاده از شارژرهای تقلبی سامسونگ اتفاق می‌افتد و حتی ممکن است باعث ذوب شدن قسمت‌هایی از شارژر یا سیم‌ها شود.
  • در شارژرهای غیر اصل و تقلبی سامسونگ مدارهای ایمنی برای محافظت از گوشی وجود ندارد و استفاده از آن‌ها باعث می‌شود تا گوشی‌های سامسونگ درمقابل نوسانات جریان و ولتاژ آسیب‌پذیر باشند.
  • ازآنجاکه فناوری‌های شارژ سریع هزینه‌بر هستند، شارژرهای تقلبی از این فناوری‌ها بی‌بهره بوده و فرایند شارژ در آن‌ها کندتر انجام می‌شود. علاوه‌براین فرایند شارژ با کامل شدن شارژ باتری متوقف نشده و درنتیجه طول عمر باتری کاهش پیدا می‌کند.
  • شارژرهای تقلبی سامسونگ بدون گارانتی و تضمین کیفیت به فروش می‌رسند و نمی‌توانید در صورت از کار افتادن و خراب شدن آن‌ها طلب خسارت کنید.

 

انواع شارژر آیفون رو میتوانید در سایت خاص باکس پیدا کنید.

که استفاده‌ی طولانی‌مدت از شارژر‌های غیر اصل و فیک به باتری گوشی آسیب می‌رساند و در صورتی که تا به حال تنها یک یا چند بار از شارژر تقلبی استفاده کردید، جای نگرانی وجود ندارد.

شارژرها معمولاً از دو قسمت آداپتور و کابل شارژر تشکیل شده‌اند که وظیفه‌‌ی اولی تبدیل ولتاژ دریافتی به جریان مورد نیاز برای شارژ باتری است و دومی هم این جریان تولید شده توسط آداپتور را به باتری گوشی‌ انتقال می‌دهد. قیمت بالا و گران شارژر‌های سامسونگ ممکن است نشان‌دهنده‌ی اصل بودن آن باشد، اما قیمت بسیار پایین این محصول یقیناً نشان‌دهنده‌ی تقلبی بودن آن است. بنابراین قیمت یکی از عواملی است که هنگام انتخاب و خرید شارژر گوشی باید به آن دقت کنید. بهترین راه برای بررسی اصل بودن شارژر سامسونگ، استفاده از آمپرسنج است، شارژرهای تقلبی معمولاً افت آمپر زیادی دارند.

برای خرید شارژر آیفون 3 پین مدل 20 وات میتوانید به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید.

تشخیص کابل شارژر اصلی سامسونگ

در این بخش از مقاله جزیی‌ترین تفاوت‌های شارژر اصلی و تقلبی سامسونگ را معرفی می‌کنیم تا دفعه‌ی بعد هنگام خرید بتوانید کابل اصل را از فیک تشخیص دهید:

محصولاتی سامسونگ عموماً با کیفیت بالایی تولید می‌شوند؛ بنابراین محصولی بی‌کیفیت نمی‌تواند ساخت این تولید‌کننده‌ی کره‌ای باشد. برای مثال اگر پس از بررسی کابل گوشی سامسونگ روی آن ناهمواری و بیرون‌زدگی احساس کردید، می‌توانید حدس بزنید که کابل شارژ تقلبی است.

بین شکل ظاهری شارژر اصل سامسونگ با فیک آن تفاوت‌هایی مانند طراحی نامنظم و پلاستیک اضافه در لبه‌های کابل وجود دارد که به تشخیص این دو محصول از هم کمک می‌کند. کابل‌های شارژر اصلی سامسونگ طراحی دقیق و صافی دارند، در‌حالی‌که زاویه‌ی قرار‌گیری سری فلزی در بسیاری از کابل‌های فیک صاف نیست.

برای اطلاع از قیمت و خرید شارژر آیفون 20 وات میتوانید به سایت خاص باکس مراجعه کنید.

دکمه بازگشت به بالا